Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Commodore 64 javítás
 
Témaindító: boliver, idő: Aug 7, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 17
(#) esemve válasza steelbird hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Koszi! A taprol kideritheto valahogy? Se masik tv, se masik tap )
(#) benjami válasza esemve hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Egy sima multiméterrel váltatkozófesz állásban megmérhető hozzávetőleg a brumm mértéke (először azért teszteld le egy elemmel, ha azt váltakozófesz állásban nullának méri, akkor nem méri az egyenfeszültségű összetevőt).
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2015
(#) Mikulás74 hozzászólása Feb 11, 2015 /
 
Üdv Urak, tudna valaki segíteni abban, hol tudok processzort szerezni Commodore plus/4 számítógéphez?
A típusa MOS 7501R1 vagy MOS 8501R1, mindegy melyik, de lehet CSG is a gyártó.
Itthon nem igazán találtam ilyet, külföldön meg elég horror áron van, kínából meg csak 100 dara felett lehet rendelni.
Köszi!
(#) kadarist válasza Mikulás74 hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Szia!
Annyira nem drága: Bővebben: Link.
(#) Mikulás74 hozzászólása Feb 11, 2015 /
 
Ennyiért láttam én is, 10000Ft+posta kb.
Azért köszi.
(#) ultravox válasza Mikulás74 hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Üdv
Sikerült működő cpu-t szerezni?
Ennél olcsóbban nincsen?
(#) q765 válasza Mikulás74 hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Nekem azthiszem, csak csomagolt memom van hozzá...
(#) vegzetur hozzászólása Jún 12, 2015 /
 
sziasztok,

Van egy c128-as kérdésem. C64-es üzemmódban hibátlanul elindul, megy vele minden, kivéve a floppy, az szerintem rossz, de c128-as módban amikor elindul tiszta karakter a képernyő egy pillanatra, aztán bejön a BASIC ROM képe, de nem jelenik meg a READY felirat és a kurzor. Ennek mi lehet az oka? Lehet orvosolni egy ROM cserével vajon? Többen azt mondták hogy kontaktos lehet, épp most várom hogy száradjon le a kontaktspray az alaplapról, majd látom mi lesz Floppy forog, meg megmozdítja a fejet, de nem történik semmi amikor megpróbálok betölteni valamit.
(#) djhans hozzászólása Okt 14, 2015 /
 
Sziasztok. C64 RF kimenetén a hang is jön vagy csak a kép?
(#) gyuszo válasza djhans hozzászólására (») Okt 14, 2015 / 1
 
Használd inkább a Din kimenetet. Szebb a kép és a hang. Nem kell hangolni, keresni a csatornát sem.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2015

c64-din.gif
    
(#) djhans válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 15, 2015 /
 
Köszi szépen.
(#) szikorapéter hozzászólása Okt 15, 2015 /
 
Üdv. Van itthon egy commodore +/4-es modellű gépem. Amikor elhoztam még fogjuk rá módon bejött a kezdő kép,de már akkorse reagált mindenre,most hogy bekapcsoltam már csak szürke kép fogad. Memóriát cseréltem az összeset.
(#) kadarist válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 15, 2015 /
 
Szia!
A tápfeszültségek jó értékűek?
(#) szikorapéter válasza kadarist hozzászólására (») Okt 15, 2015 /
 
Igen,a tápegység egy sima commodore 64-el könnyen megy. Viszont a +/4-es már nem megfelelően működik,pedig a táp értékei jók.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Így néz ki a kép amit adott,és amit már nem is ad. Ez persze mind a nagyfrekis modulátorból jövő kép. Ha a videócsatiról veszem a képet ugyan ezt kapom,vagy ott másra kell számítanom?

Mod.: Látom hogy a hibátlan +/4-nek alul előjön még egy olyan sor hogy:
3-plus-1 on key F1

Ez nekem lehet azért nem jött elő mert a rom-ok hibásak? (bár ez magyarázná a zavaros képet is. )
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2015
(#) szikorapéter hozzászólása Okt 16, 2015 /
 
Üdv. Egyik kolléga arra gondolt hogy a TED chip basic-ja lehet hibás,mivel szines TV-re kötöttem a gépet,ott viszont csak halványan,sűrűn szines csíkok jöttek be. Esetleg tudja valaki hogy a commodore +/4 összes romjának másolatát honnét tölthetném le? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Riiko hozzászólása Okt 17, 2015 /
 
Sziasztok! Egy C64 hez tartozó Floppy-val van gondom. 1541-II típusú. Nem olvassa be a programokat. Bekapcsoláskor minden rendben van, világít a piros led, és felvillan a zöld, majd kialszik. Próbálom olvastatni a lemezt, erre el is indul, világít a zöld, dolgozik pár pillanatig aztán kattogás majd újra kattogás és hibaüzenettel leáll. Közben sűrűn villog a zöld led. Ki kell kapcsolni majd be. Megpróbáltam szétszedni, kifújattam kitisztítottam, olvasófejet megtisztítottam. Próba után a kattogó hang megszűnt, de a helyzet változatlan. működés közben figyeltem a fej mozgását, csak 1-2 mm mozog előre hátra és ennyi.
Nem nagyon értek az elektronikához, ezért kérnélek titeket segítsetek rajtam.Hátha sikerül megoldani a gondot.
Köszönettel!
Gyula.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2015
(#) gerry válasza Riiko hozzászólására (») Okt 17, 2015 /
 
Üdv! Ha már úgy is szét van szedve a meghajtó húzd le a fej csatlakozóját és méricskéld meg.
Van egy közös pont amihez képest két azonos ellenállásút kell mérni. Ezek értéke 14ohm ezek az író/olvasó fejek. kell lennie egy 12ohmosnak ami a törlőfej. Ha ezek nincsenek meg vagy nagyobbak akkor valószínűleg szakadás van.
(#) Riiko válasza gerry hozzászólására (») Okt 17, 2015 /
 
Köszönöm, megnéztem. Azt hiszem megtaláltam a közös pontot, a csatlakozón feliratozva is van, az 5-ös számnál van ha igaz. A lényeg hogy azt mértem amit mondtál, kis ingadozással ugyan, de inkább kevesebb mint több. Úgy érzem ez rendben van. Valami más ötlet?
(#) Riiko válasza gerry hozzászólására (») Okt 17, 2015 /
 
A hiba üzenet: A "File Not Found Error". Tehát mintha benn se lenne a lemez.. Ha kiveszem is ezt írja ki.
(#) benjami válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 17, 2015 /
 
Emulátorokban külön fájlként szokott benne lenni, általában ROM kiterjesztéssel.
(#) szikorapéter válasza benjami hozzászólására (») Okt 17, 2015 /
 
Én sajnos nem találtam,esetleg egy ilyen emulátort tudsz linkelni?
(#) Riiko válasza gerry hozzászólására (») Okt 17, 2015 /
 
Közben megtaláltam a bajt. Körömlakk lemosóval óvatosan még tisztítottam az olvasót, és láss csodát működik! Köszönöm a segítséget!
(#) benjami válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 17, 2015 /
 
Kb 5 perc volt a guglival megtalálni egyet (keresőszó: commodore plus 4 emulator), letölteni, feltelepíteni. A mellékletbe becsomagoltam az emulátorban található ROM-okat.
A talált emulátor: ez
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2015

roms.zip
    
(#) szikorapéter válasza benjami hozzászólására (») Okt 17, 2015 /
 
Ezek közül melyeket kell az epromba égetnem? Bocsánat a sok kérdés miatt... És mekkora területű epromot kell hozzá használni? Van itthon egy pár típus de nemtudom milyet kezel a gép.
(#) benjami válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 17, 2015 /
 
Gondolom több eprom is van a gépben, attól függ melyikbe.
A 3plus1 a beépített szövegszerkesztő (ez nem szükséges a működéshez).
A dosxxxx.rom -ok a floppy-ba kellenek, az mps801 a nyomtatóba.
A P4_ntsc.rom az NTSC verzió p4kernal.rom -nak felel meg. A p4fileio.rom elég üresnek látszik.
Maradt a p4_basic.rom és a p4kernal.rom. Emlékeim szerint a p4_basic a 0x8000...0xBFFF címen, a kernal meg a 0xC000...0xFFFF címen van.
(#) szikorapéter válasza benjami hozzászólására (») Okt 17, 2015 /
 
Köszönöm a felvilágosítást,ma még megpróbálom kiírni az epromokat és utána kiderül hogy megjavult-e a gép vagy sem.
(#) benjami válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 17, 2015 /
 
Mivel vagy 25 éve nem láttam ilyen gépet (főleg belülről) megnéztem hogy is néz ki. Ezt találtam:
Ezen oldal szerint a bal oldali (U23) a BASIC, a következő a kernal (U24). Mivel 16kbyte-osak a ROM tartalmak 128kbites (27C128) eprom kell hozzá (a képen is az van).
(#) szikorapéter válasza benjami hozzászólására (») Okt 17, 2015 /
 
Értem,akkor előkeresem a 128Kb-os epromokat. Én mondjuk ilyen képet találtam zen egész jól látszanak a gép fő részei.
(#) benjami válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 17, 2015 /
 
Ha találsz otthon 27C256-ost akkor akár megcsinálhatod a kétnormásítást is (ami az általam belinkelt oldalon van). Ekkor a PAL kernalt az eprom egyik felébe, az NTSC kernalt a másik felébe kell beégetni + mehet bele a kapcsoló.
Következő: »»   10 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem