Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   95 / 193
(#) nandika76 válasza llax hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Bocsi igazad van én írtam el AC 24 kell neki,már megoldottam leágaztattam a trafót.
Kösssssssz a segítséget!
(#) Massawa válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Nekem egy ösrégi weller van (biztos nem volt olcso, de már nem tudom mibe került). Sajnos a modern elektronikához már használhatatlan. A lyukak annyira szükek, hogy abbol már nem lehet kiszivni az ont, sok esetben az alkatrészt sem. Volt egy balhé a gyárban ahol dolgoztam, utolag kellett a NYÁK-ba 8 lábu alkatrészt beültetni ( a lyukak ott voltak csak a korábbi verziohoz nem kellett ama alkatrész), a technologus elfelejtette, hogy azokat be is kellene forrasztani, igy csak be lettek dugdozva a lapba (sok 100 ilyen szerkezet került ki a piacra - az elsö reklamácio 3 év mulva jött.....)
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2016
(#) BarnaPili válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Van otthon egy öreg Weller kiforrasztó,de a gumilabda már lerohadt róla. Próbáltam,hogy a gyerekek orrszívójának a szilikoncsövét rádugtam a labda helyére,és bekapcsoltam a porszívót. Nagyon elhűtötte a hegyet,a porszívó meg majd kigyulladt 5 perc után.Ha vennék egy Ilyet?,ezzel működhetne ?
(#) Massawa válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Olcsobban jársz, ha veszel akvárium pumpát ( az csendes) vagy autokompresszort ( olcso, de igen ricsajos a 12V-s verzio). Azokban keletkezö vákuumot egy közbülsö nagyobb edényen keresztül (a welleren 20 mm x 60 mm hosszu üvegcsö) vezeted a pákához. A kompresszort természetesen kapcsolni kell (lábkapcsolo), hogy csak akkor szivjon, amikor kell. A közbülsö edény azért kell, hogy az on ne menjen a kompresszorba (se a porszivoba), a kézi welleren ezt elintézi a gumilabda, de a motoros megoldáson gondolni kell erre is.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2016
(#) BarnaPili válasza Massawa hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Van a garázsban egy autókompresszor.Talán vákuumot tud csinálni.Ha befogom a tömlő végét,a nyomásmérő nem mozdul,de a kompresszor leáll.El tudom képzelni a belső kialakítás igényességét.
Köszi az ötletet!
(#) Massawa válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Ne olyan nagyra gondolj, hanem olyan kis fekete kompresszorra amit 12V-s csatiba kell bedugni az autoban ( van ilyen gumimatrac kompresszor is pár 1000 Forintért).
A nagyokon van mindenféle védelem, gyakran (hasonloan a porszivohoz) a beszivott levegö a hütést is végzi, igy ha leállitod a levegö folyását (mindegy melyik végén a csönek) akkor lekapcsol. A porszivod is azért melegedett mert a weller pákán csak azon a milliméters lyukon tudta szivni a levegöt, ami nem elég a hütésnek
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2016
(#) BarnaPili válasza Massawa hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
A Weller csöve szerintem kicsit hosszú.A forrasztóón sokszor belehűlt a csőbe. Abból le kell vágnom biztosan.A kompresszor egy 12V-os csoda.Még lámpa is van benne.
(#) Massawa válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Igen mert az onnak mielöbb egy tágas térbe kéne jutnia ahol ár nem tud sehovasem ragadni. A én welleremen kb 2 cm hosszu a csö mielött az üvegtartályba torkollik. A csövet természetesen a pakának melegiteni kell.
A kompresszort szedd szét, neked a motoron meg a kompresszoron kivül másra nincs szükséged.
(#) BarnaPili válasza Massawa hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Megpróbálom a kompresszorral. De most csaptam le egy akvárium pumpát a vakerán,az kicsit csendesebb.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Márc 14, 2016 /
 
Üdv!
ERRŐL a pákáról mi a tapasztalat? (Attila 86 forrasztóállomás II -jéhez venném)
(#) BarnaPili válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Nekem az ős Solomon van(20 éve vettem kb.akkor is ennyi volt az ára mint most). Rengeteg TV-t megjavítottam a segítségével. Annak még bakelit a nyele,de vettem hozzá egy ilyen műanyagosat a vékony hegyhez. Szerintem kiválóan használható,kézre álló páka.Nem melegszik át a nyele extrém módon.A hegy cseréje egyszerű. Én ajánlani tudom. ( Van egy kattogós Wellerem is nem tartom sokkal jobbnak).
István
(#) szucsistvan123 válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Értem, köszönöm a választ!
Meg is rendelem!
(#) Tibicsek hozzászólása Márc 15, 2016 /
 
Üdv esetleg nemismer valaki olyan vákumos pákát ami 24Vos és K tipusú hőelemet használ?
(#) BarnaPili válasza Tibicsek hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
EZ 24V-os. De azt nem tudom milyen a hőelem benne. Gyanús,hogy K-típusú.
István
(#) Tibicsek válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Igen ezt néztem azthiszem a TEM-nél találtam ilyet vagy a HQ-nál csak sajnos ugye nemírják le h milyen hőelem van benne
(#) little7 hozzászólása Márc 21, 2016 /
 
Üdv.

Valakinek van tapasztalata, ezzel a LED kijelzős szerkezettel kapcsolatban?
SMA 051 LED
vagy a KraftDeléről:
KraftDele KD850
Ha KraftDele pákáról van hőlégfúvó más típusáról van vélemény az is érdekel.

Főleg az érdekelne mennyire gyors a felfűtés? mennyire tartja a hőt?
És mennyire pontos a hőmérsékletet a beállított értékhez képest, mekkora az ingadozás?
SMD-hez kellene főleg.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2016
(#) BI-AMP hozzászólása Ápr 4, 2016 /
 
Sziasztok!
Ezeket a pákahegyeket milyen anyagal szokták bevonni?
(#) fecameca válasza BI-AMP hozzászólására (») Ápr 4, 2016 /
 
Antisolderinggel.
(#) HA3GX hozzászólása Ápr 17, 2016 /
 
Van egy Wecp-20-as Weller állomásom páka nélkül. Milyen alternatíva létezik a páka beszerzésére? Mármint valami olcsóbb kivitelt keresek. Milyenek kompatibilisek hozzá? Gyárilag hőszenzorosak ezek?
(#) Bakman válasza BI-AMP hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Általában cinkkel. Galvanizálás.
(#) xNorbi hozzászólása Ápr 25, 2016 /
 
Helló, jó pár éve egy régi pisztolypákával és egy gagyi forrasztóállomással nyomulok. A napokban kipróbáltam egy Weller PU81 forrasztóállomást. Hát az valami ég és föld volt az enyémhez képest. Létezik hasonlóan jó, de olcsóbb alternatíva? Olyan 50-60k huf lenne a felső határ.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2016
(#) pittti válasza xNorbi hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Ha szerencséd van, aukciós oldalakon ennyiért bőven kapsz SP200 vagy SP500 Metcal forrasztóállomást. Az „olcsóbb” Weller pákákat toronymagasan veri.

(pedig sok éven keresztül magam is Wellert használtam, volt vagy öt féle is - de amióta az OKI van, az összeset eladtam. Mondjuk a Hakko-t azt nem, bontásra sajnálom a Metcallt használni)
(#) xNorbi válasza pittti hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Az SP200 csak 35W nem kevés ez? SP500-at eddig még egyet se találtam, biztosan ez a neve? Viszont találtam olyat, hogy Metcal PS-900 erről van valami vélemény?
(#) pittti válasza xNorbi hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Bocsánat elírtam, MX500 a típusa, úgy 5 éve vettem a Vaterán 45.000 pénzért - de nagyon megérte. Ezeknek a pákáknak a teljesítményét a nagyfrekvenciás fűtés miatt nehéz összehasonlítani a fűtőbetétesekkel, a lényeg - pontosan annyit fűtenek amennyit kell.

Az SP200 leadott teljesítménye bőven megfelel egy hagyományos, 50-60W-os pákáénak.
(elsősorban ólommentes forraszanyagnál látványos a különbség)

A 800-as, 900-as széria már ipari kategória - otthonra nem érdemes venni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
(#) xNorbi válasza pittti hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Nézegetem közben ezeket a Metcal forrasztóállomásokat, egyvalami feltűnt: mintha nem lehetne beállítani a hőfokot. Kérlek világosíts fel, ilyen felső kategóriás forrasztóállomásnál nem lehet hőfokot állítani? Vagy itt erre nincs szükség?

Például az MX500as sorozatnál, az adatlap szerint be-ki kapcsoló van és egy egy port selector kapcsoló.

A két páka kimenetnek van valami szerepe?
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2016
(#) eSDi válasza xNorbi hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Üdv!

Ennél a fajta állomásnál a pákahegy határozza meg a hőfokot. Tehát több különböző alakút és hőfokút kell beszerezned hozzá. A két páka kimenettel könnyen át tudsz kapcsolni a két különböző pákahegy között. Nagyon gyorsan felfűt, mire átkapcsolod és a kezedbe fogod a másikat, már használhatod is.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2016
(#) vzoole válasza xNorbi hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Egyáltalán nem nehéz összehasonlítani a forrasztópákákat.
Lényegük, hogy a felvett energiát hővé alakítják (nagy részét a páka hegyén).
Az mindegy, hogy nagyfrekivel hajtja vagy nem, a fizika ugyanaz.

Metcal pákáknál a hegy cserével tudsz hőfokot változtatni, különböző típusok különböző hőmérsékletre melegszenek fel.
Két páka kimenetnek, csak annyi a szerepe, hogy ha másik pákára (pl csipeszpáka) váltasz, akkor ne kelljen lekötni a másikat, csak átkapcsolni.
(#) mekkGyver válasza eSDi hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
A pákahegy állítja be, mint régen a számozott mágneses wellereknél. A pákahegy (szerintem) ugyanúgy fűt, csak mivel a hegyben van közvetlenül a betét, ezért sokkal jobb a hatásfok és a felfűtési idő (kb 5mp). Nekem egy AOYUE 2702A+ állomásom van, ilyen megoldással, de állítható hőfokkal. Álom vele dolgozni, olyan könnyű és gyors.
(#) eSDi válasza mekkGyver hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Üdv!

Én is ezt mondtam. Bővebben: Metcal SmartHeat
(#) Nukleari hozzászólása Máj 21, 2016 /
 
a solomon páka kompatibilis a jlt állomással?
Következő: »»   95 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem