Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Padlófűtés vezérlés
 
Témaindító: Hegede, idő: Dec 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   50 / 104
(#) yager01 válasza zoszka hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Csak ugatom a dolgot. Kifejtenéd egy kicsit konyhanyelven, hogy mit kell átalakítani a rendszeremen a fényképem alapján? Esetleg átrajzolhatom ha úgy egyszerűbb. A hidraulikus váltó a 3 szivattyú és a 2 szint külön szabályozása miatt volt indokolt (állítólag)
Ha jobban megnézem a rajzot amit beraktál az én rendszerem így néz ki
(#) zoszka válasza yager01 hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Konyhanyelven már leírtam A rajzot meg csatoltam. A fényképeden egész máshogy van a kialakítás.
(#) yager01 válasza zoszka hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Nem tudom mi a rajzon az AV és mi az RV.

DE a Jelenleg a hidraulikus váltó előre menő ága két felé megy nálam. Az egyik egy radiátoros kör ami mondjuk a rajzodon a HK1. A különbség, hogy nálam a körben lévő szivattyú a visszatérő ágba került és ahogy írtam nem tudom mi az AV és RV.

A másik köröm a padló kör a HK2. A rajzon itt is AV és RV van majd utána szerintem az a keverő szelep aminek a fényképe is ott van. Nekem a helyett most egy sima kapilláris szabályozó szelep van beépítve. Utána jön a szivattyú ami szívja a visszatérő osztót és a szabályozó szelepen átengedett vizet.

A rajz alapján ezt kell kiiktatni úgy, hogy a keverő szelep egyik ága legyen az előre menő, míg a másik ága a padló gyűjtő végéről a visszatérő. Ebből a kettőből fogja kikeverni a szivattyú által szívott vizet ami megy a padló előre menőbe.

így ok?
(#) zoszka válasza yager01 hozzászólására (») Dec 5, 2015 / 1
 
Úgy úgy...
(#) JZoli válasza yager01 hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Az előző oldalon lévő rajz nagyon jó volt! Abból kellett volna kiindulni! Amit Zoszka javasol az jó megoldás! Viszont Ti kihagytátok a rendszeretekből az egyik legfontosabb alkatrészt! A rajzon mindkét fűtési körben van visszacsapó szelep is berajzolva. Ez biztosítaná a két kör egymásra hatásának kizárását! Ez nagyon kellene bele!
A másik része a dolognak, hogy nem feltétlen kellene venni keverőszelepet ha még nincs. Annak a helyettesítésére beépíthető az a kapilláriscaöves "fejű" szelep is. Ha esetleg érdekel a megoldás egy vonalas ábrát készíthetek.
(#) dolfin hozzászólása Dec 7, 2015 /
 
Sziasztok,

hétvégén szert tettem egy Grundfos VP8 PWM keringető szivattyúra, sajnos a bekötő fej (vezérlő) nélkül.
Valaki tud segíteni, hogyan tudnám ezt a szivattyút bekötni padlófűtéshez? Tudom hogy PWM jel kell neki, de hova kell kötni? Ha kell tudok fényképet küldeni este.
Eredetileg egy Vaillant kombi kazánban volt.

Köszönöm.
(#) szaki112 hozzászólása Dec 9, 2015 /
 
Udv! Tavaly mar kerdeztem itt ezen a forumon a padlofutessel kapcsolatosan. A kerdesem az lenne, hogy a padlofutesben a vizet lassan vagy gyorsan kell keringtetni. Milyen fokozatban legyen a szivattyu. A padlo eloremenoje hocserelon szedi a meleget a radiatoros korbol. Koszi
(#) VIM válasza szaki112 hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Szia! A szivattyúdnak lennie kell egy diagramjának amiben meg van adva a szállítóteljesítménye m3/h-ban. Ezt figyelembe véve kell kiválasztani a megfelelő fokozatot, ami csak feltételezhető, hogy a legkisebb lesz az adott körülményeknek megfelelően. Lassan kell áramoltatni az alacsony hőmérsékletű közeget, hiszen csak temperálásra van szükség és a hőcserélőben is kedvezőbbek lesznek a teljesítmény viszonyok a primer oldalon.
(#) szaki112 válasza VIM hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Koszi a valaszt, de az a helyzet ha 1-es fokozaton megy a ups 25-50-es akkor marha nagy lesz az eloremeno es a visszatero kozott a homersekletkulonbseg 10-12 fok kulonbseg. A hocserelo utan van egy haromjaratu szelepem amin a skala szerint maxra nyitva van ( legmelegebb igy szed le sok hot a hocserelobol.). Azt hova allitsam? 1-10-ig lehet.
(#) VIM válasza szaki112 hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Talán éppen jól alakulnak a hőcserélőben a hőmérsékletek csak neked tűnik túlzásnak az a különbség.
(#) szaki112 válasza VIM hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Lehetséges, egyébként ha 1-es állásban van a padlókörben lévő szivattyú, akkor sokkal gyorsabban melegszik a kazán vize. Ilyenkor a padló előremenője is frankón melegszik felfelé. Köszi a segítséget.
(#) VIM válasza szaki112 hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Ha tudnál mutatni valami rajzot vagy esetleg képet a rendszeredről az segítene a magyarázásban.
(#) szaki112 válasza VIM hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
REndben, estére csinálok egy normális képet és beszúrom ide.
(#) izsmen hozzászólása Dec 10, 2015 /
 
Sziasztok!

Nézzetek, mit talaltam a neten bongészve...
Igy hetvegere jo lesz.
(#) szaki112 válasza szaki112 hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Hali!

Elküldtem neked a képet!
(#) szaki112 válasza VIM hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Hali!

Elküldtem neked a képet!
(#) hunterszabi hozzászólása Dec 14, 2015 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni!
Házunk központi fűtését tervezzem, és az alsó szinten padlófűtés mindenhol a fürdőben + radiátor és a hálószobában is radiátor, az emeleten csak radiátoros fűtés lenne.
Mind a hármat külön fűtési körre szeretném venni, külön termosztátokkal.
Kazánt főtőre gondoltam lenne mellette egy indirekt tároló.
Ha valaki le tudná nekem rajzolni, hogyan kellene ezt összehozni annak nagyon megköszönném.
(#) zoszka válasza hunterszabi hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Melyik az a 3 kör amit külön vezérelnél? Az irásodból nem nagyon derül ki csak kettő.
(#) hunterszabi válasza zoszka hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Alsó szinten külön a padló(1) és külön a radiátor(2)
Felső szint csak radiátor(3)
(#) zoszka válasza hunterszabi hozzászólására (») Dec 14, 2015 / 1
 
(#) hunterszabi válasza zoszka hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
ezen nem tudok eligazodni és értelmezni
(#) zoszka válasza hunterszabi hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Akkor azt javaslom, ne te tervezd és alakítsd ki...
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2015
(#) hunterszabi hozzászólása Dec 14, 2015 /
 
a rajzon lévő av rv p nem tudom.
Nem én fogom tervezni és kialakítani, csak szeretném tudni és látni, hogyan fog kinézni, és ha nem egyezik azzal mit nekem csinálnának, meg tudjam mutatni, h melyik a jobb
(#) zoszka válasza hunterszabi hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Av... elzárócsap
Rv.... visszacsapó szelep
P..... szivattyú
Hw.... hidraulikus váltó
(#) hunterszabi válasza zoszka hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
köszönöm a válaszod!
(#) jdani hozzászólása Dec 20, 2015 /
 
Üdv. Elektromos padlófűtéssel kapcsolatos kérdésem lenne. Egy régebbi családi házat kellene felújítani. Szoba fűtést elektromos padlófűtéssel gondoltam. Olvasgattam neten, sokan írják hogy elég csak padlófűtés, radiátor nem is kell. Páran írják hogy azért kell az. Valaki azt írja, jó kiegészítő fűtésnek ha a falba is húzok egy pár huzalt. Nektek mi a véleményetek? Elég a padló? Vagy padló és fal? Vagy padló és radiátor?
(#) (Felhasználó 46585) válasza jdani hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
A padló bőven elég. De ha szeretsz a falnak dörgölőzni, akkor tegyél bele fűtőszálat. De sokat, mert különben nagyon hullámozni fog a hőmérséklete. Én '87...'88 óta csak padlófűtéses házban lakok, nincs szükség sem radiátorra, sem egyéb hókuszpókuszra. Elektromosan kb. 2,5-szer drágább lesz a fűtés, legalábbis pár évvel ezelőtt még ezt számoltam ki. Hogy most mi van, nem tudom.
De egy régi háznál a hőszigeteléssel kellene kezdeni, mert a végén még kiderül, hogy nincs az a fűtés, amivel elég meleget lehet csinálni...
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2015
(#) jdani válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Épp az ellenkezőjét olvastam. Hogy padlófűtéssel még spórolni is lehet, nem úgy mint ha bojler futené a vizet..
(#) (Felhasználó 46585) válasza jdani hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Ahhoz, hogy meleg legyen egy helyiségben, energiát, méghozzá hőenergiát kell bepumpálni. Nem mindegy, mivel állítod elő ezt a hőenergiát. Lehet villannyal is, de az 2,5-ször drágább lesz. A padlófűtéssel valóban lehet spórolni ( a radiátorhoz, meg a konvektorhoz képest ), de ez a rendszeréből ered, nem pedig abból, hogy boyler, vagy mi állítja elő a melegvizet. Kell neki mondjuk 40 fokos víz. Ezt kell előállítani, innen indulj ki.
(#) jdani válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Fűtésre áramot használnák. Akkor takarékosabb vizet fűteni a padlónak, mint kábeleket tenni?
Következő: »»   50 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem