Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   32 / 729
(#) szabi83 válasza Gery hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Idézet:
„Márcsak azért mert egy PA mellet ezis elbujhat”


PA, jobbak 99-101dB ....
(#) szabi83 válasza lamalas hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Szeva!

Eddig nem rossz

Üdv
(#) Brandyman válasza lamalas hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Ha a doboz is olyan igényes lesz, mint a 2 db NYÁK, akkor nincs mitől tartanod, elismerésem.
Persze a hangja attól még lehet érdekes

Milyen típusú hangládát szeretnél építeni?
(#) lamalas válasza Brandyman hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
A NYAK nem sajat keszitesu, KIT-ben rendeltem az erositoket. Egyre kevesebb kedvem es idom van vaskloriddal v. mas cuccal pancsolni es bajlodni a NYAK keszitessel. Inkabb megtervezem a NYAKot es legyartatom vkivel. A dobozokat pedig nagyreszt a munkatarsam fogja kesziteni mert o szereti a famunkat. En inkabb a teljes elektromos tervezest es kivitelezest csinalom illetve a vegen osszepakolom majd a cuccot. Egyebkent b-reflex dobozok lesznek, hogy legyen is melye amennyit ki lehet szedni ezekbol a mely-kozep hangszorokbol.
(#) szamóca válasza lamalas hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Szia lamalas!
Tipusa:MT ABS 13 AL 450
Az Art.-Nr. 320 001
A mért Re=3,4Ohm
A doboz: 69l-es, álló, 4utas, passzívmembrános basszreflex.
Érzékenysége 92dB, teljesítménye 180W/340W, Frekiátvitel 17-30000Hz
(#) lamalas válasza szamóca hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Gondoltam, hogy meg lehet talalni a neten a magassugarzo adatlapjat de ugy latom ez vmi sajat fejlesztese a cegnek igy lehet hogy nem is publikus(?) Ez esetben nehezebb lesz a helyettesites ... es a javittatas is. Mondjuk gyari adatlapokat is csak tajekoztatasnak erdemes nezegetni/olvasgatni mert az ezek alapjan tervezett hangsugarzok nem mindig az optimalis eredmenyt adjak.
(#) szamóca válasza lamalas hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Igen, ezért vagyok bajban vele.
És a szakszervíz tekercseltette meg rosszul, de mivel "működik" nem reklamálható.
Az ujratekercselésről mi a véleményed? /esetleg egy jó tekercselő szakembert nem tudsz véletlenül? /
Ez egy 100 ezres doboz, nem szeretném használaton kívűl helyezni.
(#) ltsoma hozzászólása Feb 18, 2008 /
 
Helo!
Zenekari hangosításra szeretnék építeni 2utas hangfalakat. Az erősítő egy 2x230W-os Behringer lenne. Milyen hangszórókat ajánlanátok?
(#) shelby14 hozzászólása Feb 18, 2008 /
 
hello!
én egy sub építésébe fognék, csak 1 kérdés: milyen hangszórót rakjak bele, hogy az egész kijöjjön 10E-ből?
ill. a tudtok a somogyin kívüli hangdobozépítési dokumentumot vagy vmi hasonlót? THX
(#) Buck Miklos válasza lamalas hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Heló lamalas!
A TDA 2030-as erőlködő kapcsolási rajzát fel tudnád tenni ?
(#) lamalas válasza Buck Miklos hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Hat ez nem eppen hangfalkeszites szoval OFF topik, de az elkeszult erositok gyari alapkapcsolasok amik a katalogusban benne is vannak. Ime A szimpla taposat epitettem meg mert ez rendelheto csak a szoban forgo cegtol.
(#) lamalas válasza szamóca hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Lehet probalkozni az ujratekercselessel, nem tudom milyen eredmennyel. En mindosszesen 2 emberrol tudok (biztos van tobb is az orszagban) akik esetleg elvalalljak (bar a nevukben nem nyilatkozhatok). Az egyik Shalafi nickneven fut a neten aki a H2000-el all kapcsolatban, a masik pedig Varga Istvan aki a Sonido egyik alapitoja. Veluk probald meg felvenni a kapcsolatot. Shalafi regisztralva van itt is, Varga Istvannal pedig a Sonido oldalon keresztul tudod felvenni a kapcsolatot.
(#) hüblerattila hozzászólása Feb 19, 2008 /
 
Sziasztok! Megint lenne egy kérdésem : vettem egy conrad-os éves nagykatalógust és találtam benne egy hangszórót amiről a véleményteket kérném hogy esetleg jobb-e mint az mnc vagy a somogyi... Márkanevet nem találok de a tulajdonságait azért leirom: 200w, 8 ohm, 96 db, 38 cm átmérő acél kosár és aszthiszem hogy gumi membrános ahogyan a képen látszik és 14 ezerbe kerül . Légyszives válszoljatok hogy ez mennyire lehet jó mert a somogyival kezd tele lenni a hócipőm . Egy normális mélyládát szeretnék. Köszi a válaszokat .
(#) szamóca válasza lamalas hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Köszönöm a választ lamalas.
Pázmándi úr (Shalafi) neve, néhány fórumról már ismerős.
Megpróbálkozom vele.
Apropó! A HIVI hangszórókat te hol szerzed be? Ugyanis nekem is tervben van egy pár nagyon spéci doboz ilyen hsz.-al .
Üdv.
(#) lamalas válasza szamóca hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Idézet:
„A HIVI hangszórókat te hol szerzed be?”


ATC Trade

Mit jelent neked a speci doboz?
(#) szamóca válasza lamalas hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
A doboz anyaga vagy gránit, vagy alu lesz, ez még a beszerzési ártól függ.
A megmunkálás úgy néz ki ingyenes, vagy legalábbis baráti áron történne, nagynyomású vízes vágóval.
Két utas dobozok, aktív keresztváltóval készülnének.
Most nyomozok a megfelelő beszerzési források, cégek után.
(Egyébként én is az ATC-re akadtam a neten , mint legnagyobb M.országi forgalmazó.)
Egy kérdés. A HIVI honlapján közölt h.sz.-k Vb értékei mennyire mérvadóak?
(#) lamalas válasza szamóca hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
A doboz anyaga alu??? hat nemtom, en biztos nem csinalnek aluminiumbol hangsugarzo dobozt.

Egyebkent miert a Vb ertekek erdekelnek a hangszorokkal kapcsolatban?
(#) szamóca válasza lamalas hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Úgy néz ki olcsón tudnék hozzájutni 20mm-es aluminiumhoz. A Vb értéket azért kérdezem mert a JBL progi, és a gyári adat nem ugyanazt adja.
(#) lamalas válasza szamóca hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Idézet:
„Úgy néz ki olcsón tudnék hozzájutni 20mm-es aluminiumhoz.”

Te tudod ... bar nehezen tudom elkepzelni, hogy az olcso 20mm-es alunak nm-re olcsobb lenne mint ugyanez MDF v. akar retegelt lemezbol. Bar inkabb az anyagvalasztassal van bajom, de mindegy.

A gyari adatokat en minden hangszoro eseteben (gyartotol fuggetlenul) csak tajekoztato adatnak tekintem. Kizarolag azok alapjan nem tervezek hangdobozt hanem a sajat mereseimmel osszevetem a gyari adatokat es aztan kiokoskodok egy az igenyeimnek megfelelo dobozt. Eddig bejott ez a modszer, de en kezdonek szamitok meg a hangfaltervezes/epites teruleten szoval a tanulo fazisban tartok Azert az eddigi eredmenyek nem olyan rosszak. A folytatas pedig hamarosan remelem elkeszul es akkor majd nyilatkozok meg ezugyben.
(#) szamóca válasza lamalas hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Na ne szerénykedjünk, láttam a honlapodat, a tábort, stb.
Tőlem jóval messzebre vagy.
Készítettem már 4 dobozt. Bár én elégedett vagyok velük, azért még nagyon kezdő vagyok. Ez egy nagy project nekem, lehet nagy falat is, de nagyon körbe járom a témát, és bízom magamban.
Egyébként az aludoboz nem egyedi, azt hiszem Kairo néven már van belőle gyártva, és kapható is 2,5milláért.
(Nem ezt akarom lekoppintani )
A dobozodra majd kíváncsi leszek! :yes:
(#) dB_Thunder válasza hüblerattila hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Nem írtál le semmit, főleg nem a tulajdonságaiból...
Szokásos szöveg, kb 20x írom le: TESSÉK EL OLVASNI A HANGDODOZÉPÍTÉS CÍMŰ KÖNYVET! (most nem kiabáltam csak szerettem volna valahogy jobban kiemelni) LETÖLTHETŐ A HONLAPOMRÓL (ingyen)
(#) k-o-v-i válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Ezt a CRC filet...hogy kell használni?
(#) hüblerattila válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Azt hiszem hog félreértettél. Én nem azt kérdezem hogy milyen dobozt csináljak neki, hanem hogy ez a hangszóró megéri-e az árát? Ezt esetleg kicsit komolyabb hangosításra lehet használni? Itt a link nézzétek meg
(#) aflmor válasza hüblerattila hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Idézet:
„Márkanevet nem találok”
Pedig elég feltünően ott van: CPA (ConradProfessionalAudio)

Azokat az adatokat, azért érdemes kétkedésekkel kezelni :yes: Mert valaki nem ír igazat... -> CPA (Conrad Professional Audio) és amit belinkeltél, nem túl sok a hasonlóság. Amúgy semmiben sem jobb, (vagy rosszabb) az általad emlitett két forgalmazó cuccaitól. Ugyanonnan, és ugyanoda valók...
(#) zoli200 válasza hüblerattila hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Nehogy megvedd kuka lemez kosaras trutyi,ezen a pénzen kapsz már 300/600 öntvénykosarast ami azért adja is azt ami rá van írva.Persze nem újonnan
(#) hüblerattila hozzászólása Feb 20, 2008 /
 
Szóval akkor ez is egy **** ugyhiszem, de pedig a somogyi adatai és ennek az adatai közt van egy kis külömbség pl egy sal ugy kb 88db-el szól ez meg 96 al ami elég jonak mondható szerintem. Amúgy nekem nem kell 300/600w-os mer kezdjük ott hogy ahoz erősitőm sincsen a másik pedig nekem bőven elég a 200wattos. És ez esetleg jó lenne?
(#) zoli200 válasza hüblerattila hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Igen ez ránézésre is jobbnak tűnik.
(#) hüblerattila hozzászólása Feb 20, 2008 /
 
Szóval azt mondod hogy ez megfelelő lenne kisebb bulikhoz?
(#) aflmor válasza hüblerattila hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Idézet:
„Szóval akkor ez is egy ****”

Ezért írtam->
Idézet:
„Ugyanonnan, és ugyanoda valók...”

De miért ez a nagy ragaszkodás Conrad Méh-telepéhez? 'majd húszezerért, már kapnál jobbat is
:yes:
(#) hüblerattila hozzászólása Feb 21, 2008 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy mit szóltok ehhez a hangszóróhoz? Érdemes megvenni? Vagy hasonlóan rossz mint a somogyi vagy mnc?
Következő: »»   32 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem