Fórum témák
» Több friss téma |
Szia!
Először is: Bővebben: Link Érdemes átolvasni! Másodszor: A jelenlegi teljesítményed H tarifa nélkül azt a klímát simán el fogja bírni, nem lesz gond az egyidejűséggel sem (ha eddig sem volt). Ráadásul a kínálatban egy remek darab. Sajnos szerintem nem fogják engedélyezni, hogy oldalra rakd ki az új mérőszekrényt. De erről őket kell megkérdezned. Biztosan vannak műszakisok náluk, akik segítenek, illetve már az előbbi hozzászólásban leírtam a menetét a dolognak (igaz az főként Elmű-Émász terület, de egyforma kellene, hogy legyen az eljárás). Érdemes lenne (még ha most jóval többe kerül is) kompletten felújítani a mérőhelyet. Egy tokozat rendszer amiben elfér mind a három mérő, külön, egy új földeléssel és a lakáselosztó odébbhelyezésével. Ha már egyébként is említetted, hogy kivágod a falat, ha kell. Biztosan van egyszerűbb megoldás, de lehet, hogy nem lesz megbízható vagy időtálló. Amire én gondoltam egyszerűbb verzió, az az lett volna, hogyha az éjszakai mérőt cserélteted H tarifásra. Sajna ilyenkor is meg van a joguk hozzá, hogy kérjék a szabványosítást. Látni kell, hogy a szolgáltatók törekszenek arra, hogy az új egységes rendszer szerint készüljenek illetve kerüljenek felújításra a mérőhelyek. Ez szerintem nem gond, mert sokkal korszerűbb egy tipizátl mérőszekrény (gyártótól függetlenül), mint a fa mérőszekrények festegetése, aztán az alátéttáblával a kötések rászorítva a fa lapra. A szerelhetőségről nem is beszélve. Kibírt 25-30 évet, de az új konstrukció szintén hasonló időtartamra van tervezve. Sajnos nem olcsó mulatság, de van aki egy festésért a többszörösét képes kifizetni! A vízvezeték és elektromos rendszer meg romokban. Fölösleges témázni tovább erről, mert az EON fogja megadni a végső szót. Keresd őket nyugodtan. Villanyászt pedig itt keress Bővebben: Link Mindez csak szerintem. További szép estét!
Sziasztok! Ezt a fajta izzófoglalatot hogyan kell rászerelni a vezetékre?
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2016
Ez a nap viccének elmegy .
De melyiket is ?
A csupaszolt vezetéket be kell csak dugni a két távol eső furatokba.
Nem. De nyilván nem ennek kell egy lámpának a súlyát tartani, mert az nem tartja meg.
A WAGO-s vezeték összekötő is ilyen, ehhez hasomló. Azért van benne 2 pár, ha párhuzamosan akarsz még kötni egy másikat, van rá lehetőség. A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2016
1,5 mm2 tömör vezeték kell hozzá.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2016
Ha jól látom, ez rugós szorítóval rendelkezik. Csak bele kell dugni a vezetéket blankolás után. Ha a vezeték sodrott, akkor érvéghüvely mindenképpen kell.
Sodrott vezetékkel, érvéghüvellyel szerelve nekem nincs jó tapasztalatom .
Nem tudom, izzókhoz használtam többször (máshoz szigorúan nem), nem volt vele gond. Igaz, az érvéghüvely prés minden oldalát érdesre nyomja.
Itt a szétszedésre is gondolok. Igaz tömör vezetéket is jól megfogja a rugó, de az érvéghüvelyt sodrott vezetékkel kiszedni reménytelen. A foglalatot újraszerelni már nem lehet, kuka.
Ha jól látom ez is olyan, hogy egy tűvel vissza lehet nyomni a rugót, így ki lehet könnyen szedni a vezetéket.
Igen, de senkit nem szeretnék rábeszélni létra tetején egy tűvel kezében egy izzófoglalatban piszkálni .. Érvéghüvelyt én a csavaros kötésekbe használok . a rugós szorításba csak tömöret. Nálam ez vált be.
Nem is áram alatt gondoltam. Van az az eset, amikor csak sodrott vezeték áll rendelkezésre.
Közi Zoli, de nekem nincs gond a szereléssel. Nem én voltam a kérdező. A 2 lyuk, mint írtam a több izzó bekötése miatt van, ha kettőt hármat párhuzamosan kötsz.
Ott, ha nem LED izzóról van szó, lehet nagyobb áram is.
LED izzóról van szó Jaj! legalább szakmai topikban ne!
Idézet: „le is lehet ónozni” Soha nem szabad ónozott vezeték sodratot csavaros (fix) szorítóba tenni (csak rugalmasba). Az ónozott idővel (1-2 év) elenged, megnő az átmeneti ellenállás, és ha nagy áram folyik, leéghet a csatlakozó. Ez nem csak szabály, személyes tapasztalat is.
Miről is írt? A rugalmas szorítóról. Hogy abba ónozni kell a sodrott vezetéket.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2016
Idézet: „Miről is írt?” Abban a hozzászólásban egy szóval sem említették a rugalmas szorítást. Lehet, hogy valamelyik előzőben. Amit írtam, nem kioktatás volt a hozzászólás írójának, hanem tanács annak, aki nem ismeri ezt a szabályt, és esetleg rosszul csinálja. De azért csak továbbra is figyelj, éles szemmel.
Azért az sem árt, ha egy hozzászólás előzményeit is megnézed. Ha nem tudod mire válaszolt, akkor te mire reagálsz? Az ilyen "válaszok" csak a katyvaszt fokozzák.
Szerintem ha valaki választ ír, és Te arra reagálsz, akkor illik megnézni az előzményt is.
És semmiféle szabály nem tiltja az ónozást, de ebben a témában már több tucatszor ki lett tárgyalva ez az ón ügy. Nyugodt lehetsz előbb porlik el a műanyag foglalat, mint az ónozott vezeték érintkezése kh-s lenne.
Idézet: „Nyugodt lehetsz...” Megnyugodtam.
Lehetni lehet, de nem célszerű! Egy kapcsoló arra van kitalálva, hogy kapcsolgassák, egy védelmi eszköz, mint pl a Fi relé, nem veszi jó nével, ha naponta mondjuk 5ször kapcsolgatod fel-le. Mi a konkrét cél?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |