Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   194 / 1682
(#) pbalazs válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Nagyon jól néz ki a cucc.
Értem, hogy előszabályzós, de nekem kicsinek tűnik a hűtőborda.
Próbáltad terhelni normálisan hosszabb ideig, zárt dobozban?
(#) dbase válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Ugye nem 4ohm-ot hajtottál vele?
Hídba kellene kötni, és 16ohmot rá! AZ lenne az igaz.4W 10% al.
(#) djyuri hozzászólása Feb 18, 2008 /
 
Sziasztok!
Hát sikerült befejezni a nagyját a remekművmnek!

Feltétlen meg kell jegyeznem,hogy jóbarátom Zoli és szintén jó barátom,a szerelőm Lacibá segítsége és tanácsai nélkül nem készült volna el

Meg persze jó sok idő és pénz!

A képeket nem válogattam külön....úgy gondoltam némelyik magáért beszél.

Sajnos sok építési trükk,illetve folyamat nem lett megörökítve illetve elkavarodtak a rengetegben.

Mindenben,amire tudok válaszolok kérdésetekre

és akkor a képek

ui.: A feltöltés helye rapidshare.com. Így mindenkinek elérhető lesz 3 hónapig. Utána nálam lehet elkérni. az idők végezetéig.

Műszaki adatok:
tápegység:
--körülbelül 1000-1200 VA
+/-45,4V AC
6V AC
2*30000mikro 100V
mellékesként van 2*9V AC, 12V AC,két külön trafón,mely a védelmet és egyébb szolgáltatásokat indít,illetve táplál.
Végfokok:
Nagyvégfok:
--jó 4-5 évvel ezelőtt jutottam hozzá szerelőm ajánlására a Giant hangtechnika jóvoltából. Két évig csak dísz volt,mert akkoriban még valahogy nem volt kellő alapanyagom. Eleinte kapcsüzemű tápok hídbaeszkábálásával kreált tápról hajtottuk. Nem volt gond,de nem volt az igazi
Egy hibrid erősítőről van szó 4-4 darab párhúzamos MJ 15022 és 15023 végekkel. +/- max 90V-os tápellátást bír 8ohm-on.(tudtommal)
Kisvégfokok:
két darab STK 4048V. itt vásároltam a fórumon,azaz egy kedves fórumtársunk hozta nekem össze az üzletet! +/- max 80V

Mint a képeken majd látható.lesz egy negyedik rész is...azaz a legalsó lesz lecserélve. Abba kerül majd a pirosnak látszó csévéléses trafó Ami még sajna nincs kész,mert nincs drótunk a szekunder részre Elfogyott...

Mellékeltem egyébb képeket is Láthatók,hogy kézzel tekerjük a trafónkat és hogy sikerült egy igen erős hipersil trafót is produkálnunk Célja egy stabil 9v AC,melyből kiváló 12V DC lesz az autós eszközök meghajtására.(szervízelés esetén)


Extrák:
A nagyvékfokban hanszóró védő áramkör,mely koppanásgátlást biztosít. Egyenáramot figyeli a kimeneten.A táp váltóáram jelenlétét figyeli.
Visszajelzések a feszültségekről.
Áramszünet,áramingadozás elleni védelem,mely egyben gátolja az azonnali visszakapcsolást. kb egy percig nem indítható.
A hűtés az mindenképpen extra,még így befejezetlenül is.(sajnos drágák a ventillátorok)
Bikaerős kábelezés.
Aktív hangváltó,mely a nagyvégfoknak a mélyet, a két 150W-os STK-nak a közepet és a magasat szolgáltatja.

hangfal még nincs rajta vagyis már nincs,mert még egyrészt nem készült el,másrészt a a barátomnak építettük meg a ládáit belőlük.

Tesztelve és használva külön már sokat voltak az egységek. A nagyfékgfok például több éve megvan és jelenleg egy éve üzemkész és működik. Aktív hangváltó még csak egy-két hónapja van!

nem írok többet,mert kitöltöm így is az egész lapot

mazsolázzatok és kérem a kritikát

üdv
(#) Attila86 válasza pbalazs hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
15 percig járattam folyamatosan, kb 11V-os kimeneti feszültség mellet és 5A kimenő árammal. A borda elég meleg lett tőle, da akkor még csak a 11x10cm-es 4mm vastag aluminium lap volt. Azóta hozzácsavaroztam a képeken is látszó kis bordát. Így már biztosan elég lesz.

Egyébként a legnagyobb teljesítmény a graetz-en disszipálódik. A kapcsoló fet, az áteresztő fet, egy dióda és egy 7805 van még a bordán.
Az előszabályozó úgy szabályoz, hogy az áteresztő feten mindig kb. 0,6V essen. Tehát legrosszabb esetben is 10A kimenő áram mellett 6W disszipálódik az áteresztő feten.
A graetzen meg durván 1,3V esik, 10A-nél az 13W. A 7805-ön kb 1,5W.
(#) pbalazs válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Köszi az infót. Tényleg zsír a cucc :yes:
Nem lehet a Graetz is Schottky-ból? Nyernél pár W-ot.
(#) dbase válasza djyuri hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Te aztán tudsz szerelni.Van ám kui ezerre. Barátnő van, van rá idő? Az ugye nem a szobád?
Stabok párhuzamos kötése az tetszett, bár mintha azt mondanák, h nem jo nekik.Ajánlani tudom azt a kapcsolást ami kiegészít 1 stabot 1 traynóval és sok sok ampert tud átvinni.Kicsit olcsobb megoldás, meg maradna stabod máshova.
Az aktív hangváltó ismerős, te neked segítettem nemrég egyik témában hogy kerestél olcsó hangváltót?Bevált, tetszik? Nekem jol müködik a kocsis MACROM.
Mi lesz elemeiböl felépítet hi-fi center?
Sok sikert továbbra is, jó látni embereket, hoyg iylen elszántan alkotnak, bár a kivitelezés nem a legszínvonalasabb.Figyelj azé a biztonságra!!
(#) djyuri válasza dbase hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Köszönöm szépen kitüntető figyelmed

Igen Te segítettél Királyul üzemel a kicsike!!!!!

Azt asszem elírtam...nem párhúzamosan kötöttem,hanem sorba....és +/- résznél leágazásokat készítettem és máris ott volt ha hiszed,ha nem +/-64DC pont annyi,mint amennyi a nagytrafó lett DC-ben

Dobok egy képet róluk,hogy képben legyél (csatoltam)

Nem...semmilyen hi-fi center ellenzem a music centereket Csupán egy zárt dobozba elrendezett igazán home-made-nek látszó kihangosítási eszköz. Régen bulikat csináltunk és mindig kevés volt a kraft. vagy illetéktelen kárt tett bennük. Hát ennél nem a végfok vagy a majdnani hangfal fog elpattanni

Igen figyelek! Még építés alatt áll a vezeték burkolat,ami majd meggátolja az érintést. Plusz oldalt a négy orosz dióda hűtőbordája is le lesz fedve ráccsal.
(#) szabi83 válasza djyuri hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
emenszí a hsz?
(#) djyuri válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Valami utánzat,mert sose tud annyit,mint az adatlapján kéne. A képen láthatók darabja 100W sinus 50Hz-n. Nem több.

15ezer volt mondjuk csak darabja,mellesleg szépen szólnak. Főleg,hogy most már normális ládába kerültek havernél.

Amúgy hagyományos ALU kosarasak...csatolom a képet

hangváltóról van valakinek általános segítsége számomra? ehhez akar haverom aluláteresztő tekercset tekerni.

DSCN0825.JPG
    
(#) Gery válasza djyuri hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Ahol linkelted a képeket én nemtalálom/nemlátom
Pedig nagyon kíváncsi lennék rááá
(#) szabi83 válasza djyuri hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Idézet:
„15ezer volt mondjuk csak darabja”


Mély hangszóró, 15", 250W RMS, 35Hz - 3,5kHz, 97dB/1m/1W, 8Ohm, 6kg

11990 ft ért

dbaseval egyet értek..
(#) titi válasza djyuri hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Hali!
Nem túl szigorú a MEÓS?
Látom nem kicsiben nyomulsz!
(#) djyuri hozzászólása Feb 18, 2008 /
 
Gery:
Melyiket nem látod? a pack-ot az első szövegelésemből vagy a hangszórókat?
Bővebben: Link
a freere kell menni....aztán választasz egy letöltő módot...visszaszámol és beírod a képkódot...és már kapod is. Mindenki 90 percenként szedheti le újra....de minden IP külön 90 perc,tehát mindenkinek azonnali a letöltés elsőre!


szabi83:
a friss árat nem tudom. A wesselényi utcában vettük kb 2 éve. 12+fa volt,szal nem sokat esett Akkor még 25% volt az áfa.
Amúgy ez is akörüli decibell-es. Bár ez 600/800W-nak volt a katalógusban. De végülis szépen szól,így már nem fáj a fejünk

titi:

fú nagyon!!!!....ha nem tetszik neki valami,akkor nagyon is kinyílvánítja Igen,próbálok néha nagyban is nyomulni,de vannak évek is,hogy még cint sem fogtam (suli-meló vegyes)
(#) titi válasza Gery hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Bejön az oldal, rányomsz a "free"-re...
...következő oldalon várnod kell (van ott egy visszaszámláló (a táblázat fölött))
Ha lejárt a visszaszámláló, bejön a következő oldal
ott beírod, a kis téglalapba azt a négy betüt, majd jöhet a letöltés
(#) djyuri válasza titi hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Már rájöttem,hogy mi a visszatérő gond...a beépült letöltőprogramokat szeretik elkerülni a felhasználók...így pl flashget-et vagy egyebet használnak...pomázi barátomnak sem indul el vele.

Felnyomom vipmailra....10 egyénnek az jó lesz,de ha lehet,akkor a flashget-esek kedvéért szeretnék kérni valakitől egy publikusabb tárhelyet,ha van ilyen:9

köszi
(#) szabi83 válasza titi hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
átküldtem gerynek msn-en :integet2:
(#) Moderátor hozzászólása djyuri hozzászólására (») Feb 18, 2008
 
felraktam.. ott van mint láttod
(#) Gery válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Igen már megéztem Köszi mégegyszer
A mű...., hát mitismondja elég egyedi
(#) Tom025 válasza djyuri hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Hát ez a műhely igencsak mellbe vágott..
Az erősítődben tényleg nagyon sok munka lehet, bár én máshogyan csináltam volna. Hogy ez mobil nem lesz, az egyszer biztos. A kábelezés nagyon kemény, azon talán kéne még egy kicsit dolgozni. Amúgy gratula az egészhez, különösen az átlátásához, reméljük, hogy így egyben is működni fog, mert ez sajnos nem olyan triviális, mint látszik.

Azt megkérdezhetem, mi az a sok egyforma tápféleség egymáson a hangfal mellett?

Üdv!
(#) djyuri válasza Tom025 hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Ez nem műhely

Mi mindenhol tudunk szerelni. Csak szerszám kérdése és akaraterő

Én még elbírom...alig 65 kiló

Valószínüleg én vagyok az egyetlen,aki átlátja De ez nem szokott zavarni

Igan működik...attól,hogy félkésznek látszik,megy minden. Csak pár vezetéket nem kötöttem vissza,amiatt lehet a kinézet enyhén hiányos.
Meg nincsenek meg mindenhol a ventik,mert még nem tudtam megvenni őket.


Az a hat darab kapcsüzemü tápom a hangfal mellet. Mindegyik 200W-os. 32V-os Állítható a feszültségük belül. De sajnos csak 40V-ig szabad,mert a kondik addig vannak bennük.

közben egy kis csemege
Bővebben: Link

ui.: köszönöm szabi83 az msn kisegítést
(#) Frankye válasza zoknee hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Idézet:
„A két led egyvonalban van, csak fotózás gözben meggörbült az egyik, a kijelzők lábát pedig még nem vágtam méretre, majd akkor, ha teljesen kész lesz, ezért is van foglalatban.”

Ja, az más! Akkor vedd úgy, hogy nem szóltam, azt is halkan!
Idézet:
„...itt valamelyik fórumban ajánlottak egy I2C-s libraryt Avr-gcc-hez. Azt tervezem majd használni,...”

Mostanában elkezdtem én is nézegetni az AVR kontrollereket, és meg kell vallanom, egyre jobban tetszenek! (Eddig a PIC-eket próbáltam megérteni/megtanulni, kevés sikerrel, de ezek a kics csipek nagyon szimpik!)
(#) Ricsi89 válasza dbase hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Hi
Nem 4ohm-os hangszórókkal hajtom, hanem 8-assal. Az adatlapjában is 8ohm-ra vannak értékek megadva. Nem értem, hogy jöhet ki 16ohm-ra 4W. Biztos egy IC-re gondolunk? Ez max 1,4W-ot tud 8ohm-on 10% THD mellett. Vagy az 0,4 akar lenni? Ja és hidalva kötöttem, mert máshogy nem is lehet.
(#) dbase válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Bocs annyira nem néztem meg a rajzot, csak az értékeket a pdf elején, és nem gondoltam végig hogy alapba hidalt, én még hidaltam volna.Azért 16ohm.
(#) Ricsi89 válasza dbase hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Semmi gond. értem.
(#) tirisztortetróda hozzászólása Feb 19, 2008 /
 
Sziasztok, végre meghalgattam a képen látható végfokot, köszi a segítséget az illetékeseknek, már csak egy szűrőt kell hozzá összehoznom. üdv mindenkinek.

DSC00917.JPG
    
(#) vicsys válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Szépen néz ki.
A bordát hol vetted? (és mennyibe került?)
(#) Doncso hozzászólása Feb 19, 2008 /
 
Sziasztok, hétvégén unatkoztam és összeraktam egy kis állapotkijelzőt a pc-be, ami nem más mint egy 3310-es nokia kijelző, lpt-porton keresztül vezérelve az lcdhype nevü programmal, a script saját tervezés. A tokon még csiszolok egy kicsit mert jobban nem tudtam megmunkálni, igazából valami élprofilt szeretnék rá tenni, hogy nézzen is ki valahogy, bár ha valakinek lenne rá egy jó ötlete szívesen fogadnám.

DSC03144.JPG
    
(#) jdani válasza Doncso hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Nemrosz! Régebben és is próbálkoztam egy ilyennel. A kérdésem az lenne, hogy az LCD-t hogyan csatlakoztattad a nyákhoz? Nekem azzal volt a gond, és később igy, evel a próblémával hazavágtam az LCD-t
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
szia!
ez tetszik nekem is gratula :eek2:
egy nyáktervet nem tudnál róla adni?

üdv!
(#) jdani válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
igazából ehez
a kapcsoláshoz nemigen kell nyákterv. Egy amatőr is össze tudja csikozni (filcelni) a nyákot, és kimaratni! Én is ugy csináltam!
üdv!
Következő: »»   194 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem