Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   548 / 607
(#) kissattila88 válasza scooby_ hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Bővebben: Link
4 db van és 300w.
(#) reloop válasza kissattila88 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Szia! A videón kétcsatornás erősítő van, egy-egy hídból állnak a csatornák.
(#) kissattila88 válasza reloop hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
300w láttán azt hittem hogy egy az egész.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2016
(#) reloop válasza kissattila88 hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Úgy értsd 2x150W.
(#) scooby_ válasza reloop hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
És még a 150-et is kétlem, mert a videóban a trafó van Kb. 300W szintjén. A 100W reálisabb csatornánként.
(#) reloop válasza scooby_ hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
Több sebből is vérzik az az erősítő, szót sem érdemel.
(#) steelbird válasza scooby_ hozzászólására (») Jan 20, 2016 /
 
A tápfeszültség értékéből (18V AC) is kb. annyi jön ki, ha utánaszámol a ember. Főleg, hogy milyen kicsi az a trafó. De a hangján is hallatszik, még a videón is. A 2x100W egy akkora szobában úgy túlvezérelte volna azt a kamerát, ahogy elő van írva. Hallható az is, hogy dinamikátlan, lagymatag, erőtlen hangja van.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2016
(#) golem hozzászólása Jan 27, 2016 / 1
 
Sziasztok!
TDA7294 lehet párhuzamosan kötni? A képen nagyából látni hogy mire gondoltam.
(#) reloop válasza golem hozzászólására (») Jan 27, 2016 / 1
 
Így lehetne.
Erre a TDA7293 nyújt korrekt megoldást.
(#) David 3g hozzászólása Jan 29, 2016 /
 
Sziasztok. nem találom meg az eg ic reloop féle kapcsolást de lay formátumban . akinek megvan az tudna segiteni?
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Szia! Ezt keresed?
(#) David 3g válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
igen köszönöm szépen
(#) reloop hozzászólása Jan 29, 2016 /
 
Sziasztok!
Csatolom egy gyári készülék, a Gemini P-700 kapcsolási rajzát, mert ilyen doksi nem sok található a témában. Érdemes tanulmányozni.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2016
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Nincsenek trafó adatok (én nem találtam), pedig kíváncsi lennék gyárilag mit gondolnak jónak hozzá. A tápszűrés összesen 1-1 4700µF/50V (én általában IC-nként látnék ennyit jónak).
(#) reloop válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
A specifikáció adatainak eléréséhez nem lehet kevesebb a tápfeszültség legalacsonyabb értéke 4 ohm terhelés esetén ±33V-nál (±37V/8ohm). Tekintettel a "sovány" kondira, az üresjárati feszültséget ±40V-ra becsülöm.
A 4700µF kondi ha ellent is mond a gyakorlatnak, az amperenkénti 1000µF ökölszabállyal összhangban van.
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Hú, hihetetlen, mennyire igénytelen lett a rajza. De legalább van...
(#) David 3g válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Szia Bocsi hogy zargatlak ,de kaphatnék egy mélyhang szűrőt ? Panel terv formályában , ami végülis mindjárt meg is emeli az apro jelforrást ugy hogy kilehesen vezérelni az ic . nem tudom pontosan mennyi az érzékenysége. Vagy inkább kérdés hogy van e ilyened?
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Tervezem, hogy dokumentáljak egy könnyen utánépíthető szubszűrőt, de megbecsülni sem tudom mikor jut rá időm.
Addig a 2.1 erősítőből tudod kiollózni, Bővebben: Link, Bővebben: Link
(#) Alkotó válasza David 3g hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
A SUB_4 -et csak ajánlani tudom (2 példány építése alapján). Ha csak ezt akarod építeni, akkor itt is találsz egy paneltervet hozzá, de a teljes 2.1-es panel rendkívül jól bevált nálam (sokkal inkább ezt ajánlom, mint bármi mást). Ez szinte csak 2 db végfok IC-vel több mint egy normál sztereó változat, de teljesen kompakt, minimális a huzalozás és nem utolsó sorban van hozzá elérhető, kipróbált panelterv.
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Milyen trafóteljesítmény tippelsz egy gyári készülékben?
Ha a 8R miatt feljebb mennek a tápfeszültséggel, akkor ez nem fog szélsőséges melegedést okozni 4R esetén?
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016
(#) reloop válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
A Manual 400W maximális teljesítményfelvételt említ, ez 4 ohm-on össze is jön egy kis túlvezérléssel. Ezt bizonyos ideig bizonyára elviseli a trafó. Ha rajtam múlna 250VA-ra tervezném a normál használathoz.
A melegedés garantált, de ott a ventilátor.
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Az elvileg ésszerű határokat már több irányból is érintette ez a téma, beleértve ebbe a feszültséget, a trafóteljesítményt, és a pufferigényt is.
Éppen arra próbáltam rákérdezni, ehhez képest milyen elvek szerint készül egy gyári készülék. Igazodik a mi elméleteinkhez, vagy más vezérvonalakat követ. Külön érdekesség az átkapcsoló nélküli 4-8 ohmos illeszkedés.
(#) Pali79 hozzászólása Jan 31, 2016 /
 
Sziasztok!
Van nekem is egy a korábban itt "zenegépből bontott" panelként emlegetett végfokból. Ez 2 db sztereó panelt tartalmaz. Hogyan lehetne azt megoldani, vagy egyáltalán meg lehet-e, hogy az autós erősítőkhöz hasonlóan átkapcsolható legyen 4 csatorna vagy 2 csatornás híd között?
(#) reloop válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Szia! Pont úgy mint az autós végfokokban, a négyből két csatorna elé fázisfordítót iktatsz be.
(#) Pali79 válasza reloop hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Köszi! Találok erre itt valahol konkrét megvalósítást?
(#) reloop válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Autós erősítő rajzán tanulmányozhatod, ha ez bonyolultnak tűnik, készítek egy tömbvázlatot.
(#) Pali79 válasza reloop hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Tudnál mutatni egy ilyen autós erősítő rajzot? Próbáltam a guglival, de nem nagyon találtam használható rajzot.
(#) rolie válasza reloop hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Szia! Az alsó hangszórót nem fordítva kell bekötni? Mert így ellenfázisban lesznek monó, nem hidalt bekötéskor.
(#) Pali79 válasza reloop hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Köszönöm! Gondolom a háromszögben lévő +1 és -1 a fázisfordító. Annak nem kell kikapcsolhatónak lennie?

Fázisfordítónak ez megfelelne? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2016
(#) reloop válasza rolie hozzászólására (») Jan 31, 2016 / 1
 
Köszönöm, javítva!
Következő: »»   548 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem