Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bluetooth kérdések
 
Témaindító: Gory, idő: Szept 13, 2005
Lapozás: OK   8 / 20
(#) pic13 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 12, 2015 / 1
 
Köszi működik!
Csak egy a probléma, hogy zenét nem birok vele hallgatni!
Van megoldás?
(#) nedudgi válasza pic13 hozzászólására (») Jún 12, 2015 / 1
 
Azt valószínűleg a mobilon kell beállítani, de ahhoz már nem értek.
(#) pic13 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 12, 2015 / 1
 
Oké köszi!
Valaki tud segíteni?
(#) pic13 válasza pic13 hozzászólására (») Jún 12, 2015 / 1
 
Köszönöm mindenkinek!
Megoldottam!
Csak kicsit halk!
(#) zsolt58 hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
Hello!
Van egy bluetoothos fejhallgatóm mobillal szépen működik, de laptophoz is szeretném kapcsolni, és
zenét szeretnék hallgatni rajta.
Meglehet oldani?

Ui.: Van ilyen bluetoothos modulom amivel fájlokat mobilra vagy visszafelé birok külden.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
(#) kala1982a válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Sajnos ha tableten nézem az oldalt, nálam is előfordul, hogy osztok ki egy két -ot görgetés közben. Jobb kézre esik...
(#) usane hozzászólása Szept 3, 2015 /
 
Hello!

Egy egyszerű kérdésem lenne.
A LE modulok nem láthatóak a classic modulok által? Fordítva esetleg? Van egy RN4020 LE BT modulom. A telefonom sajnos csak classic módot tud LE-t nem, ezért kérdem. Esetleg a modul láthatja a telót?
(#) Gj hozzászólása Szept 3, 2015 /
 
Üdv!

Problémám van egy BTM-222 modullal.

A BTM-222 modult antenna nélkül, megtápolva látja a telefon/pc, ám csatlakozni nem tud hozzá, "Az eszköz nem válaszolt időben" hibaüzenetet adja. Az modul nevét is le tudja kérdezni, ha megváltoztatom a nevet UART-on keresztül az "atn=****" AT-parancsot használva, az eszköz az új névvel találja meg a modult, ezzel nincs gond.
UART-on egy ATMega8L-t használva az AT parancsok működnek, a válasz is visszajön a UART buszon.

A modul és az MCU 3VDC-ról van működtetve, az összes föld egy potenciálra van kötve, a nyákon fémes kapcsolat VAN a földpontok között.

Valaki tudna segíteni?
Előre is köszönöm!


Problémám van egy BTM-222 modullal.
(#) Gj hozzászólása Szept 3, 2015 /
 
Üdv!
Ez az antenna használható BTM-222 BlueTooth modulhoz? Ha igen, hogyan kell bekötni?

(Már nem tudtam az előző hsz-t módosítani, de az ott leírt probléma továbbra is fennáll)
(#) Macsek71 hozzászólása Szept 16, 2015 /
 
Sziasztok !

Jól "sejtem", hogy a bluetooth nem (minden esetben) támogatja 2nél több egység egyidejű kapcsolatát ?
Bővebben : Van egy autó, benne a rádió szeretne BT-n telefonozni . Most került bele egy BT-s OBD olvasó, ami szintén a telefon használná megjenítőnek. A telefon meg nem igazán érti mit szeretne a gazdája
(#) Auf hozzászólása Okt 12, 2015 /
 
Sziasztok!

Microchip RN42 -es bluetooth modullal létesített már valaki HID kapcsolatot? Sajnos nem találom, hogy hol lehetne a VID és a PID értéket beállítani, már, ha lehetséges. UART-on keresztül konfigurálva próbálkozom, csak ezen a részen elakadtam.
Akármilyen információt szíveasen fogadok.
Köszi
(#) H2opok hozzászólása Nov 4, 2015 /
 
Üdv
Rendeltem egy ilyen kis kütyüt egy projektemhez.
Bluetooth amplifier

A kérdésem,hogy lehet ennek esetleg növelni a hatótávját? Ha igen akkor hogyan?
Köszi
(#) adapter hozzászólása Dec 14, 2015 /
 
Sziasztok,
Lehet, hogy nem is ide illik a kérdésem, de mégis bluetooth-os...
Tehát van egy bluetooth-os fejhallgatóm, ezt hogyan tudnám használni a TV-mel, ahol van egy sztereo 3,5-Jack kimenet a hangnak. (Eddig egy 5m-es Jack -toldó + fejhallgató volt, de zsinór kócot már unom bogozgatni....)
Van ötletetek hogyan lehet ezt a kört négyszögesíteni?
(#) qvasz2 válasza adapter hozzászólására (») Dec 14, 2015 / 1
 
Rá kell vezetni egy adóra ezt a TV kimenetet, és majd a fejhallgatód venni tudja.
Készen létezik ilyen rendszer, ha megcsinálni nem jönne össze
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2015
(#) adapter válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Jó nekem a gyári, ezzel most úgy sincs időm vacakolni....
Ismersz "tutit" vagy ami árgépen első 3-ban bejön az is megteszi?
(#) qvasz2 válasza adapter hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Nem volt még szerencsém hozzájuk
(#) AMD hozzászólása Dec 19, 2015 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. A BTM-222 bluetooth modul tud több interfészt egyszerre használni?
Bővebben kifejtve arra gondolok, hogy UART-on kommunikál a mikrovezérlővel miközben USB-n kamera képet továbbít.
(#) pucuka válasza AMD hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Szinte biztos, hogy nem. A modul csak egy modem, bár 5 féle interfésze van, szerintem abból egy időben csak egy használható. Ahhoz, hogy több is használható legyen egyszerre, multiplexálni kellene az interfész bemeneteket, de ilyenre való utalást nem találtam az adatlapon.
(#) AMD válasza pucuka hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Értem. Akkor ez az elgondolás nem jött össze. Köszönöm a segítséget!
(#) Gj válasza pucuka hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Én úgy tudom, kommunikációra csak a UART használható, a többi interface firmware frissítésre való.
(#) Gj hozzászólása Dec 31, 2015 /
 
Üdv!
Hogyan kell egy OLIMEX MOD-NRF8001 típusú BT modult UART-on keresztül használni? Ez is AT parancsokkal konfigurálható? Az adatlapján nem láttam AT parancsokat.
Azt hittem, lesz majd ehhez is valami szájbarágós tutoriál, de nem találtam

8 bites AVR-rel szeretném használni (ATMega8, vagy ATMega16).

Előre is köszönöm!
(#) pucuka válasza Gj hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Szerintem ez nem modem, hanem csak RF modul. Azt írja, hogy követlen csatlakoztatható az ardunio -hoz.
Biztos láttad, de ehhez már nem értek (programozáshoz) biztos ki tudod olvasni a lényeget. Szó van benne más MCU hoz való illesztésről is.
(#) Gj válasza pucuka hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Ez a példa az SPI-t használja, de ami inkább probléma, hogy ez csak annyit mutat be, hogy magát sz SPI interface-t hogyan konfigurálod.
Azt például már nem, hogy hogyan állítod a BT modult Mater/Slave módba, hogyan adod meg a nevét, hogyan keresel más eszközöket, stb...
(#) pucuka válasza Gj hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Nem lehet, hogy az inteligencia az ardunióban van? A modul csak "konvertál"? (az a baj, hogy mindent modemnek hívunk, a komplett AT parancsokkal vezérelhető intelligens modemeket, de az egyszerűen csak a vivőt moduláló demoduláló egységet is.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2015
(#) Gj válasza pucuka hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Végül is tényleg elég kevés alkatrész van azon a panelen
Bár azt hiszem, most megtaláltam a tutit Bővebben: Link

A linkbe valamiért belerak egy pontosvesszőt és megtöri azt, amikor rányomok a hsz. elküldése gombra, szóval csak kimásolva és ";" nélkül működik a link
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2016
(#) Bakman válasza Gj hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 

Shot_260.jpg
    
(#) Gj válasza Bakman hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Hoppá
(#) Gj válasza usane hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Ez talán nem is annyira egyszerű kérdés?
Én is csak most gugliztam rá.

Innen:
Idézet:
„However, if a device supports Bluetooth 4.0, it can potentially recognize both Bluetooth Smart and Classic. If it does, it's officially labelled Bluetooth Smart Ready.”

Szóval ha a telefonodon rajta van a "Bluetooth Smart Ready" plecsni, akkor 100%, hogy működni fog, ha nincs, akkor is reménykedhetsz, ha 4.0-ás.
De azért olvasd át te is a másodiknak linkelt oldalt
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2016
(#) aurumhu hozzászólása Feb 16, 2016 /
 
Van egy pár motoros sisakom beépített mikrofonnal, fejhallgatóval, ilyen: Paramotor helmet

Ezen van egy Mini TA5F XLR aljzat, amire a mellékelt képen látható módon van kivezetve a mikrofon, speaker és adásgomb. Ehhez csatlakozik egy kábel, ami belemegy egy Kenwood rádióba, ennek a bekötési rajza, valamint a Kenwood rádió kézibeszélő rajza is mellékelve.

Vettem két ilyen Bt intercomot: Bővebben: Link amibe egy 8-tűs mini USB csatlakozóval megy a fejhallgató szetje. Ennek a lábkiosztását is rátettem a rajzra.

Szeretném a sisakba épített eredeti fejhallgatót és mikrofont használni, mert egyrészt jobb minőségű, másrészt nem fér bele két külön headset. Össze szeretném kötni egy Y-kábellal a rádiót, az intercomot és a sisakot. Ehhez gondoltam egy XLR apába bekötni az USB csatlakozót, plusz egy másik XLR lengőaljazatot, ahová az eredeti rádió kábelt tudom dugni.

Az elv egészen addig jó volt, míg meg nem láttam az intercom kiosztását. Egyrészt a sisak mono, a két speaker párhuzamosan van kötve. Másrészt a speakerek egyik lába GND-n van, viszont az intercomban sem jelölve nincs, hogy melyik láb a GND, de még kimérni sem tudom, mintha attól független lenne, vagy belül az elektronikában van valami leválasztó varázslat, kondenzátor, stb.

Abban sem vagyok biztos, hogy nem venné zokon az intercom, ha a GND-je és egybéb kimenetei simán közösek lennének a rádióval. Szóval a lényeg, kellene valami egyszerű, kis helyen elférő leválasztó egység, amivel az intercomot és a rádiót közösíteni tudnám. Ebben tud nekem valaki segíteni? Akár legyártani is és megveszem, de meg is tudom csinálni, ha van rajz. Csak megtervezni nem tudom, mert hobbista barkácsoló vagyok, nem szakember.

A hathatós segítségért fel tudok ajánlani bónuszként egy motoros siklóernyős repülést tandem trájkkal, ahol élesben teszteljük az intercomot
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2016
(#) attika hozzászólása Feb 26, 2016 /
 
Sziasztok.
Egy BTM-et terminál programba tesztelve az elküldött adatok hibátlanul visszaküldi,attól még lehet rossz a modul?
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2016

terminál.png
    
Következő: »»   8 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem