Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   153 / 199
(#) Béla 66 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Na, módosítottad a hozzászólásod közben én válaszoltam!
Az előzmény pontosan:előzmény
A töltés része még nem kiforrt (kiszámolt), csak mint lehetőség szerepel egyenlőre!
(#) gyula66 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Ilyen alkatrészeket szeretnék. Ezek csak a hatosban vannak?
(#) kokozo válasza gyula66 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Szia Tudja az 5-ös is..
(#) gyula66 válasza kokozo hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Akkor csak én nem tudom előszedni belőle!Nem segítenél? Jól látom, hogy ez az én kapcsolásom panel rajza?
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2016
(#) kokozo válasza gyula66 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Képről puskázz.
(#) kokozo válasza gyula66 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Sikerül?
(#) gyula66 válasza kokozo hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Igen az 5 lépés sikerült, de nem tudom pl. az ellenállás közepére tenni, mert vagy a felső, vagy az alsó vonalára teszi.
(#) kokozo válasza gyula66 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Új kép Ezen állíts..
(#) gyula66 válasza kokozo hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget, működik! Lehetek kíváncsi? Jól látom , hogy amit képen megosztottál az is egy keverő rajz? Nagyon tetszik a panel elrendezése.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2016
(#) kokozo válasza gyula66 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Azon a képen balról a te káoszod uralkodik jobbról pedig az enyém. Csak egy példát szerettem volna mutatni, hogy hogy is kellene kinéznie nagyjából, természetesen ez csak egy 10 perces összecsapás, és ezen is lehet javítani, sőt kell is..
(#) gyula66 válasza kokozo hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Köszönöm a gondolatébresztést, de kérlek vedd figyelembe, hogy életem első panel terve.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2016
(#) gyula66 válasza gyula66 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Ilyen lett alkatrész számokkal. Észre vettem, hogy az előző panelon nem volt rajt a C7-es kondi. Most azt is bele terveztem.
(#) Helios hozzászólása Márc 4, 2016 /
 
Sziasztok. Ismét készitettem egy panel tervet. Ezen kapcsolás alapján készült, kiegészitettem egy tranzisztorral, illetve egy 5V-os stabilizátorral. Rá tudnátok nézni?
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
C2 egyik lába nincs bekötve.
Az 5V-os táp felesleges, az 555 mehet 12V-ról. A tranzisztor felesleges (és rossz a bekötése is).
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Az 5V-os stab azért van benn, hogy még véletlenül se gerjedjen be az IC, igy azt benn hagynám, ha maradhat. Az a 100mA amit az IC tud, elméletileg elég ahhoz, hogy üzemeljen az IC és a tranzisztor. A C2-es kondi lábát javitottam. A tranzisztor miért nincs jó helyre kötve? A bázis a timer kimenetére, az emitter a GND-re a colletor pedig relé és a LED GND-jét szolgáltatja.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Közben megint a lábkiosztáson csusztam el. Meg van a hiba a tranzisztornál, és javitom is.
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Az 555 nem gerjed be, honnan van ilyen információd?
A tranzisztor bázisát soros ellenállással köthetnéd az 555 kimenetére, mert korlátozni kell az áramot.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Egy idősödő rádio-technikustól hallottam, hogy begerjedhet, és ő javasolta hogy rakjam külön feszre az IC-t és a relét. A korlátozó ellenállásnák jó az 5,6k?
(#) kokozo válasza gyula66 hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Szia!
C3 szerintem elkó csak hibás a rajz.
(#) trickentrack hozzászólása Márc 5, 2016 /
 
Üdv!

Készítettem egy kivezérlés jelzőt, de valamiért nem működik. A NYÁK-ot én terveztem, viszont nem találok rajta hibát. Felteszem ide, hátha van valakinek ideje-kedve átnézni!

Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2016
(#) szucsistvan123 válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Helló!
Csak úgy belenéztem kíváncsiságból, és találtam egy hibát!
A sárgával kiemelt részt a GND-re kell kötni.

kép1.JPG
    
(#) orcika70 válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
A tranzisztorok beültetése a lábkiosztás szerint amely nálad balról-jobbra : E-B-C, a helyes sorrend pedig az adatlapok szerin jobbról-balra : E-B-C.
(#) reloop válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Az R4 100k nem jut el Q2, Q3 bázisra.
(#) trickentrack válasza orcika70 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Köszönöm! Holnap javítom a hibákat!
(#) proli007 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Hello! Ezen azért lenne még mit rendezgetni. De a tápszűrő 100µF sem jó helyen van. (Ráadásul ott, még a Led-eknél is útban lehet ez a "torony".)
(#) gyula66 válasza kokozo hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Szia Kokozo! Használhatom a te tervedet alapnak, kiegészítve a hiányzó alkatrészekkel? Sajnos nekem nem jutott eszembe, hogy felcseréljem a műveleti erősítőket a torkon belül, a könnyebb elrendezés végett. Ragaszkodtam az eredeti kapcsolási rajzhoz.
(#) kokozo válasza gyula66 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Szia! Használd egészséggel..
(#) gyula66 válasza kokozo hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Köszönöm, ha megcsináltam megosztom ellenőrzésre.
(#) gyula66 hozzászólása Márc 6, 2016 /
 
Itt van a keverő nyák terve Kokozo hathatós segítségével. Megnézné valaki, hogy minden rendben van.
(#) Alkotó válasza gyula66 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Ez nem a jó irány. A potikat is panelre kell tervezni. Pontosabban a potikat el kell ésszerűen helyezni, és köréjük kell tervezni a panelt. A huzalozás egy rendkívül ingoványos terület, ha csak lehet mindenképpen el kell kerülni.
Következő: »»   153 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem