Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2519 / 3571
(#) Kovidivi válasza szamóca hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Te hasonló megoldást keresel, mint én a WC-be. Infra panelen gondolkozok, az csak akkor melegít, amikor kell, és a bőrödön érzed a meleget, a környezeti hőmérséklet lehet akár 16-18fok is, nem érzed hidegnek. Nem tudom, nálad mennyire van hideg , de lehet megoldás lenne. Mondjuk drága egy ilyen panel, de nekem a WC-be nem kellene csak 1db, valami kisebb teljesítményű, plusz oda akarom a fűtést bevezetni, mivel annak a helységnek jól kell szellőznie... Nekem oda elég lenne szerintem 100W-os, ha 600W-osat 15-18m3-hez ajánlanak.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2015
(#) mikrokapcsolo válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Látom jól szórakozol rajta Nem értelek! Most tekerem a plazma tekercseket, már ki is dobtam a szünetmentest, meg a kocsimból az akksit.
(#) Ricsi89 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
De komolyan honnan tudná? Besétálsz a postára, papírfecnire leírt telefonszámot odaadod a hölgynek, hogy erre számra szeretnél 3000Ft-ot tölteni. Odaadod a pénzt, bepötyögi a gépbe a számot és már pittyeg is a telefon, hogy fel lett töltve. És innen a Jóisten sem fogja neked megmondani, hogy ki volt a feltöltő személye. Ő kap egy nyugtát, hogy az adott számra fel lett töltve és kész. Senki nem fog személyit kérni tőle, hogy hát ki is vagy te itt öcsém.
(#) Bakman válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Nyílván valami nyoma maradt. Pl: ATM (ez azért egyértelműen behatárolható), Posta (ekkor és ekkor, esetleg kártyával fizetett), telefon segítségével töltött fel egy másik számot, mert ezt is lehet, ilyenkor a telefonszám is megvan stb.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2015
(#) nagym6 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Két féle fűtés van, egyik a levegőt melegíti, és a levegő az embert. Másik a hősugárzás, az ember hamar melegszik a rásugárzott hőtől, amikor a levegő még hideg. Ja, és a kettő keveréke. Negyedik a pálinka.
Műhelyemben gázkonvektor van. Ez a levegőt melegíti, igen sokára lesz meleg, kb. 50-60 perc télen. Ha leveszem a burkolatát, akkor a hősugárzás hatás érvényesül, perceken belül melegnek érzem a helyiséget, és előbb utóbb a levegő is melegszik. Főleg rövidebb idejű fűtésre sokkal jobb a hősugárzó hatás.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2015
(#) Kovidivi válasza Bakman hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Vagy próbálgasd végig az összes telefonszámot, ami majdnem olyan, mint a tied
(#) zolika60 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Én egyszer fordítva jártam. A szomszéd faluban a benzinkútnál feltöltöttem a telefonomra 5000Ft-ot. A kezelő elütött egy számot, amit nem vettem észre a felületes átnézés során. aztán felhívtam a T-t és ott azt mondták semmit nem tehetnek egyezkedjek azzal akinek a feltöltés ment. Felhívtam, meg is ígérte, hogy visszatölti, de persze azóta is várhatom.
(#) zolika60 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Nálunk a szerelő csarnok ilyen. Ez a honvédségé volt negyven-ötven éve. Eredetileg légbefúvásos gőzfűtés volt. Aztán a csövek kilyukadtak és javítás helyett leszerelték. Azóta van a gázégős 40kW-os befúvó.
(#) Macsek71 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Csak nem múlt hét csütörtök (11.29.) ? Szétszórt kollegám akkor töltött testvére helyett valakinek egy 3000 ft-ost ...
(#) Bakman válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Nem, korábbi eset. Úgy tűnik, nem is olyan ritka a dolog.
(#) nagym6 hozzászólása Dec 1, 2015 /
 
Nekem lehet nyugodtan tölteni, semmi probléma. Jelzem ha kaptam, és tudja a küldő, hogy kinek ment. Már jobb, mint ismeretlennek.
(#) zoly15 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Téma ez a fűtés, én is dolgoztam az autón a garázsban szombaton, majd kicsit bepöccentem hogy 6 fokban elfagyott a kezem.
Nosza gondoltam csinálok valami PB gázos kalorifer szerűséget, de aztán eszembe ötlött hogy egyik ismerősnek egy katonai autóból hátha meg van még az állófűtés.
Meg volt még, nosza el is hoztam tőle, Ő lenne az ez egy M zárolt autó volt rajta az alig használt fűtés.
Ez egy Csehszlovák csoda gázolaj kályha, 7000W-nyi teljesítménnyel, óránként 0.6-0.8L fogyasztással.
Azóta dolgoztam rajta egy "kicsit" vágtam, fúrtam, hegesztettem, festettem, ki is próbáztam mindenek előtt, indult szépen.
Ez lett belőle:
Bővebben: Link_1

Bővebben: Link_2

A héten délutánonként be is fogom szerelni, majd pénteken próbafűtés lesz vele
A tápigénye elég szép azért, izzításkor 17V 20A-t kér
(#) zolika60 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
A sógorom is ilyennel fűt a garázsban. Persze az övé nincs ilyen igényesen bedobozolva.
(#) zoly15 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Köszi, tudod, igyekszem mindég
Ez a "gyári" doboza kis átalakítással, kíváncsi vagyok mennyire és hogyan fog befűteni.
(#) nagym6 hozzászólása Dec 1, 2015 /
 
Nálam télre a műhelyből fóliával le van választva egy kis rész, kb. egyharmada, az asztalnál ahol dolgozok. A fólia festékboltban kapható 500Ft., a mennezetről lóg 2 rétegbem az aljzatig. Ahol ki-be járok "ajtó" ott el van vágva, és kis ráhagyással összébtolva, hogy zárjon.
Rendkívül sokat számít, kb. egyharmada annyit megy a konvektor, és jó meleg van. Ennélkül az egészet nem is fűti rendesen melegre, ha állandóan megy, akkor sem.
Hosszú szövegem lényege, ha nem kell egész helyiség, nagyon sokat nyerünk még egy egyszerű fólia fallal történő leválasztással is.
(#) kaqkk válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 2, 2015 /
 
Ennél a kályhánál hová merre távozik az égéstermék ? Honnan használja a levegőt ?
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2015
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Dec 2, 2015 /
 
Az nem lehetséges, hogy simán valami hűségpontszerűségről van szó?
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 2, 2015 /
 
17 év után most jutott eszükbe elöször? Vannak hűségpontok, de kb. semmi értelmesre nem lehet használni. Igazábol azon lepődtem meg és azért írtam le, mert segítőkészséget vártam tőlük ha már nem tagadom le a dolgot, nem egy ilyen "ez van és kész" választ. No mindegy, fátylat rá!
(#) Ricsi89 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 2, 2015 /
 
Van kipufogócsöve és égési levegőcsöve. Ezt kivezeti a garázsból és kész. A melegítendő levegőt pedig a garázsból szívja és azt melegíti.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2015
(#) kaqkk válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 2, 2015 /
 
Nem ismerem ezt a cuccost azért kérdeztem rá , nehogy a helyiség levegőjét használja ,mert az nem "egészséges"
(#) zoly15 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 2, 2015 /
 
Van alul egy 48-as cső azon szívja az égéshez szükséges levegőt, és egy 70-es cső azon megy ki az égéstermék.
(#) Moderátor hozzászólása kormika hozzászólására (») Dec 3, 2015
 
Miért kell elektronikázni, mikor külön ki is van emelve vastagon hogy elektronikamentes!
(#) szamóca hozzászólása Dec 3, 2015 / 2
 
Ma kész lettem egy sörös tartóval.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2015

91.jpg
    
(#) Bakman válasza szamóca hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Szép, de üres! A kis zseb mire szolgál az oldalán? Egy kis fém sörnyitót az oldalára csavarozni? Még beleférhet.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2015
(#) szamóca válasza Bakman hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Az oldalán a "zsebbe" egy ilyen lesz mellékelve.

sörn.jpg
    
(#) Bakman válasza szamóca hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Így már értem a dolgok állásást.
(#) sany válasza szamóca hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Szuper lett.
Az a kis "zseb" mire szolgál az oldalán?
(#) Buvarruha válasza sany hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Látom te is csak írsz.

writeonly.png
    
(#) sany válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 

Pedig olvastam is a hozzászólást. Hiába aludni kellene már.
(#) Buvarruha válasza sany hozzászólására (») Dec 3, 2015 /
 
Hajrá.
Következő: »»   2519 / 3571
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem