Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Kisebb alkatrészeknél ónszívó szalag IC-knél pedig szenvedés van. Bár még sosem szedtem le egy IC-t sem mert nem volt rá szükség.
Ha nekem megy egy "csehszlovenkápráhábrátyiszlava" K.G.S.T. pillanat pákával a 1206-os és kisebb méretű smd-k beforrasztása, akkor neked is menni fog!
Még nem próbáltam smd-ből építeni.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2016
Forró levegő fúvó jó meg oldás lehet a ki forrasztásnál?
Szerintem igen. De nekem olyanom nincs tehát még nem tudtam kipróbálni.
Neten láttam hogy egy autó lcd kijelzőjének a szalag kábelkét azzal forrasztatták le.
Valójában az lehet az eltérés oka, hogy 1 méteren belül eltérő darabszámú SMD LED van...
Minél több van rajta, annál nagyobb az áramfelvétel. Van 150db/5m, 300db/5m és 600db/5m (ha jól emlékszem)...
Sziasztok.
Olyan transzformátorról nem tudtok, amin a bemeneten mondjuk 10 mA megy be, és a kimenetin tegyük fel 15mA jön ki? És ha lenne ilyen transzformátor, akkor azzal mit tudnál kezdeni?
Akkor az egy 2:3 áttételü trafó lenne. De persze ennek így semmi értelme. Milyen feszültségre és mire gondolsz?
Bármelyik transzformátor alkalmas a feladatra. Mindössze az kell, hogy a primer és szekunder meneteinek száma 15:10 arányban legyenek egymáshoz.
Bemenet 15 V / 10 mA, kimenet 10 V / 15 mA (eltekintve a veszteségektől).
Feltéve akkor, ha a szekunder oldalon a terhelő ellenállás ezt lehetővé teszi.
Ha túl nagy az ellenállás, akkor nem fog folyni 15mA ha a fene fenét eszik sem, azért ezt is tegyük hozzá. De ez miért nem a trafós topikba került?
Számtalan ilyen trafó létezik, de nem áramot, hanem feszültséget transzformálunk. Valamint akármire használható, ha olyanra van szükség. Pl. 230V, 10mA be (2.3VA); ~150V, 15mA ki (2.25VA). Valóságos hatásfok figyelembevétele nélkül. Én mondjuk nem kezdenék vele semmit.
"De ez miért....", mert nagyon kezdő. Látom sokak fantáziáját megragadta a kérdés!
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2016
Néha az az érzésem, hogy ha lankad egy topik, valaki szándékosan dob bele egy nagy követ. Magyarul trollkodik.
Sejtettem, hogy nem a BT volt benne a TC226 sokkal érzékenyebb. De kipróbálhatod a BT-vel is. De szkeptikus vagyok abban, hogy elég lesz a tápárama hozzá. Az 555 bírná, csak ahhoz impulzus gyújtás kellene. Ebben meg várhatóan nem az van, ha csak egy 555 van benne.
Hello! Elég zavaros a leírásod. Milyen panel? Milyen 1,8V referencia, kimenet 2,67V. Talán gondolatolvasás segítene..
De ha jól értem, 3,27V-ból 3,07V kellene. Csak hogy nem elég a feszültségbeállító ellenállás, soros ellenállás is van és terhelőáram. Valamint bementi feszültség változás tartománya. Egyébiránt ha a Gate-Anód között 10k van és a Gate-Katód között a 3,3k, akkor a kimenti feszültség Uki=(1+(R1/R2))*Uref=(1+(3,3k/10k))*2,47V=3.28V lenne. A bemeneti minimum feszültségnek meg ennél illene nagyobbnak lenni. Így kapásból nem is tudna stabilizálni, 3,27V-ról.
Beletettem egy soros 220R , és egy lehuzó 1K ellenállás. Működik..
Kérdés lehet hogy meddig? ...
Van rá esély hogy hamar elromlik ebben az összeállításban?
Egyszerre jós legyek és látnok is?
Jelszavunk a régi.. "A lehetetlent azonnal teljesítjük, a csodákra cseppet várni kell!" Egy áramkör ha működik, és nincs alul méretezve semmi, akkor működni fog az idők végeztéig, vagy az elkók kiszáradásáig. De valamitől eredetileg is elromlott, inkább azt kell kideríteni miért. Mert pld. ha az izzó kiég, lehet túláram. Akkor bizti kell. Lehet benedvesedés, kondenzvíz kiválás (gondolom szabadban van). Akkor azt kell megoldani.
Sziasztok,
Szeretnék segítséget kérni tőletek, van egy kapás jelző és valamiért a benne levő buzzer néha recseg, néha meg tökéletesen működik. Kicsit kapcsolgatom, nyüstölöm egyszer csak halkabban szól és recsegős. Majd megint nyomkodom egy kicsit és pik-pak megjavul. Szerintetek mi lehet a gond? Ha kell, csinálok képet is a nyákról. Üdv.
Szia!
Elnézést a zavart leírásért. Igen valóban 3.27 - 3,29V-ból szeretnék 3.07V-os feszültséget csinálni. Soros ellenállásom van, az 100Ohm-os. Valamit nagyon elnéztem az ellenállás értékekkel. Szerintem rosszul számoltam. Most kiszámoltam újra, az R1=2.8k, az R2=12k. Így ha 2,48V-os referenciafeszültséggel számolok akkor 3,058V jön ki, ami már jó lenne nekem. A gond még viszont mindig megvan. Készíteni szeretnék egy panelmérőt amin a referenciafeszültséget a TL431-es biztosítaná a PIC-nek. Viszont az áramköri lapon amit terveztem nem működik jól a TL431. A gond az, hogy a Gate lábon nincs meg a 2,48V-os feszültség, csak 1,8V-ot mértem, és nem tudom hogy ez mitől lehet. Ebben kérnék segítséget, hogy mi lehet az oka, hogy ha beforrasztom az áramkörbe a TL431-est akkor a 2,48V-os feszültség lecsökken 1,8V-ra.
A Gate láb feszültsége alapból nem terhelhető. Hiszen ha terheled megváltozik a kimenti (katód) feszültsége is. Annak terhelhetőségét az R1/R2 osztó határozza meg.
A gate lábat nem terhelem semmivel. Csak az R1 és R2 van rákötve ahogy a dokumentációjában le van írva. De az adatlapban csak az Iref-re találtam információt ami minimum 2uA maximum 4uA lehet. Hogyan határozza meg az R1/R2 osztó, hogy mennyire terhelhetem a Gate lábat?
Félek, félre érted a dolgot. A Gate egy bemenet. Ami terheli az osztót maximum 2..4uA-el. Ezt azért adják meg, mert megváltoztatja az osztás viszonyt, ha az osztó árama kicsi. Ezzel a kimenti feszültség is változni fog. Ezért nem célszerű az osztó ellenállásait nagy értékűre választani. Mivel ez egy Shut szabályzó, a katódban mindig folyik áram. Az mellett az osztó árama elhanyagolható. Ha a G-A között 10kohm van, azon 247uA fog folyni. Ezt a Gate árama mintegy 1,6%-ban változtatja meg. Ha ez gond, akkor növelni kell az osztó áramát.
De nyilván ha 1,6%-al eshet le, ha bekerül a TL az áramkörbe. Nem számítva, hogy ekkor a katódfesz is csökken, hiszen el kezd stabilizálni. De az is elképzelhető, hogy gerjed a TL. Ekkor is "oktalanul" változhatnak feszültségek. Sokszor az anód-katód közé kötött szűrőkondi a ludas. Leginkább hanyagolni kell, a szűrést, vagy megváltoztatni a kapacitást. Általában egy 100nF-tól gerjedni szokott, egy 10µF-tól meg abba hagyja. (Szkóp kell minden táp üzembe helyezésnél. Még akkor is, ha látszólag csak egy mezei egyenáramról van szó. Mert minden stabilizátor egyben egy komplett szabályzó fokozat is. A szabályzástechnikában ismert minden nyűggel egyetemben. )
Értem, akkor megpróbálok kisebb ellenállásokkal számítani, hogy meglegyen az a minimum 2uA. Sajnos szkópom nincsen. Az anód és katód között van egy 100µF-os elektrolit kondi az után pedig egy 100nF-os kerámia. Érdekes, hogy próbapanelen szépen működött pedig ott is ilyen nagyságú trimmereket használtam.
Vedd ki a kondikat és úgy nézd meg mit tesz. Nézd meg milyen visszacsatoló kondit (hálózatot ) szoktak használni a Katód-Gate között.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |