Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1352 / 1679
(#) manolo hozzászólása Jan 29, 2016 / 8
 
Sziasztok!
Még egy pár kép a működő mule-ről is. Ezekre nem nagyon vagyok büszke, mert a LED-eket igyekezetem ellenére nem igazán sikerül jól lefotóznom.
(#) Mircsof válasza manolo hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Persze, hogy nem sikerült pheeee... én még véletlen se mertem volna kirakni ide.
Viccet félretéve a zöld nagyon szép! Biztos élőben még jobb!
(#) manolo válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Hozott anyagból mennyiért válalalod?
(#) kameleon2 válasza umkumiut hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Találtam ilyet is, de valamiért jobban tetszik mégis a TIL311.
(#) ktamas66 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 30, 2016 / 1
 
(#) bboy123 válasza mate_x hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Szia!Ilyen fajin kis dobozt honnan tudtál szerezni?
(#) kegyetlen19 válasza bboy123 hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
(#) H2opok hozzászólása Jan 31, 2016 /
 
Üdv
Nekem is készülőben van egy erősítő, aminek a burkokata tegnap készült el. 10mm es üvegszálas anyag, cnc n marva. Saját tervezés,a mérete 180x230mm. Gyakorlatilag a két oldala és az alja van készen. A látható 2db 12mm es plexicsőben lesz, (az itt található IN-13 as kivezérlésjelző) a két nixie vonalcső. Pont belemegy a csőbe. Lehet IN-9 lesz benne, igaz ez rövidebb 20mm el. A dobozban csak az erősítő modul (Sure Electronics- tól lett rendelve, 2x100w, class D, +hozzá egy hangerőmodul) , a nixie meghajtó, és a bluetooth modul lesz, + csatlakozók, venti, és dcdc modulok. A táp külön egység lesz,ami egy 24v,10A t tud. Az erősítő bluetooth (4.0) os lesz,de külső jel is csatlakoztatható hozzá. A burkolat tetejét karbon anyagból terveztem,amin gyakorlatilag csak egy (most készül egy 65mm es alu hangerőgomb,plexi megvülágítással) hangerőgomb, nixi kivezérlésjelző,és a funkciók ledes visszajelzése. Egyenlöre ennyi. Majd jön a többi.....
Ja, a burkolat festve lesz.
Link
(#) lajos1969 válasza H2opok hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Várjuk a végeredményt!!
(#) H2opok válasza H2opok hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Ja és még ami lényeges. Mivel minden csati a hátlapon van, ezért nem a szokványos fekfő,lábas verzió kesz,hanem álló, enyhén megdöntve. A két oldallapra megy még 1-1 20mm es cső, ami egy talpra lesz rögzítve. A cső titánium ötvözet, aminek a hossza még kérdéses.
(#) kameleon2 válasza H2opok hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Elég jól néz ki, érdekelne, ha már ilyen szép, kerek vonalak... miért nem fa? Ott a felület és a pác még egyet dobna a végeredményen.
(#) H2opok válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Igen gondoltam rá,de fát nem tudok megmunkálni csak ilyen üvegszálast. Meg ilyen anyagom van dögivel. Alul felül a tetején az ives részeknél saválló polirozott 3,2 es rudak lesznek betéve egészen az aljáig.
(#) Imetomi hozzászólása Jan 31, 2016 / 11
 
Új vagyok az oldalon, de remélem jó kategóriába írom a hozzászólást. Nagy volt a Star Wars őrület mostanában ezért építettem egy telefonvezérelt BB-8 droidod, remélem tetszik. Link: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2016
(#) Pulyka hozzászólása Jan 31, 2016 /
 
Sziasztok.

Volt időm, és fel is töltöttem pár képet a legújabb LED-es lámpáimról, amit 2015 karácsonyára készítettem, bár még van mit tanulni.

Bővebben: Link
(#) manolo hozzászólása Feb 1, 2016 / 9
 
Sziasztok!
Régebben én is építettem egy ilyen időmérőt.
TTL (CMOS) IC-kel ketyeg. A másodperc számlálója visszafelé számol. A rudacskák grafikáját lajos1969 fórumtárs tette itt közzé – köszönet érte! Azért praktikus ilyen órát építeni, mert a dobozolással nem sokat kell bíbelődni.
(#) Buvarruha válasza manolo hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Vigyázz ilyen képekkel, mindjárt kopogtat a TEK.
(#) nedudgi válasza manolo hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Gondolom a fehér elvágásával lehet állítani a nyári időszámítást. Vagy a sárga?
(#) mikrokapcsolo válasza manolo hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Látom azért van a háttérben gránát alma is.
(#) bbalazs_ hozzászólása Feb 2, 2016 / 3
 
Epitettem egy "allvanyos" furot szemetbol. A nagy resze butorlap, valamint regi printelekbol osszeszedett jo egyenes femrud. A "perselyezes" a trukkos benne, miutan egyetlen tengely sem volt azonos meretu. Eloszor egy rendes allvanyos furoval megfurtam az osszes butorlapot, hogy biztosan parhuzamosok legyenek. Miutan felallt a haromszogletu vaz, a ket elso parhuzamos tengelyt jo vastagon bezsiroztam, majd raszoritottam a fadarabot es fogaszati akrillal korbemintaztam 4 helyen. Amikor megszaradt, megmozgattam. Teljesen kotyogasmentes. Picit szorul, de a zsirt kiszedve es szilikonspray-el potolva mar jobb lett.
A mozgatomechanika is egy jobb sorsra erdemes hulladekprinterbol keszult.
Maga a furo egy regi elemes Dremel, most taprol hajtom.
A derekszogek szemre keszultek. A furo hegyenek ugyis csak par mm-en kell a NYAK-ban haladnia. Szepen mukodik, 0.7-es fej van benne jelenleg.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2016

ALLVANY.jpg
    
(#) gerry válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Ha a funkcióját betölti, akkor teljesen jó!
De ezzel az állványzattal milyen mélyen lehet a nyák szélétől lyukat fúrni?
Lehet csak a fotózási szög miatt, de nem látom mekkora panel fér oda a fúrószár alá.
(#) bbalazs_ válasza gerry hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Hat, nem tul nagy. Kb ketujjnyi. En picike paneleket szoktam kesziteni, smd 603,402...
Ez is igazabol a ketoldalas nyakok fele valo elmozdulas miatt kell.
(#) tibistor válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Ügyes vagy és konstruktív.
Az alapanyagokat tekintve igaz a közmondás: "Szegény ember vízzel főz, és maga csinálja a gyerekét."
Egy hibáját látok, viszonylag kis panel fér alája.
Hol szerezhető be fogászati akril?
Üdv!
(#) bbalazs_ válasza tibistor hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Ezt med a Medicor-nal (ugy emlekszem) vettuk, Spofa por es a hozza valo higito. Mi a patkanyok fejere szoktunk ugynevezett "koronat" kesziteni belole, mert viszonylag jol kot a csontfelszinhez, ugyanakkor erosen tartja a csatlakozot is. Valojaban csontszilardsagura kemenyedik. A fogtechnikusok meg hokezelesnek is alavetik kesobb.

Most latom, tenyleg csaloka a kep, csak a fogaskerekes mechanizmust probaltam kiemelni. Valojaban azt a pici pontot kell nezni, az a furo sullyesztoje, ott a lyukasztasi hely.
olyan 4cm lehet az oszlopoktol, tehat egy 8cm-es panel furhato max, szerencses esetben a sarkat be lehet tolni az oszlopok koze.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2016
(#) nagym6 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 2, 2016 / 1
 
Szerintem nem csak az a jó teljesítmény ha szép valami, hanem ha akármi található anyagokból van valami jól használhatóan megcsinálva.
(#) Alkotó válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Szokatlan konstrukció. Befér ez alá egy 100x100-as panel?
A nyákfúrók kimondottan ridegek, szinte semmilyen hajlítást nem bírnak el.
(#) bbalazs_ válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Nem fer be. De nem tudom az idejet sem mar, amikor utoljara 5x5-osnel nagyobb panelt csinaltam. Igyekszem minimalizalni a dolgokat, eddig egyoldalas nyakokkal dolgoztam.
A kis cuccot a kenyszer szulte, minden ragasztva van, foleg ketkomponensuvel. Kivancsi vagyok, mikor esik szet.
(#) Robid válasza manolo hozzászólására (») Feb 2, 2016 /
 
Nagyon jó ! Ennek az órának a nyákrajza megtalálható itt az oldalon?
(#) manolo válasza Robid hozzászólására (») Feb 3, 2016 /
 
Sziasztok!
Eddig még nem. Én terveztem, és most ide kiteszem. Ha komoly a szándékod, hogy megépíted, és elakadsz valamiben, akkor privátban szívesen segítek!
Szép napot mindenkinek!
(#) pjg válasza manolo hozzászólására (») Feb 3, 2016 / 1
 
Ez a láb nem megy sehova.

hhh.png
    
(#) Hp41C válasza pjg hozzászólására (») Feb 3, 2016 /
 
Ahogy a fehér rétegen látható, az a kivezetés a nyomógombon belül össze van kötve a vonal végén levő másik kivezetéssel.
Következő: »»   1352 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem