Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   128 / 1385
(#) szabjan válasza szabjan hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Most hogy visszagondolok, mintha baromi gyorsan leoldódott volna az egész. 5-6 másodperc. ??
(#) vicsys válasza szabjan hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Az előhívót higitottad? 9:1 arányban vízzel=> így kb 1 perc az előhívás.
(#) Frankye válasza dave77 hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Kvarcüveget legegyszerűbb fénymásolóból vagy szkennerből kiszedni. A szkenner további felhasználásáról Még1MbR Miki tud többet mesélni, de hamarosan én is jelentkezem...
Mezei üveglap is jó, a plexi viszont karcosodik!
(#) Ferkógyerek válasza szabjan hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Vigyázz lakk és lakk között is van különbség!
Régebben a Retnél vásárolt gyárilag lakkozott lemezt több mint 2 percig kellett világítanom, a saját készítésűt (contact chemie P20) pedig csupán 40mp-ig.
(#) levii válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Szia!
Te mivel világítsz amivel 2 perc vagy akár 40 másodperc alatt is elkészül a nyák?

Üdv!
(#) Ferkógyerek válasza levii hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
2x250W törött búrás HGLI
(#) levii válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Látom itt is vannak elvetemült emberek
Persze jó értelmben!
Én meg még gyorsnak tartottam a 20 perces nyák levilágítómat!


Üdv!
(#) kaqkk válasza levii hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
2db cree led 10 perc és nem süt !
(#) levii válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Msjd lehet áttérek vagy LEDre vagy HGLIre ha kiég a HMLI égőm de addig nem hiszem.
Na meg a HGLIhez kéne egy normális levilágító mert most ha nyákot készítek azt a kisebbik szekrényembe készítem de abból kivilágít az égő ezért veszélyes lenne HGLIvel.
Ezekbe a CREE ledekbe mennyire veszélyes belenézni?
(#) szabjan válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
A P20-am nekem is kontakt chemie.
A Conrad-ban vettem, meg nátriumhidroxyd port is. rendesen leírás szerint higítom. 8W-os blacklight fénycsővel világítottam le. Utána csináltam egy gyárilakkos lemezre 25 perc volt a levilágítás. Azzal minden tökéletes. És ami a lényeg: ugyanabban a higított előhívóban áztattam be és valóban 1 perc volt kb az oldás. A lakkozottamon pedig 5-6 mp alatt leázott az egész. Lehetséges, hogy a P20 lakkomnak sok volt a 30 perc világítás?
(#) kaqkk válasza levii hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Szerintem sokkal kevésbé mint egy higanygőz lámpa
egy párszor már belenéztem de ezt sem kell nézegetni!
(#) Ferkógyerek válasza szabjan hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Ha amit leírtál igaz akkor az idő volt a sok.
Szerintem ez a lakk az egyik legjobb amit kapni lehet minden szempontból (kivéve az árát).
Bár jól megválasztott időnél sem kell több az előhívásához 10-15mp-nél langyos előhívót használva.
(#) szabjan válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Ok köszi.
Nekiállok kikisérletezni az időt. Azt tudom, hogy a gyári lakkos lemeznek kell a 20 perc a 8W-os csővel.
(#) jdani hozzászólása Feb 21, 2008 /
 
Helló. Kipróbáltam, hogymégis milyen műnyomó papirral dolgozni, és azt kell, hogy mondjam, nagyon jó! És ezt az egészet köszönöm mtomihun-nak, hogy elküldte levélben a kinyomatott terveket.
(#) tbence3 válasza jdani hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Nem tudod jobb minőségben kinyomtatni? Mert lehet, hogy az is a gond.
(#) jdani válasza tbence3 hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Itt most igazából nem is volt lényeg a nyák minősége, hanem csak próbálgatom, hogy hogy kell vasalni, meddig milyen hőfok, stb. És szerintem elég jól is sikerült.
(#) tbence3 válasza jdani hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Jah értem. Egyébként tényleg nem lett rossz. Az előző munkáidhoz képet.
Én most egy különleges papírt próbálok, de nem tudom a nevét, mert csak itthon találtam. Viszont nagyon szépen vasalható. 0,2-es vonalt is vitte igaz 1-2-3 helyen meg megszakadt de tűrhető volt. Majd teszek fel róla képeket ha érdekel valakit.
(#) jdani válasza tbence3 hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Mindenkit érdekel!
(#) fongab válasza jdani hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Én maradok a fotózás mellet. Eddig a legnehezebb DIP16 IC tok két lábsora között 5 vezeték elvitele.
Nem az elsőre de ment. Ez a panel egy ICL7106 + 3,1/2 LCD kijelző tizedes pontokkal. Táp, és mérendő fesz bemenet kell neki, a többi rajta van.
Tinta sugaras nyomtatóm, ( HP840 ) írásvetítő fólia, ( igaz retusálva ) P20, ( fotó lakk ) sósav/hidrogén/oxid.

fotó.JPG
    
(#) jdani válasza fongab hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Na elég jól is sikerült!
(#) Petroimro hozzászólása Feb 21, 2008 /
 
Átváltottam vasklorid-ról hidrogénperoxid-sósavas módszerre.
Hááát... nem bántam meg. A rekord: 4*6-os kétoldalas nyákot 5 másodperc alatt mart le :yes: .
(#) kobold válasza Petroimro hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Készséggel elhiszem mindenkinek, hogy sokkal jobb a peroxidos módszer, bár én vas-kloridot használok, de nem szeretnék újabb háborút ebből.
Kérdésem az volna, hogy mire jók ezek a rekordok? Nálam 20 perc körül van egy ilyen panel, közben kávézhatok, elmehetek budira, írhatok két hsz-t ide, stb... Tényleg ennyire drága volna az idő?
Hozzáteszem, melóhelyen gyártok panelt, főnök is tud a peroxidról, de még sosem tolt le, amiért félóráig áztattam valamit 5 másodperc helyett.
(#) PCB válasza kobold hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Szia !

Idézet:
„Kérdésem az volna, hogy mire jók ezek a rekordok?”


Kérdésedre a válasz egyszerű: Semmire, maximum érdekesség lehet.
Szerintem aki peroxidot használ az nem ezért használja, hogy rekordokat állítson fel.

Üdv!

(#) tbence3 hozzászólása Feb 21, 2008 /
 
Itt van az a pár kép amit megígértem nektek. A technika még nem forrotta ki magát teljesen de alakulgat. Jelenleg a megfelelő papírral kísérletezek. Itthon találtam ezt a papírt. Két darab írásvetítő fólia közt.
(#) tbence3 válasza tbence3 hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Sajna ezt a két kép már nem fért be.
(#) kobold válasza tbence3 hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Na, tök jó lett
Én amúgy nem szoktam kimaratni a furatközepeket, vasalás után finoman bepontozom, és lakkfilccel rápöttyözök. Így maratás és fúrás után biztos, hogy csak a furatnál hiányzik a rézfólia.
(#) levii válasza tbence3 hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Szépek lettek!
Csak így tovább!

Ha már úgy is más is megmutatja a nyákokat még beültetés előtt akkor én is teszek fel egy képet az egyik nyákomról!
Remélem nem baj


táp.jpg
    
(#) tbence3 válasza kobold hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Én még régen csináltam azt. De nekem így kényelmesebb :]
(#) Peti_85 hozzászólása Feb 21, 2008 /
 
Azta! Hogy a túróba tudtok ilyen nyákokat csinálni...
Hát már nekem is rá kell gyúrnom a technikára, hogy én is mutathassak valami penge cuccot
(#) tbence3 válasza Peti_85 hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Hajrá. Ha kell segítség akkor nyugodtan szólj!
Következő: »»   128 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem