Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Death of Zen (DoZ) 20W-os A osztályú erősítő
Lapozás: OK   65 / 72
(#) vipera1997 hozzászólása Okt 31, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy stereo változathoz mekkora puffert tegyek?
Csináltam egy "kis" tápegységet reggel remélem jó lesz hozzá 38000µF/50V 35A-es graetzel.
(#) CIROKL válasza vipera1997 hozzászólására (») Okt 31, 2015 / 1
 
A puffer elég de a vonalak lehettek volna vastagabbak , javaslom patkold meg 1,5 -ös réz dróttal .
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2015
(#) vipera1997 válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Úgy számoltam max 8-9A lehet rajtuk
(#) CIROKL válasza vipera1997 hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Ez az érték hogyan jött ki az erősítő 1-2 amperrel megy ?
(#) vipera1997 válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Egy panelt már beállítottam 3.5A nyugalmival, mivel stereo lesz így 2*3.5A=7A + a veszteségekre rászámoltam 1A-t, így lett 8A
(#) CIROKL válasza vipera1997 hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
3,5 A hu az nem semmi mekkora tápfeszültséggel ?
Mekkora hütést tervezel neki ?
(#) vipera1997 válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
30VDC jelenleg, a tápomat majd 35VDC-re akarnám, a hűtésnek egy vagy két doboz függő jó nagy alu tömböt szeretnék majd.
(#) CIROKL válasza vipera1997 hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
A 30 Volt hoz is sok a 3,5 A nyugalmi áram nem hoz semmit a kapott hangban elég bőven az 1A körüli nyugalmi áram és sokkal kényelmesebb megoldani a hütést .
Nem szabad túlzásokba esni itt nem éri meg , ez az erősítő nem oly nagy durranás hangilag ...
(#) vipera1997 válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Csak a "minőségre" voltam kíváncsi, 1.5A szerinted elég lenne 1 panelnek?
Akkor nem is kell olyan nagy táp..
(#) CIROKL válasza vipera1997 hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Igen !
(#) reloop válasza vipera1997 hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Szia! A nyugalmi áramot nagyjából a csúcsáram felére kell állítanod, hogy a tápfeszültség és a hangsugárzó-impedancia adta korlátok között maximálisan ki tudd vezérelni az erősítőt. Készítettem ehhez, egy számítást ami a gyakorlatban egész pontosnak bizonyult.
(#) vipera1997 válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Köszönöm! sokat fog segíteni
Kiszámítottam, 30V 1.3A nagyon szépen köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2015
(#) vipera1997 hozzászólása Okt 31, 2015 /
 
Azzal a problémával találkozott már valaki hogy az 1. 2n3055 és meghajtója sokkal jobban melegszik mint a második 2n3055 és a meghajtója.Ez vajon mitől lehet?
(#) reloop válasza vipera1997 hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
A kimeneten beállítottad a féltápfeszültséget? A meghajtók közül a pozitív tápoldalin mindkét végtranzisztor bázisárama, a másikon csak az egyiké folyik, ezért eltérhet a melegedésük. A 2N3055-é csak beállítás kérdése.
(#) vipera1997 válasza reloop hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
A 2n3055-öt lecserélhetem 2sc3281-re?Stereot akarok, de nincs annyi L idomom, így ha lehetne olyanra csinálnám meg amihez nem kell.
(#) CIROKL válasza vipera1997 hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
2sc3281 -hez nem kell L idom egy az egyben csavarozható
(#) reloop válasza vipera1997 hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
A 2SC3281 teljesen megfelelő végtranzisztor ebbe a kapcsolásba.
(#) vipera1997 válasza reloop hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Biztam benne, köszönöm.
(#) Anden hozzászólása Nov 15, 2015 /
 
Üdv!

Nekem is pöccre indult a kapcsolás, és tényleg nagyon szép hangja van, bár még csak össze kábelezve próbáltam!
A nyugalmit 1,5A-re állítottam, a tápfeszem DC 38V, ami a nyugalmi beállítást követően vissza esett olyan DC 31-32V-ra..Kettő egyforma 155VA torroid van a két oldalnak 27,5 AC kimenettel! Ami meglepett picit hogy még a 25A-res Graetz híd is melegedett, így az is kap hűtést!
Picit tartottam a BD 139-esek melegedésétől, nem nagy bordára szereltem őket, de a teszt alapján kiderült hogy bírni fogja!
Hamarosan teszek fel képeket, a jövő héten bekerül a dobozába a cucc!
(#) Anden hozzászólása Nov 19, 2015 / 1
 
Sziasztok!

Ahogy ígértem, itt vannak a képek!
Látható, hogy még nincs készen, se csatlakozók, se semmi, csak össze kábeleztem teszt céljából, így még elég nagy rumli van a dobozban!
A teszthez 1,5 Amper nyugalmikat állítottam be, hideg állapotban, amit később, kb egy órás járatás, és be melegedés után újra be kellett állítani, mert felkúszott 2, 2,5 Amperre!
Így üzem meleg állapotban beállítottam az 1,5A.-ert! Fűt is szépen! A Tranyók "kupakja", olyan 60 fokos, a bordák kb 50-55, és itt tartja!
A tápfeszem 38Volt DC, ami leesik kb 31V-ra.. A trafók, kettő, 155VA.
Sajnos nem tudtam még minőségibb hangdobozokon tesztelni, mert még a munkahelyemen van, és csak az ott lévő, kis hifi hangdobozaira kapcsoltuk, illetve számítógép!
Azért így is nagyon ígéretes a hangja, nagyon szép tere van, tetszik a dinamikája, részletei..stb!
Azért igyekeztem minőségibb alkatrészeket felhasználni!
Építettem már én is jó néhány végfokot, de ez az első "Class A"!
Egyetlen kérdésem lenne! Láttam egy-két helyen, hogy a hangszóró kimenetre volt aki tett, egy, gondolom "előfeszítő" ellenállást, és én is gondolkozom ezen! Tudna valaki írni nekem egy értéket, hány ohm-os, és teljesítményűt tegyek?? (Van elképzelésem, de érdekelnének a tanácsok!)
Köszönöm!
(#) reloop válasza Anden hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Szia! A kimeneti csatoló kondi után tipikusan 1k ellenállást szokás a testhez kötni. Egyetlen célt szolgál, a hangszóró nélkül bekapcsolt erősítő kicsatolóját feltölti, így nem durran egy hatalmasat az utólag rádugott hangszóró
A hasonszőrű JLH69 kimenetét koppanásgátló módjára zárlatban tartom a bekapcsolást követő 2 másodpercig, kikapcsolásnál pedig azonnal zárlatba viszem. Ez a topológia megenged ilyen durvának tűnő eljárást, mert a maximális áram korlátozott, semmi esetre sem több a nyugalmi áram kétszeresénél.
(#) Anden válasza reloop hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Okés,kőszi! Akkor gondolom elég ha a hangszoró kimenetre kötök pàrhuzamosan egy 0.6w / 1k ellenàllatot!
Végülus több féle módon is meg tudom valósítani.. Na majd àtgondolom!
(#) Alkotó válasza Anden hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Korrektnek tűnő kialakítás, gratulálok.
(#) Anden válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Köszönöm! Azért még lesz vele munka, most csak egy teszt kedvéért kábeleztem össze, hogy egyáltalán működik e!..
(#) Anden hozzászólása Nov 26, 2015 /
 
Sziasztok! Félkész àllapotàban haza hoztam az erősítőt, és leteszteltem a kis Tanmoyokon!
A hangja több mint jó, még a B5-öm utàn is! Nagyon szép,tiszta,dinamikus hihetetlen mélyekkel!
A tàp még nincs kész, majd egy relé fogja kapcsolni..stb..
Ami nekem feltünt, hogy van egy kis alap zaja! A tiszta "fehér zaj" mellett van egy halk búgàsa is! Lehúztam a bemeneti vezetékeket, de akkor is! Esetleg nem lenne elég oldalanként a 25e.mikró, plusz hidegítők, vagy ilyen a kapcsolàs, esetleg a trafóim közelsége az oka? Màsoknàl milyen az üres zaja? Itt egy kép! Lehet be fedem a trafókat valahogy, ha màs nem..
(#) Anden hozzászólása Nov 26, 2015 /
 
Ja, a kis trafó nincs bekötve még, és ezt s zajt csak úgy hallom ha a hangszórókhoz hajolok!
(#) reloop válasza Anden hozzászólására (») Nov 26, 2015 /
 
Szia! Egy A-osztályú erősítőben el lehet tűrni egy medvebocsnyi brummogást
A "lehúztam a bementi vezetéket" azt jelenti, hogy testre kötötted a bementi pontot?
Szerk.: A csavaros kondi egy-egy szál vezetékkel bekötve és ellenállás szerű alkatrésszel párhuzamosítva milyen funkciót lát el?
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2015
(#) Anden válasza reloop hozzászólására (») Nov 26, 2015 /
 
Akkor megnyugodtam!
A bemeneti vezeték lehúzása alatt azt értettem, hogy az árnyékolt, RCA aljzat vezeték csatlakozót húztam le a végfok panelekről!
A ROE kondik tetején egy 1K Ohm-os ellenállás van, ezt már így vettem, kisütő ellenállás..
(#) Anden hozzászólása Nov 26, 2015 /
 
Egyébként az RCA aljzat test pontját egy 100nF / 10 Ohm ellenállással kötöttem a házra! De ez csak plusz infó!
Azért a "brum" kérdésem, mert van egy B5-öm is, és az teljesen hangtalan üresjáratban, még ha a hangszórókhoz is hajolok!
Persze, a DoZ más minden esetben! Nekem nagyon tetszik a hangja, és a fűtéshez is hozzá járul.. Tiszta haszon!
(#) reloop válasza Anden hozzászólására (») Nov 26, 2015 /
 
Ha a bemeneti pontot testre kötöd és megszűnik a búgás, akkor feltételezhető, hogy a trafó szórja meg. Alacsony bemeneti lezáró ellenállást választva, 1k-10k - ahogy a jelforrásod megengedi - talán meg is szünteti ezt a hibát.
Ha lezárt bemenettel is búg, akkor elképzelhető, az elégtelen tápsimítás a ludas. Ennek az erősítőnek egyrészt gyengébb a táphullámosság-elnyomása mint a B5-nek, a nyugalmi áram is egy nagyságrendnyivel erősebb és nincs abban a kellemes helyzetben mint a szimmetrikus tápos erősítők, hogy a szimmetrikus tápegyenetlenség a kimeneten kioltódna.
A téma képmellékleteiben láthatod, van ehhez az erősítőhöz feszültségstabilizátor is ami bizony indokolt.
A ROE kondira azért kérdeztem rá, mert ha kimeneti csatoló, akkor nem szerencsés az átkötő ellenállás, ha tápszűrés, akkor pedig nem jó a huzalozása, mert a puffer csak akkor szűr hatékonyan, ha a kondi kivezetés tövétől viszed az áramot a fogyasztó felé.
Következő: »»   65 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem