Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Érdekességek
Amíg lószar van...
Szamár az, nem veréb.
Egyszer a VATERA-ra valaki feltett licitre egy fogyasztáscsökkentöt, ami egy féltégla volt a gázpedál alá. Jópofa levelezés alakult ki körülötte, de volt jópár licitáló is. 100000Ft fölé verték fel az árát.
A gyártónál próbálkoztál? Nem dolgoztam ilyennel, de szívesen látnám egy saját, humanoid robotba építve!
Hja kérem! Aki kíváncsi... Mihez kellene ilyen? Dubaiba szállítasz?
Csak szörfölök. Nagyon gyors cucc. Mágnesek a lineárban, a csapágy helyén tekercsek.
Leesett az állam. Már megint nem nekem jutott eszembe. : ) A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2015
Nem semmi - az biztos. Pneumatikától láttam eddig ilyen sebességeket.
Régi dolog újra feltalálva. Már gyerekkoromban találkoztam ilyen szerkezettel. Csak akkor még nem voltak neodim mágnesek. Ezért gyakolati haszna nem sok volt. Ezek soszorta erősebbek.
Lehet, hogy a Bugatti Veyron hátsó szárnyát ilyen nyitja... De ez nem biztos
Azt nem tudom. Amit én láttam, ott pneumatika helyett használták. Nem volt nagy erőigény, csak gyorsnak kellet lennie. Egy szortírozó gépben voltak benne. Azt nem tudom pontosan, hogyan épűl fel, de több vezeték ment bele, tehát biztos nem egy tekercse van. Szerintem, ha nagyon akarnád, tudnál magadnak ilyet gyártani. Persze valószínűleg nem ilyen profit.
Sziasztok!
Ezt a videót tegnap találtam, gondoltam, hogy belinkelem nektek is: Youtube Majd egyszer kipróbálom, ha lesz egy fölös monitorom...
Erre a lányom is rátalált a minap, fel is gondoltam dobni, de beelőztél. Ezt a részét bevallom nem értem.. Milyen monitor lehetett? Értem, hogy polárszűrő, de mi a pontos magyarázat? A monitor - számunkra nem látható tartományban dolgozna?
Ezt értettem. Csak a monitor részét nem. Mivel nem monitortervező vagyok
Két polár szűrő van az LCD-n az egyik a hátulján a másik az elején, a hátsó tegyük fel hogy vízszintesen polarizál, akkor az első függőlegesen, ha ezen a két rétegen átvilágítasz akkor nem meg át rajta a fény, mert a vízszintesen polarizált fény nem halad át a függőleges polárszűrőn, ha a két szűrő közötti folyékony kristályra feszültséget kapcsolsz akkor az 90°-al elforgatja a polarizált fény síkját, így az már könnyen áthalad a függőleges polárszűrőn. De ha leveszed az első polárszűrőt akkor az LCD-n áthalad a vízszintes és a függőlegesen polarizált fény is, amit az emberi szem nem tud megkülönböztetni. Érdekes hogy a jelenség átlátszó anyagokban is megfigyelhető mágneses térben. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2015
Ez zseniális, én meg amikor láttam ezt a fura órát (fehér hátlappal), azon gondolkoztam mennyi energiát zabálhat a sok elektromágnes. Hát így könnyű
Sziasztok!
Az Én érdekességem a következő: A jelenséget egy 3A-s száraz elem produkálja, aminek mint tudott a kapocs feszültsége 1,5V újonnan, kb 1-1,2V-on már azt lehet mondani, hogy már lemerült. Olykor akár 1V alá is eshet, de nem túl drasztikusan. Nem úgy mint az az elem, amit én mértem ki! Ennek kapocs feszültsége -0,15V! Igen, nem hogy elég erősen lemerült, még polaritást is váltott. Sőt, azt lehet mondani, nincs is lemerülve, hanem fordított polaritással fel van töltődve 150mV-tal! Kissé elkerekedett a szemem, mikor kimértem! Volt már valakinek ilyen , vagy hasonló esete? Idézet: „Volt már valakinek ilyen , vagy hasonló esete?” Alig egy hete, egy autóakumlátorral. Az első cellájának a felén fordított polaritás volt. Azaz a 2V-os cella 0V-ot mutatott, de belemérve a savba, jobra-balra 1-1V-ot lehetett mérni. A jelenség magyarázata: Az ólomoxid a cella lemezeit fele részben enyhén bezárlatolta. Íly módon a cella fele lemerült. Önindítózáskor a nagy áram ezt a zárlatot átégette, ami álltal egy lemerült cellarésszel sorba kötődött az akku többi része az önindítón keresztül. Ezáltal fordított polarítással töltötte vissza az üres részeket. Ugyanez történhetett az elemeddel. Egy erősen lemerült elem sorba volt kötve még töltött elemekkel. Ezért fordult át a polaritása.
Igen, egy elem lámpában volt benne, ami 3db ilyen elemmel működik.
Ami miatt így meglepődtem, az az, hogy ilyen változás bekövetkezzen, elég nagy igénybevétel kell, mert le kell győzni az elem eredeti polaritási áramát. Ha le van merülve még érthetőbb is, de a mellette levő elemek jók. Bár nem egy korúak és típusúak. Viszont mikor egy elemet utolsó szikrájáig lemerítünk, pl sokáig van lemerültem egy készülékben, és már a készenléti árama is nagyobb a készüléknek, mint az elemé, kifolyik az elektrolit. Mert ahhoz hogy átfordítsák ezt az egy szerencsétlent, kevesek, és azok is lemerültek volna. Ez az elem akkor eleve hibás lehetett, hogy ez bekövetkezhetett. Lehet törött a grafit rúd benne. Mindenesetre érdekes jelenség! Jajj, megvan mi a baja az eemnek: coop-os occsó árú! A bóvliság netovábja! Ha elég ideig hagynám, lehet fordítva vissza töltődne 1,5V-ra?? A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2015
Ólomakku ha akkutöltőre fordított polaritással van feltéve, fordítva is töltődik. Üres akkunál lehet ilyen, ha az akku nem üres, akkor fordított polaritású rákötésnél a töltőben a biztosítékot koldja a keletkező nagy áram miatt, mivel akku kisül a töltőn keresztül.
NiCd, és NiMh akkuk is simán átpolarizálhatók fordított árammal. A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2015
Kitakarítva.
No. Mára le lett védve talán, a találmánya.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2015
Szerintetek ezt mivel csinálják? Egy mátrix felhő nyomtatóval?
Bővebben: Link |
Bejelentkezés
Hirdetés |