Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
NAIM NAP 250 és a tápegységének Alkotós dokumentációja.
Jó estét mindenkinek. Van egy Ágota DS 1200-as erősítő, és meg vagyok akadva az smd tranyók típusával. Vlot.e már valaki keze ügyében, aki kiváltotta őket furatszereltre, vagy tudja, hogy a régebbi típusban, amiben élből furatszerelt tranyók vannak, mik vannak bennük. A pici tranyók C2 és D2 jelölésűek, a meghajtókon nem látom a számokat. Köszönöm előre is a segítséget!
Köszönöm a segítséged! Őszintén, először itt próbálkoztam, hátha javított már valaki ilyen "csodát" Már csak a meghajtók a kérdésesek.
Szia! Forditasban segitek egy picit ha megended. A 133v az a teljes tapfeszultseg. Mondja, hogy +-65-66V a tap. Terheli 4 ohmal aztan pedig 2 ohmal. Szerintem ennyi a lenyeg. Adott a tap, adott a terheles inenn mar csak szamolni kell.
Köszönöm ismét. Az lenne a kérdésem, hogy Te megépítetted ezt egyébként? Ha igen, akkor mik voltak a tapasztalataid? Azt olvastam egy oldalon, hogy ±56V kell a regulator bementére, ez igaz?
Miért akarod őket furatszereltre váltani? Pont tegnap javítottam ugyan ilyet, előző oldalon ott a kapcsolási rajza.
Üdv, TEA2025B -ről lenne szó. Az egyik kimeneten az egész tápfesz van, cserélhetem ugye? Sehol máshol nem találtam hibát :/
Üdv!
Ha nem találtál máshol hibát akkor igen. Utána induláskor valami áramkorlátozóval próbáld ki, ha netán még lenne más hiba is. Így ha van is nem megy szét. Ha nem vesz fel túl nagy áramot akkor teljes táppal mehet. A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2016
Elvégeztem a mérést valós körülmények között. 330VA transzformátor, 2x12000µF puffer, üresjárati tápfeszültség ±52V. A 2,5Ω-os NTC-n 100mV esik egy monó tranzisztoros erősítő nyugalmi áramától. Terhelés hatására az NTC-n 1,5V az esés (a műterhelés alulméretezettsége miatt nem tudtam teljesen felfűteni). A táp átlagértéke ekkor ±46,5V és 27V mérhető a 4Ω-os műterhelésen. Az NTC-t áthidalva 0,5V-tal nő a tápfeszültség, 300mV-tal a kivezérelhetőség.
A veszteséget nem tartom jelentősnek. Megfigyeltem, hogy a műhelyvilágítással párhuzamos aljzatban az NTC használata csökkenti, de nem szünteti meg a neonvilágítás megtorpanását. Ez nagyjából elég lehet egy kismegszakító kímélésére, de összességében azért nem ajánlom a relés lágyindító teljeskörű kiváltására.
Én nem építettem ilyet, de tudok a paneltervem alapján készült sikeres utánépítésről. Ennél 2xAC40V/4A-es trafót használtak, ami kb. éppen ott lesz egyenfeszültségben mint amit írtál.
Hasznos információ lehet: Szigorúan áramkorlátról kell éleszteni és beállítani, mert bizonyos beállításokban "átbillen".
Azért mert nem vagyok SMD-re ráálva, és nem is szeretnék. A kapcsolás, amit fölraktál, ahhoz képest az enyémben van +2tranyó. +egy élére állított panel 3 TL072-vel. Az NE5534 melleti csatiba van bedugva. Végfet gyárilag 630/9630. Nekem még az egyik oldal gyári. A lényeg, hogy minőséget rakj bele.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2016
Persze, persze, teljesen érthető amit mondasz, csak én szeretem tudni, hogy mit miért csinálok, és félre ne értsd, nagyon szépen köszönöm a tippet és ki is fogom próbálni, csak érdekelne, hogy mi okozta a hibát. Mint írtam nem vagyok valami jártas erősítő javításban így gondoltam tanulhatok is az esetből, de ha kérdés nélkül megcsinálom amit mondasz és működik is, akkor boldog leszek (a kedves ismerőssel-tulajjal együtt) de okosabb nem Ezért is próbáltam agyalni, hogy mi váltotta ki a végeredményt.
Kondi kiszáradás, és tervezési hiba.
Vigyázz, a forrszemek úgy jönnek fel róla ki-be forrasztás közben mintha külön erre a kedvességre tervezték volna.
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni van egy Kenwood KR100 Receiverem aminek az erősítő része rossz. Bekapcsoláskor tökéletes a hang kb:1/2 óra használat után a jobb csatorna elhalkul ,és torz. A végerősítő biztosan jó bontható elő végfokos ott több óra hansználat után sem csinálja ezt . Segítséget előre is köszönöm. üdv
Nem a "Kenwood dp-5030 cd játszó"-t ajánlottam, hanem azt írtam ide, hogy "Szerintem nem kell minden márka, minden típusának külön topic", de benne maradt a Kenwoodra keresés egyik tétele.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2016
Mármint a regulatort kell áramkorlátról éleszteni? A végfokok élesztésénél mindig berakok a ± ágba egy 25ohm/150W-os ellenállást és rajta van egy feszültségmérő, amiből rögtön látom ha nagy az áramfelvétel.
Keress repedt forrasztás vagy fóliasávot.
Sziasztok,
Sajnos kellő ismeretek nélkül egy éve neki álltam az első komolyabb erősítőmhöz össze raktam kipróbáltam itthon talált hangszórókhoz jó volt utána az egész feledésbe merült szabadidő miatt most viszont előszedtem megint de nincs igazán fogalmam mi kell egy ilyenhez kiegészítésül A végfok egy ST 151 páros +-40V gondolom kellene hozzá: Előerősítő ([építettem egyet de nem vált be) hangszín szabályzás egy szempont] koppanásgátló Clip Lágy indító Akinek van bevált kapcsolása szívesen fogadnám További szép estét!
Szia! Van két bevált kapcsolásom: Clip, Koppanásgátló-DC védelem
Üdv! Koppanásgátlónak én ezt használom:Kopp
Clip helyett inkább kivezérlésjelző, (látványosabb) van fórumtéma róla. Lágyindító szerintem nem szükséges ekkora erősítőhöz, de ha építesz, az se baj. (Szintén fórumtéma.) Hangszín? Én gyári 2*10-es EQ-t+ hangzásjavító procit használok.
Szia!
Én is ezt használom amit Tiggey, bárki, bármit is mond nekem ez jött be, bármilyen tápfeszültség hez jó átalakitással (2db ellenállás változtatásával. Egy tanács a 12V-os relé helyett 24V-ost használj. Már több példányban megépítettem és még meg is fogok egy párat.
Ez is teljesen OK, valóban a 24V relé jobb, én is erre jutottam. Különben túl sokat kell vesződni a relét kapcsolgató tranzisztor hűtésével - feleslegesen.
Ugyan az, csak a Bss elektronikás 12V ra át van variálva, az "eredeti" pedig közvetlen a végerősítő tápfeszültségéről megy. 15V-os, zénezekkel van stabilizálva+előtét és 24V-os relé. Én csak ezt használom, szerintem atomstabil mint hangszóróvédelem, mint koppanásgátló.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |