Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kompakt fénycső bekötése
 
Témaindító: balazsbotond, idő: Márc 14, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 10
(#) kadarist válasza _Gergő_ hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Benyomod a lyuk felett (alatt) lévő bontólemezt, amely egy kis nyílás mögött van.
(#) ocsua1982 hozzászólása Nov 8, 2014 /
 
Sziasztok!
Kicsit szeretném itthon feltuningolni a világítást... Van egy rakás 18w-os és 26w-os kompakt fénycsövem. Mindkettőből van 2 pines és 4 pines is. Ezekből szeretnék néhányat beüzemelni. Van pár darab 2*36w-os és 1db osram qtp5 14-35 sima fénycsőhöz való elektronikus előtétem. A kérdésem az lenne, hogy ezekkel az előtétekkel meghajthatom-e valamilyen formában a fent említett kompakt fénycsövek valamelyikét.

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Multis hozzászólása Dec 2, 2014 /
 
Üdv
Adott egy 11W-os 2G7 kompakt fénycső.
Egy ilyen előtétet szeretnék hozzá használni:
8-16W Ballast

Bekötés hogy lenne a jó? Mit hova kössek?
Esetleg így ahogy a 2. képen van?
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2014
(#) kadarist válasza Multis hozzászólására (») Dec 2, 2014 /
 
Szia!
Úgy, ahogyan a második képen van.
(#) epc hozzászólása Márc 17, 2015 /
 
Hi!

L36.132 fojtóhoz kötnék be két 18w-os FD-D18 kompakt neont. Sorba vagy párhuzamosan kell kötnöm a két csövet a fojtó után? A segítségért előre is köszönet!
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2015
(#) Tomi111 válasza epc hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Üdv!
Sorba kell kötni, párhuzamosan fénycsövet nem köthetsz sosem. A fojtóról nem találtam semmit. Hagyományos fénycsőfojtó F8-as csőhöz? Akkor nem biztos, hogy ezekhez való. Várj, míg mások is írnak.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2015
(#) epc válasza Tomi111 hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Szia Tomi!
Kösz a választ!
VS Vossloh schwabe L36.132 , sima fojtó trafó. Ugyanilyen fojtó trafóval kötöttem már be évekkel ezelött 26w-os FD-D26 csövet, tökéletesen működik azóta is. Remélem ez is jó lesz a 18w-os csövekekhez!
(#) zsezse444 válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Kedves Ferenc! Kicsit amatőr lesz a kérdés, elnézést. Nekem itt az irodában van 5 ugyanilyen rossz, ugyanezt csinálják. A cserés a két sárga kondenzátor lesz 224 K jelű 0,22µF-osak? Nálam azok 250 V-osak. Vagy csak célszerű nagyobbra cserélni? Köszönöm!
(#) didyman válasza zsezse444 hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Nem. Ha vibrál, akkor a hálózati egyenirányító utáni elkót kell cserélni, az lesz 22 uF. A fóliákat mondjuk, ha már szét vannak szedve, szintén érdemes lehet márkásabbra, impulzustűrőre cserélni (pláne a két csővég csatlakozása felé eső kábelek közé bekötöttet).
(#) zsezse444 válasza didyman hozzászólására (») Okt 20, 2015 /
 
Igen, vibrál. Köszönöm, akkor azokat is cserélem. A csővég felé 2 db ilyen van: CBB31 1250V 8n2J, akkor ezeket is cserélem. A két sárga helyett már rendeltem, akkor azokat is cserélem azért. Nagyon köszönöm!
(#) zsezse444 válasza zsezse444 hozzászólására (») Okt 24, 2015 /
 
Sziasztok! Köszi a segítségeket, minden ok, a 22µF-os elkó csere után megszűnt a villódzás, azért kicseréltem a többit is. A rossz előtéteket rendbe tettem, most már romolhat a többi sorra
(#) Petike1495 hozzászólása Nov 4, 2015 /
 
Sziasztok! Valaki összekötözgeti nekem gyorsan hogy miként kössem be ezeket?

Fénycső.JPG
    
(#) Tomi111 válasza Petike1495 hozzászólására (») Nov 4, 2015 / 2
 
Szia! Csak mert jó kedvem van. A fénycső és az előtét teljesítményben, csőtípusban passzoljon!!
A vezetékek ne legyenek hosszúak! Az 1-es és 2-es vezeték egymással felcserélhető, ugyanígy az 5-ös és 6-os is egymással.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2015
(#) Petike1495 válasza Tomi111 hozzászólására (») Nov 4, 2015 /
 
Köszönöm a gyors választ!
(#) Baden01 hozzászólása Feb 19, 2016 /
 
Sziasztok!

2 db T8-as fénycsövet szeretnék elektronikus előtéttel bekötni.
A régi tönkrement és most egy teljesen más fajta előtétet kaptam és nem egyértelmű számomra a bekötése. Az új előtéten lévő bekötési rajzon a fénycső végein 2-2 kivezetés van, de nekem csak egy ahogy azt az ábrán is mutatom..
Tudnátok segíteni?
Előre is köszönöm.
Üdv Feri.
(#) Tomi111 válasza Baden01 hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Üdv! Ez az előtét csak a rá rajzolt bekötés szerint működik. A T8-as csőnek is két kivezetése van mindkét végén, gondolom a te foglalatodban is ott a vezeték helye, csak nincs bekötve. Mást nem tudsz csinálni, mint pótolod a hiányzó vezetékeket. Általában tömör réz vezeték kell, 0,5-0,75-ös, esetleg a 1,5-es is belemegy talán a foglalatba ill. az előtétbe. Az előtéten lévő rajz szerint kösd be!
Ez az új előtét egyébként kíméletesebb a csövekhez, valószínű előfűtéssel gyújt, ezért kell több vezeték. Hosszabb lesz a csövek élettartama.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2016
(#) Baden01 válasza Tomi111 hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Köszönöm a gyors választ!
Sikerült.
(#) epc hozzászólása Márc 24, 2016 /
 
Sziasztok!

Két Tungsram 18w-os FD-D csövet szeretnék bekötni egy 36w-os előtét trafóra (Vossloh Schwabe L36.132).
Ha a két fénycsövet párhuzamosan kötöm és ezeket kötöm sorba a trafóval, csak az egyik cső világít. Hol az egyik, hol a másik gyújt be.
Hogyan kell bekötnöm helyesen?
A segítségért előre is köszönet!
Üdv!
(#) epc válasza epc hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Sorba kötve nem világít egyik sem. Lehet hogy ez a fojtó nem jó ehhez a típusú csőhöz annak ellenére hogy a trafón szerepel a 2X18W felirat?
(#) kadarist válasza epc hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Szia!
Így kötötted?
(#) epc válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Szia!
Ez a cső csak két kivezetéses. Nincs hozzá gyújtó.
(#) lipcsikgabor hozzászólása Máj 15, 2016 /
 
Sziasztok!

Adott egy UVC fénycsővel működő vízfertőtlenítő berendezés egyik oldala, fénycsővel, tekercsel stb.
A csövön semmi adat a gyártóval, vagy teljesítménnyel kapcsolatban, hacsak nem a nyakán halványan látható 0,6A (de mekkora feszültség?)

Vezeték nélküli technológia.
A másik oldalról semmi információm nincs.
A kérdésem, hogy lehetne kideríteni, hogy az adó oldalon milyen tekercset kellene használni, hogy működjön?
(#) Georgi156 hozzászólása Júl 16, 2016 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy olyan feladatot az asszonytól, hogy a 4x7W-os műkörmös UV lámpájába (4db 7W G23 cső) cseréljem ki a csöveket LED-esere. Benéztem a burkolat alá és hirtelen nem tudom, hogy hogyan is csináljam. Szerintem a csövek kicserélésével még nem oldanám meg a feladatot. Jól setem? Van benne 2 db 2x7W-os fojtótekercs, amik a ledes csövekhez nem kellenek majd.
Valaki tud így látatlanban mondani valamit?
Köszi
(#) Gafly válasza Georgi156 hozzászólására (») Júl 17, 2016 /
 
Mondjuk veszel használt laptop tápot, az tipikusan 19 V (de vannak 12 V-os tápok is például monitorhoz). Egyben van, készen van, nem fogja megrázni az asszonyt
Utána elegendő számú LED-et sorba kötsz, plusz áram beállító ellenállás.
Például 3.5V-os nyitófeszültség esetén kettő vagy három LED 12 V-ra.
Ilyen csoportokból szükséges mennyiséget párhuzamosan kötsz.

De van gyári UV LED szalag is.

Mielőtt nagyon belelendülsz az építésbe, azt tisztázd az asszonnyal (vagy az internettel), hogy milyen hullámhosszú UV fény kell, és mekkora intenzitású. Az nagyon ciki lenne szerintem, ha szétfurkálod a régit, utána meg kiderül, hogy "nem köt meg" az anyag
(#) Georgi156 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Köszi a választ!
Úgy gondoltam, hogy veszek 4db ledes G23foglalatba illő lámpát, amit direkt körmös lámpákba árulnak. Viszont azt nem tudom, h a fojtótekercseket benne hagyhatom-e? Szerintem nem okoz gondot és, ha jól sejtem az eredeti kompakt csövekre is 230V kerül ezek csak áramkorlátozás miatt vannak. De nagyon nem foglalkoztam még ilyenekkel.. :-\
(#) fecameca válasza Georgi156 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Szia. A Led lámpák előtétje kondenzátor szokott lenni. Szerintem sem okoz gondot a fojtó, kivéve, ha a lámpában levő kondenzátorral éppen nem úgy rezonál, hogy a feszültség fel nem szalad a csillagos égig. Nagyobb probléma az, hogy az UV fénycsövek ezekben a lámpákban kettesével sorba vannak kötve, plusz a fojtó. A Led lámpákat, ha az előtétjük 230 Voltra van méretezve, nem hiszem, hogy így még sorba lehet kötni, hacsak nem szerzel be 110 Voltos példányokat, vagy nem úszod meg úgysem az átalakítást. Nekem hasonló a gondom, de azt egy új bekezdésben fejtem ki, mert hosszú. Hátha valaki majd segít, mert nekem a kétfajta fénycsővel van hasonló gondom, de át kellene alakítani a készüléket átkapcsolhatósra.
(#) fecameca hozzászólása Márc 13, 2017 /
 
Sziasztok! Nekem hasonló gondom van műkörmös lámpával, de a páciens gondja éppen az volt, hogy megrendelt kínából 20 darab UV fénycsövet, csak azok elektronikus előtéthez valók, nincsen bennük gyújtó, csak egy kondenzátor, és nem működnek fojtóval. Tettem a készülékbe kompakt fénycső elektronikákat, amikkel gyönyörűen működik, de állítólag a fénycsövek gyengébben világítanak. Most már lehet kapni fojtótekercshez való lámpákat korlátlanul, és állítólag amolyan talán nem is lesz, alakítsam vissza a gépet. Szeretném megoldani a dolgot 2 darab 2 morzés kapcsolóval, amiknek a helye meg is van a gép elején, csak nem tudom, hogyan kellene őket bekötni, mert a fénycsőnek is 2 kivezetése van, még akkor is,ha kettesével sorban vannak, és a 230 Voltnak is, az előtétekben viszont még egy graetz is van, hogyan lehetne megoldani az elektronikus előtét-fojtótekercs átkapcsolást biztonságosan? Az a gondom, hogy a betáp és a fénycső oldal az már 4 darab kapcsoló, valamit viszont közösen kellene hagyni, hogy kettő morse kapcsolóval megoldható legyen az átkapcsolás. A mellékelt képen levőhöz hasonló elektronikákat tettem bele, de szeretném letudni a dolgot, ha a jövőben bármilyen lámpát kap, a kapcsolóval kiválaszthassa.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2017
(#) fecameca válasza Gafly hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Jókor nézem a dátumot. Ha még olvasod: Ne vegyél a műkörmös UV lámpába LED-es csöveket! Azok csak pénz ellenőrzésre valók. Az elektronikus előtéteket is azért kellett kidobnom, mert azokkal gyengébben világítanak a fénycsövek. Az átkapcsolás nem megoldható, mert csak fojtóval lehet 2 fénycsövet sorba kapcsolni. Elektronikus előtéttel csak az egyik gyújt be, bármilyen teljesítményű is az, kevés a feszültség. Ha meg mindegyiknek külön van elektronikája, rengeteg érintkező kell az elektronikákat leválasztani a fénycsövekről, őket sorba kapcsolni, és a fojtót is kettesével eléjük kötni. Maradt végül, hogy vissza kellett alakítani gyárira, mert csak úgy a jó. Csak a fojtótekercses kivitel szárítja meg a körömlakkot, minden más gyenge.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2017
(#) Gafly válasza fecameca hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Nem én kérdeztem és az sem most volt.
De azért köszönöm...
(#) fecameca válasza Gafly hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Én is köszönöm, de már mindegy. A kérdező utoljára 8 hónapja járt a fórumon, valószínűleg már nem olvassa, annak már nem írok.
Következő: »»   6 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem