Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2709 / 3967
(#) kocsisimre1127 hozzászólása Jan 15, 2016 /
 
segítsetek sok a zöld ployektor tv hds kda-2000
(#) vargaf válasza kocsisimre1127 hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Szia!
Mi az a "ployektor" ?
Nézz it körül:
Projektor
Üdv.: Feri
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2016
(#) joker89 hozzászólása Jan 15, 2016 /
 
Üdv! Olyan kérdéseim lennének, hogy van egy régi 220/24 V tarfóm. Na most ez a feszültségemelkedéssel 230/29 re változott és eléggé búg. Arra lennék kíváncsi, hogy ezt, hogy tudnám a megfelelő fszültséghez illeszteni? A primer oldallal lehet e valamit kezdeni újratekerés nélkül? Illetve a secunder jó lenne ha megint 24V-os lenne, ezt megtehetem úgy, hogy a secunder oldalról letekerek ha a primer változatlan marad?
(#) ujfalusi válasza joker89 hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Igen. A letekerés a megoldás.
(#) joker89 válasza ujfalusi hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
A primer búgással lehet valamit kezdeni? Esetleg előtétellenállás?
(#) ujfalusi válasza joker89 hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Nem. Ha eddig nem búgott most sem búghat. A lemezeket meg kell húzni, nyilván azok búgnak. A trafó áramfelvételét meg kellene mérni üres járásban, ha továbbra is búg.
(#) joker89 válasza ujfalusi hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Ez úgy lett vastelepről kukázva és mindig búg mióta nálam van. A lemezek szorosan összezárva. Üresjáratban 190mA, 48Wos pákával terhelve 450mA.
(#) ujfalusi válasza joker89 hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
A 190 kicsit sok, persze attól függ mekkora a trafó , de ha nem melegszik akkor jó. A búgást akkor nyilván a laza tekercselés okozza.
(#) joker89 válasza ujfalusi hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Akkor ezek szerint csak nincs ilyen szempontból változás a 220 és a 230 között? Mármint, hogy amiatt nem fog zúgni, hogy 220ra lett tekerve és most meg 230ról megy. Ha jól gondolom a laza tekercselést csak újratekercseléssel lehet megoldani, vagy esetleg valamibe be lehetne áztatni? Shellak vagy ilyesmi..?
(#) ujfalusi válasza joker89 hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Amiatt nem búghat. Nitró lakkba lehet mártani.
(#) joker89 válasza ujfalusi hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Az befolyik a tekercs belsejébe is? Amúgy nem melegszik, kb 1,5 kiló, nem tudom milyen teljesítményű lehet, talán olyan 100VA.
(#) ujfalusi válasza joker89 hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Igen befolyik. Viszont ilyen kis trafónál a 190mA áramfelvétel az sok, de ha nem melegszik..
(#) joker89 válasza ujfalusi hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Találtam rajta egy írást, valaki kézzel ráírta, hogy 220V/0.9A;24V/6,3A
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2016
(#) jdani válasza proli007 hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Benne egy TIC2** volt. A többi szám lerobbant róla. Az 555ös tápja, egy kondi, meg egy nagy teljesitményű ellenállás. BT139 van csak itthon nekem..
(#) joker89 válasza joker89 hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Kb. mennyit kellhet róla letekerni?
(#) zolika60 válasza joker89 hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Az attól függ, hogy most mennyi van rajta.
(#) joker89 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Talán 48, egy sorban 24 aztán papír az alatta levő sort nem látom. A letekert drótot igaz nem muszály levágni előre a végén úgyis mérhetú, hogy mennyi lett a fesz?
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2016
(#) edison14 hozzászólása Jan 15, 2016 /
 
Sziasztok!

Meggyűlt a bajom egy TL431-es zener diódával amelynek lehet a kimeneti feszültségét szabályozni referenciafeszültséggel. Próbapanelen beméreteztem két trimmerrel a referenciafeszültséget 2.49V-ra és a kimeneten szépen megjelent a kívánt 3,07V-os feszültség. A gond hogy most az elkészített panelemen a referencia feszültség csak 1,8V a kimenet pedig csak 2,67V. Mindent átmértem és már kétszer csekkoltam is a tokozást, nem e rosszul terveztem, de minden ül. Nem értem mi lehet a baja. Találkozott már valaki hasonlóval? Nekem az adatlap szerinti bekötésben az R1 = 3,3k az R2 = 10k az Ube= 3,27V és az Uki-nek kéne 3,07-nek lennie.

tl431.pdf
    
(#) joker89 válasza joker89 hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Hát én még nem is hallotam olyat, hogy zománcozott alu vezeték legyen trafóba...
(#) dudzsi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Akkor milyen jó megoldás van ha zárlat védelemre?
(#) ujfalusi válasza joker89 hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Pedig van ilyen. Én egy amerikai katonai berendezésben találtam ilyet.
(#) joker89 válasza ujfalusi hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Az igen, akkor gondolom az nem véletlenül volt ott. Megvagyok a tekercseléssel. Kb. 17 menetet tekertem le, így lett 24.7V üresjáratban, 23,7 terhelve. Picit mintha a búgás is alábbhagyott volna.
(#) zolika60 válasza joker89 hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Sajnos nem csak ott, de villanymotorban és vibrációs szivattyúban is láttam már olyat. Örülök, hogy megoldottad.
(#) joker89 hozzászólása Jan 15, 2016 /
 
Köszönöm a segítségeteket: - zolika60; -ujfalusi!
(#) Bakman válasza dudzsi hozzászólására (») Jan 15, 2016 / 1
 
Kicsit késő a dolog, de a legegyszerűbb olyan tápegységet építeni/venni, amelyik bírja a kiképzést. Éppen egy labortáp esetében fordulhat elő, hogy zárlatba viszed a kimeneteit. Tesztelni tudod, hogy van-e benne áramkorlát. Pl. ráraksz egy 12V/5W izzót. Ha minden jól megy, kb. 0,42 A áramot kell látnod/mérned. Lépkedj végig a menüpontokon és keress áramkorlátozást. Ha lejjeb tudod vinni az áramot (csökken az izzó fényereje), akkor van benne áramkorlát.
(#) granpa válasza joker89 hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
'67-ben javítottam NDK gázolajos fűtőket; a trafó, ami a porlasztó 'ventilátort', és az izzítógyertyát látta el, ilyen volt.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2016
(#) dudzsi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Van benne áram korlát. Betudom állitani a max feszültséget és az áramot is. Szóval akár 10mA is betudok állitani és akkor max annyit enged. De igy ha véletlen zárlet van a kimeneten pl. összeér a két csipesz akkor nem megy tönkre tőle?
(#) kissattila88 hozzászólása Jan 15, 2016 /
 
Otthoni körülmények között smd alkatrészeket nehéz forrasztani?
(#) edison14 válasza kissattila88 hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Nem csak kell hozzá egy jó forrasztópáka és jó szemek (vagy nagyító). Én mondjuk 1206-nál kisebbel nem nagyon tervezek mert minek. Forrasztópákának pedig egy SOLOMON IRON-N pákát használok egy átalakított ócska állomással. A hőmérsékletet általában 280-300C közé állítom és eddig gond nélkül sikerült a 1206-osok, SOT-23 és akár a TQFP44 és 64 tokozások forrasztása is.
(#) kissattila88 válasza edison14 hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Ki forrasztást hogy csinálod?
Következő: »»   2709 / 3967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem