Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1342 / 1679
(#) Buvarruha válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Így is van, 12V 2.6A az durván 30W.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Na de azt írtad, hogy rövidzárban vannak a tranyók. Ezek szerint a tök kinyitott tranyón 6 V esik darabonként? ( Már ha sorba vannak kötve. )
(#) (Felhasználó 46585) válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Egyébként ez egy nagyon jó ötlet. Gumicsónakba fogom használni. November környékén érdemes kimenni a vízre süllőzni, de akkor a víz már csak 4..8 fokos. Akárhány zoknit húzok fel, a csónak alja baromi hideg. E meg melegítene akksiról.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2015
(#) Buvarruha válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Ja igen, hülyeséget írtam, csak arra akartam célózni, hogy közvetlenül a tápfeszen van a kollektor és emitter, tehát a hatásfok szinte 100%, kb 10mA van a bázison. Persze nem ugyanakkora ellenállással, mert nem egyformák a tranyók.
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Csak ne a csónak akksiját használd , vagy vigyél evezőt is ...
(#) Alkotó válasza kormika hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Igen, ilyen körülmények között valóban nem jó az én megoldásom.
(#) (Felhasználó 46585) válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Nehogy azt hidd, 3 db 40Ah-s 12 V-os akksim van, ezekkel kb 12 km-t tudok menni. Egyébként sem szoktam 3..4 km-nél többet megtenni. Tehát, van ott energia bőven. Evező, meg kötelező kellék.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2015
(#) BI-AMP hozzászólása Dec 21, 2015 / 2
 
Már nincs panasz a világításra
Még a hátsólámpát, meg az akkumulátor meg kell oldani, eddig elégedett vagyok
Akit érdekel 4-db 1 wattos LED van benne Bővebben: Link
(#) qvasz2 válasza BI-AMP hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Jól látom, hogy a 4 LED föl, le és két oldalra világít? Ennek mi értelme?? Mért nem előre néznek??
Azon kívül, ha ez valóban 1W-os LED, akkor így, hűtés nélkül nem lesz hosszú életű
(#) BI-AMP válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Igen jól látod! A foncsor irányitja a fènyt a megfelelő irányba az űvegre (mint az autóban a reflektor) így tökèletes a szórás. A ledek nem igènyelnek hűtèst 6 voltról 150 mA ről hajtva semmi melegedès nincs
(#) qvasz2 válasza BI-AMP hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
És melyik képen látszik a foncsor, mert azon átsiklottam?
A melegedésről: most a 2 fokban nem melegszik, OK. És nyáron a 32-ben sem fog?
(#) BI-AMP válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Levettem róla fènykèp kèszitèsèhez. A melegedèsről: szoba hőmèrsèkleten (20-C*) sem produkált melegedèst.
(#) qvasz2 válasza BI-AMP hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Rendben, ha majd igazán meleg lesz, ránézel, és meglátod, hogy melegszik-e. Ha egy fél óra - 1óra üzem után kellemesen meg lehet fogni, (nem éget), akkor örök életű lesz!
Csinálj majd egy képet komplettre szerelve is!
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2015
(#) BI-AMP válasza qvasz2 hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Már teszteltem! Járattam egy félórát szoba hőmérsékleten, és csak langyosodott
Ha holnap lesz rá időm befejezem.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2015
(#) Zoli1974 hozzászólása Dec 22, 2015 / 8
 
Sziasztok!
Vasárnap összeraktam és bemértem a töltőt,ma tesztüzem volt.
Köszönöm ezúton is proli007-nek a kapcsolást ami igen precíz és megbízható.
A panelmérőt vásároltam ami "piaci", a feszültségmérője pontos az árammérője igencsak pontatlan és ugrál. Sajnos idő hiányában Attila86 panelmérőjét nem tudtam megépíteni pedig azt szántam bele.
Zoli_bácsi a led kijelzőknél a csavarozást süllyesztettnek javasolta, be is tettem őket majd végül maradtak az imbuszfejűek ezek valahogy jobban tetszettek.
Egy kép a tesztüzemről.
(#) Simon mondja válasza Zoli1974 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Próbáld meg lemosni a nyákot izopropilal. Amúgy frankó. Proli sokat segít itt mindenkinek!
(#) kaqkk válasza Zoli1974 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Ez már sokkal szebb mint a "béta verzió" volt, igényes szép munka . A töltő vezeték csatlakozói kicsit furcsák nekem és maga a vezeték is vékonynak tűnik , de majd a használat megmutatja , ha melegszik majd kicseréled.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2015
(#) (Felhasználó 46585) válasza Zoli1974 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Szép az, amit hazavinnék... Ez hazavinném, csak ki kellene cserélni az emblémát, mert nekem skodám van...
(#) Zoli1974 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Köszönöm, igyekeztem vele.
A matricát kicseréltem újra és nem vizesen tettem fel, előtte megcsiszoltam az előlapot 400-as polírszivaccsal és hideg zsíroldóban kb. 15-20 percig áztattam. Ez sokat segített a matrica tökéletes simulásában mert minden kis porszem előtte azt kinyomta valamint a vizes felrakás miatt hólyagos lett. Azért próbáltam meg vizesen feltenni mert az öntapadó tapétát így szoktam, az nagyon oda tapad ha szárazon teszem fel és szinte lehetetlen visszahúzni a korrigáláshoz annyira fogja.
Ezek a nyomtatható matricák úgy néz ki nem ezzel a tulajdonsággal bírnak szerencsére.
Az áramszabályozó gomb zavar még egy kicsit, mert kisebbet terveztem oda, de nemrégiben csoportosítottam át mindent a műhelyben nem találtam meg a kis forgatógombjaimat.
A vezetékeket ki akartam már cserélni 3.2-esre mert csak 1.5-ösek, tesztüzem alatt 2A töltőáramnál nem melegedett. A belső elrendezésre és vezetékelésre elment a vasárnapom, de sikerült azt is kötegelve és gusztusosan megoldani, nincs "kábel a rengetegben".
(#) Csupasz válasza Zoli1974 hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
Gratulálok! A bal felső sarok ugyan elsőre kicsit zűrzavaros, de megszokható. Az embléma az Alfa fanok jelképe, ha az vagy, szerintem is ott a helye!
Jogos a mancs.
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Dec 23, 2015 / 16
 
A karácsonyi rovatot senki nem olvassa, gondoltam felteszem ide a képeket.
50cm tetőléc,ráspoly,fúró,lazúr festék, pirográf,16MÜIIcső,régi izzósor, melegragasztó.
Igaz ebben nem sok az elektronika, de a hobbi annál inkább
(#) golem válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 23, 2015 / 1
 
Gratulálok jobb mint a gyári!
(#) Bakman válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
3057-es kép: Mintha tüzijátékra készülnél. Egyébként ügyes!
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Dec 23, 2015 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek a dicséretet.
(#) mineral válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 23, 2015 / 1
 
Szuper lett! Ügyesen megcsináltad. Akárki akármit mond. Teljesen rendben van. Az a régi izzósor legalább 30 éves... Nekünk is ilyen volt nagyon sokáig. Sok szép emléket felidézett bennem.
(#) kalmi.kalmi válasza mineral hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
Igen, nagyon régi izzósorból való, még gyerekkoromból. Így a gyerekeim gyönyörködnek benne újabb 30 évig.
(#) mineral válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
Már ezért megérte a fáradozás.
(#) kalmi.kalmi válasza mineral hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
Köszönöm
(#) pjg válasza golem hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
Nem vagyok a téma híve, de tényleg jobban mutat, mint egy piacos műanyag. Jól néz ki. Hangulatos.
(#) nagym6 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
Sokan vannak, akik nem az abszolút tökéletes -gépi- munkát alakokat szeretik, hanem a kézi, nem tökéletest. Pld. népművészet kategória. Nejem kizárólag kézzel készült -geometriailag nem tökéletes- tárgyakkal diszíti lakásunkat. Nálunk ez nyerne, nem a gépi. Kinek a pap, kinek a papné, kinek a ...
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2015
Következő: »»   1342 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem