Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Nem, ezt én terveztem. Mega8, max6675, 7szegmenses kijelző és egy triak a fontosabb összetevői. Én most a pákára, illetve a fűtőbetétre gyanakszom, hogy az zavarja a hőelemet. Többen is építettetek a solomonhoz állomást, lehet találkoztatok már a jelenséggel.
Mellékeltem egy rövid videót a jelenségről, a beállított érték 280°C, fűtés közben sárga a led.
Szia! Nálam is volt ilyen. Csillagpontos GND-t kell alkalmazni. A táptól külön kell vinni a GND sávokat az egyes részekhez.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2015
Szia! Nálam is ez lehet a hiba. A földem nem csillagpontos, hanem egy hosszú vezeték, a max pl. a multiplexelt kijelző mellett van. Most hogy belegondolok valószínű a triak zavarhatja földet. Ha hazaértem, átvágom a földeket és bedrótozom csillagpontosra (később meg új myákot kap)
Köszönöm válaszod! Iván
Szia! Átkötöttem a gnd-t és a tápot is, és betettem a kispórolt 100nF kondit a tápra, már csak 5°C-t esik vissza. Még alakítok rajta, esetleg szoftveresen kompenzálom. Köszönöm a segítséget!
Üdv! Tegnap rendeltem egy ilyen mindenki által ismert solomon pákát azzal a céllal, hogy lecserélem a somogyi 30w-os kis forrasztót, ami azon kívül, hogy max 2 perc forrasztás után elkezdte enni a hegyet, tökéletesen megfelelt. Nem szeretném újra megkérdezni amit mások már sokszor, annyi lenne a kérdésem hogy az a fajta Weller hegy, aminek a végén egy kis hengeres mágnes van(nemtudom milyen típus) jó-e a solomonba. Szeretnék hozzá építeni egy arduinos vezérlést, ami úgy működne, hogy mérné a hőmérsékletet a gyári érzékelőn keresztül, és annak függvényében változtatja a négyszögjel kitöltési tényezőjét, ami egy mosfeten keresztül hatjaná a pákát egyenáramról,nyilván állítási lehetőséggel. Szerintetek működhet, vagy kipróbált zsákutca?
Nagyjából átolvastam az utolsó kb. 10 oldalt és Wellert, illetve Solomont láttam az ajánlott márkák közt.
Kérdésem az volna, hogy SMD forrasztásra, de csak hobby szinten tehát nem minden nap, napi 10 órában melyiket ajánljátok olyan 25e forint környékén? Én ezeket néztem eddig: Solomon_1 Solomon_2 Weller Köszönöm a segítséget.
Az elsőt semmire sem ajánlom, a leírása alapján az egy fázishatísásos, 230V-os hulladék.
SMD-re a harmadik tűnik alkalmasabbnak.
Középsőt javaslom van is itthon, sokáig használtam, a +hegy is olcsó hozzá. Nézz körül más néven, helyen lehet olcsóbb is. Például. (ez bruttó)
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2015
Szintén Joe által linkeltet javasolom. Esetleg használt Weller pákát épített vezérlővel, de semmiképp sem olyat mint amit linkeltél, inkább WSP80, LR21.
Azt nem tudom megmondani, de nekem egy 24V-os Solomon pákával is sikerült tönkretennem egy PIC-et. Nem csatlakoztattam le rendesen az áramkört a feszültségforrásról (megmaradt a közös) és mint utólag kiderült a páka hegy és a közös pont között 10-15V-os feszültség volt mérhető. Máig nem értem, hogy kerülhetett a pákahegyére ekkora feszültség mikor nincs galvanikus összeköttetés sehol. A táp negatívja a hálózati védőföldhöz csatlakozott, de a páka trafón keresztül volt táplálva. Talán örvényáram a keresett jelenség oka?
Azóta lecseréltem a pákámat egy földelhető ESD védettre.
Pont az ilyen fura balesetek miatt nem javallott, mint amit diablo írt. (az, hogy neki egy trafós pákával is sikerült ilyen, az már tényleg kuriózum)
Szia! Lehet, úgy sikerült neki ez, hogy azt hiszem mate_x mondta a kék Solomon pákáknál van olyan, hogy nem a hőelem negatívja van a hegyen, hanem a pozitív van rákötve. Majd megerősíti ha jól emlékszem. Az biztos nekem is volt olyan, hogy a GND az állomás házára volt kötve és ha a kék páka hegyével hozzáértem elcsattant két dióda az egyenirányító hídban, szóval a kék pákákkal óvatosan.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2015
Köszönöm a segítséget.
Akkor maradt a kosárban, a Solomon SL-20ESD verziója vagy ha jól értettem annak klónja, mint pl.: ez a típus . A klónnál is használhatóak a Solomon-féle pákahegyek?
Ha ez valóban így van, akkor ez nem páka, hanem egy potenciális áramkör-sorozatgyilkos
Meglátásom szerint egy normális páka hegyének semmilyen galvanikus kapcsolata sem lehetne sem a fűtésével, sem a vezérlésével, de ez csak az én véleményem. A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2015
Akkor ez magyarázat arra, hogy ha forraszok vele, hozzáérek az alkatrészhez, és szikrázik?
Műszerrel rá kéne mérni DC és AC állásban is, és ha valóban feszültség mérhető, akkor ne használd!
Már egy Hakkot használok, érdekes módon nem szikrázik!
Pl. a JBC pákánál a vezérlés és a fűtés jel is fémesen kapcsolatba van a páka hegyével.
Nekem is van Hakkom nem rossz, de van jobb is.
Sárga nyelű páka volt. Akkor ilyenkor mi van?
De erre tényleg nem gondoltam, hogy a hőelem galvanikus összeköttetésben lehet a heggyel.
Nem kétlem, de nekem csak erre telt.
10e-ért nem sokkal több, mint a hakko. Hakko lassan fűt, nem igazán jó a hegye.
Tudna valaki segíteni? Nagyon megkoszonnem, mert az állomás már 90 százalékban készen van, pákám meg még nincsen.
Solomon IRON-N biztosan jó hozzá, Weller heggyel is használható...
Igen, de a Hakko klonnal nem fog menni, azt már korábban kitárgyaltuk. Én is azért nem építettem meg, hanem egy egyszerűbbet.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |