Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
Üdv. Engedd meg hogy beleszóljak. Az aszimetrikus tápnál csak akkor jó ez a képlet, ha "B" osztályú, vagy áramgenerátoros "A" osztályú az erősítő. Amíg ezeknál a kimeneti egyenfesz fél tápra áll be, addig a folytótekercses verzió kimeneti DC -je közel tápfeszen van. Belátható, hogy folytós verziónál a kimenet pillanatnyi feszültsége kicsatoló kondi előtt tápfesz felé is mehet. Mindössze a folytó egyenáramú ellenállása miatt csökken valamivel ez a fesz. De mivel ideális állapotra kell a képlet, ezzel most nem foglalkozunk. Így az "U/2" részre nincs szükség. A hatásfokra is nagy befolyással van az, hogy ellenállás, (izzólámpa) áramgenerátor, vagy folytótekercs van "munkaellenállásként" az áramkörben. Folytóssal 50%, áramgenerátorossal 25%, ellenállásossal nem akarom kiszámolni, de 20% alatt van, szinuszt feltételezve. Ez is csak akkor lenne igaz, ha a terhelés rezisztív lenne, a nyugalmi áram pedig ennek megfelelően lenne optimálisan beállítva. Ja és folyamatosan maxon menne az erősítő. Kérlek ne vedd kötekedésnek, nem ez volt a szándékom. Szerintem ez az erősítő 1,3 A nyugalmi árammal 6,76 W elméleti kimeneti teljesítménnyel bír 8 OHM-on. De mivel a folytó 2 amperes, erre feltornászva a nyugalmi áramot, akár 15 W is elérhető. Jó hangsugárzóval nem is olyan kevés.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2016
Sziasztok! A napokban szert tettem egy Grundig Finearts V3 típusú erősítőre, de sajnos nem működik tökéletesen, a bal oldali hangfal időnként teljesen megnémul. Az előlapon többek között található egy Speaker A és B gomb, melyekkel az analóg A és B kimeneteket lehet ki-be kapcsolni.
Na most, ha elnémult a hangfal és én a megfelelő gombot elkezdem ki-be kapcsolgatni, akkor egy idő után ismét lesz hang, de véletlenszerűen ismét elnémul. Próbáltam már mindkét analóg kimenetet (A és B), valamint szinte az összes bemenetet is (CD, AUX, TUNER stb.), de minden esetben előállt a hiba. A hangfallal nincs probléma, mert másik erősítővel tökéletesen működik. Mit lehet érdemes ilyenkor megnézni? Köszönöm szépen!
Szia! Elsőként vizsgáld meg a kimenetválasztó relé környékén a forrasztásokat. Vissza tudod követni melyik a bal csatorna reléje. Mérőjellel és AC voltmérővel be tudod határolni hol szakad meg a kimenet útja.
Sziasztok!
Tetem fel egy kérdést de még nem kaptam választ kérdés Itt De mára az az oldal végleg elnémult. Nincsenek éget alkatrészek.
Nem ismerem az erösitöt ( ugy néz ki más sem ), ezért nehéz a harmatgyönge leirásbol tanácsokat adni. Ilyen zajok rendszerint kapcsolokbol származnak, de a Grundigban régen eléggé kerülték a kapcsolokat, mindent elektronikusan kapcsoltak. Lehet, hogy nálad nem ez a helyzet, de ezt csak te tudhatod, ill az aki ismeri az erösitöt.
Sziasztok!
Mi ez a két poti az erősitőben mert németül sajnos nem tudok meg sajnos nem egyformán álnak. Lehet hogy ez szabályoza a nyugalmi áramot. A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2016
Szia!
A 300 mV nyugalmi áram az szerintem sok. A végtranzisztorok emitter ellenállás két végén mérted azt az értéket ?
igen ott mértem a képen bejelölöm hogy hol.
Gondolom az az emitterellenállás, 0R3 körüli értékünek kell lenni. Ha egy, egy ellenállás két végén mérted akkor jól mérted .Nézd meg a a rajza mennyit ír, de szerintem sok.
Az ellenállás szinkódját nézd meg és a segédprogramokban ellenőrizd , biztosan 1 R nél kisebbnek kell lennie. A képen nem tudom kivenni milyen csikok vannajk rajta.
A tranzisztor és az ellenálás közt mértem mert fel vanak irva a mérési pontok a panelra.
Gyári érték elvileg +-100mV
Nem értem, az ellenállás két végén kell mérni, Az ellenállás egyik végének a végtranyó emitterén kell lenni a másik végének meg általában a kimeneten, ha nem így van nem biztos hogy az az emitterellenállás, én előrébb is látok két kis értéku kb 2w -os 2db ellenállást.Ha megvan kapcsolási rajzod abból kiderül melyik az.
Piros, piros, ezüst, arany, ha jól láttam. 0,22R
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2016
Akkor az jó, biztos jobb a felbontásod, én nem tudtam kivenni a szineket.
Igen jól látod.
A rajzon be jelöltem hol mértem
Én külön mérném meg az R439 két végén és a másikon oldali ellenálláson is aminek a száma nem látszik.
Ott van a szervizkönyvben a rajzon, a T313 alatt szövegben megadva a beállítás.
X és Y pontok között mérve 30mV (+20, -10%) A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2016
A kapcsolási rajzon, nem ez a számu két ellenállás szerepel, vagy az a másik végfokpanelé lenne ?
Az általam be linkelt kapcs rajzon az ellenálás értéke nem látszik az a r411
a másik pedig a r414 másik oldalé. Holnap rá nézek hogy mit mérek ismét. A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2016
oké, rendben . A fentiek szerint érték amit mértél 300mV az sok, de miélőtt elkezdenéd tekerni vigyázz vele mert ha a trimmer potméter kontakt hibás, ugy megnőhet a nyugalmi áram hogy a kár a végtranyók bánnák.
Az a két trimmer pozíciószáma. Azokkal kell állítanod az X és Y pontok között a megadott feszültséget. Szerintem egyértelmű a szöveg, nem értem, mi vele a probléma... "With R411/414". Az R411 -gyel és a 414 -gyel.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2016
Köszönöm a segitséget be állitotam jól működik a másik oldal is.
Sziasztok ! Egy olyan kérdésem lenne hogy ti hogy szoktátok a ventillátorokat a hűtőbordára tenni?
Szia. Persze. Azzal nem rontassz el semmit. A működés is lehet stabilabb
Szia!
Én úgy szoktam hogy keresek olyan csavar anyát ami be tud szorulni a hűtőborda lamelái közzé. És igy fogatom fel a ventilátort. Lásd képek. |
Bejelentkezés
Hirdetés |