Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórók MNC SAL
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   5 / 43
(#) barany165 hozzászólása Aug 22, 2007 /
 
Sziasztok!A SAL honlpján van néhány hangfalrecept! Ami könnyen megépíthető,olcsó és az árához képest jó hangfalad lessz!Én Szintihangosításra használok PA sorozatú SAL-t,de a mélyek min.40Cm-esek,magasakra DP35-öst használok.A keverő RolandBOSS,Erölködő modifikált QUAD405. persz e nagyobb térbe vagy szabadba nagyobb ládákat használok.Én kezdetnek a SAL Füzetét javallanám /Amely letölthető/ és lehet választani!Jó építést!
(#) Tomi20 hozzászólása Feb 19, 2008 /
 
Heló

Autó ajtajába szeretnék venni SAL hangszórókat. Annyi biztos, hogy csak két utas lenne jó, egy mélyközép és egy magas külön. De itt meg is állt a tudomány. Szétnéztem a SAL honlapján, de nem tudom, hogy melyik lenne jó választás... Amiket így első ránézésre választanék:RFX 16SNEO
XPRO 13S
WRC 16S
De ezek természetesen nem végleges típusok, ha valaki tud jobbat/olcsóbbat, akkor lehet, hogy az lesz...
(#) aflmor válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
A választásból látom, elég ritka autóval rendelkezel, hogy mind a 13 cm-es, mind a 16 cm-es típusokat tudja fogadni az ajtó
(#) Tomi20 válasza aflmor hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
nem ritka, csak régi gyárilag nincs az ajtóban hangszóró... Ezért nem fontos a méret.
(#) aflmor válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Egy kis irányadó: http://www.duett.hu/hifi/ar/macaudio.html

De azért a választásnál kellene tudni, hogy milyen adottságok vannak jelenleg. Pl. miről hajtanád? (Sal=88dB :no: )
(#) Tomi20 válasza aflmor hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Egyenlőre simán menne a fejegység kimenetére. (4*40W) De nemsokára elkészítek egy 4 csatornás erősítőtTDA1562 -vel. (bár nem tudom, jobban szólna-e, mint a fejegység...)
(#) Tomi20 válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Létezik nagyobb teljesítményű erősítő IC, ami simán 12V-ról táplálható?
(#) Kovidivi válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
hy.
nem.
(#) danny333 hozzászólása Máj 31, 2008 /
 
Jó minőségű közép hangszórót keresek (4ohm)-at.
(#) joci89 hozzászólása Jún 1, 2008 /
 
Sziasztok!
Én annyit fűznék hozzá az előttem szólókhoz hogy szerintemaz M.N.C. és a SAL nem olyan rosszak!
Olcsó is!
Sokan fikázzák de ha 100W felett veszed őket és raksz egy autóba min. 4-et akkor nagyon is jól szólnak
Csak nem szabad őket megerőltetni mert azt egyáltalán nem bírják!
Egy példa én majdnem hanyatt estem voltam egy boltban néztem 6X8 -as 120W-os hangszórókat 3utas Pioneer 2db
20,900FT

Audiodesign 2 db 6,900FT
Ugyan az a teljesítmény csak egy kicsit szarabb anyagból van és nem olyan tartós + nem kell megfizetni a nevet
(#) Dióda hozzászólása Jún 2, 2008 /
 
Kellene egy kis segítség .
Adott egy spa2030 és az a probléma hogy a winisd reklamál hiányzó paraméterekért a JBL progi meg azt írja hogy zártban 25literes doboz kell reflexben pedig 43 litert ír.
Valaki tudna segíreni egy kicsit hogy bk mekkora dobozban lenne jó a hangszóró reflex vagy zárt ha reflex akkor mekkora doboz és mekkora nyílással.Hozzáteszem terhelhetőnek kell lennie és hangosnak ha nem megy kegyetlen mélyre az nem baj mert vernyákoláshoz kell egymagában meg beszédre .

Mondjuk ha a maximum hangot ki lehet belőle hozni tudásilag ahhoz is jó lenne egy méret.
(#) m.joco hozzászólása Jún 3, 2008 /
 
Hello
Szeretném a házimozim mélynyomóját erősebbre cserélni, SAL SBX2530-ra gondoltam reflex dobozban. Szerintetek a célra megfelelne, jól adja vissza az alacsony frekvenciákat??? Zenehallgatásra is megfelelne?
És egyébként kb hány kg lehet a hangszóró?
Innen a HEStore-ból szeretném rendelni, és tudni szeretném, hogy melyik súlycsoportba tartozna a rendelés.
Üdv.
(#) kellar válasza m.joco hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
sziasztok csak azt tudom irni ha jó méjet szeretnétek akkor DLD Acustik kiváló választás fontos a tányér mérete mindig a legnagyobb mert tisztább lesz a hangja és nő az érzékenysége, és utóbi ból is mindig a lehető legnagyobbat keressük... legalább 100Db felett akkor bizt ütni fog még egy szolídabb erősítővel is. De a monacor termékei is kielégítő minőséget nyujtanak. Szal érdemes megfizetni a drágább hangszórót
(#) mrx23 hozzászólása Jún 9, 2008 /
 
Üdv.
Érdeklődnék hogy az MNC Noir I féle hangszóróról mi a véleményetek?
Próbálta-e már valaki?
Nekem házimoziba kéne 13cm-es.
60/100W-ot ír De tréfát félre téve, mennyivel lehet meghajtani?

Noir I.

Szerintetek melyik a legtűrhetőbb minőségű hangszóró típus (tapasztalat alapján!) az mnc-ből? CD Cone-t már kizártátok.

A SAL2610S hangdobozt próbálta-e már valaki?

Elég olcsónak tűnik.
Kép: Hivatkozás
(#) jocko válasza mrx23 hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
a sal kilóra megvan az mnc szinre stimmel igy definiálnám
(#) jocko hozzászólása Jún 9, 2008 /
 
sal --kevláros szubcsövei ---- türhetöek, jo a feeling aztán a müszer ki tudja mit mér.bár csak azt tudom mondani amit a profik hogy jo mágnes nélkül nem lehet elindulni,és hiába raknak bele" trafotekercset" akkor is csak prüszköl a szerkezet .ez fizika.egyébként a sal házimozi szettje az jó ,ami a képen van itt lent ,(2610-es)és a dream sem rossz,csak szét akar esni a doboz mert gyengén rakták össze.de pl polus centerben asszem van egy kirakva a nagy müszaki boltban meg lehet hallgatni,nekem tetszett..kinek hogy mi merre.igyekeztem enyhe lenni
(#) levii válasza mrx23 hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Szia!
Ilyen cuccom van itthon hátul két ilyen kisebb doboz zenél elől pedig ugyanilyenből van a "nagy" verzió meg a center.
Szerintem jó hangja van hallgatam egy ideig csak így egymagában is bár a mély hangokat egy kicsit keveseltem.

Üdv!
(#) mrx23 válasza levii hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Levi neked kb hány W-al lehet terhelni a hátsó hangfalakat (míg elnem kezdenek torzítani)?

Szereld magad vagy kész csomag volt?
Üdv.
(#) levii válasza mrx23 hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Hát nem néztem még hogy hány wattal terhelem őket de egy 5x75W erősítőről megy a cucc.
Egyenként vettem a hangszórókat ha erre gondolsz.
(#) zoz11 hozzászólása Szept 18, 2008 /
 
Sziasztok
A linken szereplő hangszóróról mi a véleményetek?
Bővebben: Link
Érdemes megvenni? Milyen teljesítményű erősítőt ajánlatok hozzá?
(#) dbase válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 18, 2008 /
 
SPL1W/1m: 88 dB
Ennyi pénzért hangszóró is van.
(#) zoz11 válasza dbase hozzászólására (») Szept 18, 2008 /
 
Akkor ez max energiatemetőnek jó, igaz?
(#) jocko válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 18, 2008 /
 
éppen ma nézegettem pár efféle darabot az europarkban,ott volt ez is.a legobb az mnc piros ötszög sony koppintása,meg a sal duplamágneses jbl-je. még jo hogy nem ugyanazt koppintották le,mert az már tényleg huzós lenne...(elképzelem a szitut:hü ez olyan mint béla sony-ja .te ez sal? nekem is van ilyen de az mnc.)
(#) goldscorpio07 hozzászólása Szept 18, 2008 /
 
Hali mindenkinek...
Még csak most vettem észre ezt a fórumot,elég érdekes dolgokat láttam olvastam
Sajna anyagi helyzet miatt én is rá vagyok szorulva a kommersz hangszórókra,bár nekem a SAL-al voltak már sikereim,hogy úgy fogalmazzak,szarból is lehet várat építeni,csak nehéz.
Mnc cuccokkal nem nagyon találkoztam még de vhogy nem is akarok,vhogy nekem nem jön be.
Próbáltam már a salból a polipropilénes mélyeket,kevlárosokat,mindegyiknek van előnye hátránya.(SRP 2030-assal elég jó dobozt tudtunk fabrikálni)
A következő próálkozásom az SBX 4060-as méllyel lesz,már kinéztem hozzá a közép,és magassugárzókat is,egyedül hangváltóban vagyok gondban,HV-328-ra gondoltam de nem tudom hogy zsákba macsekot fogok e venni...
(#) jocko válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Szept 18, 2008 /
 
sztem ez a váltó teli van dobálva fölös cuccal,a piros vonalak meg egy vasmag helyét jelölik ami ott van a boritás alatt ezekben a tekercsekben,de hogy minek azt nem tudom. a magastekercs meg nekem végképp sok.inkább terveznék vmit ehelyett.

image.php.jpg
    
(#) zoz11 válasza jocko hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Szia
Azt is hallottad hogy hogyan szól?
Azért is esne erre a választásom mert nagyker áron megkapom én ezt 13ezerért, meg a kinézet se mindegy, mivel egy plexis ládába szolgálna.
(#) goldscorpio07 hozzászólása Szept 19, 2008 /
 
Szia
A 40-es SBX-re gondoltál 13-ért?
(#) goldscorpio07 hozzászólása Szept 19, 2008 /
 
A váltóval kapcsolatban erősen hajlok akkor egy saját tervezésűre.Inkább megveszem a tekercseket,meg a kondikat ,sztem olcsóbban ki is jönnék és valószínűleg jobb is lenne.
Amúgy ebben a váltóban minek van teljesítményellenállás ha jól látom?Azt teszi lehetővé a kapcsolható dB szintet
(#) zoz11 válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Hello
TORNADO 300 nevezetű hangszórót kapnám meg 13ezerért!
(#) goldscorpio07 hozzászólása Szept 19, 2008 /
 
Üdv
13 ezerért ha beszerzed és ***a állapotban van sztem annyiért a hülyének is megéri Bár a 88 dB-elell enm vagyok én se kibékülve de a 2x65 OZ mágnes az tetszetős
Következő: »»   5 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem