Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Csöves erősítő készítése
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Fűtés nincs stabilizálva, csak egyenirányítva.
Igen, a meghajtó fokozatnak és a segédrácsnak. Lehet túl sokat vesz fel, azért melegszik.
Szia mindenki.BÚÉK mindenkinek először is..Egy kérdésem lenne a szünetmentes táp trafó jó e az erősítőnek...Köszönöm a választ előre is..
Jó. Tuti.
Nem hiszem igazából. Mekkora feszültségből kell 250V-ra ejtened? Nekem pont úgy lett megtekercselve a trafóm, hogy ne legyen nagy veszteség. A 400VAC középen 200V-nál meg lett csapolva, abból alakult ki egyenirányítva ~260-270VDC, és ez van tovább stabilizálva 250V-ra. Ha nálad az anódfeszültségből van lestabilizálva, akkor meg tudom érteni hogy melegszik. Ma kezdtem el építeni a GU50SE-met a nagy PP mellé, itt sajnos (én is) kénytelen leszek a 400V anódfeszültségből lehozni a 250V-ot a segédrácsnak.
A meghajtófokozatnak nem szükséges ám a stabil feszültség! A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2016
480V-ról ejtem 250V-ra.
A meghajtófokozat a kapcsolás szerint arról megy.
Tényleg jó a szünetmentes trafó??
Kérdés hogy milyen szünetnemtesé , és mire lehet használni? Táp trafónak? A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2016
Üdv!
Szerintem táptrafónak mindenképpen jó, kimenőnek nem használnám, amíg biztosabb anyag beszerezhető...
Táptrafónak is erősen kérdéses. Teljesítményben semmi kétség afelől, hogy jó!
Nekem is van kettő, mindkettő össze van hegesztve, és megfürdették őket valami ragasztóban vagy gyantában. (?) Ha szét lehet szedni, akkor szerencsés! Szerintem nálam ez több vérző sebbel járna, mint haszonnal.
Én nem véreznék el tőle, tudnám használni, ki ne dobd.
Amelyik trafó hegesztett, az számomra vagy állapotában, vagy redukált menetszámmal - kifűzéssel, ha 1 feszültség csak a szek.) használható.
A szétvágást meghagyom a fémkereskedőnek, ha nem tudom hasznosítani - egyelőre csak őrizgetem az ilyen darabjaimat. Régebbi szünetmentesekben előfordul szétszedhető trafó is. Közben rá is pillantottam régóta kiszedett 3 ilyen trafóra, szétszedhetők, ninvcsenek hegesztve. Nem sokat fogok tétovázni, ha táptrafók lesznek majd belőlük, a primer oldalon elfogadom az eredeti tekercset, menetszámot, kap egy árnyékoló sort a pr/szek. közé és a nagyján túl is vagyok.
Én mikrotrafót fojtónak csináltam meg (igaz hegesztőhöz). Ami nekem volt, azt flexel nagyon picit bevágva simán szét lehetett szedni kétfelé. Nagy áramú fojtónak szerintem teljesen okés.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2016
Volt egy kis időm,elővettem egy 5 éve félbehagyott csövesemet, gondoltam befejezem.
ECL86PP lesz belőle,dual monoblokk, EZ81-el oldalanként.A kimenők és a hálózatik BEAG AE782-esből valók, csak lefújtam őket. A kimenőket átkötöttem 4 Ohmra, eredetileg 16 Ohmra illesztenek. Nagyon szép hangja van.A hangszínszabályozó részt nem építettem bele, így a CD lejátszó éppen kivezérli, de határeset,lehet kap majd még egy fokozatot.A tápfeszültségem kicsit sok a csöves egyenirányítás ellenére is, 50V-ot el kellett fűtenem egy ellenálláson.A doboz majd kap egy festést később meg valami fa oldallapot, még nem tudom.(Ezúton is még egyszer köszi Benus Lacinak a dobozért)
Szia , régi de nem öreg ismerőst jó itt üdvözölni ismét !
A Dobozt azóta sem festetted ?
Semmire nemjó. - Főleg, hogy nemad meg róla semmit. Irónaiát érti biztosan, és (remélem) azóta nem gyújtotta ki a karácsonyfát. Még fűtéshez sem. Nemtudok olyan szünetmentesről, ami 6,3V körül tölt. Leoszthatja, de nincs értelme. Miértnem börzézik, vagy fogalmaz kedvesebben - hátha akadnának itt akik szívesen megdobnák egy régi, orosz szkópvassal. Hameg soros a fűtése, minek külön anódtrafó? Ezek az élet nagy fejtörői.
MAte: Frankó. A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2016
Szia!
Nem, szekrényben állt 6 évig alapozva. De most majd kap valami színt.
Szép és átgondolt munka. A muzsikára születtek ezek a csövek. (Csak elég hisztisek, és nem túl hosszú életűek)Én is ilyet hallgatok már egy pár éve, és cső csere esetén, az első pár tíz órába, föl-le vándorolgat a legtöbb anódárama 5-10mA-ert. Mindig után kell állítgatni, aztán beáll. Szerintem érdemes egy csatlakozóra kihozni egy mérőpontot,és a potikat úgy elhelyezni hogy bontás nélkül után lehessen állítani. Persze ha fix előfesszel van tervezve.
Az foglalat gond. Ne mozgasd már őket. A végén kalap le, asszony ki a szobából aspektus lészen.
A hosszabb élettartam miatt optimális 250V-ról járatni. Icipicit kisebb hangerő=többszörös élettartam. Megéri.
Az ECL/PCL86-os csőhöz vétek fix előfeszt alkalmazni. Semmilyen indoka nincs, szigorúan csak katódellenállással a munkapont beállítást. Mint a régi katalógusokban. Akkor nem fog ugrálni az áram sem.
Nem cifráztam, az AE211 kapcsolását másoltam le, abban ugyanez a kimenő van.
Annyit változtattam hogy nem diódával egyenirányítok hanem csővel. Lehet lejjebb viszem majd a feszültséget, most 300V, ez a gyári érték. Katódellenállással van megoldva a beállítás.
Sziasztok!
A közelmúltban befejeztem E(P)CL 86-os erölködőmet. Egy csöves házimozi részeként gondoltam üzemeltetni. A többi párost 6F6SZ-el,valamint PL 508-al tervezem építeni. Köszönet mindenkinek a szaktanácsokért.
Szervusz!
Nagyon jó a dizájn, gratula!
Gyönyörű lett!
Üdv az Uraknak!
Kicsit dilemmába kerültem! Gondoltam építek egy PP-ét, és ehhez lett is PL500 és mostmár trafó is SM102 méretben. Azonban két személy már úgy vélekedett, hogy ezzel a vassal úgy mond jobb is építhető lenne, vagy is pazarlás a PL500-akra. Néztem az RTÉK2001-es EL34-gyel épített ultralineár PP-éjét 40W-tal aposztrofálva, cikkben 30W 2%-os torzítással. Trafó vas pont ez az SM102. Alsó határfrekvenciája ha jól értelmeztem a cikket 20Hz. Hogy lehet, hogy ugyan azon a vason a PL500 kevesebbet teljesít, mint az EL34? Kaptam javaslatot GU50-re, de lehetőségem van venni még trafót, duplázni a keresztmetszetet, a frekvencia - teljesítmény arány javítás érdekéből. Mi lenne célszerűbb? Trafót duplázni, vagy csövet cserélni? A cikkben szimplán van említve az SM102, de a vasmag táblázatban 2xSM102 van megnevezésként, és dupla magos ugye. Ez a mag szólóban is előfordul vagy a 2xSM és az SM ugyan azt a trafót jelöli?
Alapvetően nem a trafó a teljesítmény korlátja, hanem maga a cső. A trafó jóval nagyobb teljesítmény átvitelére lenne képes, mint a cső, mert a torzítás, és a szükséges induktivitás megvalósítása miatt sokkal nagyobb méretű vasra van szükség, mint amit az átvitt teljesítmény igényelne.
Igen, azt nem írtam valóban, hogy a és tipusa van. Nekem az a tipusú van.
Érdemes PL500 esetén 30W-ban gondolkodni? Mint írtam vasam meg lenne hozá. A csöves topikban már írva lett, hogy PP-ben ki csikarható a 40W, de az már jelentős túlhajtás. A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2016
Azt a 10W különbséget nem nagyon fogod meghallani.Főleg ha otthoni zenehallgatásra kell.Ekkora teljesítmény már egy érzéketlenebb hangdobozzal is elég.Hallottál már 30W-ot csövesben?
Én ha 30-40W-os csöves erősítő kéne akkor a kettő közül inkább az El34-et választanám,de csak azért mert azt még gyártják.Tudom, PL-ből meg sok van de az állapotuk kérdéses, és egyre inkább az lesz ahogy telnek az évek.
Nem, nem hallottam még csővesben 10W-sem. Illetve sac/kb. 15 éve egy röpke pillanatra, de azt nem tudom, pillanatnyilag milyen teljesítményen szólt.
Az biztos, hogy nem volt hangos, és nem is túl közelről hallottam, de mégis betöltötte a teret! Tehát nincs referenciám. Ezek a csövek 0 percesek, egy ideig remélhetőleg bírják! A hangsugárzó kérdés elvileg megoldott, a doboz még nem.
Szia mindenki ez szerintetek jo e 12w erosito hálózati trafohoz
.Koszonom a segítséget . A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2016
|
Bejelentkezés
Hirdetés |