Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DC motor/lámpa PWM szabályzása
 
Témaindító: redcar, idő: Márc 3, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   112 / 151
(#) Massawa válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Nem is akartam, csak arra hivtam fel a figyelmet, hogy az nem állja meg a helyét, hogy növeled a frekit akkor jobban fog menni a motor....
(#) Nemtudhatod válasza Massawa hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Olvasgatok csak nem értem? Te még a matektanárt is számtanra akarod tanítani?
(#) kameleon2 válasza Massawa hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
A motor 110V DC / 500W. Jelenleg két anyaggal próbálkoztam. Az extrudál plexi is jó - de apránként összegyűlt a száraz forgács a fúrón. Most éppen öntött plexi van a gépen - az tökéletes. Magasabb az olvadáspontja, emiatt egyáltalán nem gyűlik a forgács szépen dobálja a vízbe az apró kis csigavonalakat. Megnyugtató volt, hogy a megrendelő nagyítón is átnézte a lyukakat és hibátlanok lettek. Ma megjött a fordulatszámmérőm is. Már nem csak a betápról tudom mennyit igényel, de végre feljegyezhettem ehhez az anyaghoz a fordulatszám adatot is.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2015
(#) Massawa válasza Nemtudhatod hozzászólására (») Dec 10, 2015 1 /
 
Nem tudom ki kicsoda itt nem is nagyon érdekel, de szinte minden oldalon valaki itt kiokitt másokat, hogy emelni kell a PWM frekvenciát - ez alapján téves hozzáállás, és rengeteg profi megoldás van ahol inkább az alacsony frekivel lehet eredményt elérni
(#) Massawa válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Én annyira nem értek az anyagokhoz, de öröm, ha olyan müanyagot találok, amit gond nélkül lehet marni, esztergálni. Sajnos sok régi anyag eltünt amivel nagyon jol volt dolgozni.....
(#) (Felhasználó 46585) válasza Massawa hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Senki sem mondta, hogy a freki növelésével jobban fog forogni a motor. De azt hiszem, felesleges vitatkoznunk, mindenki másképp csinálja...
(#) Massawa válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Akkor nem figyeltél nagyon oda: olvasd


(#) (Felhasználó 46585) válasza Massawa hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Na, akkor olvasd el még egyszer. Én nem azt írtam, hogy a motor jobban megy, hanem, hogy jobban lehet szabályozni! Van egy kis különbség...
Egyébként, a linkelt hozzászólást nem én írtam, hanem cimopata. Függetlenül attól, hogy igaza van, ne nekem címezd az emlékeztetődet.
(#) kameleon2 válasza Massawa hozzászólására (») Dec 10, 2015 /
 
Ez igaz, de sok új és jó anyaghoz szinte mindenhol hozzá lehet férni. Sokan húzták a szájukat amikor meséltem nekik, hogy a maradék lamináltpadlóból készítek orsókat a vezetékeimnek, hogy a falon legyenek, ne tapossak rajtuk folyton. Aztán kiderült, hogy egy sima kétélű 1,5mm-es kínai maróval szépen megmunkálható. Azóta kis dobozt is készítettem belőle, sőt a fali gurigák tartói is ebből készültek el végül. Amúgy kuka lett volna a sorsa. Most rátaláltam a rózsaszín Austrotherm keményhabra, ami filléres tétel és 600-al marja a gépem max fordulaton. Az anyag gyorsabb sebességet is elviselne - talán feljebb nyomom, ha csak ezzel foglalkozom kicsit. Betűvágás, formavágás 4 élű maróval úgy megy mint a parancsolat. De ez már inkább a cnc téma.
(#) Massawa válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Ne haragudj, ha egy motor nem megy jobban ( te irod) akkor másodlagos, hogy hogyan lehet szabályozni.......
Tudom amugy, hogy nem te irtad, de te akadtál fenn a témán....
Szerintem befejezhetjük, mert sehova nem vezet.
(#) Massawa válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Ez igy van, de nekem személyszerint nagyon hiányzik a hajdani nem ragados plexi - most rendeltem Kinábol egy darabot kiprobálni, hátha az még olyan - meg a néhai esernyönyelek rudanyaga. Azt tükörsimára lehetett esztergályozni meg marni, s a hulladék por volt.

(#) thecyrus hozzászólása Dec 19, 2015 /
 
Szép napot mesterek!

Lenne egy kérdésem. Az alábbi linken található pwm szabályzóról tud e valaki infót adni?
Sajnos sikerült tönkre tenni és minden alkatrész le van kaparva így nem tudom mi mi benne.
PWM
Előre is köszönök mindent
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2015
(#) Sebi válasza thecyrus hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Rajzold vissza, de szerintem simán egy 555 a 8 lábú IC és N-FET-eket hajt.
(#) thecyrus válasza Sebi hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
2 db fetben én is gondolkoztam de a 3 nem biztos hogy fet. nem merem kiszedni addig míg esetleg többet nem tudok. Azért köszi.
(#) ferci válasza thecyrus hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Van egy átkötött lábú középen, az pl. dupla dióda.
(#) thecyrus válasza ferci hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Na ez elkerülte a figyelmem... most jelenleg max fordulaton megy valószínűleg a teljes vezérlést meg is kapja azaz a +5V tehát lehet máshol is gond van akkor szerintem
(#) ferci válasza thecyrus hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Nyugodtan vissza tudod rajzolni legalább a meghajtásig..- a főbb alkatrészekkel.
Vagy zárlatos a motort meghajtó fet, vagy az IC ad állandó nyitást neki.
A táp negatívhoz képest csináld és talán kiderül majd, miféle az IC is, mert a bekötése nem 555-nek néz ki.
A dupla dióda biztos jó, ha ( gondolom ) paralel van a motorral.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2015
(#) thecyrus válasza ferci hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Pedig 555 nek néztem hirtelen mivel a 3 láb megy kifelé... sajnos nincs nálam mert nem otthon vagyok.. csak bíztam abban talán másnak is van ilyen. amíg működött hihetetlen szépen szabályzott.
(#) ferci válasza thecyrus hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
555 nem lehet, mert a láb összekötés pl. 1-6. nem stimmel már...... a 3. valszín a potira ( gnd-vez.- +5V) megy...
8. láb GND.
Rajzold csak le..
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2015
(#) thecyrus hozzászólása Dec 19, 2015 /
 
igen ebben igazad van. lehet az sem jó ami az 5 V állítja elő. Bár nem igazán hiszek abban hogy a kis 8 lábú a ludas viszont a 10 A terhelést sem értem el 42 V hogy így tönkre menjen.

IMG_0890.JPG
    
(#) ferci válasza thecyrus hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Egy szkóppal hamar ki tudnád deríteni, megy-e a fet gate-re impulzus vagy milyen fesz a poti állásától függően és láthatnád, a vezérlő IC talán totálkáros ( nincs impulzus vagy magas DC ).
Ha azt kivennéd és gate-gnd összekötve, megy-e a motor teljes fordulaton vagy csend van, ebből a fet jósága.
Az ic lábait pedig ha vissza tudod rajzolni csak kocka szinten is, könnyebb lenne keresni pl. 8. láb negatív táp, 5. pl. kimenet, stb...
Az 5 voltot is keresd, megvan-e a potin és a csúszka is ott mászkál, gnd és +5 között.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2015
(#) thecyrus hozzászólása Dec 19, 2015 /
 
Na ha reggel haza megyek kibontom a dobozából.. Addig is hátha valaki tud még valamit! Nagyon köszönöm az eddigieket is!
(#) k3gy3tl3n hozzászólása Dec 20, 2015 /
 
Sziasztok van itthon ebből az IR 2184 fet félhíd meghajtóból, hogyan lehet ezt megcsinálni hogy csak low side FET-et hajtson? Itt van egy kapcsolás hozzá amin két fetet hajt, az 1. oldalon lévő ábrán. Az SD láb mire való? Tudtok kapcsolást linkelni ahol csak low side fet meghajtására használják? AVR-ről szeretném hajtani.
(#) proli007 válasza k3gy3tl3n hozzászólására (») Dec 20, 2015 / 1
 
Hello! Nekem ugyan nem volt ilyen IC-m, de szerintem nagyon nem érdekli, hogy van-e felül Fet vagy sem. Maximum az "UV Detect" feszültség figyelő fokozat szólhatna bele, de az adatlapon nem látszik, hogy a felső fokozatnak lenne köze másikhoz.
Az SD "Logic input for shutdown " logikai bemenet, alacsony szintre kötésével hatástalanítható a működése. Amúgy minden ott van az adatlapon, csak el kell olvasni.
(#) fresk hozzászólása Dec 20, 2015 /
 
Üdv!
Van valakinek az alábbi rajzhoz valami működő NYÁK rajza? Nálam valamiért nem jön össze a terv és csak be -ki kapcsolgatja a lámpát, de szabályozni nem tudom!
( 6V-os akkuhoz szeretnék egy lámpaszabályozót, ezt néztem ki és minden alkatrészem megvan hozzá, de nem tudom, hogy mit rontottam el a tervezésnél)
Előre is köszönöm!
(#) ferci válasza fresk hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Nézd meg a 2,6 és 7. lábak kötését újra. A két dióda se mindegy, hogyan van ott. A 22 nF a helyén van-e...
(#) fresk válasza ferci hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Köszönöm! A 7-es lábat nem kötöttem rá a diódára. (vagyis egyelőre ezt a hibát véltem felfedezni)
(#) ferci válasza fresk hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Igen, akkor nem billenik vissza... nincs kisütés. De a 10k-t is kösd ám be.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2015
(#) fresk válasza ferci hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
A 10K az jó helyen van. Most áthidaltam a diódát és a 7-es láb közötti szakaszt és tökéletesen működik! Köszönöm!
(#) ferci válasza fresk hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Oké, rendben...
Következő: »»   112 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem