Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   630 / 780
(#) Transztyuszeres hozzászólása Feb 11, 2016 /
 
Sziaszok!
Segítséget kérek:
Járattam órákon át, majd lehúztam a terhelést és átment "extra softstart"-ba.
Ha terheléssel indítom, minden ok. Alapba van 1,3k a kimeneten, nem teljesen üresjárat.
Rövid videó
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2016
(#) Transztyuszeres válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Most félig kialudta magát az IRS. Videó
Bekapcsolva megvan a 19,9V, nem vált át szoftstartba, de ha rárakom a 0,9 Ohm halogént, akkor tilt. Reggel még nem tiltott, indított.
Sérült az IC?
(#) Transztyuszeres válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Kipróbáltam Ohmos terheléssel 3A-rel...nem tilt az IC.
Akkor vajon reggel hogyhogy "berúgta" a halogéneket (kép) üres indulás utáni magasabb frekiről?
2db 12V/40W sorba.
Változott valami az IC-ben?
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2016
(#) Ge Lee válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Igen, szerintem unja már...
(#) GPeti1977 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Azóta kisütött a nap lehet melegebb van mint reggel.
(#) Transztyuszeres válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Most megint beindítja...annyi változást csináltam, hogy beraktam a zénerekhez még egy diódát sorba, hogy meg legyen a 20V...de lehet, ha megint órákig járatnám, megbolondulna.
Kell egy jó nyákterv, aztán meglátom, lehet belepakolom az MMBT-ket...
(#) Transztyuszeres hozzászólása Feb 12, 2016 /
 
Csak hogy ne süllyedjen el a topik:
STH8NA60FI-vel: Youtube videó
Viszi a 6A-t is!
Következő teszt IRF820-al lesz, de előtte kínzom egy kicsit.
(#) Ge Lee válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 12, 2016 / 1
 
Nap mint nap teszel róla hogy ne tudjon elsüllyedni. Viszi a 6A-t? Olyan videót tegyél fel ahol a 100A-t viszi. Valahol ott kezdenek kijönni a kapcsolóüzem előnyei.
(#) Transztyuszeres válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Azért ez nem egészen így van...
Egy telefontöltő is kapcs.tápos...
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2016
(#) Ge Lee válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Persze hogy az, mert analógban 3x akkora lenne, 10x olyan nehéz, de a fő hangsúly azon van hogy sokkal drágább lenne legyártani. Amivel most éppen szenvedsz, azt lehet hogy egyszerűbben meg olcsóbban meg lehetett volna oldani egy hirdetésben vásárolt 2000Ft-os trafóval.
(#) Transztyuszeres válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Nem nekem kell, így kérték...hát megcsinálom.
(#) GPeti1977 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Van valami különlegessége amiért nem lehet megvenni a boltban?
Szerintem is csak nagy n*1kW teljesítmény felett érdemes invertert építeni, legyen ez DC vagy AC.
(#) granpa válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
"Játszani is engedd.."
(#) Transztyuszeres válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Van, de az az infó nem publikus...
(#) HOH hozzászólása Feb 12, 2016 /
 
Sziasztok! Én is eszeltem egy olcsó kapcstápon, ime itt az eredmény (Tap.jpg). A menetszámokat a danyk.cz oldalán található kapcsolásából számítottam át 47V-ra. Egy kicsit melegedett a MOSFET s ezért próbálkoztam komolyabb meghajtóval is, de akkor a MOSFET GS átmenetén keresztül az áramérzékelő ellenálláson nagy lett a "zavaró" jel.
A probléma áthídalására RC tagot raktam be az árammérő tranzisztor báziskörébe, de sajnos nem tudtam oszcilloszkóp nélkül jól méretezni. Ez elkedvetlenített a további kisérletezéstől.
Véleményeteket várom, üdv.
(#) glaci hozzászólása Feb 12, 2016 /
 
Sziasztok!
Okosítást szeretnék kérni! IR2153 driver-ről a fetek gete ellenállását, 56 ohmos hálóellenállás párhuzamosításával valósítottam meg (9 ohm). A frekvencia állítás közben "pukk", elszáltak a fetek és az ic is. Új feteket és ic-t berakva, lámpaelőtéttel indítva, a lámpa teljes zárlatot mutat. Vizsgálódás után kiderült, hogy a felső fet gete-jére menő jel, a 4x56 ohmos szakadása miatt nem jut el a gate-re és a két fet összenyitása miatt van a zárlat. A kérdés tehát mi lehet a magyarázata a szakadásnak?
Persze korábban már napokon keresztül rendben üzemelt minden.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2016
(#) FRobert hozzászólása Feb 12, 2016 /
 
Egy kép annyi mint ezer szó. Sikerült ma beindítani az IRS27951 + IR2110 es tápomat 230V ról. Kezdetnek mondhatom hogy biztató. Kb. 600W os terhelésen azért nagyon forrósodott a mag is meg a drót is. Az egyenirányító diodák is forrók voltak. Még nem üzemeltem be a visszacsatolást igy allandó fix frekivel müködott. A piros szkóp az alsó IGBT kapuja, a kék pedig a rezonáns kondin a jel valamint a Vs csomón.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2016
(#) pepe1125 hozzászólása Feb 12, 2016 /
 
Mocsok kínai fet. Jól megszívtuk.

Bal a kínai. Jobb eredeti.

Az új tápot persze a kínaival szereltük.

Bővebben: Durrantás lassitva.

image.jpeg
    
(#) voodoo válasza glaci hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Szia. Dobj csak fel a nyákrajzról képet. Aztán mindjárt kiderül.
(#) voodoo válasza FRobert hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Szia. Mit jelent az hogy forrósodott? Mennyire "forró" ? Ha ujjunkkal meg tudjuk fogni 5-6másodpercre az még elmegy. De ha annyira forró, mint egy kályhacső na az nem.
(#) glaci válasza voodoo hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
(#) voodoo válasza glaci hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Tehát a baki ott kezdődött amíg nem elkezdted a frekit piszkálni és elszállt konkrétan a fele.
Vissza kéne tenni abba az állásba ahogy volt pl filctollal megjelölni a tekerentyűt és fetek nélkül (azokat kivéve) külső 12Vról az IC HO-LO kimeneteit megnézni. Mit mutat. Addig ne is égőzz, amíg nincs az ic környékén minden rendbe.
Mondjuk azt énse értem miért szakad meg a gate korlát, és csak a felső oldali ment el?
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2016
(#) FRobert válasza voodoo hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Ugy kb. 60-70 Celsius fok. Most azt volna jó tudni, hogy egy adott értéknél leáll, vagy addig forrósodik mig kisül. Audió tápnak azért könnyebb dolga van, mint egy folyamatosan fix ellenállással terhelt tápnak
(#) glaci válasza voodoo hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Igen csak a felső oldali gate korlát.
(#) voodoo válasza FRobert hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
60-70C? tök jó. Nem kell megijjedni.
Hát egyszerű. Terheld huzamosabb ideig és közbe figyelgesd mennyire melegszik be a nagyon melegnek mondott állapot után. Azt is èrdemes rászámolni, hogy nyárhoz képest most még hűvösebb van, de ha lesz a helységben (vagy napra kiteszed) +30-40C kal tobbet is még bírnia kell. Amúgy egy kis pc venti 6-8Vtal megküldve ami nem csapágyas, még halkan is jár az csodákra képes. Azt ennyit érdemel.
(#) voodoo válasza glaci hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Hmm, tudsz rádobi egy kis 12V-ot? A feteket most hagyjuk ki a körből.
(#) glaci válasza voodoo hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Az eredeti kérdés előzményeiből kimaradt kimaradt, hogy ez a hibajelenség az után következett, hogy kicseréltem a trafót egy másikra. annak a paraméterei mások voltak. A primer induktivitás 217uH a rezonáns meg 60uH. Ami először feltűnt, hogy üresjáratban is nagy áramot vett fel, mivel a hálózati betáp előtt levő izzo is világított, de ekkor csak lapoztam. Később észrevettem, hogy a fetek is melegebbek, mint az előző trafónál, ahol a primer induktivitás 700uH a rezonáns pedig 71uH. Vagyis a mágnesező induktivitás is nagyon kevés az előzőnél, ezért vett fel nagyobb áramot és melegedtek a fetek a kelleténél jobban.
(#) voodoo válasza glaci hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Mit jelent a primer és a rezonáns induktivitás? Nekem valahogy ez kimaradt. A primer a teljes induktivitás lenne?
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2016
(#) glaci válasza voodoo hozzászólására (») Feb 13, 2016 / 1
 
Ezen a fórumon ez már sokszor ki lett tárgyalva. Ez igazából a rezonáns kapcsoló tápok alapjaihoz tartozik.
A primer induktivitás az amit egy trafónál úgy mérünk, hogy a szekunder nyitott. A rezonáns induktivitás meg az amit rövidrezárt szekunder esetén mérünk.A kettő különbsége, a mágnesező induktivitás, ami a kapcsoló, a mi eszközeinkben általában fetek kapacitásait áttölti, hogy a fetek átkapcsolása, lehetőleg feszültségmentes állapotban történjen. Erről bővebben lorylaci cikkében és skori oldalán olvasatsz.
(#) Transztyuszeres válasza pepe1125 hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Én pécsi boltban vettem HQ-ból rendelve(valószínű, de nem biztos, mert már készleten volt) és a 0,55 Ohm-nak nyoma sincs, de az IR logo rajta van;
2A-en 0,7 Ohm, 4A-en 0,96 Ohm(hűtőre szerelve, villámgyorsan mérve)... és 390Ft/db-ért adták!
Szóval nem csak a kínaiakkal van gond... S
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2016
Következő: »»   630 / 780
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem