Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Padlófűtés vezérlés
 
Témaindító: Hegede, idő: Dec 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   45 / 104
(#) zoszka válasza prol4nd hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Jól írtad??? 26mm a cső átmérője, ami be van tekerve a padlóba? Nem véletlenül 16?
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2015
(#) prol4nd válasza zoszka hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
ez van rá írva: mixal 26x3mm igazad van 16 os, elnéztem
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2015
(#) zoszka válasza prol4nd hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Az nem a gerincvezeték? Az osztóig? Az osztótól milyen csövek mennek a padlóba?
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2015
(#) prol4nd válasza zoszka hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
bocs, az gerinc 16-os van
(#) zoszka válasza prol4nd hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Oda bőven elég a vta322-es is. 1.6 a kvs értéke. Kb 0.75m3/h enged át. Több mint elég.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2015
(#) prol4nd válasza zoszka hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Rendben, köszi!
(#) prol4nd válasza zoszka hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Lenne még egy kérdésem: a hidrováltón collos csatlakozás van, ha 22-es rézcső indulna belőle elég lenne a 3 körnek?
(#) zoszka válasza prol4nd hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
ÉN 28al indulnék és aról venném le a 22es leágakat, akár rövid távon is. A cirkó felől maradhat 22.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
(#) prol4nd válasza zoszka hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
köszi!
(#) zoszka válasza prol4nd hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
A padlófűtés keverő (hideg) ágára figyelj, hogy hova kötöd be.
(#) prol4nd válasza zoszka hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Arra gondolsz, hogy a saját visszatérőjébe kössem? Ne a radiátor visszatérők után, ugye? Vagyis hogy ne tudja bekeverni a radiátorok felől érkező vizet, jól gondolom?
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
(#) zoszka válasza prol4nd hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Igen... nem lehet köze se a gerinchez se más visszatérőjéhez. Ahogy a rajzon is van. Sokan azt hiszik, hogy a visszatérő az mindehol ugyan az, mindenhol csak visszatérő, pedig egyik körvisszatérő sem ugyan az. Mind más.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
(#) prol4nd válasza zoszka hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
világos, viszont nem biztos hogy el tudok indulni 28-as csővel hely hiánya miatt, holnap ránézek megint. 22-el is működhet? Rövid szakasz...
(#) zoszka válasza prol4nd hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Ha 28al indulsz és rögtön 2 T-vel folytatod az alig foglal helyet. Tehát 1"-28...28-22-28T... 28-22-22T... ez kb 15 cm-t foglal. Nincs baj ha 22vel indítasz, de így jobb.
(#) prol4nd válasza zoszka hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
ok, így lesz! A padlófűtés visszatérője viszont 26-os műanyag cső, ami az osztótól jön fel, Te hogyan kötnéd bele a szelep keverő ágát?
(#) zoszka válasza prol4nd hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
A keverést és a szivattyút úgy is rézzel kötöd. A toldás már csak menetvég kérdése.
vagy nem értem a kérdést
(#) prol4nd válasza zoszka hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
ezen a csövön jön fel a padlófűtés visszatérője, a rézcső már gerincnek minősül? Vagy rögtön utána beköthetem? Ezután a következő az alsó radiátoros visszatérő, majd a felső szinté. Lehet hogy túlbonyolítom
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015

pfv.JPG
    
(#) zoszka válasza prol4nd hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Még mindig nem igazán értem.
Rajzoltam neked, kiemelve a padlót. Amit a rajzon látsz annyit köthetsz. Nem lehet más cső közbe.
(a nyilak nem áramlási irányt jeleznek, csak kötési irányt.)
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
(#) prol4nd válasza zoszka hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
értem, megpróbálom leírni hogyan értem. A fényképen a padlófűtés visszatérője jőn müanyag csövön fel majd csatlakozik a réz gerinchez. Ez az "első" visszatérő ami a réz gerinchez csatlakozik, majd bal alul csatlakozik a többi visszatérő ami nincs a fényképen és megy a hidrováltóba. Elvileg a műanyagba kéne kötnöm?
(#) zoszka válasza prol4nd hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
A padlófűtés visszatérője és a termoszelep között nem lehet más leágazás, mint a padlófűtésé...
(mivel mindkét szinten van, így gondolom 2 cső fog oda csatlakozni)
Azt hiszem értem amit leírtál. Szóval.... ezt úgy kötötték, hogy a visszatérő az visszatérő, bárhova is kötik. Egyszóval szakbarbár csinálta. Már értem miért van a szelep hűtőága odakötve, ahova...
Javaslom, hogy szedd szét az egészet és a rajz szerint kösd újra. A visszatérő ágat úgy is teljesen szét kell szedni.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
(#) prol4nd válasza zoszka hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
csak az alsó szinten van padlófűtés, de szerintem egyről beszélünk csak nehezen tudom elmagyarázni
(#) prol4nd válasza prol4nd hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
megcsinálom rajz szerint , igen totál szét kell szedni az egészet
(#) zoszka válasza prol4nd hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Idézet:
„Földszint: nappali+konyha 40m2(2db 600x800 radiátor+padlófűtés)”

Idézet:
„Tetőtér:.....................fürdő 4m2 (törölközőszárítós radiátor+padlófűtés)”

ebből gondoltam, hogy mindkét szinten van padló.
(#) prol4nd válasza zoszka hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
bocs valóban, a fürdő...
ha a rendszerterven amit küldtél a padlófűtés lenne a jobb szélen nem a radiátoros, akkor sem lehetne a padlófűtés keverőjét a gerincbe kötni? Csak kíváncsiság
Nem akarlak fárasztani, holnap lerajzolom hogy nézne ki és ha azt mondod jó, úgy lesz!
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
(#) zoszka válasza prol4nd hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
A lényeg az, hogy a keverő és a padló visszatérője közé nem köthetsz mást. Hogy utána a hidrováltó és a keverő közé mit kötsz már nem befolyásolja a keverést, max a tömegáramok kuszálódnak össze bizonyos esetekben, rontva a rendszer hatásfokát és kiegyenlítettségét. Ha a padló az utolsó kör, akkor a gerinc a keverőig tart. De ha gondolatban megfordítod a rajzon, látni fogod.
Na az jó ötlet. próbáld úgy lerajzolni mint ha fénykép lenne. Melyik cső honnan hova tart és mit mivel kötnél össze..
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
(#) prol4nd válasza zoszka hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Világos, én is így gondoltam, köszi még egyszer!
(#) jdani hozzászólása Szept 26, 2015 /
 
Üdv. Kérdezném hogy szerintetek melyik jobb megoldás, a meleg vízzel fűtött padló, vagy az elektromos padlófűtés...
Nálunk most ez a vita téma, mindenki másra szavaz, pro és kontra. Szerintetek?
(#) zoszka válasza jdani hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Én személy szerint 2 hátrányát említeném az elektromosnak. Nevezetesen még drágább az üzemeltetése és nem javítható. A többi, vagy ugyanvaz vagy előnykent írható fel a javára.
(#) jdani válasza zoszka hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Én is ezt mondom. Meleg víz igyis ugyis van a házba, na ha most pár literrel többet kell fűtenie mert megy a padlóba is...Én is a vízesre szavazok, de várom még az ellentmondásokat.
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Idézet:
„Meleg víz igyis ugyis van a házba”
Mivel, hogyan állítod elő?
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2015
Következő: »»   45 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem