Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   568 / 1141
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Amit találtam: "Akkor is megjelenhet ez a hibaüzenet, ha érvénytelen termékkulcsot használ. Ebben az esetben új termékkulcsot kell vásárolnia, vagy amennyiben a gépet előtelepített Windows-zal vásárolta, akkor a gép gyártójától szerezze be az eredeti kulcsot."
Meg kellett volna vásárolni a Windows10-et, mert az így, tiszta telepítéssel nem ingyenes, csak úgy, ha jogtiszta Windows-t frissítettél 10-re.
(#) Nemtudhatod válasza golem hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Idézet:
„Az aktiválási kiszolgáló megállapította az adott termék kulcs tiltva van. (Hibakód: 0xC004C003)”
(#) golem válasza kadarist hozzászólására (») Szept 24, 2015 / 1
 
Veszek egyet oszt azzal is megpróbálom.
Köszönöm a segítségeteket.
(#) SzervízMacska hozzászólása Szept 24, 2015 / 5
 
Lehetne ebbe a topicba is egy sárga fejlécet tenni, többek között tájékoztatásul, hogy nem szoftver-szupport, főleg nem lopott programok telepítésével/működésével kapcsolatban...
Az előbbi diskurzus kapcsán jutott eszembe.
(#) Szabi1 hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
Sziasztok! Az volna a kérdésem, hogy esetleg egy raspberry segítségével létre tudnák e hozni egy olyan DDNS szervert hogy én választhassak saját Domain nevet? Tulajdonképpen azt szeretném hogy ingyen az ISP-től kapott IP-met lefedje egy saját kezűleg választott Domain név. (weboldalhoz kellene).
(#) eSDi válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 25, 2015 / 2
 
Üdv!

Nem lehetséges. A domain nevet meg kell venned mindenképpen x évre és azt hozzárendelni a szolgáltatótól kapott fix IP címhez. Ha dinamikus IP-hez rendelnéd, akkor minden egyes változásnál át kellene írnod a domain név szolgáltató kezelő felületén. Ezért találták ki a DDNS-t, ott ugye a router/program frissíti az IP-t x időnként egy bejelentkezéssel. Viszont nincs teljesen egyedi domain-re lehetőséged. Valamit, valamiért.
(#) Pacso hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
Szép estét mindenkinek ! Mai napon a Fujitsu Siemens asztali gépem alvóba ment és nem ébredt fel ! Sok-sok próbálkozás után újra telepítettem, közben a szokásos tisztítás, pasztázás is volt . De telepítés is nehezen ment, most meg állandóan lefagy !Valakinek valami ötlete ??
Előre is köszönöm !
(#) cupika97 válasza Pacso hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Távúton megmondani nehéz. Bármi lehet. de én egybol a HDD-re gyanakodnék.
(#) Szabi1 válasza Pacso hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Ha állandóan lefagy, és nehezen is megy akkor lefuttatnák egy MEMTEST-et, a RAM-ra gyanakszom.
(#) Pacso válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Köszi ,de cseréltem már azt is és ugyan az a hiba ! A HDD-m 100/100 as. Tápegység nem lehet ?
(#) Pacso válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Már a RAM okat is cserélgettem ! De ugyan az !
(#) simley hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
Sziasztok, régen csináltam skype fiókot, mindig a facebookos bejelentkezéssel léptem be. Vásároltam egyenleget, és a mobilon pc-n nem tudok belépni.Próbáltam már megváltoztatni de csak a facebookos jelszót adja be hogy változtassam meg.
(#) mineral válasza Pacso hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Alaplapi kondenzátorok jók? Nem púposak? Mert az is lehet a hiba.
(#) Tabornokk hozzászólása Szept 26, 2015 /
 
Nvidia GeForce 8600 GT videokártya nem enged driver-t telepíteni.
A gép paraméterei: Asus A8N SLI Delux alaplap, 2gb ram, 2x2.2 GHz proci, 400 Wattos táp

Jelenleg XP SP3-at használok.
Elindítom a driver telepítőt végigmegy, restart és amikor tölt be a windows lefagy az egész gép (bill-re sem reagál) majd 5-10 perc után újra indul és csak akkor kapcsol be ha rámegyek a legutolsó működőképes beállításokra. Ilyenkor kiírja hogy a windows súllyos hiba után állt helyre és ugyan olyan mint előtte, szaggat ha mozgatok vmit. kipróbáltam több drivert is, kerestem hardver azonosító alapján is, de minddel ezt csinálja.
A win 7 telepítése megakad a végén amikor felméri a gépet (egy kis töltő csík megy aminek változik a színe). Próbáltam több lemezzel telepíteni de ugyan az, pedig mindegyik lemez jó.
Minden más drivert enged feltelepíteni csak ezt nem.
(#) kadarist válasza Tabornokk hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Használj Linuxot!
(#) Tabornokk hozzászólása Szept 26, 2015 /
 
Nem szeretem a linuxot, + játszani kellene a gép amíg nem veszek újat(kb. 2-3 hónap)
(#) kadarist válasza Tabornokk hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Linuxon is megy minden. Nézz szét fórumokon.
(#) Tabornokk hozzászólása Szept 26, 2015 /
 
Azért örülnék ha sikerülne windows-al megoldani mert jobban kedvelem.
(#) Tabornokk hozzászólása Szept 26, 2015 /
 
Az az érdekes, hogy régen működött rendesen.
(#) kadarist válasza Tabornokk hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Elromlott valamilyen hardverelem, memória vezérlő...
(#) didyman válasza Tabornokk hozzászólására (») Szept 26, 2015 / 1
 
Ezt sokan szokták így megfogalmazni. Pedig a dolgok ilyenek: Működnek, egyszercsak lesz valami bajuk és utána már nem működnek. Az a helyzet, hogy az nVidia 8000-es sorozatú GPU-k is gyártástechnológiai hibával rendelkeznek, úgy tűnik, a tiéden ez most jelent meg. Persze a tápellátás is lehet beteg, meg érdemes a kártyá(ka)t, memóriamodul(oka)t kivenni, tisztítani az érintkezést, ha a kártya aktív hűtéses, annak működését ellenőrizni. Tápba belenézni, hogy nem púposodik-e valamelyik kondenzátora. De amit leírtál, elég tipikus GPU-halál.
(#) didyman válasza kadarist hozzászólására (») Szept 26, 2015 / 1
 
Nem akarok rosszindulatú lenni, de nem értelek. Ha szerinted is hardverhiba, akkor miért tanácsolod, hogy váltson Linuxra? Az nem fogja megoldani, vagy megkerülni a hardverhibát. A játékok kapcsán, közel sem megy minden Linuxon, sajnos. Egyelőre DirectX9-ig úgy, ahogy egy plusz layer a WinE miatt némileg beleszól a teljesítménybe, a DX11-es Codeweavers féle CrossOver meg fizetős, a WinE DX11-es felülete meg az ő szavaikkal élve még kísérleti stádium.
(#) Pacso válasza Pacso hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Sziasztok! Nos úgy néz ki a dolog hogy megoldódott ! (bár még próbán van ) A videokártya okozta a jelenséget !
Köszönöm a segítőszándékotokat !
További szép napot kívánok !!
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy wifi kártyám amit a gép nem fogadott el,bekapcsolás után egyből kiírta hogy ismeretlen kártya,és távolítsam el,tehát a windows be sem jön.-ezt valahogy meg lehet oldani hogy elfogadja? (ami benne van gyári wifi 3 vezetékes). Aztán szétszedtem az én laptopom abból kiszedtem átraktuk azt elfogadta,és a wifi is ment rajta.
(#) kadarist válasza didyman hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
A Linuxot még azelőtt tanácsoltam, hogy megmondta: régen jó volt.
(#) eSDi válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 26, 2015 / 1
 
Üdv!

A BIOS-ba bele van írva, hogy melyik kártyát fogadja el, ez az újabb notiknál általános dolog szerintem. A bios-mods.com oldalon kérheted, hogy töröljék a Whitelist-et az általad elmentett BIOS dump-ból. Nekem pár óra alatt meg is küldték a moddoltat.
Viszont! Ez nem gyári BIOS frissítés lesz, így kockázatos művelet, ezért csak saját felelősségedre csináld meg és csak akkor, ha tényleg tudod is mit csinálsz.

A kártyát csak ugyan olyan antenna kiosztásúra cseréld szerintem, a megfelelő működés biztosítása végett. A Bluetooth is ebben a kártyában szokott lenni, ha szükséged van rá, akkor figyelj, hogy a csere kártyában is legyen. Ne járj úgy, mint én.
(#) vladcepes válasza eSDi hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Üdv!

Köszönöm a gyors infót! Végül hanyagoltuk,a BIOS-os dolgot. A Bluetooth-ot nem használják.
A harmadik vezeték a wifi kártyán arra szolgál? Kérdés hogy menyiért találunk ugyan olyat. Ha drága maradunk egy olyannál,amit az enyémből átraktunk és működött. (az 1,5-2 ezer) a másik az 3,5-8 ezer.
(#) eSDi válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 26, 2015 / 1
 
Nem a BT-nek is ugyan az az antennája. A több antenna a MIMO miatt van, három antennával jobb a vétel/adás minősége (esetleg gyorsabb is).
(#) vladcepes válasza eSDi hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Értem. Azért jól tippeltél hogy a 2.4GHz-es része halt meg. Köszönöm az infókat!
Na meg a többi hozzászólónak is!
(#) vladcepes hozzászólása Szept 27, 2015 /
 
Sziasztok!
Két dolgot szeretnék kérdezni: Van egy vincseszter a gépben ami ketté volt osztva.
C-n Windows XP volt,raktam rá Windows7-et. Telepítésnél formáztam a C-t. Telepítés után indításnál rákérdez hogy melyik Windows-al szeretnék bejelentkezni. Ezt hogyan lehet megcsinálni hogy ezt ne kérdezze,mert természetesen az új Windows-al szeretnék bejelentkezni.
A másik dolog: A D meghajtót nincs ott. Telepítettem a Particionáló programot látja is de nem engedi hogy megnyomjam a "Create" gombot.
Válaszokat előre is köszönöm!

1.jpg

2.jpg
   
Következő: »»   568 / 1141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem