Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Szia! Elég húzós az ára.
Hát ez elég bonyolult, ennyire azért nem vagyok benne az elektronikában. Ha volt annó valami eprom-os cucc úgy ahogy volt hanyagoltam. Ez az IC-s programozás nem az én asztalom. Én építeni szeretek.
Mailban küldenél nekem huzalozási tervet? Felkeltette az érdeklődésemet!
Az epromtól, pic-től én is ijedezek, de ez sokkal kompaktabb dolog. Csak meg kell nyitni a programkódot az arduino programjában és pár kattintással már rajta is van a mikróvezérlőn (USB-n keresztül). Itt nincs égető áramkör meg ilyesmi, csak amit a linken látsz, de ha gondolod, írok részletes útmutatót lépésről lépésre... Nekem is csak 2 hónapja érkezett meg az első arduino-m, így még nagyon benne vagyok. Amúgy nekem a legnagyobb gondot az okozta, hogy a tüskesorok nem voltak beforrasztva az arduino nano-ba és azt nem mertem megcsinálni. Erre megkértem egy barátom. Szóval ahogy látod, forrasztásban én sem vagyok toppon.
A forintos vagy a dollárosra gondolsz?
A magyarról ne is beszéljünk, önmagában is vicc. Viszont ~2$ -t simán megér, főleg ha az LM3915-höz hasonlítom.
A délutáni hozzászólásom linkjén levő kapcsolást átfotóshoppoltam kicsit:
- A bemenet az A6 és az A7 re van kötve (mivel ezek a lábak nem használhatóak kimenetként, csak bemenetként) - A bemenet fel van húzva 2.5 voltra a 10kOhmos ellenállásokkal. A bemenő feszültség így 0-5V között mozoghat (2.5V plusz minusz 2.5V). A felirat nélküli láb +5V. - Kimenetnek D0-tól D13-ig és az A0-tól A5-ig összesen 20 db láb van felhasználva mindnél egy 1kOhm-os ellenállással, mivel a kimeneteken a ledek összárama nem lehet nagyobb 200mA-nál. A rajzon csak 10 db van, de természetesen a másik 10 led ugyanígy megy a többi lábra. Még annyi, hogy a LED-ek sorrendje a ledPins[] tömbben van megadva. (A0:14, A1:15 ... A5:19) A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2015
Holnap összedugdosom!.
Nekem azért meg kellett tanulnom forrasztani. Akár egy telefon miniUSB aljzatának beforrasztása nem okoz gondot, csak macerás.
Azt írja ingyenes házhoz szállítás de, azért van egy jó szállítási költség, a külföldi oldalon.
De még így is olcsóbban kapod meg. Azt azért ne várd, hogy keleti barátaink tiszta jópofiból átvállalják a postát. Csak ez valószínű benne van a termék árában, amin felül, van aki még rákér, de azok nyilván hamarabb is jönnek meg.
Akkor hol itt a probléma, kérem alássan
1. ebayen (ingyen postával 7-800HUF) veszel egy nano-t és beforrasztod a tüskéket. 2. Letöltöd ezt: http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1817159.html#1817159 3. Elolvasod ezt: http://hobbirobot.hu/content/arduino-kezdoknek Ha sikerült egy ledet villogtatni, akkor már sínen vagy, jön a felismerés, hogy baromi egyszerű... (azért ezt is érdemes átfutni: http://www.maelabs.ucsd.edu/mae156alib/electronics/DestroyArduino.pdf ) Egy programozható ledszalagot már sikerült kinyírnom fordított táppal
Minivel meg még kisebb. Úgy még a ledpanelbe is bele lehet ültetni. Hátránya, hogy azt hiszem nincs 20 kivezetése.
Mármint usb csatlakozó? Vagy hogy értve usb soros átalakító?
Most néztem a képeken, valóban nincs usb port rajta. Most nem akarok hülyeséget írni, de mintha ebay-röl én olyat rendeltem volna, aminek van. Pici mikro usb csati. De hazamentem megnézem. Még nem bontottam ki, úgy néztem csak, lehet a szürke tasakon át elnéztem valamit! A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2015
És CH340 IC sincs rajta, vagy ennek megfelelő helyettesítő. De ez egyáltalán nem hátrány, ha az embernek erre nincs szüksége!
Szia, bocsánat a bekérdezésért, de ezek szerint fordított táppal ki lehet nyomni a címezhető LED-sorokat? Nekem sok próbálkozás után az 1. LED-et sikerült félig kinyírni, de azt tudom is, hogyan kell (ettől még az adatfolyam jó volt). Elméletileg fordított táp ellen védettek...vagy nem? Most már SIL-ekkel dolgozom SMD helyett de a legrosszabb bekötésnél a kék világít, de nem megy tönkre (mindent kipróbáltam, mert kell a tapasztalat).
Bekérdezés megbocsájtva, sőt megköszönve. Lehet, h nem csak a fordított bekötés volt a ludas, mert közben a tápstabilizátor is kiment. Így -12V-ot kapott.
Viszont most kettévágtam és a második fele tökéletesen működik. Az első részből levágtam az első szakaszt (LDP8806), de így sem jó. Szóval biztos, h nem csak az első IC ment tönkre, majd vagdosom tovább...
Ahhh, így érthetőbb
Kivez jelzőt kellene építenem és most normál tokos LEDeket kellene használnom (szalaggal már sok elkészült, azokkal nincs is gond). Itt (is) a leírás javasolja a 10µF-os kondit minden egyes LED tápjára. A szalagokon ez már be van építve, de igazából nincs sok kedvem 640db kis kondit ráforrasztgatni. Szerinted egy 80-as sor elmehet szűrőkondik nélkül? (hát ha valaki próbálta már csak úgy összemadzagolni az ilyen "okos" LEDeket és működött is neki...)
Szerintem azoknak a kondiknak nem szűrés, hanem tárolás a szerepük, hogy a hirtelen megváltozott áramfelvételek ne ingadoztassák a tápfeszt. Ha a vezérlő IC-k elég közel vannak egymáshoz, illetve elég vastag a tápvezeték, akkor szerintem összevonhatóak.
De ez részemről ez csak feltételezés ...
Sziasztok!
Szerintetek így jó lesz? Felhasználó kérésére törölve: BA6822S.lay BA6822S ledsor.lay A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2020
Moderátor által szerkesztve
Sziasztok!
Egy pár darabot már készítettem ebből, igaz az IC-t (A277D-UAA180) már nem lehet olcsón beszerezni (itt található még: http://www.hrelektronika.hu/ ), de ha valakinek kell itt van. A hozzá tartozó előfok panelrajzát most nem tudom feltenni, mert az egy másik gépen van. Ha kell valakinek felteszem azt is. Az előfok lay-al meghajtható. A fájlmellékletek egy része felhasználói kérésre törlésre került. A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2020
Moderátor által szerkesztve
Na, megvan ez is.
Sziasztok!
Elkészült a cucc. Már csak a ledeket kell beültetni (green, yellow, orange, red, pink, blue). Ilyen színű 5mm-es ledek vannak nekem. Van még hideg és meleg fehér fényű ledem is. Csak kettesével tudom összepakolni. Ha valaki tud nekem világoskék, sötétzöld vagy bármilyen más színű magasfényű led beszerzésében segíteni az jelezze. Sokat túrtam a netet, de csak ezt a 8 színt tudtam beszerezni 5mm-ben.
ebay?
Nem vásároltam még ebay-en. Ha tudsz valakit és valamiben segíteni, szívesen fogadom.
Itt gondolkodok, és felötlött bennem a gondolat a közös katódú rgb ledekkel kapcsolatban, mi lenne, ha ilyet használnék a hiányzó színskálámhoz. Az anód lábakat ellenállásokkal megfejelve alakítanám ki a megfelelő színt.
Nem rossz elgondolás, de akkor én már úgy csinálnám, hogy trimmelném az anódikat. Így egyszerűbben tudsz szint keverni, de akkor ehhez a ledmeghajtód feszültsége a trimm feszüktséggel egyenkő legyen. De rettentően ellene szól, hogy így 3 ledet üzemeltetsz egyszerre és kérdés a ledrájver elbírja-e? Mindamellett rgb ledhez érdemesebb mikrokontrollert használni. Alig visszább pár hozzásólással, ott van az arduino nano, a lehetőségek tárháza meg csak fantázia kérdése. De ha mindenképpen analóg rendszernél akarsz maradni, vegyél egy színű ledet. ebay-ben tudok segíteni, ennek részleteit megbeszélhetjük privátban.
Én mulkor rendektem 100db 3mm extra fényű kék akril (átlátszó) házas ledet. 5V bírja, (arduino dit kimenet) és a szemem najd kiégeti. Vélem van 5mm is, én direkt 3mm kerestem. De rendektem 100db 4 féle szinűt, fehér, sárga, piros, zöld, szintén 3mm. De ott az ebay-en a tűtöl a repülőig van minden. Ilyen kommersz alkatrészek ügyében meg nem kell a minőség miatt aggódnod.
Sziasztok! Élesztve a kiv. jelző, igaz még csak próba ledekkel, de a beállítása elég macerás, így asztalon lett beállítgatva. oldalanként 3db potit össze kell hangolni.
Sziasztok
Lm3915 re szeretnek rozsaszin ledeket 2dbot sorba. 3,5 voltos feszultseg kell neki es 15 mArol menne . Szerintetek 6v al megbirkozik vagy ink tranziztorral inkabb? |
Bejelentkezés
Hirdetés |