Fórum témák
» Több friss téma |
Nagyon szépen köszönöm a fáradozásaidat .
Még össze lehet 2 helyen vonni a számításokat, annyival is rövidebb.
Urak!
Tömb "eredeti" kezelése. Látott már valaki ilyet, mi a magyarázat? Értékadás után azonnal visszaolvasva a tömböt nem a megadott értékeket kapom. Minden bekapcsolásnál másképp tölti fel, de utána, talán, már nem változik. Fő gyanúsítottam valamelyik megszakítás, de ezt a változót nem használom megszakításban, és a megszakítás futás közben is folyamatosan belenyúlkálna. Main_Init rutin amiben az értékadás van. Test rutin ez listázza a tömböt. Igen, kétszer egymásután hívom meg, hátha mindig mást kapok. Varables.txt a soros kimenet, az eredmény. A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2015
Gondoltam, hogy kérni fogod.
Régi, sokszor használt áramkör, régi sokat fejlesztett program, sok példányban , 3 - 4 - féle procival működük, igény szerint. Mindent ezzel csinálok. Most annyi történt hogy új billentyűzetet kapott ami ezentúl a második soros porton keresztül kapcsolódik. 5.5 flowcodeot használok. -idx 2 nem segített. A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2015
Magyarázat? Az nincs!
Megoldás? Az van! Button_Mask változót - az ominózus hibázós tömböt - 21 -röl 32 byte-osra bővítettem. Most így működik. A program soha nem indexel 20 fölé, ez volt az első amit ellenőriztem. Ijesztő! Nagyon érdekel a valódi ok és az igazi megoldás!
Kösz a segitséget!
Mikor adat hibát fog az ember mindig a típus hiba az első tipp, aztán szoba kerül a verem, a megszakítás meg ezer dolog. Itt viszont most egy értékadás után azonnal nem kapom vissza az eredeti értéket! Nem történik semmilyen esemény, talán még egy megszakítás sem fut le! Rögtön hibás érték kerül a tömbelembe. Button_Mask[0] = 5 azaz FCV_BUTTON_MASK[0] = 5; hibásan fut le. Akkor is hibás értéket kapok vissza ha nem a Tv1 -el indexelem a tömböt. FCM_Right(FCV_BUTTON_MASK[0],3) hibás eredményt ad vissza. Viszont ha megváltoztatom a tömb méretét minden rendben. idx2 csak az utolsó utáni szalmaszál volt én sem láttam konkrét összefüggést. Valahol ijesztő, hogy te sem találtál konkrét hibát. Sajnos ezzel az 5.5 flowcode megásta a sírját. Érdemes 6 -osra frissíteni? Be lehet a 6- osba tölteni a régi projekteket? 4 -es 5 -ös csak nagyon felületesen volt kompatibilis. Ráadásul itt nem is a flowcode hanem boostc hibázik, remélem a 6 -os alatt már ebből is frissebb van. Nincs frissebb! Ellenőriztem, a legfrissebb boost c van fent. Nincs is értelme frissíteni a flowot. Most azon agyalok, feltelepítem a SourceBoost Package -ot és megpróbálom azzal a fordítást. A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
Szasztok
Még mndig a DS18B20 szenzorral küzdök. Jelen állapot szernt 49 fok felett megszakad a kommunikáció. ugyan úgy mint idág (mindig jó volt) de most kiakad és csak 4095-öt mutat. 5V 4.7k elleállás és semm extra. Van valakinek ötlete? Szenzor cserélve, ma kaptam meg de china hanem TME illetve minden más egyéb is, portot már cseréltem deugyan az a hiba.
Watchdog nélkül próbáltad? A programban két OneWire van igaz, csak az egyiket hazsnálod. Nem tudom, ez mennyire szól bele vagy sem, de a nem használtat töröld ki (1), hátha. Flowcode 5 eléggé hektikusan kezel több OneWire csatornát.
Wachdog törölve, onewire 1 törölve de semmi javulás.
Mellékletben egy .hex. Ezzel működik rendesen?
Mellékletben még egy verzió. Ez működik?
Hasonló hibába futottam már én is (link), nekem ott az órajel frekvenciájának megemelése hozta az eredményt, a minimális 8 MHz helyett 10 MHz. Nálad ezt már csak külső kvarccal lehet megoldani...
Sziasztok ! Valaki használta már az rc5 komponenst az 5 ös verzióban ? Nem találok példát sehol
Sziasztok! Feszültséget kellene mérnem külső feszültség referenciát használva 18F2520 mikrovezérlővel, de sajnos nem működik. Ugyanaz az egyszerű program 16F877A-val jól megy, viszont 18F2520-at használva sehogy sem jó. Beállítottam C kóddal az ADCON1 regisztert, de ugyanaz a helyzet.
Lehetséges hogy a 18F2520.fcd fájl a hibás?
Köszönöm a segítséget!
A hiba az volt hogy a PIC_CAL_ADC.c fájlban a VCFG0 bitet az ADCON0 regiszterben próbálta 1-be állítani, közben pedig az ADCON1 regiszterben van. A hibás sor:
A javított:
Ha esetleg más is belefutna. A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2015
Sziasztok,tudna valaki segítséget adni,hogy hogyan kell azt megcsinálni hogy a 16*2 Ittkarakterű kijelzőn megjelenjenek az ékezetes betűk is .A meghajtása egy 16f690. Nagyon köszönöm előre is .
Az adatlap szernit Angol-Cirill karakterkészletet tartalmaz. Nyolc egyéni karaktert tudsz létrehozni (WriteRAM) a 0-7 pozíciókban, majd azt egyenkét meg is lehet jeleníteni a PrintASCII paranccsal.
Köszi szépen .
Szia . nem értem egyáltalán , hogy hogyan tudnám ezt megcsinálni a Flowcode-ban .Nem tudnál valami kiindulási pontot adni? Hogyan kezdjek neki? Az 'E' betűből hogyan lesz 'É' ? Azt gondolom,hogy nekem kell megcsinálni a betű karakterét,csak azt nem tudom hogy mik az ezekhez tartozó lépések,eljárások.Köszi előre is a segítséget.
Ha megnézed az lcd komponensnél a ram írást és összehasonlítod a Bakman által feltett ábrával rá fogsz jönni a megoldásra . Nézd én ezeket a karaktereket csináltam (a szimulációban nem lehet ellenőrizni csak az lcd kijelzőn )
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2015
Szia! Láttam itt pár választ, csak egy részére szeretnék reagálni - némi segítő szándékkal. A Painttal is lehet szórakozni, és vitathatatlan, hogy pár karakternél akár megoldás is lehet. Azonban egy ideje már feltalálták a táblázatkezelő programot, amiben nemcsak rublikák vannak, de a sorok és oszlopok méretezhetőek is. Sőt a sorok és oszlopok makrózhatóak is. Én ha karaktert, vagy bármit bitképesen kell kódolni - inkább azt használom. Szándékosan nem Excelt írtam, mivel eleve OpenOffice párti vagyok és OOCalcban készítem el a dolgaimat. A táblázatnak megvan az az előnye, hogy sokkal áttekinthetőbb lesz a végeredmény, egyben a kódokat sem gond ugyanabban a dokumentumban tárolni. Például karakterenként egy fül. A folyamat talán itt jobban átlátható (kép).
Van erre is kész program ...
Sziasztok !
Adott egy MPU6050 nevű Gyro modul és egy -próbára- 18F452 PIC. I2C kommunikációhoz készülök.... Az a helyzet ,hogy SCL en nem tudok jelet mérni scope-al ,ha a modul benne van ,SDA-n igen. Mitől lehet ez ?Próbálkozott már ezzel valaki ? Ez a modul... A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2015
Tudom, hogy vannak kész programok. De egy táblázatkezelőben minden hasonló feladatot könnyen meg lehet oldani. Például a kész szövegek preview-jait is le lehet tárolni. Logikai táblázatokat stb. Már lassan 2 hónapja kértem a modikat, hogy tegyük közzé a programok között az én táblázatomat is, ami a digitális igazságtábla összes kész logikáját is tartalmazza táblázatkezelőre (AND, OR, XOR, XNOR, NAND, NOR). Eddig semmi. pedig programozáskor baromi jól tud jönni. Igaz, főleg Propellerhez készítettem a saját kis cuccomhoz , de szerintem máshol is jó lehet, hogy ne kelljen mindig bitaggyal gondolkodni.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |