Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   127 / 151
(#) zenebolond válasza szamóca hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Szia! Elég húzós az ára.
(#) zenebolond válasza nagy-istvan hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Hát ez elég bonyolult, ennyire azért nem vagyok benne az elektronikában. Ha volt annó valami eprom-os cucc úgy ahogy volt hanyagoltam. Ez az IC-s programozás nem az én asztalom. Én építeni szeretek.
(#) V1rusH válasza nagy-istvan hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Mailban küldenél nekem huzalozási tervet? Felkeltette az érdeklődésemet!
(#) nagy-istvan válasza zenebolond hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Az epromtól, pic-től én is ijedezek, de ez sokkal kompaktabb dolog. Csak meg kell nyitni a programkódot az arduino programjában és pár kattintással már rajta is van a mikróvezérlőn (USB-n keresztül). Itt nincs égető áramkör meg ilyesmi, csak amit a linken látsz, de ha gondolod, írok részletes útmutatót lépésről lépésre... Nekem is csak 2 hónapja érkezett meg az első arduino-m, így még nagyon benne vagyok. Amúgy nekem a legnagyobb gondot az okozta, hogy a tüskesorok nem voltak beforrasztva az arduino nano-ba és azt nem mertem megcsinálni. Erre megkértem egy barátom. Szóval ahogy látod, forrasztásban én sem vagyok toppon.
(#) BEMcorp válasza zenebolond hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
A forintos vagy a dollárosra gondolsz?
A magyarról ne is beszéljünk, önmagában is vicc.
Viszont ~2$ -t simán megér, főleg ha az LM3915-höz hasonlítom.
(#) nagy-istvan válasza V1rusH hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
A délutáni hozzászólásom linkjén levő kapcsolást átfotóshoppoltam kicsit:

- A bemenet az A6 és az A7 re van kötve (mivel ezek a lábak nem használhatóak kimenetként, csak bemenetként)
- A bemenet fel van húzva 2.5 voltra a 10kOhmos ellenállásokkal. A bemenő feszültség így 0-5V között mozoghat (2.5V plusz minusz 2.5V). A felirat nélküli láb +5V.
- Kimenetnek D0-tól D13-ig és az A0-tól A5-ig összesen 20 db láb van felhasználva mindnél egy 1kOhm-os ellenállással, mivel a kimeneteken a ledek összárama nem lehet nagyobb 200mA-nál.
A rajzon csak 10 db van, de természetesen a másik 10 led ugyanígy megy a többi lábra.
Még annyi, hogy a LED-ek sorrendje a ledPins[] tömbben van megadva. (A0:14, A1:15 ... A5:19)
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2015

vu-meter.png
    
(#) V1rusH válasza nagy-istvan hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Holnap összedugdosom!.
(#) zenebolond válasza nagy-istvan hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Nekem azért meg kellett tanulnom forrasztani. Akár egy telefon miniUSB aljzatának beforrasztása nem okoz gondot, csak macerás.
(#) zenebolond válasza szamóca hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Azt írja ingyenes házhoz szállítás de, azért van egy jó szállítási költség, a külföldi oldalon.
(#) V1rusH válasza zenebolond hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
De még így is olcsóbban kapod meg. Azt azért ne várd, hogy keleti barátaink tiszta jópofiból átvállalják a postát. Csak ez valószínű benne van a termék árában, amin felül, van aki még rákér, de azok nyilván hamarabb is jönnek meg.
(#) nagy-istvan válasza zenebolond hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Akkor hol itt a probléma, kérem alássan
1. ebayen (ingyen postával 7-800HUF) veszel egy nano-t és beforrasztod a tüskéket.
2. Letöltöd ezt: http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1817159.html#1817159
3. Elolvasod ezt: http://hobbirobot.hu/content/arduino-kezdoknek
Ha sikerült egy ledet villogtatni, akkor már sínen vagy, jön a felismerés, hogy baromi egyszerű...
(azért ezt is érdemes átfutni: http://www.maelabs.ucsd.edu/mae156alib/electronics/DestroyArduino.pdf )
Egy programozható ledszalagot már sikerült kinyírnom fordított táppal
(#) V1rusH válasza nagy-istvan hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Minivel meg még kisebb. Úgy még a ledpanelbe is bele lehet ültetni. Hátránya, hogy azt hiszem nincs 20 kivezetése.
(#) Kovidivi válasza V1rusH hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Meg nincs rajta soros-USB átalakító.
(#) V1rusH válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Mármint usb csatlakozó? Vagy hogy értve usb soros átalakító?
Most néztem a képeken, valóban nincs usb port rajta.
Most nem akarok hülyeséget írni, de mintha ebay-röl én olyat rendeltem volna, aminek van. Pici mikro usb csati. De hazamentem megnézem. Még nem bontottam ki, úgy néztem csak, lehet a szürke tasakon át elnéztem valamit!
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2015
(#) Kovidivi válasza V1rusH hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
És CH340 IC sincs rajta, vagy ennek megfelelő helyettesítő. De ez egyáltalán nem hátrány, ha az embernek erre nincs szüksége!
(#) wbt válasza nagy-istvan hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Szia, bocsánat a bekérdezésért, de ezek szerint fordított táppal ki lehet nyomni a címezhető LED-sorokat? Nekem sok próbálkozás után az 1. LED-et sikerült félig kinyírni, de azt tudom is, hogyan kell (ettől még az adatfolyam jó volt). Elméletileg fordított táp ellen védettek...vagy nem? Most már SIL-ekkel dolgozom SMD helyett de a legrosszabb bekötésnél a kék világít, de nem megy tönkre (mindent kipróbáltam, mert kell a tapasztalat).
(#) nagy-istvan válasza wbt hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Bekérdezés megbocsájtva, sőt megköszönve. Lehet, h nem csak a fordított bekötés volt a ludas, mert közben a tápstabilizátor is kiment. Így -12V-ot kapott.
Viszont most kettévágtam és a második fele tökéletesen működik. Az első részből levágtam az első szakaszt (LDP8806), de így sem jó. Szóval biztos, h nem csak az első IC ment tönkre, majd vagdosom tovább...
(#) wbt válasza nagy-istvan hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Ahhh, így érthetőbb
Kivez jelzőt kellene építenem és most normál tokos LEDeket kellene használnom (szalaggal már sok elkészült, azokkal nincs is gond). Itt (is) a leírás javasolja a 10µF-os kondit minden egyes LED tápjára. A szalagokon ez már be van építve, de igazából nincs sok kedvem 640db kis kondit ráforrasztgatni. Szerinted egy 80-as
sor elmehet szűrőkondik nélkül? (hát ha valaki próbálta már csak úgy összemadzagolni az ilyen "okos" LEDeket és működött is neki...)
(#) nagy-istvan válasza wbt hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Szerintem azoknak a kondiknak nem szűrés, hanem tárolás a szerepük, hogy a hirtelen megváltozott áramfelvételek ne ingadoztassák a tápfeszt. Ha a vezérlő IC-k elég közel vannak egymáshoz, illetve elég vastag a tápvezeték, akkor szerintem összevonhatóak.
De ez részemről ez csak feltételezés ...
(#) zenebolond hozzászólása Aug 31, 2015 /
 
Sziasztok!

Szerintetek így jó lesz?

Felhasználó kérésére törölve:
BA6822S.lay
BA6822S ledsor.lay
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2020
Moderátor által szerkesztve

BA6822S.png
    
(#) zenebolond hozzászólása Szept 4, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy pár darabot már készítettem ebből, igaz az IC-t (A277D-UAA180) már nem lehet olcsón beszerezni (itt található még: http://www.hrelektronika.hu/ ), de ha valakinek kell itt van. A hozzá tartozó előfok panelrajzát most nem tudom feltenni, mert az egy másik gépen van. Ha kell valakinek felteszem azt is. Az előfok lay-al meghajtható.

A fájlmellékletek egy része felhasználói kérésre törlésre került.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) zenebolond válasza zenebolond hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Na, megvan ez is.
(#) zenebolond hozzászólása Szept 10, 2015 /
 
Sziasztok!
Elkészült a cucc. Már csak a ledeket kell beültetni (green, yellow, orange, red, pink, blue). Ilyen színű 5mm-es ledek vannak nekem. Van még hideg és meleg fehér fényű ledem is. Csak kettesével tudom összepakolni. Ha valaki tud nekem világoskék, sötétzöld vagy bármilyen más színű magasfényű led beszerzésében segíteni az jelezze. Sokat túrtam a netet, de csak ezt a 8 színt tudtam beszerezni 5mm-ben.
(#) V1rusH válasza zenebolond hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
ebay?
(#) zenebolond válasza V1rusH hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Nem vásároltam még ebay-en. Ha tudsz valakit és valamiben segíteni, szívesen fogadom.
(#) zenebolond válasza V1rusH hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Itt gondolkodok, és felötlött bennem a gondolat a közös katódú rgb ledekkel kapcsolatban, mi lenne, ha ilyet használnék a hiányzó színskálámhoz. Az anód lábakat ellenállásokkal megfejelve alakítanám ki a megfelelő színt.
(#) V1rusH válasza zenebolond hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Nem rossz elgondolás, de akkor én már úgy csinálnám, hogy trimmelném az anódikat. Így egyszerűbben tudsz szint keverni, de akkor ehhez a ledmeghajtód feszültsége a trimm feszüktséggel egyenkő legyen. De rettentően ellene szól, hogy így 3 ledet üzemeltetsz egyszerre és kérdés a ledrájver elbírja-e? Mindamellett rgb ledhez érdemesebb mikrokontrollert használni. Alig visszább pár hozzásólással, ott van az arduino nano, a lehetőségek tárháza meg csak fantázia kérdése. De ha mindenképpen analóg rendszernél akarsz maradni, vegyél egy színű ledet. ebay-ben tudok segíteni, ennek részleteit megbeszélhetjük privátban.
Én mulkor rendektem 100db 3mm extra fényű kék akril (átlátszó) házas ledet. 5V bírja, (arduino dit kimenet) és a szemem najd kiégeti. Vélem van 5mm is, én direkt 3mm kerestem. De rendektem 100db 4 féle szinűt, fehér, sárga, piros, zöld, szintén 3mm. De ott az ebay-en a tűtöl a repülőig van minden. Ilyen kommersz alkatrészek ügyében meg nem kell a minőség miatt aggódnod.
(#) zenebolond hozzászólása Szept 12, 2015 /
 
Ledek be, és éleszthetem a cuccost.

DSC_0028.jpg
    
(#) zenebolond válasza zenebolond hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Sziasztok! Élesztve a kiv. jelző, igaz még csak próba ledekkel, de a beállítása elég macerás, így asztalon lett beállítgatva. oldalanként 3db potit össze kell hangolni.

MOV34.mp4
    
(#) kriszrap hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
Sziasztok
Lm3915 re szeretnek rozsaszin ledeket 2dbot sorba.
3,5 voltos feszultseg kell neki es 15 mArol menne .
Szerintetek 6v al megbirkozik vagy ink tranziztorral inkabb?
Következő: »»   127 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem