Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   555 / 727
(#) Buvarruha válasza reloop hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Igen, a menetes részénél le lehet álítani stabilan a földre, a fejére meg nyomod rá a csöved.
(#) reloop válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Lefotóztam a segédeszközömet, hátha valaki hasznát veszi az ötletnek.

Peremező.jpg
    
(#) Buvarruha válasza reloop hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Szépen megvan rajta a profil. Amúgy a gömbön is trombitavégű lesz szépen.
(#) reloop válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
A külső peremet a tágítás után lenyomom a padlóra, így sík felületre felcsavarozhatóvá válik.
(#) Buvarruha válasza reloop hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Igen, azt én is úgy csinálom, a lámpabúra után, mindjárt le mellé a padlóra és kész is.
(#) Davidd hozzászólása Aug 24, 2015 /
 
Sziasztok! Van 2 darab ilyen hangsurgázóm. Top ládában is elég szépen dübögött a 8 ohmos verzió(tudom ez nem befolyásoló tényező). Ezekkel a hangszórókkal szeretnék építeni egy aktív duplasubot. Tudom nem a legjobb párosítás 2 darab 4 ohmos, viszon külön végfokokról fog üzemelni, most nem ezen van a hangsúly. Legszivesebben bass reflex ládát építenék nekik. Kis kompakt mélyet szeretnék, kisebb rendezvényre. Van két nagy hogom elég azokat nyuzbálni és sok is tud lenni. Sajnso t/s paraméterem nincs, tudom igy csak hasraütésre lehet ládát csinálni neki. Lemérni sajnos nem tudom. Tölcséres ládában tudom hangosabb lenne, de megint nagyobb arról nem is beszélve, hogy nincs hely bennük az erősítő résznek ezért építenék reflexet. Most keresem a kis láda terveket, egyet mellékelek is mit szóltok hozza.
(#) Buvarruha válasza Davidd hozzászólására (») Aug 24, 2015 /
 
Az érzékenységből ítélve, valószínűleg tökéletesen alkalmatlanok ezek subhangszórónak. Meg kellene mérni a TS adatokat.
(#) Davidd válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Igen gondoltam, hogy az erzekenyseg miatt ez lesz az eredmeny, hasrautesre ez a lada nem csillapitana annyit a hangszoron mint amennyit kell? Megprobalok valami adatot elokeresni, esetleg merni. Tudom kell egy kapcsolo egy kis vegfok meg 100 ohmos ellenallas de azthiszem egyik ismerosom lemerte, holnap jelentkezem hatha van valami hasznalhato adata.. Koszonom!
(#) Buvarruha válasza Davidd hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Láda csillapít? Nem, le sem fog menni elég mélyre, egyszerűen nem alkalmas erre. Bővebben: Link
(#) Davidd válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Na a helyzet a következő. Le van mérve a hangszóró,de az a baj hogy a forumozo kolléga azt mondja hogy hangváltón keresztül, azért mellékelem.
(#) Buvarruha válasza Davidd hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Hogy lehet hangváltón keresztül mérni? Az adatok alapján 100l-es reflex dobozban jó lenne éppen, de erősen kérdéses az adatok pontossága.
(#) Davidd válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Nekem per pill a topok 100-120L terfogatuak és abban elég szépen működnek. Amit mellékelt ládikó az tul nagy lenne neki(k)? Hány hz-re kéne hangolni a ládát? Mondjuk aktív lesz, egy minimális térfogatot kiszorít a végfok rész. Igen a pontosság lehet nem 100% os de ez már valami kiindulási pont.
(#) Buvarruha válasza Davidd hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Ha neked volnék, magam mérném meg a hangszórót. Ezek az adatok túl szépek, hogy igazak legyenek, a dobozt 30-40Hz közé kellene hangolni kb. Az is gyanús, hogy neten semmiféle adat nincs róla...
(#) Davidd válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Egy próbát megér, utánna olvasok hogy kell pontosan mérni, addig is ezekkel a mérési adatokkal számolok.
(#) elektron116 hozzászólása Aug 25, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy Videoton HA 25/1038 hangszórón szeretnék szegélyt cserélni. SALos (tudom nem a legjobb, de ennek a hangszórónak nem kell több) szegélyt vettem, ami elvileg (és gyakorlatilag) is megfelelő méretű. Vagyis a membránra illik. A kosárra nem... Ezt a problémát sikeresen leküzdöttem a kosár széleinek "kisimításával", így ráfér a szegély. Abban viszont tanácsot szeretnék kérni, hogy kívülről, vagy belülről ragasszam fel. Az eredeti szegély belülről volt, viszont palmatexszel megjártam már a belülről ragasztgatást.
(#) Fész hozzászólása Aug 26, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy kis "problémám",egy kis hangváltófutás.
Van egy ilyenem:
magas(sugárzó)hangszóró
és egy ilyenem:mély(sugárzó)hangszóró
Örök kérdés hangváltót,de milyet?Sajnos elvesztem a neten a sok variáció miatt.Van egy alap koncepció amit "kisakkoztam",többnyire fülre,de ez hallom,hogy nem az igazi.Tudtok adni egy két támpontot?A doboz 40L-es bassreflex,hátul a cső,a hangszórók az előlapon középvonalban helyezkednek el,hagyományosan,sajnos nincsenek süllyesztve,de ezen majd szeretnék változtatni.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2015
(#) P_Laszlo válasza Fész hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Nem lehet jó hangváltót készíteni ezekhez. A Visaton hangszóró sajnos nem használható mélyközépként (igényesebb feladatokra).

A magas is inkább 3kHz fölött jó, hiába nagyobb átmérőjű.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2015
(#) Allen Collins hozzászólása Aug 31, 2015 /
 
Sziasztok!
Iskolai hangrendszer karbantartásához szeretnék ötleteket kérni. Korábban már egy másik topikban már jártam emiatt.
A lényeg az lenne, hogy Tesla Aro 689-es illetve, a képeken látható univox hangdobozok javítása lenne esedékes, mivel főként a teslakból elég sok recseg már elég brutális módon, ami nem is csoda hiszen ezek valamikor 1966-1969 között lettek legyártva. Amennyire én tapasztaltam, a fő probléma a jelen esetben a papír membránszél elhasználódása jelentkezik és ez okozza a problémát. A kérdésem az volna, hogy ezen darabok esetében van-e értelme a papír membránszélt pengével kivágni és a helyére gumi membránt ragasztani, vagy ez ilyen adjunk egy pofont annak ami már alapból sem volt az igazi?!
Köszi a segítségeteket!
(#) steelbird válasza Allen Collins hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Egy öreg szakinál láttam egyszer, hogy bekente valami trutyival a repedezett széleket és vékony gézlapokat fektetett rá körbe. Lehet, hogy lakk volt? Nagyon rég volt, nem emlékszem, mivel kente be...
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2015
(#) andras99 válasza Allen Collins hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
A képen látható hangszórót ki lehet váltani innen valamelyikkel.
(#) Buvarruha válasza Allen Collins hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
A képen látszólag teljesen rendben vannak. Amúgy megpróbálnám pálmatex-el átitatni a papírt. A lakk nem jó megoldást, mert az kemény, merev lesz, ha megszárad.
(#) Ge Lee válasza Allen Collins hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Ha egy ilyen hangszóróra gumiperemet raksz, akkor az utána borzalmas lesz (nem a látvány hanem a tulajdonságai). Ha nem teljes felületen sérült a papír hanem csak itt ott, akkor azt szokták csinálni hogy színtelen szilóval vékonyan megkenik a sérülésnél mindkét oldalon, valami erősebb szőrű ecsettel, vagy puhább kefével.
(#) zotya1983 válasza Allen Collins hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Ezeknek nem igazán a papírszélekkel van a gond,leginkább megszoruló lengőcsévetest okozhatja a recsegést valamint a mechanikai tulajdonságok is ennyi idő elteltével romlanak.
(#) Hmatyi hozzászólása Szept 1, 2015 /
 
Sziasztok!
Még új vagyok a témában, de belekezdtem egy projektbe, aminek az volna a lényege, hogy egy otthon használható hangfalat építsek, minnél olcsóbban. (Itt azért nem azt kell érteni, hogy mindenből a legolcsóbb legyen, de nagyságrendileg 10-12 ezer legyen egy hangszóró-pár elektronikával, és dobozzal együtt, amibe beépítem.)
Szóval az lenne a kérdésem, hogy ez a rendszer működőképes lenne-e egy 4 ohmos erősítővel. (a hangfal párban készülne)
SAL - SBX2030/BK
SAL - DTF12
SAL - HV621

Ha vannak javaslataitok, szívesen látom őket, akár másfajta hangszóró és minden más téren is az egyetlen dolog a max 12 ezres határ, ugyanis úgy szól az alap projekt. (Pár barátommal beszéltem, hogy vajon ki lehet-e hozni 25 ezerből valami otthon hallgatható minőségűt, illetve amit egy háibulibam monitor hangfalnak lehet használni )

Üdv
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2015
(#) Buvarruha válasza Hmatyi hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Idézet:
„(Itt azért nem azt kell érteni, hogy mindenből a legolcsóbb legyen, de nagyságrendileg 10-12 ezer legyen egy hangszóró-pár elektronikával, és dobozzal együtt, amibe beépítem.)”


Pedig pontosan erről van szó sajnos, és ez is nagyon szűkösen jönne ki. Az SBX-nek mondhatni nincs érzékenysége semmiféle nagyobb hangerőre nem alkalmas, a SAL magasok borzalmasok, dómsugárzóból inkább az MNC ha már olcsóról van szó.
(#) Hmatyi válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Értem. Ha tudnál ajánlani egy jobb konfigot ezért az árért, azt nagyon megköszönném!
Valamint elméletben működne, hogy egy 4 ohmos erősítőre 2db hangsugárzót (amiben a 2 hangszóró 8-8 ohmos, és a váltó 4 ohm-os) kötnék?
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2015
(#) szamóca válasza Hmatyi hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Olvasd már el fent a sárga mezőben leírtakat, mert fogalomzavarban szenvedsz!
(#) Hmatyi válasza szamóca hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Jogos, javítottam! Ezeket mindíg keverem...
(#) bundibacsi válasza Hmatyi hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Szerintem ha ennyid van építésre akkor kár nekiállni,inkább vegyél készen használt Onkyo,Jbl....viszonylag elfogadható minőségű hangfalat kapsz a pénzedért.
Te is olvasd el légyszíves, a sárga mezőben lévőt!
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2015
(#) Buvarruha válasza bundibacsi hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Egyetértek.
Következő: »»   555 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem