Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 2 kivezetéses trafóból +/-?
Lapozás: OK   1 / 2
(#) miklosch hozzászólása Jan 19, 2006 /
 
Hello!

Nem találtam a fórumban ilyet, ezért nyitok egy újat!
Az lenne a kérdésem, hogy van egy kétkivezetéses trafóm, most nem tudom hogy hány V a kimenete, de az a lényeg, hogy +/- 35V-ot kéne előállítani belőle + a GND! Ezt meg tudom úgy oldani, hogy rákötöm egy egyenirányítóhidra a két kivezetést, és a híd kimenetére rakok két elkót sorba kötve, a +oldal és a kondik között +35, a -oldal és kondik között -35, és a kondik között a GND? És ha minden igaz, akkor a trafóm kimenetén kb 100Vnak kéne lenni, ugye? Másik kérdésem, hogy a +35 V ból húznék egy leágazást, ami egy 7815-ös stabilizátor előállítja a +15Vot, és ezzel az lenne a kérdésem, hogy elbírja-e az IC a 35Vot, és mekkora kondik kellenek hozzá?
Köszi mindent előre is!

Jah, és mindez két Urbános HEXFETES 60Wos erősítőhöz kéne, a 15V pedig ERTR3 előerősítőhöz!
(#) szabi83 válasza miklosch hozzászólására (») Jan 19, 2006 / 4
 
csatolmány a válaszodra...
7815 nem bírjael max 34 lehet, sztem diódával kellene +oldani azt..


nekem is ez kéne, de vajon aksira is rá lehet-e kötni.. sztem nem mert az dc :eek2: help !
(#) miklosch válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 19, 2006 /
 
mi kéne neked is? HEXFETES erősítő?
(#) szabi83 válasza miklosch hozzászólására (») Jan 19, 2006 /
 
nem az..
dc 12vból +-12v-t :eek2:
(#) miklosch válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 19, 2006 /
 
Meg lehet csinálni!
megkeresem a rajzot, és felrakom!
Kell egy +ból - átalakító, és akkor máris van +/-.

meg is van, de asszem van egy másik is, még keresgetek!
(#) szabi83 válasza miklosch hozzászólására (») Jan 19, 2006 /
 
köszi, gyors voltál
(#) miklosch válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 19, 2006 /
 
nincsmit! remélem tudod használni!
(#) dbase válasza miklosch hozzászólására (») Jan 19, 2006 /
 
A fent említett rajz egyszer 30v-os trafóból kétszer 40v-ot állít elő +-40-et.a lényeg,hogy könnyebb szerezni síma trafót,s olcsobb.Figyelni kell a kondiknak egy kicsit nagyobbnak kell lennie,mert csak minden második pillanatban tölti a kondikat.
Próbának megfelel, ha bevál használjátok.Nekem volt iennel erősítőm füllel nem volt különbség a kimeneti teljesítményükön.
(#) szabi83 válasza miklosch hozzászólására (») Jan 19, 2006 /
 
hogy lehetne megfejelni, hogy 6-8 ampert tudjon kb ?
(#) Dióda válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 19, 2006 /
 
Esetleg így jó lehet.

12v8arajz.jpg
    
(#) Dióda válasza Dióda hozzászólására (») Jan 19, 2006 /
 
Itt a panel.

12v8apcb.jpg
    
(#) Dióda válasza Dióda hozzászólására (») Jan 19, 2006 /
 
És itt a beültetés.
Mármint a stab ic fejelésre.

12v8asch.jpg
    
(#) szabi83 válasza Dióda hozzászólására (») Jan 19, 2006 /
 
értem, de nekem van +12v -om 55 A-ral
ehhez kaptam +12ből -12Vbe rajzot,
vagyis -12v-t kellene nekem 8 A körül, amit a rajz le ad az 20mA.
(#) szabi83 válasza dbase hozzászólására (») Jan 19, 2006 /
 
még 1* ?
(#) Kera_Will válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 21, 2006 /
 
Hi Szabi!

Neked 1 jó kis izmos inverter kell ami legalább 8A*12 V teljesitményt letud adni.

Ehhez számoljunk 1 kis hatásfok függő plussz energia felvételt is ! Tehát 1 olyan 12 V 10-12 amper fogyasztású inverter kell ehhez neked , és még túl jó hatás fokkal számoltam .

No ez már nem 1 szerű azt méretezni ... vmi nagy frekis trafót csinálni ..esetleg PC kapcsoló üzemű tápjából kiszedett vasmagal kisérletezni ..stb ..
Szóval kicsit macera az ilyesmi.

De hova kellhet DC12-ből +/- 12 V 8 amper ?!?!?
Csak nem vmi autóhifi ?!?!?
De azokban is jobb esetben inverteres tápellátás van , hogy kisebb árammal "hegeszthesseded a hangszóró lengőcsévéjét" a teljesítmény levételéhez.
(#) szabi83 válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 21, 2006 /
 
lemondtam róla

jobb lesz egy 120w/4ohm os erősítő aminek +-40 v kell és kész
(#) tatabike válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 10, 2006 /
 
Esetleg nem tucc szerezni mégegy ugyanolyan trafót? Akkor már frankó szimmetrikus tápod lenne.
(#) isamisa válasza tatabike hozzászólására (») Feb 20, 2006 /
 
Sziasztok.
Lenne nekem egy olyan problémám hogy tudnék szerezni egy elég izmos trafót (200-300Watt) a probléma ott van hogy 2*50voltos a kimenete. ebből lenne egyenírányítva +-70 volt. nekem ez feleslegesen sok, (illetve jelen pillanatban mert nem nagyon találok hozzá erőssítőt)

Meg lehetne oldani azt hogy ezt a 70voltot elfelezzem?? Vagy így is csak +- 70 volthoz jutnék?
Valahogy így: csatolva egy rajz

Nagy hülyeséget rajzoltam?

táp.PNG
    
(#) Tomi20 válasza isamisa hozzászólására (») Feb 20, 2006 /
 
Ez így nem lesz jó!!
Így csak egy úgynevezett virtuális földet hozol létre, és nem tudod terhelni semmivel sem. Az egyetlen járható út az, ha mind két szekunder tekercs felét letkered, és így fele akkora feszültséged lesz.
(#) isamisa válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 20, 2006 /
 
Ahhh sejtettem hogy ez lesz belőllőlle!
köszi
(#) pedrock válasza isamisa hozzászólására (») Feb 20, 2006 /
 
Hello! Szerintem rengeteg erősítő van fennt a neten ilyen feszre, de ha mégse találsz, akkor itt egy kapcsolás, ami nagyobb teljesítményű, de hát kevesebb végtranyót kell használni, így elbírja a trafó.
(#) JOCI1982 hozzászólása Márc 1, 2006 /
 
sziasztok! a segitségeteket szeretném kérni! van egy 35v trafom, egy erösitöt szeretnék vele meghajtani!de csak 2 szál jön ki belöle, graetz-zel meg tudom oldani,de akkor nincs 0!hogy lehet megoldani, hogy legyen negativ , poziv ,feszültségem,és test?valaszotokat elöre is köszönöm!
(#) Tomi20 válasza JOCI1982 hozzászólására (») Márc 1, 2006 /
 
Hello!
Erről a témáról asszem 2, vagy 3 topic is van nyitva. Feltétlen szükséges még egyet nyitni? Erősítőnek nem tudod megcsinálni, mert nagy áramok kellenek"+", és "-" ágban. Szerezned kellene még egy ugyanolyan trafót, mint ami most van, vagy egy "+""-"-os rtafót
(#) szucsy3 hozzászólása Feb 27, 2008 /
 
SziasztoK!!
Lenne egy kérdésem!
Van nekem egy trafóm, csak nem tudom, hogy melyik a promer és szekunder oldala, ugyanis nincs feltüntetve!
ÉS az sincs rajta, hogy háhy V-ot ad le váltóban hány A-ral.

Linkelek pár képet, remélem segít!!

üdv.
(#) frrrrr válasza szucsy3 hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Szia,
ezzel a trafóval több baj is van(a képről ítélve):
1.: Szerintem már nagyon "öreg".
2.: Egyáltalán nem biztos, hogy 220/valamennyi voltra használható, mert nem biztos hogy a prim. 220Vra van tervezve.
3.: Ha a prim. mégiscsak 220Vos lenne, akkor sem jó törpefeszültségű táp készítésére, mert nem ún. kettős szigetelésű trafó. Ez a trafó szerintem valamilyen berendezésből lett kiszerelve, ahol nem volt szükség a kettős szigetelésre, mert az érintésvédelem másképp lett megoldva, pl. a trafó fém dobozban volt, nullázással.
4.: Hogy melyik a prim. és melyik a szek. nagyon egyszrű megállapítani a 220/12Vstb. trafóknál: A prim. sokkal vékonyabb dróttal lett megtekerve, mint a szek.

De mivel te ezt nem tudod, azt feltételezem, hogy nagyon kezdő vagy. Ezért a köv. ajánlom(te és környezeted védelme érdekében): Tedd a trafót az alsó fiókod fenekére és csak akkor vedd elő, ha már képzett leszel, legfőképpen érintésvédelemből. Addig használj megbízható gyártótól származó, boltban vásárolt tápot. Csak remélni merem, hogy megfogadod tanácsomat.

(#) proba válasza frrrrr hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Szerintem is valami hangfrekis trafó ,a rárakott kondik alapján.
(#) szucsy3 hozzászólása Feb 27, 2008 /
 
jaja köszi szépen! Trafó téren tényleg kezdő vagyok!!
és a cucc tényleg ki lett szerelve!
A tanácsot azért megfogadom!!
köszönöm!
(#) lajcsi18 hozzászólása Márc 1, 2008 /
 
Hello mindenkinek!!
Egy olyan kérdésem lenne,hogy van egy olyan trafóm aminek nincsen középmegcsapolt vezetéke és ebből a trafóból szeretnék szimmetrikus feszültséget(+,-)előállítani!!!hogyan járjak el veszteség nélkül??
Van egy olyan ötletem hogy a trafó szekunder oldali egyik ágába(fázis) beteszek 2 diódát úgy hogy az egyik nyitó a másik záróirányba lenne előfeszítve!!Viszont ekkor a szűréssel lenne egy kis gond!!Több kondit kellene felhasználni!!!
Ezzel kapcsolatban is várom a véleményeteket!!
köszönöm előre is a segítséget!!
(#) El_Pinyo válasza lajcsi18 hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Van már ilyen téma. Pl. itt
Üdv.
(#) valve válasza lajcsi18 hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Szia,

Ha szimpla tápod van akkor ezzel a módszerrel tudod majd megvalósítani, hogy dupla legyen,..

(van már ilyen Topic, El_Pinyo linkelte, használni kellene a keresőt is)

tapocska.jpg
    
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem