Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   563 / 1127
(#) Annonymus válasza Annonymus hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Bár lehet hogy én nem gondolkodok jól.. (Ezt mindenki döntse el magában)
(#) BEMcorp válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 2, 2015 / 1
 
Valóban, ha megnézel bármilyen átmeneti alaplapot (ahol SD-DDR1, DDR1-DDR2, DDR2-DDR3 ramokat lehet használni), le van írva a manuáljába, hogy együtt NEM tudja használni a két különböző típusú memóriát.
(#) Gombszem válasza steelbird hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Idézet:
„A Norton Ghost elvileg tud olyat, hogy a hibás win7, 8 rendszert vissza tudod állítani vele egy előző mentési pontra”

Gyakorlatilag is. Erről már írtam itt a Fórumon párszor, megjegyezve azt, hogy mindeni akkor, és úgy tolja el az idejét és a személyes fájljait, ahogy akarja. A jó tanácsot nem kötelező meghallgatni.
A Ghost 2003 csak a Win7-ig működött (a Win7 már nem), azóta ott van a Ghost 15. Ez ellenben már az eddig ismert ÖSSZES Op rendszert tartalmazó partíciót el tudja menteni, beleértve a Win7, 8, 8.1, 10 Op rendszereket is.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2015
(#) coyote55 válasza BEMcorp hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Valóban, ilyen egzotikus lapra nem gondoltam
(#) sastas01 válasza coyote55 hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Pedig léteznek, minden szabványváltásnál gyártanak párat. A az új, Skylake termékcsalád több alaplapja például tud DDR3-at és DDR4-et is.
(#) ttindian válasza steelbird hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
No pont ez az hogy nem ajánlkozik és én nem tudom hogy kell.

A repairal a chkdsk tudom csak.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2015
(#) ttindian válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Ezt a ghost alkalmazást én is tudnám használni? egy másik operációs rendszerről vissza állítani az én hibásomat?
(#) Gombszem válasza ttindian hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Használni tudod, de nem ebben az esetben. Az(ok)t a partíció(ka)t tudod visszaállítani, amit régebben elmentettél. A te partíciód teljesen más (még ha az op rendszer ugyanaz is), mint a másik gépen van. Többek között, azért, mert a hardver más, így a driverek, stb is más.
Csak akkor menne, ha 100%-ban ugyanaz lenne a hardver. De ez szinte kizárt nálad.
Mellesleg így klónoznak gyárilag gépeket. Egyre felrakják, beállítják, aztán nyomják a többire.
(#) ttindian válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Tökéletes egyforma , ugyan az az XP( csak ez SP3-mas frissítéssel a hibás SP2 vel) ) , ugyan az a gép. Csak az alkalmazások különböznek
(#) nagym6 hozzászólása Szept 3, 2015 /
 
Üdvözlöm az Urakat. Jó régi DOS programot hogy tudok futtatni? WinXP és Win7 van gépemen. Köszönöm.
Közben találtam telepítettem "DOSbox" programot, nem tudom hogy indítom a dos progit.
Köszi
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2015
(#) nagym6 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Megpróbálom, köszi.
(#) Szárnyas válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 3, 2015 / 1
 
DOSBox-szal a következőképpen. Létrehozol egy könyvtárat (pl. C:\DOSPROG )amibe belemásolod a kérdéses programot, célszerű ezt is külön könyvtárba. Ezután a DOSboxot elindítod, és utána föl kell csatolni ezt a könyvtárat a mount parancsal, ami így néz ki a fentebbi könyvtárnévvel: mount c c:\dosprog . Ezt lefuttatva a C:\dosprog könyvtár c: meghajtónéven érhető el a DOSbox-ban, tehát C: paranccsal lehet átváltani rá, innentől értelemszerűen lehet indítani az adott programot belőle.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2015
(#) sastas01 válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 4, 2015 / 1
 
Szárnyast kiegészítve: Érdemes a pár alapkódnak (pl cd) utánanézni, hogy gördülékenyebben menjen a dosbox.
(#) nagym6 hozzászólása Szept 4, 2015 /
 
Köszönöm mindenki válaszát, biztosan menni fog.
(#) pont hozzászólása Szept 8, 2015 /
 
Sziasztok! Egy usb driver telepítésével nem boldogulok: Bővebben: Link Az alábbi hibával nem telepíti. Mi lehet ez? A kereskedő szerint a driver jó, sok gépen fut. Az enyémen XP service pack 2. van. Köszönöm.

hiba.JPG
    
(#) kadarist válasza pont hozzászólására (») Szept 8, 2015 / 1
 
Szia!
Telepítsd fel a Service Pack 3-at és utána próbáld ki a setup-ot.
(#) nagym6 hozzászólása Szept 8, 2015 /
 
Üdv. Egy régi laptopomon van egy soros port, és WinXP van rajta. Egy DOS programban ki kell választanom, hogy COM1, COM2, COM3, COM4, portok közül melyik van külső eszközzel összekötve. Honnan tudom, hogy az az egy soros port a laptopon melyik a felsorol COM-ok közül, azaz COM1, vagy 2,3,4.
Köszönöm.
(#) nagym6 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
WinXP-n jó, Win7-en nem. Így megoldva a probléma, köszi.
(#) mikrokapcsolo válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 8, 2015 / 1
 
Helló!
Eszközkezelőben keresd meg az eszközt, és látni fogod, melyik portot használja. Van, mivel nincs sok lehetőséged, végig is próbálgathatod őket.
(#) nagym6 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Köszi. A próbálgatás nekem is eszembe juthatott volna.
(#) Near hozzászólása Szept 9, 2015 /
 
Üdv mindenkinek. Tegnapi nap folyamán a gèpem gondolt egyet és meghalt. Korábban egyszer már csinált ilyet. Menet köuben kép lefagy és hang beakad mint amikor kékhalál van. Korábban az újra indítás megoldotta vagy ha az nem a takarítás is elég volt. Most viszont semmi. Tegnap óta csak pörögnek a ventillátorok és teljes néma csend nincs sípolás se semmi.
Tippem az alaplap lenne viszont jó lenne tudni, hogy mi okozhatta ezt a jelenséget korábban. Illetve, hogy most mit lenne érdemes megpróbálnom. Hardvertesztet nem tudok végezni mivrl a másik alaplap ami van csak 95w os tdp ig bír a procim meg jóval afelett van.
Konfig:
Lap: Asrock 970 extreme3 r2.0
CPU: AMD FX8320
Táp: LC Power 650w
VGA: MSI N660
A ram az felesleges itt meg a többi hardverelem.
Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) Gabó válasza Near hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Lc powa tapot csereld valami ertelmesre. Es imatkozz h nem olte le a cuccaidat.
(#) xxxyyy válasza Near hozzászólására (») Szept 9, 2015 / 1
 
A RAM típusa sem felesleges. Ha a RAM-ot is költséghatékonysági szempont alapján választottad, akkor a tippjeim sorrendben:

1. táp
2. alaplap
3. RAM

Ilyen teljesítményigényű gépnél a tápon nem szabad spórolni. A gagyi tápoknál a 650W inkább típusjelzés, nem tudják a szükséges paramétereket.

Próbálkozhatsz először CMOS resettel, különösképpen, ha tuningoltad is a gépet.
Megpróbálhatod azt is, hogy lehúzol az alaplapról minden eszközt és bekapcsolod a gépet először VGA kártya nélkül majd RAM nélkül. Ha csipog az alaplap,az lehet kiinduló pont.

Valószínűleg cserealkatrészek nélkül nem fogod kiszűrni a hibát.
(#) Gabó válasza xxxyyy hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Ha ez a csodatáp megfutott, akkor szerintem már mindegy mit próbál
Próbaként még indíthatja a lapot csak pusztán (táp+lap+proci). Elvileg panaszkodnia kellene a ramokra, hogy nem találja.
(#) xxxyyy válasza Gabó hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Ha megfutott volna, akkor utána szerintem már a venti sem működne.
Sok csodát láttam már, de a 300W-os Acorp táp óta nem volt nálam olyan gép, amelyet teljesen elfüstölt volna egy meghibásodott táp.
(#) Gabó válasza xxxyyy hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Elég ha csak egy pillanatra megy nagyobb a tűrésnél, már akkor is halál a vége. Ismerős még időbe cserélt tápot, azóta megy a gépe. De ő is ilyen kékhalálokkal, fagyásokkal kezdte. Az is ilyen powa csoda volt.
(#) sastas01 válasza xxxyyy hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Ismerősömnek egy átlagos tápja volt( márkára nem emlékszem, 10 ezer Ft, 550W), meg előtte egy nagyon gagyi szünetmentese. A szünetmentes egy áramszünet után(visszakapcsoláskor) fogta magát és meghalt, sikeresen kinyírta a tápját ami vitte az alaplapját és ha jól emlékszem még egy vinyót is....
(#) xxxyyy válasza Gabó hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Az öregedő, a gépet instabillá tevő tápoknál szerintem leginkább a pufferkondikkal van baj. Ez a hiba kevésbé hat vissza a szabályzókörre, viszont a kimenő feszültség egyre zajosabb lesz. Ez a zajfeszültség a terhelés növekedésével növekszik.
(#) Gabó válasza xxxyyy hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Én nem vitatkozok, de ami *, az az is marad. Az meg, hogy pont a tápon spórolnak az emberek, mert hú 650wattos és csak 6ezer, az kb annyit is ér. Meg itt is tipikus sztereotípia, hogy hú nekem ezer gigawattos tápom van, és én vagyok a falu császára, mert neked csak száz gigawattosra futotta. Mikor egy gépet simán elvisz egy normális minőségű táp. Ja, hogy az nem ezer gigawattos és 6ezer, hanem csak 500wattos és 13ezer, Így hogy legyek én a falu királya?! Lehet hulladékból is összeállítani gépet, de akkor viselje az ember a következményeit. Vegyél egy ilyen 6ezres 650es tápot, meg egy kulturáltat, és teszteld. Újonnan is meg fog a gagyi feküdni fele terhelésen. Ennyi.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2015
(#) nagym6 hozzászólása Szept 9, 2015 /
 
Üdvözletem. Nem tudom, arra lehet-e valamit mondani sejteni, hogy asztali gép időnként kikapcsol teljesen, mintha áramszünet lenne. Bekapcsolás után 10 perc múlva is, vagy megy akár egész nap is. Utána bekapcsolva indul, és esetleg egész nap jó.
Következő: »»   563 / 1127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem