Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   135 / 599
(#) pucuka válasza szamóca hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Hát ez az. A hangosítás (akusztika) külön tudomány. Sokan gondolják, jó nagy teljesítmény, és mindenütt hallani. Hallani, hallani, de nem érteni. A visszhang miatt. Erre többféle megoldás is létezik, sok kisteljesítményű hangszóró, egyenletesen elosztva, (pl. Szegedi szabadtéri játékok) vagy iránysugárzó hangoszlopok. (pl. Népstadion) Vasútállomásokon az előbbinek van helye, gondolom telepítésnél be is voltak állítva, aztán jött valaki, tekert egy kicsit rajta, hogy jobban szóljon, vagy kisebb állomásokon nem is foglalkoztak ilyennel, egy erősítő rajta hanszóró, oszt hadd szóljon.
Az érhetőség miatt egyébként is elég a 300 - 3000 Hz sáv átvitele, a magasabb hangok a visszhang miatt csak rontják az érthetőséget.
(#) sonajkniz válasza pucuka hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Én még azért annyit hozzátennék, hogy régen nem létezett ennyi féle hangszóró. Amik voltak, azokat pedig mindenre kiterjedő vizsgálatoknak vetették alá. Ily módon alakultak ki a hangdoboz építés szabályai. Ma viszont már semmit sem lehet tudni az elérhető árú hangszórókról. Ezért faragnak rá sokan arra, ha a régi hangfalukban hangszórót cserélnek. Nem értik, miért nem szól úgy, mint régen.
(#) kameleon2 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
(#) pucuka válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 13, 2015 / 1
 
Volt benne részem, mikor a PCM fejlasztésekor érthetőségi vizsgálat során napokig kellett egy süketszobából egy másik süketszobába oda vissza változó hosszúságú értelmetlen szavakat mondani, és hallgatás után leírni. Közben torzították, változtatták a szinteket, különböző zajokat kevertek bele. Mit mondjak elég lélekölő feladat volt.
(#) szamóca hozzászólása Dec 14, 2015 /
 
(#) Ge Lee hozzászólása Dec 15, 2015 /
 
(#) mex válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Félelmetesen gagyi!
(#) kameleon2 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Nekem van ilyenem. De sajnos már beszáradt. Keresőbe beírod, hogy: "circuit error repair pen" vagy "circuit writer pen" - elég sok találatot kapsz rá.
(#) sunside hozzászólása Dec 20, 2015 / 2
 
Egy kis áttekintés a 10-2 Hertz és 1025 Hertz közötti frekvenciákról.: Elektromágneses hullám
Vigyázat: 100Megás kép
(#) kérdező hozzászólása Dec 24, 2015 /
 
Ez valami ős sztereó akart lenni? Gondolom ekkor még nem tudták megoldani, hogy egy barázdában két csatornát rögzítsenek.
(#) sunside válasza kérdező hozzászólására (») Dec 24, 2015 /
 
Jól volt ez összerakva? A leírása szerint a 2 tűn átmenő egyenes egybe kellene essen a középponttal.
Mindenesetre érdekes, nem hiszem, hogy sok lemeze lenne ezzel a rögzítési móddal.
(#) _BiG_ hozzászólása Dec 24, 2015 /
 
(#) kameleon2 hozzászólása Dec 30, 2015 /
 
Ismét egy óra .
(#) kérdező hozzászólása Dec 30, 2015 /
 
(#) nightlife válasza kérdező hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Egész jól jön rajta a Kossuth 540kHz-en
(#) kérdező válasza nightlife hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Pedig egészen messze van az adótól.
Jó antennájuk, és jó vevőjük lehet.
(#) StefuPeti válasza kérdező hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Szia. Én a 77,5 KHz-es DCF es órajelet is hallom. A hatvanadik másodpercet szépen lehet hallani hogy "üres". Köszönöm a linket.
(#) nightlife hozzászólása Jan 1, 2016 /
 
Mennyire dinamikus mozgású kütyü már ez : )
youtube
(#) kameleon2 válasza nightlife hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Van az a pénz, amiért elég gyors tud lenni.
(#) elektroncso hozzászólása Jan 3, 2016 / 1
 
Sziasztok.
Múltkor a Muzeális témában előjött a fénycsőgyújtó patronban lévő "glimmlámpa". Ma a kezembe került egy törött ballonú példány, lefényképeztem, hogy milyen is belülről.
Hátha valakit érdekel...
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2016
(#) sonajkniz válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Gyerekkoromban ilyenekből csináltunk disco lámpát.
(#) zolika60 hozzászólása Jan 5, 2016 / 1
 
Nem technika, de érdekes. Bővebben: Link
(#) kala1982a hozzászólása Jan 5, 2016 /
 
Régen is csináltak kamu videókat? Bővebben: Link
(#) kameleon2 válasza kala1982a hozzászólására (») Jan 6, 2016 / 2
 
Nem értem miért lenne kamu. A világ egyik legnagyobb mágneses motorján csücsülünk. Naponta tesz meg egy kört a tengelye körül és 365 nap alatt tesz meg egy kört a nap körül. Talán ez is kamu?
(#) kala1982a válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Oké értem, de miért nem terjedt el? Túl gyenge?
(#) granpa válasza kala1982a hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Mert még nem tudjuk, miért is működik, nincs hozzá meg a technológia.
(#) nightlife válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Szeretném, ha kifejtenéd ezt, mert nem értem amit írtál.
Mi köze a mágnesességnek a föld forgásához, és nap körüli keringéséhez?
(#) granpa válasza nightlife hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Írhatta volna: Föld, de ő körülírta .
(#) sunside hozzászólása Jan 6, 2016 / 1
 
Idézet:
„A két dél-koreai óriás a jövő mosógépeit is bemutatta, egészen látványos dizájncsodák (bár itt azért felmerül a kérdés, hogy erre okvetlenül szükség van-e), okostelefonról vagy a saját érintőképernyőjükről irányíthatók.”


Fog itt pörögni a "Mosógép vezérlők és általános problémák" topic rendesen ha ezek kikerülnek a forgalomba.
(#) zolika60 válasza sunside hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Ez biztos. Szerintem már sok szerkezet az autótól a porszívóig túl van bonyolítva. Komoly bűnöző volt már az is aki az autóba processzort épített, de vannak követői. Nincs messze az az idő, amikor egy kalapácsot sem kapsz processzor nélkül.
Következő: »»   135 / 599
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem