Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1345 / 1679
(#) kala1982a válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Az user porton van valami
(#) gerry válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
A játékot >>EZZEL<<< töltöm be. Saját fejlesztés. A fenti procikártya a commodore gép processzorát (MOS, CSG8501-et) helyettesíti. Alapja egy 6502-es processzor.
(#) kalmi.kalmi válasza gerry hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Nem vagy semmi. Megemelem a kalapomat.
C64-re is létezik ilyesmi ?
(#) gerry válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Létezik! De felesleges, amikor egy komplett C64-et lehet emulálni egy db. FPGA-ba.!

651016.gif
    
(#) gerry válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Megismerkednék jobban az FPGA-val és vagy CPLD-vel hogy a 7db.TTL ic-t és egy procit belegyűrhessem 1 tokba!
(#) kalmi.kalmi válasza gerry hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Szóval ma már ennyi egy tv játék.
(#) 20sz Jófiú válasza gerry hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Ha emlékeim nem csalnak nekem vannak C+4-es processzoraim bár lehet, hogy rossz gépből emeltem ki őket. Ez így viszont sokkal jobb! Gratulálok!
(#) gerry válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
(#) gerry válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Köszi! De nem vagyok túl nagy koponya, csak után építettem.
(#) kalmi.kalmi válasza gerry hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Kösz a linket, megpróbálom értelmezni.
(#) kameleon2 válasza gerry hozzászólására (») Dec 28, 2015 / 2
 
Minden felesleges, hiszen szoftveresen is emulálható - ha így nézzük. Persze mindannyian tudjuk, hogy ez sántít valahol... Főleg azoknak, aki a hardver szerelmesei.
(#) gerry válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 29, 2015 / 1
 
Teljesen egyet értek veled. Csak a kíváncsiság hajtott, hogy működik-é!
(#) dk1 válasza gerry hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Ez nagyon baró ☺
Ráadásul az Interkarate fut, ha jól látom ☺
Sok C64-et javítottam, azokban általában a CIA (6526A), RAM (4x64) vagy a SID ment el. Ahh, romantika...
Ment a mancs ☺
(#) dk1 válasza qvik hozzászólására (») Dec 29, 2015 / 3
 
Neked is adtam egy lájkot

Nyugtass meg azért, hogy a toroidot tartó csavar semmiképp sem tud beleérni a doboztetőbe, vagy a tető nem fém. Egyszer egy erősítőm doboza lett egy új, 1 menetes szekunder, mert hozzáért az átmenő csavar a doboztetőhöz. Erős hangjelenség és biztosító kioldás lett a vége, nomeg egy új, laposabb fejű csavar + gumilap szigetelés
(#) qvik válasza dk1 hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Helo. A csavarfej és a tető között van 2mm. Ha beleérne sem lehetne gond, ugyanis a lefogató alátét alatt van 2mm gumi (a képen látszik)+a trafó alatt is van 2mm gumitalp. A csavar átmenő.
(#) mate_x válasza mate_x hozzászólására (») Dec 29, 2015 / 12
 
Elkészült a fordulatszám szabályozó prototípusa is, remekül működik. PIC16F690 diszkrét idejű digitális PI szabályozót valósít meg, a motor PWM jelet kap, ennek a PWM kitöltési tényezőjét tudja állítgatni a PIC. Terhelés hatására is tartja a fordulatot. Eddig nem tudtam nagyobb átmérőjű fúróval (>2mm) egy lépésben nyákot fúrni vele, mert megakadt. Most már gond nélkül fúrok vele 3mm-es átmérővel is egy lépésben. Tovább szeretném még fejleszteni, úgy hogy ne kelljen a motorra jeladó tárcsát szerelni(back EMS feszültség mérése), és a PIC-et is gyorsabbra cserélném, meg még amiket közben kitalálok.
(#) mate_x hozzászólása Dec 29, 2015 / 7
 
Készült egy villanypásztor panel is, enyhén túl lett méretezve, de legalább biztosan bírja majd a strapát
(#) papus51 válasza qvik hozzászólására (») Dec 29, 2015 / 3
 
Szia!
Idézet:
„Ha beleérne sem lehetne gond, ugyanis a lefogató alátét alatt van 2mm gumi (a képen látszik)+a trafó alatt is van 2mm gumitalp. A csavar átmenő.”

Azt hiszem nem elég szelektíven vetted dk1 kolléga adását. Nem a szigeteléssel lesz a gond, ha hozzáér a tető a csavarhoz. Amint írod, a csavar átmenő, ezért ha a dogoz fenekéhez is és esetleg a tetőhöz is hozzáér, akkor ez az egész úgy viselkedik, mint egy egymenetes rövidrezárt szekunder tekercs. Ez akkor is rövidre zárja a trafót, ha az egyébként el van szigetelve gumilapokkal.
(#) qvik válasza papus51 hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Ok. Igazad van/Értem. Holnap a csavarok tetejére is ragasztok gumilapokat!!!!
Köszönöm....
(#) qvik válasza papus51 hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Kipróbáltam (tető nyomkodás, persze az áramkör biszti kivesz)......... Nagy szikrák.... Szerencse, csak 50W-ak a trafók. Még egyszer kössz. Már meg is kapta a gumilapokat. Ma már nincs kedvem, de holnap küldök egy képet.
(#) gerleimarci válasza qvik hozzászólására (») Dec 29, 2015 / 3
 
Ezért jó a fórum...
(#) dk1 válasza qvik hozzászólására (») Dec 29, 2015 / 1
 

Örülök, hogy Papus51 érthetőbben átadta a gondolatsort
Annak meg különösen, hogy egy esetleges hibát a gyökerénél fogva rántottál ki a készülékedből.
Annak meg aztán végképp, hogy vetted a fáradtságot és kipróbáltad. Ez az igazi hobbielektronika szemlélet
(#) golem hozzászólása Dec 30, 2015 / 3
 
Sziasztok!
Egy kis unatkozás tárgya lett a félkész állapotban lévő 2.1 jel választó.
Még az elejére jönnek a potik meg a feliratok.
(#) erik001 válasza golem hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
7500 mA ?
Nem 750 mA akartál ?
(#) golem válasza erik001 hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
F betü
(#) ktamas66 hozzászólása Dec 30, 2015 / 5
 
Idei utolsó feladat: ledes világítás a konyhába. Régi ajtóról védősín, az áramgenerátor pedig bekerült egy fogkefe védőtokjába. Dugasztápról fog menni.

DSC03060.JPG
    
(#) Gyozo92 hozzászólása Dec 30, 2015 / 5
 
Sziasztok!

Egy kis erősítő kétoldalas panelen. PWM híd, még nincs bent minden, de a párja már működik. 10X16cm panelon, ezen lesz majd rajta a szimmetrikus bemenet, és a limiter is.
(#) nzozz válasza ktamas66 hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Működik már? Meg tudod mutatni milyen a megvilágítást biztosít? Régóta akarok ilyet csinálni, csak 5630 - as led szalaggal. Te milyen ledeket használtál?
(#) szucsistvan123 hozzászólása Dec 31, 2015 / 5
 
Sziasztok!
Végre elkészült a jelgenerátorom és a tápegysége! Már csak a bedobozolás van hátra! Lesz benne még egy Vicsys féle frekimérő is.
Köszönöm az IC-t germany22-nek!
(#) lajos1969 hozzászólása Dec 31, 2015 / 4
 
Sziasztok!
Készülget a kis keverő doboza! Épp ami akadt itthon!

Keverő1.jpg
    
Következő: »»   1345 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem