Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   133 / 1385
(#) kaqkk válasza m.joco hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Van kifejezetten tintasugarashoz való fólia.
Pl: HP cg3460
Dataline 57161
Különleges ismertető jele : inkjet felirat a dobozon !
És az hogy az egyik oldala rapcsos (erre kell nyomtatni)
(#) jdani válasza Frankye hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Nekem az lenne a kérdésem, hogy nekem az egyik barátom, egy pauszpapirra nyomtatta a nyáktervet, tintasugaras nyomtatóval, és ráment neki. ez hogy létezik. Én mondtam neki, hogy tintasugarassal nem lehet, de ő megpróbálta és ráment. ez hogy lehetséges?
(#) kobold válasza jdani hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Na de vasalta, vagy levilágította? Frankye azt mondta, vasalásra nem alkalmas a tintasugaras nyomtatás, és ebben igaza is van.
(#) jdani válasza kobold hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Én is tudom. Én is ugy tudtam, hogya tintasugarast nem leeht vasalni, de én azért kipróbáltam, de nem sikerült. nem ment rá semmi. De a barátomnak hogy sikerült, tintasugarast vasalni?
(egyébként elkészitettem a stabil 12V-ot. egy 2x12V-os trafó, és a végén egystabil 12V, és a másik meg stabil 5V. )
(#) kobold válasza jdani hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Használd őket egészséggel (és gyors voltál)
Tintasugarasról vasalni egy módon lehet: a kinyomtatott rajzot lefénymásolod, és akkor már olyan, mintha lézeressel nyomtattál volna. Aki mást mond, szerintem, az vagy a nyomtatóval, vagy a módszerrel kapcsolatban kamuzik.
(#) Frankye válasza kobold hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Egyetértek!
A tintasugaras nyomtatóban lévő festékanyag hő hatására nem változtatja meg - jelensősebben és minket e szempontból érintő módon - egyetlen fizikai vagy kémiai jellemzőjét sem, tehát a haverod vagy abban nem mondott igazat, hogy a tintasugarassal nyomtatta, vagy abban, hogyezt sikeresen felvasalta, vagy abban, hogy a NYÁK-ra vasalta fel, vagy abban, hogy ezek után ki is tudta azt sikeresen maratni. A lehetőségek közül az egyik biztosan benne volt a pakliban. Ugyanis a tintasugarasok festékanyaga a hő és nyomás hatására nem olvad meg, és nem kerül át a rézfóliára, nem úgy, mint a lézernyomtatóké, vagy a fénymásolóké.
(Szvsz. a haverodat küldd el, nézze meg a sarkon, hogy ott vagy-e!)
(#) gulasoft válasza finsoft hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Na megkérdeztem egy céget, egy 29*31-es alumínium keret ráfeszített szitaszövettel, meg emulgálóval, meg festékkel, meg egyéb cuccokkal 30.000 forint, ami 60m2 szitázására elég, ami azt kell hogy mondjam, hogy egy életre elég
Egyedül az a gáz, hogy az ő emulgálószerük amit le kel világítani az vízzel oldható ott ahol érte fény (vagy nem, ez még tisztázásra szorul) és szerintük egy 1000w-os halogénnel kell adni a testének, ami drága, melegszik meg minden egyéb, miközben nekem egy 20w körüli germicidem van.
A kérdés, hogy a germicidem 30 perc alatt meghatja e ezt az emulgálót annyira, mint az a halogén 2-3 perc alatt (ha annyi elég)
(#) finsoft válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Én is úgy emlékszem, sok Watt kell és így is eltart egy darabig.
Szerintem a germicided nem nyert!
Próbálj meg egy 250W higanygőzt! Vigyázz NE HGli-t hanem HMLi lámpát szerezz, ahhoz ui. nem kell előtét és szerintem világít akkorát mint egy 1000-es halogén.
(#) skoda555 hozzászólása Márc 7, 2008 /
 
Sziasztok! Már valószínűleg többször elhangzott, de soknak érzem, hogy ennyi oldalt olvasgassak, így megkérdem:

Hogyan tudom kifúrni a kész NYÁK lemezem házilag?

Sajnos nincs olyan ismerősöm, aki tudna segíteni. Befogom sima fúróba a vékony fejet? Minél olcsóbb megoldás érdekelne.
Köszönöm előre is.
(#) Peti_85 hozzászólása Márc 7, 2008 /
 
Sziasztok!

Ezt ma csináltam!
Elég büszke vagyok rá, és ügyesnek tartom magam
Ez az első fotózással készült nyákom. Tehát ebből már kapcsolás is lesz, egyébként ez egy kopp.gátló.
Sajnos még levilágítóm nincs, de a nypocska is megtette a hatását (mint látni).
Csak már elég vízszintesen estek a sugarak és azok is halványak voltak, így nem minden vonal széle lett egyenes szép, de nekem így is tetszik.
Meg az a jó, hogy gyorsan kész van, akár 1 óra alatt (ha van nyomtatód, meg belevaló fóliád)

Üdv.:
Peti.

DSCF4259.JPG
    
(#) vicsys válasza skoda555 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Szerintem a legjobb megoldás ha veszel egy nyákfúrót vagy minidrill-t. (2000-8000-ig van mindenféle)
Kezdésnek szerezz be 0,8 ; 1mm és 1,2mm-es szárakat hozzá. Nagyobb barkácsáruházakban és alkatrész boltokban szoktak árulni.
(#) Kovidivi válasza skoda555 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Hobbielektronika->keresés-> panelfúró.
itt a link: EZ
(#) levii válasza Peti_85 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Szia!
Egész szép lett legalábbis nekem tetszik
Nekem sincs levilágítom de a szekrényem kiváló a célra.
Szó szerint értsd lóg benne egy 160W-os HMLI egy porcelán foglalatban.

Üdv!
(#) Peti_85 válasza levii hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Köszi.
Nah igen, ha lenne valami UV-lámpám, akkor én sem csinálnék belőle problémát...
De szerintem úgy sem csinálok annyi nyákot, hogy beruházzak ilyesmire.
(#) levii válasza Peti_85 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Szia!
Nem nagy beruházás kb.: 2000Ft az égő meg a foglalat.
Egyébként p20 fújtad vagy gyárilag lakozott?

Üdv!
(#) szabi83 válasza levii hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
én adok 1600 ért hmli160w -ot, de senkinek nem kell
(#) levii válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Annnyi a boltban is
Meg ugye nehezen adaható fel postán...

Üdv!
(#) szabi83 válasza levii hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
én már postáztam eger mellé(nagykanizsáról) egyik hobbielek. tagnak és egyben ért oda, persze a csomagoláson múlik az egész.

Üdv
(#) levii válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Gondolom jól kipárnáztad azért....
Egyébként mennyi egy ilyen égő átlagos élettartama?

Üdv!
(#) Peti_85 válasza levii hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Hali.
Hát én lakkoztam, de nem p20-al, hanem a Wolfos lakkal, amire azt mondják, hogy bénább, de sikerült, úgyhogy fajin. (ráadásul ez csak 1800 Ft volt, P20 meg lett volna 3000 is)
(#) szabi83 válasza levii hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
1000-2000 óra talán
(#) levii válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Az árához képest nem hosszú

Pet85: Én mindig veszek gyárit azzal nincs gond mindig tiszta,zsír és pormentes.

Üdv!
(#) gulasoft hozzászólása Márc 7, 2008 /
 
Én most itt tartok, az ic ott középen 14mm*14mm, és 25 láb van oldalanként csak viszonyításként mondom, hogy miliméterenként 2 láb.

IMG_4621.JPG
    
(#) feki00 válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Durva.
Én is pont ma akartam ilyet csinálni csak nem találtam nyákot. A kivezetéseket én 2sorba csináltam, kevesebb helyet foglal, többet lehet kihozni egy nyákból.




lqfp.brd
    
(#) kaqkk válasza feki00 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
:eek2: :eek2: Ehez nincs mit hozzáfűzni
(#) feki00 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Gondolom gulasoftnak akartad írni
(#) gulasoft válasza feki00 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
most vettem 3 pic24fj128ga008-at (ez 80 lábban ugyan ez), talán egy fokkal vastagabb helyem marad, mert a nyák atom jó, de a forrasztással szenvedek mint a kutya.
Ezért akartam valami olyan megoldást, hogy ahol fém van ott valami lepergető menjen rá egy vegyszerből, és aztán hengerrel lefestem, de ilyen megoldás nincs, és itt a lábak közötti térközbe beszitázni lehetetlen pontos pozicionálást igényel, amit csak robotok tudnak, az még nem vagyok.
Chipcadben van olyan nyák ami 3 sorra vezeti ki a lábakat, állítólag be van marva 6mikron a vezető lábakba, oda csak bele kell rakni a pasztát az ic automatikusan a bemart sínbe belefekszik, elrontani sem lehet szerintük, ára 1800Ft+áfa azaz olyan 2500Ft!!! Egy kb 10*10-es nyákocskáért!! Hát toll a fülükbe, tiszta idióták, ha 1000-ért adnák vettem volna 3-at!
(#) kaqkk válasza feki00 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Igen mert csak az ő képét tudtam megnézni !
A tiedet nem .
(#) gulasoft válasza feki00 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Szép terv, a 80-ast megcsinálom én is majd így, nagyon jó ötlet, csak itt is az a gond, hogy be kell jelölni hova rakja az ember a pasztát.
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
mert az nem kép, hanem eagle board file, de annyira ötletes, hogy kiraktam neked képbe

100lab.jpg
    
Következő: »»   133 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem