Fórum témák
» Több friss téma |
Pedig direkt eltettem hogy jó lesz még valamire de megette az idő vasfoga. Minek kell vákumnak lennie benne?
Van egy kivénhedt videóm, annak a kijelzőjéről vettem le a feszültségeket.
Enyhén észrevehető itt is, az egyenáramú fűtőfeszültségből eredő hátrány. A képen nem látszik annyira, de a kijelző jobb fele halványabban világít. Az egyik lehetőség az AC fűtés lesz, illetve arra is gondoltam, hogy az egyenáramú fűtést megtartva, csak akkor fűtök, amikor nincs kijelzés. A kijelzés időtartamára lekapcsolom a fűtés GND pontját, így az anód a kijelző teljes hosszán azonos potenciálon lesz. Utóbbi egy kicsit bonyolultabb, de legalább nem kell külön trafó. Bár egyelőre örülni fogok, ha a multiplexelés menni fog. Aztán csinálok belőle egy I2C buszos modult.
Azért, hogy a katódból ("fűtőszál") emittált elektronok el tudjanak jutni az anódig (szegmensek), és oda becsapódva gerjesszék a fényport. Ha levegő kerül a csőbe, akkor az emittált elektronok elnyelődnek a levegő atomjaiban, és azt gerjesztik, nem a fényport.
Csakhogy a levegő nem világít olyan szépen :no: Idézet: „A kijelzés időtartamára lekapcsolom a fűtés GND pontját, így az anód a kijelző teljes hosszán azonos potenciálon lesz” Csináltam már pár VFD meghajtót, de ilyet még nem hallottam. Hogy is megy ez? Ha leveszed a GND-t, akkor nem lesz villamos tér, nem? Mihez képest lesz így pozitív az anód?
Bocs igazad van! Teljesen jogos a kérdés, csak belezavarodtam a potenciálszintekbe.
Szóval a fűtőfesz pozitív pontját szakítom meg. De ez csak egy ötlet...
Még mindig nem értem. Bármit szakítasz meg, vagy fűtésed nem lesz, vagy gyorsítófeszed, nem?
Valahol olvastam az ilyen jellegű vezérlésről. Ezért próbálok erre rájönni és alkalmazni.
A két rácsengedélyezés között a kijelzés időtartamára, elveszem a fűtőfeszt, de a következő rács engedélyezése előtt visszakapcsolom. A fűtés ekkor nem tud kihűlni, olyan mintha ott lenne. Persze a fűtőfeszt magasabbra kell venni, mert jó esetben 20-30% kitöltéssel menne. Közben itt is megtaláltam: Link Idézet: „Manapság azonban igen elterjed az impulzusüzemű fűtés is. Egy-egy MOSFET párral hajtják meg azon időben amikor épp nincs kijelzés, és a kijelzés időtartamára a fűtőszál mindkét vége azonos potenciálon van, így elkerülve a halványodást a kijelzési képben.”
Ilyet még nem hallottam, ki kellene próbálni, hátha...
De miért nem hajtod H-híddal?
Jó kérdés!
Valami olyasmi lesz úgy is... esetleg valami bevált megoldás? Multiplexelt kijelzőknél mennyit szoktál várni két rács között? A szellemkép miatt kérdem.
A fűtést eddig vagy középmegcsapolásos trafóval, vagy DC-vel oldottam meg. A DC-nél szerencsére nem látszik a különbség a két vége közt.
A híd nemrég jutott eszembe, mert épp nemrég kértek ezügyben tanácsot. Még nem próbáltam ki, de miért ne működne? A multiplex időt meg nemtudom, már régen csináltam. De csináltam TTL IC-kkel is meghajtás, és ott biztosan nem volt szünet a két szomszédos digit között, és egyik sem szellemképes. Próbálkozz vele, aztán ha szellemképes, még mindig lejjebb veheted a fűtőáramot, és/vagy erősebb lehúzást teszel az inaktív digitekre.
Ez a kijelző már régóta a fiók mélyén lapul és már szeretnék belőle valamit csinálni. Mindegy hogy mi legyen pl. óra, számítógépbe hőmérő stb. Várom az ötleteiteket.
Igaz hogy nem Flourescent kijelző de ezért nem akarok új témát nyitni.
Ilyen offért pedig figyelmeztetés járna...
Nem is kell új téma....
Beírod a keresőbe, hogy LCD és kiad 3 oldalnyit amiből válogathatsz. Vagy itt teszed fel a kérdést Bővebben: Link....
Hogy egyértelmű legyen:
4.2 A karakterek közötti szünet A másik esetben, amikor a kijelzés szellemképesé válhat amiatt következik be, hogy a cső elektródái egymással és a meghajtó áramkörökkel kapacitív kapcsolatban is állnak. Ez átlapolódást, áthallást okozhat a rács és az anód jelei között, ami szellemképet eredményez a nem meghajtott karaktereken, szegmenseken is. Ezt követhetjük nyomon a 9.(a) ábrán. Ezt a problémát elkerüljük, egy u.n. karakterek közötti szünetet iktatunk két rácsimpulzus közé. Tehát a következő rácsimpulzust egy kis késleltetéssel adjuk, mint ahogyan a 9.(b) ábrán is látható. Ez az idő valahol 10 és 50 mikro szekundum között van. A szünet intervallumát befolyásolja a használt felhúzó ellenállások értéke és a meghajtásra használt áramkör kialakítása is. Kép: Hivatkozás
Sziasztok!
Új vagyok a topicban is, meg a témában is! Nekem is szerencsém volt kibányásznom egy HIFIből egy VFD-t! És szeretném egy teljesen saját készítéső 2*120Wos erősítőt tervezni, és megépíteni, amiben ez a VFD kijelző benne csücsül! A kérdésem az lenne, hogy ismer-e valaki, olyan integrált áramkört, ami képes vezérelni a vfd-t. Ügye a probléma nekem is az anod fesz kapcsolgatásával van, PIC el elég nehéznek bizonyul számomra 12-15V kapcsolgatása 35 külön szálon! Az IC tulajdonságia között még az is fontos lenne számomra hogy itthon is lehessen kapni! A MAXIN-nak nagyon jó kis IC-i vannak már rendeltem is tőlük 2-őt már csak hónapok kérdése és biztos megjön! Meg az UCN5810-et is használnám, de nem lehet kapni! Szóval várom az ötleteket! Előre is köszönöm
Ha csak egy oldalt viszalapoztál volna, akkor megtaláltad volna ezt:
a linket. A belinkelt oldalon van egy HDD - LAN fénysávkijelzős kapcsolás. S alatta van a HF-kivez,jelzőhőz való módosítás. Valami hasonlóra gondoltál?
Nem erre gondoltam, a legjobb ha mutatok egy képet a kijelzőmről
Mellékeltem Karaktereket szeretnék rajta megjeleníteni, és egy két grafikus elemet felhasználva!
Szia! Látom azért értesz a témához! /Mert én nem, de akarok.../
Lenne néhány alap kérdésem. Hozzájutottam pár kijelzőhöz, (és ráakadtam hogy ebbe a típusba tartoznak.) Hogy pontosan mire való azt nem tudom, ebben mondjuk segíthetnétek, hogy egyáltalán mit is ábrázolhat? /Az emberke mellett mondjuk egy akkumerültség mérő lehet? végülis mindegy./ A lényeg, hogy szeretném működésbe hozni. És például ennél melyik lehet a GND láb vagy melyik lábra kell a feszültség. Ellenállások vagy kondik hova kellenek vagy valami kapcsirajz hozzá jó lenne... Kimondottan a csövekhez nem értek... de amit itt adtál linket, ott olvastam, hogy váltófeszülség kell hozzá. (vagy félre értettem? és mégis egyen feszültség kell?)
Milyen vezerlo IC van rajta?
Tipikus eljarasok: Tipus leir, adatlap megkeres, tanulmanyozas, uC-softver iras. Jol nez ki, erdemes ! de hosszu lehet...
Először nézd meg, hogy a rácsokhoz mely lábak kapcsolódnak.
Nincs rajta vezérlő IC...
ez csak maga a kijelző, azt tudom melyik láb melyik rács, és melyik melyik anód.. a lábak beazonosításával nincs gond, csupán egy olyan tipre lenne szükségem, hogy van e olyan ic amiben van minnél több dmos, vagy mittomén
Emberek!
Van két VFD kijelzőm, melyektől megválnék, hogy sorstársaim is esélyhez jussanak Várom az érdeklődéseket
Ez csak egy ötlet volt... Ezekszerint nem egyre gondoltunk! :no:
Szia! Bár én is eltudnám mondani a VDF elméletét. De a belinkelt oldal sokkal részletesebb és látványovsabb... Ha csak egy egyszerü "élesztésről" van szó, akkor a legelső dolog a fűtőfeszültség meghatározása. Ennek meghatározására egy szabályozható tápegység a leg célszerűbb, aminek a kimenöfeszültsége 0-x voltig állítgató! Lényeg, h. minnél kisseb legyen az induló fesz értéke. A tápegységgel a fűtüfeszültséget úgy kell beállítani, h. éppen csak látni lehessen a fűtőszál izzását. Ekkor meg kell mérni a kapocsfesz, és az áramerősséget. Ezzel megkapod a fűtőteljesítményt is. Ha a belinkelt oldalt alaposabban átolvasod, aszem találsz egy olyan megjegyzést, h. a rövid kijelzőcsöveknél nem kell a fűtőfeszültséggel külön foglalkozni mivel a rövid csövön kevésbé alakul ki az elhalványodás a fűtőszál hossza, és a fűtőhesz-adfesz etéréséből. Ezután csak a Rács és Anódfeszt kell a csőnek biztosítani, h. valamit jelezzen... Ha egy "kicsit" visszalapozol, vagy >>> ide <<< kattintasz, akkor van egy rövid leirás arról, h. én hogyan élesztettel fel egy kis 7-szegmenses VDF-et. Tényleg nem nagy dolog! CSAK a fűtőfeszültséget nemszabad túllépni! Mert az tartósan káros a cső egyészségére! Remélem sikerül feléleszteni a "KIS" csöveidet!
Szerencsés kisérletezést!
Na megemlítem mégegyszer hátha tud valaki segíteni, igy második olvasásra:
Van egy VFD kijelzőm, és szeretném őt egy PICel vezérleni! Tudom mekkora fűtőfesz kell neki, tudom melyik láb melyik, minden tudok, ne linkeljetek, csupán azt nem tudom, hogy azt a röpke 35 lábat, hogy tudnám a lehető leggazdaságosabban illeszteni a PIChez! Valaki ötlet? :$ A kijelzőm:
|
Bejelentkezés
Hirdetés |