Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR-es alkatrész (tranzisztor) teszter
Lapozás: OK   61 / 84
(#) Szammer válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
Nos ebben a mérési tartományban (uH) pontos a mérés a teszterrel, legalábbis nálam.
Most mértem meg két gyári induktivitást és pont a ráírt értéket mérte.
(bár a felbontás nem a legjobb, mert a 33uH az 0,03mH, a 100uH az 0,1mH)
Szerintem az LCM-hez vegyél gyárit, nem összeg.
(#) Ge Lee válasza Szammer hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Ha neked a 10% eltérés pontos akkor legyen pontos. Az LCM-et úgy akarom megcsinálni hogy valóban pontos legyen, de ehhez pontos tekercs (meg kondi) kell. Amit a boltban kapsz az sem az, amiket kivettem egy zacskóból mint 100uH a 92-től a 106uH-ig mértem mindent, egy pontosnak készülő műszerhez ez nem felel meg, legalábbis nekem nem, pláne hogy nH-ket mérek vele. A teszter meg ilyen mérésekre eleve nem való, mondjuk 100uH felett saccolni arra már jó. Illetve kondi hőfokfüggésének a mérésére sem jó mert nem folyamatosan mér.
(#) Ge Lee válasza papus51 hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
A frekimérés funkcióhoz milyen előtétet csináltál? Arra lennék kíváncsi hogy mi a nagyfrekis osztó, U664B vagy valami más, illetve hogy milyen a bemenő fokozat. Nekem a nagy LED kijelzős frekimérőmben a vicsys félével majdnem megegyező (BF961-el) bemenő fokozat van, de annak olyan kicsi bemenő ellenállása van hogy oszcillátort egyáltalán nem lehet mérni vele mert leszakad a rezgés, de még ennek a teszternek a kimenetét is úgy beterheli, hogy a 2MHz-es négyszögből háromszögjel lesz.
De igaz ez a szkópra is, annál is csak 10-es osztóval lehet ilyen méréseket csinálni.
(#) CHZ válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
LCM3 szoftveresen pontosítható, ha nem találsz nagyon pontos L C tagokat, akkor is korrigálható.
(#) papus51 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Idézet:
„a teszternek a kimenetét is úgy beterheli, hogy a 2MHz-es négyszögből háromszögjel lesz.”

Akkor ott valami egyéb probléma kell legyen. A FET gate kapacitása 3-4 pF között van, DC szempontból pedig 1 MOhm.
Az előosztó MC12080 és 74HC390.
(#) Ge Lee válasza CHZ hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Nekem még a 2-es van, és nem is akarok 3-ast mert csak induktivitásmérésre használom, arra meg tökéletes. Ez is kalibrál ha nyomok egy gombot, de az LC taghoz, ezért kell hogy pontosak legyenek.
(#) Ge Lee válasza papus51 hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Igen, pont azzal az 1Mohmmal van a baj, mert kicsi. Lehet hogy rosszul írtam és nem a kimenetét hanem a 8 megás oszciját néztem, de terhelte az biztos, ahogy szkóppal is csak 10-es osztás mellett tudom megnézni, ahogy egy clapp oszcit is.
Van egy másik egy RT-s rajzból BF960-nal, ott máshogy van bekötve a FET majd megnézem úgy is.
(#) Szammer válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Jogos amit írtál, de ennyi digitig tud kiírni a teszter. A 10% pontosságot nem vitatom, mert az nagyon kevés. Egyébként most megmértem a 33uH-t az UNI-T-vel, az 28uH-nek mérte.
(#) kocsgab002 hozzászólása Dec 11, 2015 /
 
Srácok segítsetek.
Van egy ilyen alkatrész teszterem, amit Kínából rendeltem. Úgy néz ki az AVR megnyekkent benne mert össze vissza mutat mindenféle hülyeséget. Egy ATMEGA328P dolgozna benne. Van itt a topikban olyan hex ami hozzá való és bele tudnék égetni?
Köszi a segítséget?
(#) eyess válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Szép sorjában .Mitől is nyekken meg ?
A fejleményeket ha elsorolnád.Ha meg az Atmega lett rossz bár ez még korántsem biztos , akkor abba aztán hiába tennél másik tartalmat.
(#) kocsgab002 válasza eyess hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Szia.
Sajnos teljes mértékben az én hibából történt a dolog. Egy smd tranzisztort akartam mérni és mivel ezen a gyári nyákon ki vannak alakítva smd mérő pontok a sorkapocs mellett igy odaforrasztottam a mérendő alkatrészt. De ezt én hülye bekapcsolt tápfeszültségnél tettem. Valószínűleg ez az avr egyik bemenetének nem tetszett mert most egy sima ellenállásra is azt irja ki hogy fet. Valószínűleg egy új kontrollert kell beletenni.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2015
(#) Ge Lee válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Akkor nagy eséllyel tönkretetted. Meg kellett volna nézned hogy melyik szoftververzió van benne (önteszt végén kiírja), de az 1.10-es magyarított amit én kaptam az rendesen működik.
(#) ha9pi.feri válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Szia! Én azért megpróbálnám letisztogatni a forrasztás környékét, lehet csak az a baj.
(#) kocsgab002 válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Sajnos már túl vagyok rajta. Az avr egyik bemenetén fix 3-400mV-ot mérek mindentől függetlenül. Azt hiszem hogy letérdelt az avr. Csak tippelni tudok hogy a páka hegye volt statikus..
(#) eyess válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Nem biztos , hogy tönkre ment , ha tönkre ment volna nem írna ki semmit.
A másik dolog pedig az , hogy a mérő pontok sem érdekesek abból a szempontból , hogy rövidzárat csináltál , mert egy alkatrész mérésénél is előfordulhat pont ugyan ez , hogy egy alkatrész valamelyik lába zárlatos , és azon a mérő ponton ugye akkor valamelyikhez képest ugyan az a helyzet lép fel mint , amit te csináltál, és az is bekapcsolt állapotban történik.

A páka az milyen páka volt ?
Át kellene nézni rendesen az áramkört nem lett e esetleg olyan hiba rajta , ami miatt ez a dolog áll fenn.

A mérendő pontok egymáshoz képest mit mutatnak ohm értékre?
A referencia nem sérült e meg van e a +2.5v stb
Szóval nézz át mindent.
(#) Kovidivi válasza eyess hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Szia.
A statikusan feltöltődött páka könnyen kicsinálhat egy db. lábat az AVR-nél, attól még a program futni fog, csak a lábról nem fog értelmes információt visszakapni a program. Azt meg lehet próbálni, hogy sima villogó programot írni arra a portlábra. Talán még ki sem kell szedni a helyéről az AVR-t. Nekem túlmelegítés rontott el egy AVR-t, sleep módban is 10mA-t fogyasztott, és az ADC-je nem ment Ettől függetlenül a többi része működött, programozni is tudtam. El van rakva, hátha egyszer még így is használni tudom.
(#) kocsgab002 válasza eyess hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Úgy néz ki, hogy csak az egy port ment tönkre. Egyébként egy kattogós 24V-os Weller volt a bűnös. De szerintem megoldódott. Egy Arudino panelből gyorsan drótoztam egy égetőt, és kínai USBisp programozóval beégettem az ITT talált programot egy új AVR-be. Úgy néz ki működik.
(#) eyess válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Akkor megoldódott az a lényeg.
(#) Unfi hozzászólása Dec 29, 2015 /
 
Sziasztok.
Megépítettem a tranzisztor tesztert, és szeretném enkóderrel használni, de a Make fájlban nem tudom mit kellene bekapcsolni, hogy működjön.
Trunk féle verzió, atmega328, relés védelem, zéner méréssel bővítve, és a PD1, PD3-ra van kötve az enkóder, ahogyan javasolják.
Köszi a válaszokat előre is.
Üdv:Zoli
(#) kameleon2 hozzászólása Jan 1, 2016 /
 
Sziasztok! Az alábbi kérdéssel fordulnék hozzátok. Van már egy meglévő alkatrész teszterem, de vannak nyilván korlátai. Sokszor kerültem olyan helyzetbe, hogy régebbi zenereket és műveleti erősítőket kellene tesztelnem. Van olyan valamelyikőtöknek, amelyik ezt a két alkatrészt (is) tudja? Vagy kezdjek el építeni egyet? Alapvető működik/nem működik tesztert 2 perc alatt össze tudnék dobni, de arra gondoltam, ha már lúd - legyen kövér. Vagy saját lcd-touch kijelzőn jelenne meg az állapot, vagy PC-re jeleníteném meg. A zenerekkel az a gondom, hogy van, ami 50V fölötti. Az opamp-al az, hogy lehet szimpla, duál és quad is, SMD és furatszerelt. Előre is köszönöm.
(#) Ge Lee válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
A tranyóteszterrel tudsz 50V-ig zenerfeszt mérni, attól több meg nem kell, a gyakorlatban nem nagyon használ az ember 33V-osnál nagyobbat. Én úgy csináltam meg hogy a zéner és stab IC méréshez 28V a segédfesz, nekem bőven elég. A műveleti erősítőkhöz meg nem kell több a megy-nem megy teszternél, arra egy ilyet csináltam. Van rajta egy csomó LED meg 3 IC foglalat, egy a szimpla, egy a dupla, és egy a quad toknak.
(#) Poli válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Szia! Műveleti erősítő tesztre nincs tippem, de Dióda-Zéner tesztert Morgo oldalán találsz.
A *.lay6-ot nevezd át *.lay-ra így megjeleníti rendesen a program.
(#) kocsgab002 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Én is építettem egy Zener tesztert anno. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2016
(#) kameleon2 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Ezt én is megtaláltam, de 51V-os Zénert hogyan tesztelsz vele? Működhet a kis kínai panelmérőkkel is, vagy csak mutatós műszerrel?
(#) Kovidivi válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Ha 100V-ig mérő panelmérőt veszel, akkor menni fog 100V-ig. Az NE555-tel pedig minimum 60V-ot kell előállítanod, ha 51V-os zenert akarsz tesztelni. Van egy kapcsolás NE555-tel, azt hiszem nixie csövekhez készült, Vicsys féle, 175V-ot állít elő, potival beállítható. Az kellene neked, beállítod a kimenő feszültséget 60-80V közé, soros ellenállás, és már mehet is a teszt. De ha van áramkorlátos labortápod, ami tud 60V-ot, akkor beállítod 3-10mA-re az áramkorlátot, és simán rárakod a zenert. A panelműszerről pedig leolvasod a feszültséget.
(#) kameleon2 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Köszönöm. Panelmérőm már van pár darab, 100V-os is. Célműszert akarok összeállítani, hogy ne kelljen mindig a tápot lefoglalnom. Tulajdonképpen, ha készítenék egy áramgenerátort mondjuk 5mA-re akkor meg is oldottam a dolgot? Túl egyszerűnek tűnik Igaz a zener sem egy bonyolult alkatrész. Agyalok rajta még. Közben megláttam a kínaiaknál egy univerzális tesztműszert. Olcsóbb, mintha én raknám össze. Cserébe minden TTL IC-t ismer, analóg műveleti erősítőket és zenereket. Majd meglátom élőben mit tud. Úgyis van egy tárolónyi TTL IC-m amiről lemosódott, dörzsölődött a felirat....
(#) csak1andris válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Üdv! Ezt a müveleti erősítő tesztert megosztanád velem, a nyákot is ha lehene? Köszi
(#) Ge Lee válasza csak1andris hozzászólására (») Jan 10, 2016 1 / 1
 
Tessék, itt van minden infó, rajz, nyák, tokok bekötése. Tulajdonképpen minden műveleti erősítő egy astabil multivibrátor, ami az adott frekin villogtatja a ledeket. A rajzon a bal oldali pedig fixen be van forrasztva, az felezi meg a 9V-ot és csinál belőle szimmetrikus tápot. A multivibrátorból csak egyet rajzoltam le, abból ugye 9 van.
Az alkatrészek 1206-os SMD-k, SMD 10µF-ot kapsz pl. a lomexben. Foglalatból ne precízióst vegyél mert az néhány dugaszolás után megadja magát, hanem lemezest. A nyákon a 9V betápnál lévő elkót lejjebb kell vinni vagy SMD-ket tenni helyette alulra, mert nehezíti a quad opa kivételét, ezt eltoltam.

És ha már a tranyóteszteres topikban vagyunk azt ne építsetek, én is megbántam, jóval olcsóbban van már az ebay-en ez a 2x16-os verziós is, itthon az alkatrészt sem kapni meg annyiból, és akkor még hol van a munka meg a küzdelem az AVR-el.
(#) morgo válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 10, 2016 / 2
 
AZ enyém annyival egyszerűbb, hogy nem kell + műveleti erősítő. A féltápot két kondi állítja elő.
Sok éve hibátlanul megy.
(#) Ge Lee válasza morgo hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Így is működik, csak ezzel az a baj hogy ha valahol gond van akkor az elhúzza a tápközepet. Meg nekem több feleslegem volt éppen OPA-ból mint két egyforma kondiból, meg azokra még nem ártana tenni kiegyenlítő ellenállásokat is.
Az előző hsz-emből a videó lemaradt.
Következő: »»   61 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem