Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   564 / 728
(#) Alkotó válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Konkrétan a Karlson dobozról nem tudok mit mondani, de az alapján amit mostanában olvasgatok, a doboznak jellemzően jelentős szerepe van. Messze többről van szó mint az "üvöltés".
(#) elektrikszerviz válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Már kettő éve megvan ez a két doboz. Hallgattam róla discot rockot és még komoly zenét is . A komolyzenénél is igen szép mély hang visszaadása van a doboz rendszerének köszönhetően. Nem csak az a lényeg, hogy károsodjon az ablaküveg. Meg kell hallgatni! Ja és szép térhangzása is van.
Mindenkinek más a hallása, ja és abból főzünk amink van!
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2015
(#) Buvarruha válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Nov 13, 2015 1 /
 
Az hihető is, hogy szépen szól belőle a 80Hz, de a többi az érdekes pláne komolyzenénél.
(#) P_Laszlo válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Nem egyenletes, es az otlet is kidolgozatlan, de ahova szantak, nagyobb terek, nagyobb tavolsagok, jo volt akkoriban. kb. hatvanas evek? Van neten dokumentacio rola alapinfokkal.
(#) zotya1983 válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Karlson ládák,nagyon jó mély és középátvitelben.Link
(#) olahtamas hozzászólása Nov 14, 2015 /
 
Sziasztok!
Adott egy VW Passat B3as autónak a hangrendszere. A hangszórók még eredetiek, és nem vagyok túlságosan elragadtatva a mély tartományától. Milyen hangszórót javasoltok bele? (20cm átmérő, 4Ohmos, 50W-os van most benne.)
(#) Kovidivi válasza olahtamas hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Ha ajtóba szeretnél hangsugárzót cserélni, az nem fog neked mélyet lesugározni. Mélyládát kell beszerezned.
(#) olahtamas válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Az ajtóban ki van szépen alakítva a "ládája". Bassreflex doboznak nézem.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2015
(#) P_Laszlo válasza zotya1983 hozzászólására (») Nov 14, 2015 / 1
 
A kozeptartomanyban sok az erosites-kioltas, mélyek egyfajta T-S arany mellett vannak.
(#) P_Laszlo válasza olahtamas hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Ha igy van, nezz beepitesi mereteket, es terfogatot, cső mereteket, es fogok tudni segiteni. Meg arkategoriat is irj kb.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2015
(#) jocko hozzászólása Nov 18, 2015 /
 
Sziasztok!Nem tudna valaki egy LÁDATERVET ajánlani a következő szetthez: master audio pa-08"/8 ohm mélyközép ,adatai: RMS output power 120 watt
- Impedance 8 Ohm
- Sensitivity 92 dB
- Frequency response 70-8000 Hz
- Magnet weight 28 oz
- Voice coil diameter 38 mm.
Egy piezo tölcsért kötnék rá párhuzamosan,a piezo elött egy remix 3,3uf 100 volt bipoláris kondi és egy 10watt 47 ohm ellenállás van.Úgy néz ki hogy nem kell ennél bonyolultabb hangváltó.(legalább is remélem)... Reflex csövet kell-e betenni,ezen is gondolkodom még.És ha kell tekercs a mélyközép elé akkor milyet vegyek és hol?Itt van két kép is a szettről:
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2015
(#) P_Laszlo válasza jocko hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Elég gáz a hangszóró, de nagyjából 35 literben 50Hz körüli hangolással valami lesz belőle. Mélyhangokra nem kell számítani, az nem lesz.

A piezóval párhuzamosan kell egy 10R 10W huzalellenállás legalább, utána lehet szűrni.
(#) Alkotó válasza jocko hozzászólására (») Nov 19, 2015 /
 
Többféle piezó magas-sugárzót vásároltam, és kaptam is ilyeneket (ajándékba). Ezek között olyan is van, ami nagyon hasonlít a képeden lévőre.
Egyértelműen iszonyatosan pocsék hangjuk van. Nincs kivétel, mind hallgathatatlan (az enyémekre vonatkozik). A végén már kínomban én is a váltóval próbáltam vacakolni, de nulla eredménnyel. 2 utas rendszerben használhatatlanok. Ha ilyenben töröd a fejed, akkor mondjuk dóm rendszerű csipogót keress, mert azzal közelebb leszel egy elfogadható eredményhez.
Nem próbáltam ki, de mikor reklamáltam a minősíthetetlen hangzás miatt az eladónál, akkor azt mondták nekem, ezeket nagyobb frekvenicákra ajánlják, ami kb. 4-5 kHz fölötti értéket jelent (ez kétutas rendszerben nem érhető el).
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2015
(#) P_Laszlo válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
Most miért? ...... Itt például pontosan 5-6kHz fölött kell hogy belépjen a magas. És normálisan váltva elfogadható állapotba lehet hozni. A célra megfelel. Az olcsóbb dóm magasak, az alacsony terhelhetőség és érzékenység miatt, hangoskodós célokra alkalmatlanok, nem igazán nyúzhatók. Az ide most nem jó.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2015
(#) Buvarruha válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
Hallottam már olyan wharfedale gyári dobozt amiben piezo volt, de nem mondtam volna meg a hangja alapján. Ezeknek az olcsó kínaiaknak a 90% valóban borzalmas, de van köztük is viszonylag értemesre hangolható, viszont nem úgy kell megcsinálni a váltót, mint a többihez.
(#) Alkotó válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
2 utas volt?
(#) Alkotó válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
Az én kétutas építésemnél 3 kHz körül volt a gyártói ajánlás a keresztezési frekvenciára. Elviselhetetlenül rosszul szólt. Dómra cserélve lényegesen jobb lett.
(#) P_Laszlo válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
Gyártói ajánlás? Jaj. Mit tud erről a gyártó? Költői kérdés volt. Semmit.
(#) Buvarruha válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
Igen, ráadásul 40cm-es PA mélyközéppel, tehát jó alacsonyra kellett mennie.
(#) jocko válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
Köszönöm a tanácsot!Lehet,hogy gáz a hangszóró,de a következő kategória a Monacor lenne de az minimum kétszer ennyibe kerül.(kb. 11-14e ft bolttól függően).Ládának egyelőre megpróbálok szerezni egy "videoton saphir 1" dobozt, ezt a jófogáson találtam 1500 ft-ért.Csak sajnos ez kevesebb mint 35 liter,úgyhogy majd építeni kell egy nagyobbat, de az asztalos munkához most várok árajánlatot.
(#) jocko válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
Ez a piezo egészen elviselhető hangot ad ki ezzel a váltóval.De elvileg nem somogyi,viszont nem tudom milyen márkájú,talán DAP audio.A piramis hangtechnikánál vettem Pesten , egy ezresért hozzám vágták,utolsó darab volt a boltban.
(#) Buvarruha válasza jocko hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
Miféle "ezzel" a váltóval?
(#) jocko válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
Leírtam,de akkor még egyszer a kedvedért: (sorban) remix 3,3uf 100 volt bipoláris kondi és egy 10watt 47 Ω ellenállás .Egyébként nekem gyanús,hogy ilyen szépen szól ahogyan,mert én is rühellem a piezo hangját.
(#) P_Laszlo válasza jocko hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
Pedig így mindkettő nagyjából hatástalan, mintha ott sem lennének egy piezo magassal.
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
Én 1x vettem piezot, kb. 6KHz fölött használtam, egész jó volt a hangja, mellé egy 20cm-es hangsugárzó, kicsit középhiányos volt a rendszer, de ott pont jól jött a loudness, puffogott, cincegett. Az a baj, hogy találkoztam olyan magassugárzóval, ami 16-17Khz fölött elkezdett már halkulni. Na az szörnyű. A piezo ezeket legalább le tudta sugározni. Nem high-end, belátom. De 900Ft-ért nem is vártam mást.
(#) kisa68 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 20, 2015 /
 
Szia Laci! Ne haragudj de nem értettem amit a múltkor írtál nekem.
Túl sejtelmes volt és nem tudom hova tenni.

Üdv!
(#) KDavid753 hozzászólása Nov 21, 2015 /
 
Üdv mindenkinek!
Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy építeni szeretnék egy hangfalat*. A méretei megvannak már, de ezek nem számított értékek, hanem szimpla méretek. Van hozzá reflex csövem, érdemes belerakni, vagy inkább hagyjam lezárva, ha nincs kiszámolva?

Sárga mező fent! Elolvasni, értelmezni, használni kéretik.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2015
(#) Buvarruha válasza KDavid753 hozzászólására (») Nov 22, 2015 /
 
Ennek annyi értelme van, mintha azt mondanám, hogy van egy autóm és kell-e 5. sebesség a váltóba.. Ha azt sem tudjuk, hogy milyen hangszóró van benne, akkor ezt elég nehéz megmondani.
(#) Benji94 hozzászólása Nov 23, 2015 /
 
Ilyen hangszórója van valakinek? Volt már ilyennel dolga valakinek?
Milyen T/S paraméterei vannak? Honnan tudnék szerezni ilyet? ( 1 vagy 2 párat )

326.jpg
    
(#) Buvarruha válasza Benji94 hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
TS paraméter mellékelve. Beszerzésben BEMcorp kolega talán tud segíteni.

k439djc.txt
    
Következő: »»   564 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem