Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2624 / 3960
(#) proli007 válasza shark hozzászólására (») Aug 24, 2015 /
 
Hello! Pld. ráadsz 10V feszültséget, és megméred a szögelforduláshoz tartozó feszültség értékeket.
(#) exabit hozzászólása Aug 24, 2015 /
 
Van egy netes szimulátor ahol lehet vizsgálgatni egy astabil multivibrátor működését: Bővebben: Link

Egyszerűen nem sikerült rájönnöm hogy így miért működik és így miért nem.
(#) Gafly válasza exabit hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Pontosan mi is a kérdés?
(#) attika válasza exabit hozzászólására (») Aug 25, 2015 / 1
 
Működik mind a két kapcsolás,csak az ellenállás értékek mások.
(#) k3gy3tl3n hozzászólása Aug 25, 2015 /
 
Sziasztok, szeretnék utólag néhány vezetéket árnyékolni, pl servo vezetékeket, dc motorkábeleit, hogy az rf modult ne zavarja. Ehhez jó lehet, ha alufóliával bevonom és rákötöm a földet? Mintegy maszek koax kábel?
(#) exabit válasza Gafly hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
A kérdés az, hogy abban a kapcsolásban ahol a a két 10k-s ellenállás le van cserélve két darab 1k-s ra miért nem működik rendesen: értem ezalatt hogy miért nem szimmetrikusan nyit ki és zár le a két tranzisztor.
(#) pucuka válasza k3gy3tl3n hozzászólására (») Aug 25, 2015 / 1
 
Inkább használj kéteres árnyékolt kábelt, ilyet találsz pl. mikrofon kábel néven. Léteznek különböző vastagságban.
(#) majorka válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Köszönöm. majorka
(#) kadarist válasza exabit hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Azért nem szimmetrikus, mert a kis ellenállások miatt gyorsabban töltődnek a kondenzátorok.
(#) exabit válasza kadarist hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Továbbra sem világos hogy a kondenzátorok feltöltődési ideje miért befolyásol bármit is. Mármint az oké hogy a feltöltődésnek gyorsabbnak kell lennie mint a kisülésnek de ha sokkal gyorsabb a feltöltődési idő akkor miért nem a kondik kisülési idejének megfelelően billeg az áramkör.
A tranyók erősítési tényezőjének direkt nagy értéket állítottam be hogy a nagy kollektoráram ne okozzon problémát.
(#) kadarist válasza exabit hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Az a baj ezzel a szimulációval és főleg az alkatrészértékek megválasztásával, hogy a programba beépített értékszórások határozzák meg a kitöltési tényező alakulását. Ha megnézed a szimulátort, akkor láthatod, hogy elméletileg teljesen megegyező ellenállás és kondenzátorértékek mellett mennyire aszimmetrikus a billegés.
(#) Gafly válasza exabit hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Van az a része, hogy a szimuláció és gyakorlat sokszor nem találkozik. Esetleg épitsd meg
(#) vladcepes hozzászólása Aug 26, 2015 /
 
Sziasztok! Valamennyire csak elektronikához is tartozik,gondoltam itt megkérdem. Tegyük fel van két egyforma okos teló. Az egyikből kiszerelem a kamerát,ha rákötném párhuzamosan a másikra,a teló működtetné mindkettőt?
(#) cupika97 válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Szia. Egyszerű a válasz. Nem.
(#) vladcepes válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Köszönöm! Mozgás érzékelőként akartam volna használni. (de akkor így neki sem fogok).
(#) cupika97 válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
És van már valamilyen mozgásérzékelő programod?
(#) vladcepes válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Egyenlőre csak próbálgatom,vettem sorba őket,de még normálisat nem találtam,csak olyat ami mozgásra képet csinál.(olyan meg nem kell nekem. ,az lenne a jó ha mozgásra bekapcsolna és amíg mozgás van rögzítse de videóként.) Erre gondoltam hogy milyen jó lenne két-három kamerát összekötve egy okos telóra és egy jó programmal használni.
(#) cupika97 válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Én is kerestem, de én sem találtam normális appot. Még fizetőset sem. Van 2 db androidos nem használt telóm, ami pont megfelelne ilyen célra. Ha esetleg találnál jelezzd nekem is.
(#) vladcepes válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Rendben.
(#) dravecz hozzászólása Aug 26, 2015 /
 
Tiszteletem!
Ki tudja ez mi? Megszeretném venni:ac 220v 3800w scr feszültségszabályozó elsötétülő fényerő fordulatszám-szabályozó termosztát.
Én 220 Voltból akarok a potin keresztül kisebb feszültséget.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2015
(#) Bakman válasza dravecz hozzászólására (») Aug 26, 2015 / 1
 
Ez egy Triak-os szabályzó. A feladattól függ, hogy alkalmas-e a arra vagy nem. Pl. mindegy mennyire kis feszültségre állítod be, a kimenet galvanikus kapcsolatban van a hálózati 230 V-tal, tehát ráz, életveszélyesen. A kimeneti feszültség sem szép egyenletes, hanem a bemeneti szinuszhullámot szeleteli, így jön ki az alacsonyabb effektív kimeneti feszültség.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2015
(#) Mexbacsi hozzászólása Aug 26, 2015 /
 
Sziasztok!

Elég kezdő kérdéssel fordulnék hozzátok. Szeretném az autóban a csomagtérvilágítást ledekre váltani, úgy hogy sorba kötök 5 db fehér színű ledet. Megnéztem a kalkulátort, de ott azt írja, hogy a 12V mint tápfeszültség kevés neki. Gondolom ez esetben párhuzamosan kellene kötnöm őket?! Ez esetben 91Ohm-os ellenállást kell beiktatnom. Ez így működőképes lenne?
(#) kadarist válasza Mexbacsi hozzászólására (») Aug 26, 2015 / 1
 
Végy még egy LED-et és akkor két három LED-es sorba kötött csoporttal jó is lesz. Bal oldali rajz.
(#) Bakman válasza Mexbacsi hozzászólására (») Aug 26, 2015 / 1
 
Esetleg LED szalagot vegyél bele, az eleve 12 V-os. Céges kocsikba ilyeneket raktunk, évek óta működnek mindenféle trükk és hiba nélkül.
(#) Mexbacsi válasza kadarist hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Így gondoltad, ahogy csatoltam?

Led szalagon gondolkoztam, de az nincs kéznél jelenleg (LED-em van 100), de ahogy látszik nem vagyok valami otthon a témában az lesz a legbiztosabb.
(#) kadarist válasza Mexbacsi hozzászólására (») Aug 26, 2015 / 1
 
Igen, így gondoltam.
(#) k3gy3tl3n hozzászólása Aug 27, 2015 /
 
Sziasztok hol lehet 30 százalékos hidrogén peroxidot kapni? Gyógyszertárban csak három százalékos van. Nyák maratáshoz kéne.
(#) attika válasza k3gy3tl3n hozzászólására (») Aug 27, 2015 / 2
 
Szia!
Ha pesti vagy akkor ITT ,ha nem vagy pesti akkor is
(#) k3gy3tl3n válasza attika hozzászólására (») Aug 27, 2015 / 1
 
Pompás köszi!
Esetleg vaskloridot könnyebb beszerezni?
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2015
(#) ativagyok válasza k3gy3tl3n hozzászólására (») Aug 27, 2015 / 1
 
Szia!
Esetleg fodrászkellék üzletben tegyél egy próbát. Én ott vettem legutóbb.
Vagy egy másik gyógyszertárban. Ott is sikerült már vennem, bár magyarázkodni kellett, mert elvileg ott nem adhatják ki a 30%-osat. Végül kiadták, viszont horror áron.
Üdv,
Ati
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2015
Következő: »»   2624 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem