Fórum témák
» Több friss téma |
Mindkettő műanyag. Ráadásul mindkettő fehér
Polioximetilén és teflon egyébként.
Minden otthonba egy van de graaffot!
Bónusz videó: Bővebben: Link
Elég nehéz levideózni a szikrákat, mert elég halványak, de itt jobban látni az előzőnél talán, meg a páratartalom is csökkent úgy néz ki. A kezemet jól kidekorálta.
Egy képet azért csináltam, még ha iso800 és 30 másodperces záridő is kellett hozzá
Sötétben szabad szemmel látni a plazmát a gömb körül.
Nemrég ellátogattam a budapesti elektrotechnikai múzeumba, és az itt látható dolgok megindították a fantáziám. Szeretnék én is építeni pár "vicces" szerkezetet, de nem tudom eldönteni, mit. Nagyon látványos a szikrainduktor, más néven Ruhmkorff-tekercs, de influenciagép és Van de Graaf-generátort is építhetnék. Egyenlőre a cél a minél nagyobb szikrák előállítása lenne, ehhez szeretnék segítséget kérni. Milyen eszközt építsek? Mik az előnyei, hátrányai? Mekkora feszültséget állít elő, milyen formában? Mennyire nehéz megépíteni(nincs kedvem rögtön T. tekercs építésével szórakozni, mert ott fontos, hogy a tekercsek rezonanciában legyenek) Mennyire biztonságos az adott eszköz? És végül mire kell ügyelni amikor építem/használom?
A válaszokat előre is köszönöm!
Egy eszköz annyira biztonságos, amennyire biztonságosra építik és amennyire biztonságosan használják. A kérdéseidből arra következtetek, hogy nem nagyon vagy birtokában a megfelelő tudásnak egyik oldalról sem. Így nekiállni egy vicces szerkezetnek nem túl vicces...
Egyre ügyelj ! Baleset ne történjen, és a kütyüvel ne zavard a kommunikációs elektromágneses teret.
Ennyi kérdést ott kellett volna feltenned a múzeumban. Idézet: „..a cél a minél nagyobb szikrák előállítása lenne..” A levegő átütési szilárdsága 21 kV/cm /forras/ Na akkor mekkora is a minel nagyobb?
De mitől magas a feszültség? Attól, hogy létrára teszik? A feszültségnek nagysága van, nem magassága.
Idézet: „Mennyire nehéz megépíteni(nincs kedvem rögtön T. tekercs építésével szórakozni, mert ott fontos, hogy a tekercsek rezonanciában legyenek)” Nagyon nehéz... Idézet: „Attól, hogy létrára teszik?” Itt a pont Ha már a Jákob létrán felmegy, hívhatjuk magasnak
Szia!
Skori oldalát nézd meg, sok hasznos leírása van, az elektromos gázgyújtótól a mini Tesla tekercsig.Link
Anno én is jártam abban a múzeumban, hasonló ötletekkel jöttem én is haza
Én javaslom a van de graaff építését, elmegy egy törpefeszültségű motorról is, a kimeneti feszültség pedig csak a tetőkapacitásod méretétől és alakjától függ. Viszont a sok-sok netes "5 perc alatt van de graaff" leírással ellentétben kicsit több időre van szükség az építéséhez és a tervezéséhez is, viszont rengeteget lehet tanulni belőle. Sérüléstől sem kell tartani, hacsak nem egy fél méteres gömböt teszel a tetejére.
Sziasztok egy régi házi készítésű generátort javítgatok, és a csapágyazással nem vagyok kibékülve. Ti milyen csapágyakat és görgőket használtatok? Köszönöm!
Én sima karimás csapágyat tettem be. Igaz a csapágy kenéséhez használt olaj ki tud szivárogni a nagyfeszültség hatására, ami jócskán lecsökkenti a kimeneti feszültséget.
Köszönöm! És maguk a hengerek miből vannak?
Polioximetilén és teflon.
Nagyon "dögös" lett,gratula!
Előbb utóbb magamnak is készítek egy jóval nagyobbat, 1MV körüli lenne az ideális
|
Bejelentkezés
Hirdetés |