Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter problémák
 
Témaindító: lgyk, idő: Szept 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   46 / 78
(#) nagym6 válasza teddysnow hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Szívesen. Azt kifelejtettem, hogy váltófeszültség beállításnál 50Hz szabályos színuszjel legyen a frekvencia, nem tudom mennyi a felső frekvenciahatár, de biztosan nem sok. Hanggenerátor szinuszjele lenne jobb, annak szabályos a jelalakja. De trafó szekunder kimenet is megteszi jobb híján.
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Jan 17, 2016 /
 
Sziasztok...
Valaki megtudja mondani, hogyan van megoldva a multiméterek kapacitásmérője ?
Látok a műszeremben egy lm324-et, meg úgy néztem egy 555-ös van a körben.
Egy rajz jó lenne.
(#) joker89 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Hali!
Konkrét műszerről kellene rajz vagy csak általánosságban?
(#) kalmi.kalmi válasza joker89 hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Csak általánosságban. Építenék egy kapacitásmérőt.
(#) joker89 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
PL.:ilyesmi?
(#) kalmi.kalmi válasza joker89 hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
ICL 7106-tal gondoltam. Tehát a multiméter kapacitás-feszültség átalakítója kellene.
Lehet, hogy ezt a rajzot is fel lehet használni.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2016
(#) gergo55 hozzászólása Jan 23, 2016 /
 
T. GANZUNIV 3 tulajdonos kollégák!
Javítás utáni összerakásnál " elveszitettem a fonalat" a panelek oldalsó átkötéseinél.
Ha lefotóznád a 4 oldalról, hogy láthatóak legyenek az átkötések, megköszönném!
G.
(#) baloghvl hozzászólása Jan 24, 2016 /
 
Sziasztok!

Egy m830b-multi javításához kérnék segítséget.
A hiba: feszültség és ellenállás mérés nem működik, nagyobb ill. kisebb a mért érték a valóságosnál. Minél nagyobb a méréshatár annál nagyobb a műszer tévedése.

DC fesz mérésnél 200mV méréshatárban még jól működik a szerkezet, ekkor direktben kapja a mérendő feszt. Amúgy azt jelzi ki, ami az IN HI lábra érkezik, de ez sajnos nem a mérendő fesz tized, század stb. része. De ezek szerint a 7106 jól működik. Mivel ell. mérésben is ezt produkálja, gondolom a bemeneti osztó nál lehet valami probléma. Ezenkívül a referenciafeszütség is rendben van, 100mV, VR1-el szépen állítható (ell. és fesz. mérésnél). A bemeneti osztó ellenállásai végig kimértem, volt ami nem a kapcsolási rajzban megadott érték, de úgy tudom az arányuk a fontos. A panelen nincs nyoma utólagos beavatkozásnak, forrasztgatásnak.
(#) dokidoki válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Jobb ötlet híján, cseréld ki a Q1 tranyót.
(#) baloghvl válasza dokidoki hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Q1 feszültség és ampermérés esetén rövidre van zárva a forgókapcsoló által. Funkciója csak ellenállásmérésnél van.
(#) baloghvl válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Kimértem pár dolgot. A mért feszültséget stabilan írja ki, nem ugrál és mérendő feszültség nélkül stabilan 0-át jelez ki. Tehát szerintem a 7106 rendben van, de sajna mégis hülyeséget mér...

Valakinek vmi. ötlete?

scan 001.jpg
    
(#) erdgab válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Az előéletéről tudni lehet valamit,kapott valami nemkívánatos "pofont"?
Nagyok azok az eltérések,az lészen a hiba,szerintem.
(#) baloghvl válasza erdgab hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Hozzám már ebben az állapotban került. Biztosítékot és elemet kellett cserélni, de az árammérés működik rendesen. A panelen nincs nyoma utólagos forrasztgatásnak, nincs sérült vagy megpörkölődött alkatrész sem.
(#) erdgab válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Ellenőrizd le a D1 1N4007 diódát,ha jó akkor dobj össze egy alapkapcsolást pl: 20V mérésre,ha azzal jó akkor biztos,hogy a panelon lévő alkatrészek okozzák a hibát.Esetleg lehet rossz érintkezés a kapcsolótárcsánál,szakadt átvezetés valahol.
(#) proli007 válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 24, 2016 / 1
 
Hello! A méréseid alapján, három ellenállás közül lesz megnyúlva valamelyik.
R4=9k, vagy R5=900Ohm, vagy az alatta lévő 100ohm. Ha dióda/vezeték mérésben kapta a pofont, akkor a 900ohm, ha 200ohm mérésénél, akkor a 100ohm az esélyes. De kimérhető, mert valamelyik ellenállása 16,6kohm lesz.
(#) baloghvl válasza proli007 hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Szia!

Az ellenállásokat megmértem, ezek szerepelnek is a második képen. R3, R4 és R5 stimmel a rajzzal. Alatta R6 van, sajnos ez nem kiolvasható a rajzról. Én itt 22k-t mértem, akkor ezek szerint ez lehet a probléma. Holnap cserélem és jelzem mi az eredmény. A 383-as kapcsolásában már jól látható is a 100ohm, R6-nak. De találtam más fajta 830-ast is, ebben visztont R6 1kohm.

Ra és Rb értékei sem stimmelnek ezeket is cserélni kellene?
(#) proli007 válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Az el van írva! Ha felette 900ohm van, alatta csak 100ohm lehet..
(#) baloghvl válasza proli007 hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Kivettem az R6-os ellenállást. (Mire kijött már 26kohm lett.) Betettem helyette egy 100ohm-ost, bár a kibontott színkód szerint 200ohm 0.5% volt (valamikor). Aztán vr1-el hozzáigazítottam a mérést egy másik multi-hoz. Úgy tűnt helyreállt a műszer lelki világa (már össze is raktam), de aztán rá kellett jönnöm, hogy az 1000V-os méréshatár még mindig nem jó.
Akkor mégsem jó az a 100ohm?
(#) proli007 válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Az, hogy "nem jó", nem információ. Esetleg nem 100ohm, hanem tényleg 200. Ott 100ohm-nak kel lenni. Mert ha a felette lévő ellenállásokat mindig hozzáadod az alsó értékhez, 100ohm-1k-10k-100k stb értéket kel kapni.
- De a hiba elég egyszerűen eldönthető egy másik műszerrel. Egyenirányítod a 230V-ot megszűröd és a bemenetre adod. Az osztóban mérhetőek az értékek. Ha jó, mindenhol az alatta lévő 10-szeresét kel mérni. ect..
(#) baloghvl válasza proli007 hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Jogos - ez nem hibaleírás - máris pótolom: A bemenetre adott 38VDC-t 200V-os méréshatárban 38V-nak méri, 1000V-os méréshatárban: 12V-nak. A bemenetre adott 175VAC-t 200V-os méréshatárban 175V-nak méri, 1000V-os ban 35V-nak.
(#) proli007 válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Ahogy közelítesz a méréshátár felé, úgy nő a hiba, ha az utolsó ellenállás a rossz. De ezek szerint kisebb mint kellene.
(#) baloghvl válasza proli007 hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Kicseréltem R6-ot 2x100ohm-ra. Így 40VDC-t 80V-nak mér a legnagyobb méréshatárban. Az osztó feszültségek a következőképpen alakulnak:
U R2-3:3,9V
U R3-4:400mV
U R4-5:44mV
U R5-6:8mV
U R6 felénél:3,9mV

Ezek szerint a 100 ohm volna a nyerő.
(#) baloghvl válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Visszakerült a 100 ohm és jól mér a legnagyobb méréshatárban is. Csak sejtem mi viccelt meg az előbb de a lényeg hogy jó.

Köszönöm a segítséget!
(#) proli007 válasza baloghvl hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Te magadat viccelted meg. Többször leírtam, hogy 100ohm kell, de csak erőlteted a másik ellenállásokat. De ha szereted a tiszteletköröket, én nem ellenzem. Tőlem futhatsz még pár kört nyugodtan..
(#) baloghvl válasza proli007 hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Egyből a 100ohm-ot tettem be ahogyan mondtad. Először csak megemlítettem a 200ohm-ot. Mikor már beállítottam és összeraktam, vettem észre hogy nem jó a legnagyobb méréshatár, akkor került bele a +100 ohm. Na de mindegy most már, a lényeg hogy műxik és lehet örülni neki.
(#) Ricsi96 hozzászólása Feb 2, 2016 /
 
Sziasztok!
Addot egy Mastech MY-64 multiméter.
3éve használom nagyon megbízható kiss darab.A problémám az lenne , hogy a sokk kapcsolgatás miatt tönkrement a bekapcsoló gombja.
A kapcsolási rajzát megtaláltam ott "SW"-vel van jelolve ez a mikrokapcsoló , a jelölés a panelon is egyezik.Az lenne a kérdésem , hogy szerintettek egy ilyen :
http://www.hestore.hu/prod_10022018.html
kapcsolóval birom helyetesíteni a gyári nyomókapcsolót?
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2016
(#) proli007 válasza Ricsi96 hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Hello! Ha mechanikailag bele tudod barkácsolni, akkor igen.
(#) eyess válasza Ricsi96 hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Ha jól gondolom , akkor a gyári nyomógombja ilyen lehet.Én inkább erre cserélném vissza még ha ugyan az is.Nem furkálnám szét a műszert .
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2016
(#) Ricsi96 hozzászólása Feb 2, 2016 /
 
Akkor szerintetek is a gyári nyomókapcsoló egy 2 utas váltó kapcsolónak felel meg vagy tévedek?
Megnéztem , a dobozt nem kell átalakítani , az eredeti furatok megfelelnek - a raszter távolságok egyeznek.
(#) Ricsi96 válasza eyess hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Pontosan.
Sajnos ilyet nem tudok beszerezni. :/
Következő: »»   46 / 78
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem