Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1135 / 1385
(#) gulasoft válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Hát igen, bal széle és az alja nem fed, pedig nem egy nagy darab nyák.
(#) papus51 válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
De most komolyan, ez lenne az etalon?
(#) KBal76 válasza papus51 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Nem, ez egy súrlófényben készült mini mikrofonerôsítô panelje, picit életlen is. Ki állított itt etalont?
(#) papus51 válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Hát, én 1975-ben rajzolgattam ilyet a feleségem körömlakkjával, amikor még nem volt számítógép.
(#) KBal76 válasza papus51 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
És a rajzolás az ABC betûkkel kezdted a szélén?
(#) papus51 válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Nem, mert az egy digitális ébresztőóra volt.
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Nem tudom milyen maszatra gondolsz , de majd leírod.De akkor inkább leírom, mert ne legyen ebből vita.
Ez egy egyszerű mezei lézernyomtatás eredménye , tehát nem nyomdai. Ez egy közép beállítással készült , tehát nem magas minőségi , és nem full fekete beállítással.Ezen még mindig tudnék minőséget turbózni felbontás , fekete tonus állítás stb.
(#) pisti89 válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Kár, teljes technika váltást nem terveztem...
És ha esetleg műnyomóra csináltatom a nyomdába?
Vagy olyat nem tudnak?
(#) sastas01 válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Megbütykölt, használt lézer is szokott maszatolni. Igazából még bütykölni sem kell. Nekem majdhogynem újkorában is hagyott pöttyöket. Most is, ha átengedek rajta egy üres lapot, kb 5-10 cm^2 ként találok 3-4 pöttyöt...
(#) eyess válasza sastas01 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Előtte fújd ki az orrodat nem lesz pötty.
Ne hogy magadra vedd , de ezt nem hagyhadtam ki.
(#) KBal76 válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Na megtaláltam, befotóztam most, mert ezt a példányt nem építettem meg, egy tesójáról kiderült hogy nem felel meg mindenben. Az (az elôbb belinkelt) fotózás után lemostam a felét acetonnal, és nem lakkoztam le. Így most sötétebb, oxidos a fele. Így közelrôl látni is hogy a baloldalit mintha nagyobb erôvel nyomtatm volna, így szétlapult az ABC felirat (ez csak azért van ott, hogy tudjam nem tükrözve került a rézre a minta). Szóval ha Te ilyen méretû betûket festettél 39 éve körömlakkal, akkor le a kalappal, ne is foglalkozz az itt leírt technikákkal!
(#) papus51 válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Kedves barátom! Én ezt nagyon nem raktam volna fel ide.
(#) eyess válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Hát ezt én sem építettem volna meg .Az ilyen nálam max a kuka kategóriba felelne meg.A mai technikára nézve ez szégyen.
(#) KBal76 válasza eyess hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Na és miért? Na gyerünk ne kíméljetek!
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2015
(#) pisti89 válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Bocsi, de ilyen kb 6-7 évesen csináltam, mikor még a csőtussal kísérleteztem.
Mai világban a legcsúnyább vasalásom is szebb volt ennél.
Ezt max akkor hanynám meg, ha olyan helyre kell, hogy végül ki kell öntenem műgyantával.
Úgy néz ki mint a késsel kikapart NYÁK-om.
Már bocsi, nem akarlak ezzel megsérteni.
De ha ez neked megfelelő minőség, akkor mindegy milyen nyomtatóval csinálod, mert ilyet bármelyikkel össze lehet hozni...
(#) eyess válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Hogy miért , csak mert amikor egy gép kiad egy munkát mondjuk egy nyomtató, akkor az egy végeredmény .Ha további folyamatok ezen végeredményre az az ereditől max 5% ban térhet el ami még használható.De én már az 5% ot is soknak tartom. Ez a nyák hány 5% ban tér el az eredeti forrástól , hát csak ezért.És még nem is beszéltünk építésről.Nagyon figyelni kell ezekre hisz a te munkád ês valamilyen szinten têged tükrőz.
(#) KBal76 válasza eyess hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Konkrétan ebbôl nem lettem okosabb. Minél vastagabb vezetôsávokkal, szándékos görbületekkel, megkereshetem az eredeti tervet, az pontosan így nézett ki., nem tér el.
(#) eyess válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Akkor már alapjaiban a tervezésnél hibádzik a dolog.Te hogy vagy ezzel a szemnek jó érzés ez szerinted ?Mert mindig olyan munkát kell kiadj a kezedbő amire jó ránézni vagy nem jól mondom ?
(#) KBal76 válasza eyess hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Minden relatív, magamnak csinálom, nem dísznek, pl még sose szedtem szét a tévémet, a mobilom stb hogy milyen a rajzolat a nyáklapon.
Összevágtam a kész nyákot (ami telefonnal van fotózva, bizonyára pár % torzítással, de nem jelentôs) és a legutolsó megmaradt tervet. Szerintem egyezik, nincsenek rajta égbekiáltó hibák, nem zárlatos, stb. Ez mint látni, egy 3.8x1.6cm-es apró panel, igen közelrôl fotózva.

Szerk:
Lehet nem ez a legszebb panelem, de funkcionálisan hibátlan.
És itt nem azt mutattam be hogy húdeûberül tervezek (messze nem ez a szakmám) hanem hogy fényes fóliáról rávasalt festék.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2015

Clipboard.jpg
    
(#) eyess válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Hát ez már ilyen marad nincs mese.Majd a következő jobb lesz.
(#) pjg válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Nem azért, de ez ronda.
(#) KBal76 válasza eyess hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Mutass már lécci egy általad készített panelt. Már csak hogy tanuljak belôle.
Az hogy ronda, meg a következô jobb lesz, az annyira informatív, hogy már majdnem meg is világosodtam.
(#) eyess válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Pár oldallal visszább találsz is egyet , de szerintem nekem nem nagyon kell itt bizonygatni , hogy milyen általam készített paneljaim vannak , vagy lettek készítve.Nagyon sok van csak keresni kell.Egyébként nem azért irtam, hogy megsértődj , csak nekem másak a saját magammal szembeni követel ményeim.Ha már elértem egy szintet az alá nem nagyon szoktam adni.
(#) KBal76 válasza eyess hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Ok, visszalapoztam, május 1-ig, de nem találkoztam egy képet se tôled (igazándiból itt egy hozzászólótól találtam csak, sokkal régebbrôl, véletlenszerûen a nyáklapos képek közt tallózva). Nem kell venni a fáradságot, ne linkelj inkább, mindegy. Sajnos találkoztam már sok olyannal aki lefikázta a munkámat, és a végén kiderült hogy egy csípôfogója sincs otthon, nem hogy elektronikát építene. De persze messzirôl jött ember... hm. Kár.
Épp most terveztem hogy bemutatom a frissen befejezett, saját fejlesztésû RTK GPS műszeremet a "Ki mit épített" topikban. Ez egy 3 vevôbôl álló GIS adatgyüjtô, cm pontossággal, kompletten, (3d nyomtatott) dobozolva, önálló SD kezeléssel (a kontrollerekbe saját fejlesztésû programmal, nem megbízhatatlan okostelefonnal).
De ezen most komolyan elgondolkozok majd, hogy minek is tegyem (majd csak sikerül valahogy elkerülnöm ezt a lapot).
Majd 20 éve tervezek-készítek ezt azt, olyan hogy nem sikerült a projekt, az elmúlt 10 évben nem igazán volt. Lehet csak véletlen, és isteni szerencsém volt.
(#) eyess válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Tedd csak fel nyugodtan , és ha neked tetszik , és müködik az a legfontosabb.Aki meg már ragaszkodik a saját megszokott elvárásaihoz az úgy is aként fogja csinálni .Hisz mindannyian ezt tesszük.Èn speciel kíváncsi vagyok rá.

A május elseje kevés éveket menj vissza , fogsz találni nem egyet nem kettőt.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2015
(#) papus51 válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Kedves Balázs!
Senkinek nem vagy Te itt ellenszenves.
Feltehetően kiváló GPS-t tudsz építeni saját fejlesztésű programmal, stb. Azt is megnézném, és lehet, elfog majd a sárga irigység.
Viszont ez a nyák - ahogy pjg is fogalmazott - ronda, de ezt magad is láthatod ha kissé önkritikusabb szemmel nézed.
Eyessel meg nekem is volt már szakmai vitám, de hogy profi nyákokat képes készíteni az vitathatatlan, és ne lenne egy csípőfogója? Hát nézz meg egy-két videóját a Youtube-on.
(#) KBal76 hozzászólása Szept 28, 2015 /
 
Még annyit, hogy egy ekkora panelre (3.8x1.6cm), kötött méretben 29 alkatrészt (és csatlakozást) nincs túl tág lehetőség "szemgyönyörködtető" vonalvezetéssel tervezni (plusz úgy, hogy közben többfunkciós, választható hogy FET vagy TR bemenetes azonos panelen).
Különben meg nem is tudom minek irkálok ide, csak segíteni próbáltam, de majd leszokok erről is. (Ezen a fórumon eddig csak egyszer kérdeztem valamit, és akkor is hiába.)
(#) eyess válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Ezzel nincs semmi baj , hisz mindenki azért van itt , hogy ha valami nem megy , akkor segítségre találjon , remélhetőleg kap is segítséget majd valkitől.

De Balázs ez a rajz ez nem az a rajz , vagy én nem látom jól ? Tehát mintha egy mondjuk gyári rajz lenne , és nem az mint , amit te feltettél a nyák képpelmegyütt.Jól gondolom ?
(#) papus51 válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Nézd csak! Egy nyákot így is meg lehet tervezni. Ezen 30 db alkatrész van, ebből 4 IC, és az egész csak 1cm széles:

LOGIPEN.JPG
    
(#) eyess válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Egyébként sajnálhatod , hogy nem kerestél rá csak úgy szimplán ezekre a dolgokra.Ugyanis nagyon sok szép elkészített munkák vannak itt fent az oldalon sok mindenki által.Szinte fel sem lehetne sorolni a szemet gyönyörködtető munkákat , és ez jó , mert annak aki csinálta annak örömet okoz az , hogy ilyen szintre jutott a nyák készítése során.És hát nekünk is , mert mi is meg tudjuk nézni , és tudunk ámulni egymás munkáján.

Emlékszel még az egy forintosra , mert akkor tudod , hogy annak mekkora volt a mérete ugye ?

És még itt lesz pár példa , de számtalan sok van még , és ha ez sem győz téged meg , akkor bennem van a hiba.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2015
Következő: »»   1135 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem