Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1348 / 1679
(#) Alkotó válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Értelek.
(#) dk1 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Ennyi. Ezt így kell csinálni. Látta mindenki?
(#) enree válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Ahogy kell, Zoli_bácsi-san
Gratulálok, nagyon szép lett!
(#) kaqkk válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Nagyon szép és profi a kivitelezés ! Csak egy kérdés : miért angol a felirat ? (csak vicceltem ! tudom miért !)
(#) sgrcsont hozzászólása Jan 5, 2016 / 6
 
Sziasztok!

Elkészült az első működő, bedobozolt erősítőm! Reloop TDA7294 tervei alapján. Valamint köszönöm neki a rengeteg segítséget (néha biztos a haját tépte). A lágyindítón kívül minden saját készítésű (az HEStore DIY modul). A dobozt így sikerült szerezni, de tetszenek rajta a random német szövegek, ezért maradt ahogy van. A tetejére egy ATX ház oldalát flexeltem rá. Falura elmegy talán Szilvesztertől számítva három napot folyamatosan szólt és nem szállt el semmi szerencsére. Megtartjuk!
(#) kalmi.kalmi válasza sgrcsont hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Brummmentes ?
(#) Csupasz válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Lehet, hogy énekli, hogy Brumm-brumm Brúnó....
(#) sgrcsont válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Igen! Míg asztalon volt csak összerakva is az volt. Szerencsére dobozolás után is megmaradt eme jó szokása
(#) sgrcsont válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Ha van valami javaslat, szívesen fogadom! A kábelrengeteggel szerintem nem tudok mit csinálni.
(#) Buvarruha válasza sgrcsont hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Hogyne tudnál, helyezd a puffereket közelebb, a trafót meg a lehető legtávolabb a bemenettől, bár utóbbi naggyából rendben is van. Én a pufferes nyákot beraknám a végfokok elé közvetlenül, mellé pedig jobb szélre a másik panelt amin gondolom valami előerősítőféle lehet. Tápot alulról kötném be a panelekre, a bemenetet felülről.
(#) csatti2 válasza sgrcsont hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Sajna valóban túl rövidre hagytad a vezetékeket, pedig felhasználhattad volna az alaplapon már meglévő furatokat a kábelek rögzítésére. Én több kábelkötözőt használtam volna egyébként is, hogy szépen összefogjam a vezetékeket (ezt még megteheted).
(#) Szammer válasza sgrcsont hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Hát nem vitted túlzásba, "nemes egyszerűség jellemzi". A külső komolyabb mint a belbecs.
De azért ne haragudj meg, erről az jut eszembe, amikor az első Ausztriából hozott "Hi-Fi" tornyot kibontottam javítás céljából (UNIVERSUM) a nagy semmi közepén, megint "nagy semmit" találtam, meglepődtem.
Az én filozófiám: ha meg lehet építeni egy ilyen végfokot, mint a tiéd (az IC katalógus szerinti kimenő teljesítménye brutális), minél kisebbre csinálnám.
Évekkel ezelőtt már építettem hasonlót (kb. 25*15*20cm méretben és fele teljesítményben). Elvittem egy buliba és majdnem kinevettek. Mikor aztán megszólalt, én voltam az erősítők királya.
Egyébként gartula, és ha a folyamatos 3 napi bulit kibírta, akkor:
(#) edison14 válasza sgrcsont hozzászólására (») Jan 5, 2016 / 1
 
Húú de ismerős az a doboz
(#) Szammer válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 5, 2016 / 1
 
Persze és ha lekötsz egy földelési pontot, bejön a rádió is. (bocs)
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2016
(#) kalmi.kalmi válasza sgrcsont hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Szerencsés vagy, hogy nem brummog. Egyébként elsőre jó.
Ez az a dilemma " Van egy dobozom mit szereljek bele ?"
Van aki szappantartódobozzal kezdi és villogó lesz belőle, te erősítőt építettél.
(#) kameleon2 válasza sgrcsont hozzászólására (») Jan 5, 2016 / 2
 
Úristen! Mekkora doboz! Jó lesz a hűtése Nem úgy mint az enyémnek. Igaz az enyém 7297-es és tényleg jól szól. Még az S90-esekkel sem vallott szégyent.

P1010013.JPG
    
(#) tsanyesz válasza gajdossmd hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Szépek a pedálok! A feliratokat milyen módszerrel csináltad? Vasalás vagy valami iparibb?
Nekem pl. tetszetősebb angolul, valóban ez a műszerek nyelve. Talán profibbnak is hat.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2016
(#) Kovabe válasza sgrcsont hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Nem lett kicsit túl szűk a doboz?
(#) yulo5310 válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 6, 2016 / 1
 
Ebben elfér az egész zenekar!
(#) zolek hozzászólása Jan 6, 2016 / 6
 
Üdv . Buék mindenkinek.

ora1.jpg
    
(#) golem hozzászólása Jan 6, 2016 / 1
 
Sziasztok!
Készenlettem máma Ezzel már csak felirat maradt.
(#) gerleimarci válasza golem hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Felírat nélkül el pehet veszni abban a sok potiban.
(#) kormika hozzászólása Jan 6, 2016 / 1
 
Sziasztok!
Ma elkezdtem bedobozolni a TDA7250-es erősítőt, amit a HE-Store-ból rendeltem még jópár évvel ezelőtt. A borda első ránézésre kicsinek tűnhet, de majd kap egy ventilátort a hűtéshez, dobozon kívüli próbák során nem ment feljebb 65°C-nál a hőmérséklet. Jelenleg táp után nézelődök, és egyre nagyobb bennem a késztetés, hogy elkészítsem életem első kapcsolóüzemű tápját, egy ilyen pici, könnyű dobozba nem való egy nehéz, trafós táp szerintem. A hátlapon 6,3mm-es Jack aljzatokon megy be a szimmetrikus jel, amiből csak a "+ fél" van használva, de egy kapcsolóval az egyik végfok bemenete átkerül az egyik Jack "- felére" és máris hídban dolgozik a 2 végfok. A hangszórók Speakon csatikon csatlakoznak, hidalt üzemre átkapcsolva az egyik Speakon csati - kivezetését átkapcsolja a testről a másik végfok kimenetére, így egyetlenegy kapcsolóval lehet váltani sztereó vagy hidalt üzemmód között. A másik hátlapon lévő kapcsoló a hálózati csatlakozó védőföldelését kapcsolja össze vagy szét az egész erősítő földpontjával, lehetővé téve egy esetleges földhurok egyszerű megszűntetését. A 3,6mm-es Jack aljzaton keresztül az erősítő távvezérelve is bekapcsolható 3-24V közötti egyen vagy váltakozó feszültséggel. Ez az erősítő elsősorban kisebb termekben történő hangosításkor a színpadi monitor hangfalakat fogja hajtani, arra bőven elegendő a kimenő teljesítménye. Bocsánat a képek minőségéért, telefonnal készültek, nem éppen ideális fényviszonyok mellett, de szerintem a lényeg látható.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2016
(#) Mybuster válasza zolek hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Szuper Szép munka. Csak nem bakelites nyáklap? Nekem is van belőle pár darab.
(#) zolek válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Üdv. De igen , vasalásal készült ,ez az első amit ilyen nagyban vasaltam, második próbálkozásra
sikerült .
(#) olahtamas hozzászólása Jan 9, 2016 / 1
 
Sziasztok!
Kettő napi szerzeményem. 3 utas: M.N.C. mélyközép (~90W/8Ohm) Toshiba közép (~20W/8Ohm) SAL dom magas (~100W/8Ohm). Hangolás igényelnek még, de kezdenek nekem tetsző hangot kiadni. 20 literes zárt dobozban vannak. A doboz MDF anyagból van, asztalosnál méretre vágva. Jelenleg csak csavarozva van, későbbiek folyamán ragasztva is lesz, de eddig nem "fúj ki" sehol sem. Szobai zenehallgatásra, házimozizásra bőven elég.
(#) kalmi.kalmi válasza olahtamas hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Így natúr, vagy fested, esetleg fóliázod ?
(#) olahtamas válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Hát nem tudom, hogy milyen legyen, valószínű, hogy festem, mert kap majd sarokvédőket.
(#) kalmi.kalmi válasza olahtamas hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Akkor süllyeszd be a csavarokat, és kend le fakitt-el, létezik tubusos kiszerelés is, az olcsóbb.
Egyébként jó.... a hangzása is renden lehet.
(#) kalmi.kalmi válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Vagy a bútorosoknál kapni fekete csavarvédőt de az szerintem idővel kiesik.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2016
Következő: »»   1348 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem