Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2756 / 3972
(#) qvasz2 válasza tamastar hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Linkeld be, hogy mit építesz. Általánosságban, ha külön nincs jelölve a 0,25W-os elegendő szokott lenni.
(#) tamastar válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Ez lenne az: Kep
(#) qvasz2 válasza tamastar hozzászólására (») Márc 14, 2016 / 1
 
0,25W jó lesz hozzá. Esetleg 0,6W-os is: Bővebben: Link
(#) reloop válasza tamastar hozzászólására (») Márc 14, 2016 / 1
 
A terv 0,6W-os ellenállásokhoz készült.
Itt látszanak az alkatrészek.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2016
(#) tamastar válasza reloop hozzászólására (») Márc 14, 2016 /
 
Ja értem köszönöm ,esetleg a 0.5 nemlenne elég?,mivel én ahol megtudnám megvenni olyan nincsen :/
(#) cnccoder hozzászólása Márc 14, 2016 /
 
Sziasztok !

IO Link ipari szerkentyűkhöz való hozzácsatlakozáshoz létezik vajon szoftver library, ilyesmiről hol lehetne találni valami infót ?

Erre gondolok, hogy ehhez a rendszerhez kapcsolódni valahogy. Van pár IC hozzá, amik illeszkednek, csak a szoftver rész a kérdéses, meg lehet e azt írni vagy nagyon nehéz lenne ?

IO-Link

Tehát hogy nem a dokumentáció alapján leprogramozni az egészet, hanem van e valami használható lib ARDUINO vagy bármilyen platformra ?
(#) gerleimarci hozzászólása Márc 15, 2016 /
 
Szerintetek ez a kapcsolás működőképes?
(#) GB2 hozzászólása Márc 15, 2016 /
 
Sziasztok!

Nem igazán találtam megfelelő topicot ezért itt teszem fel a kérdést, újat nem szerettem volna nyitni. Kaptam egy ismerőstől hibás ESR tesztert, elmondása alapján kiválóan működött aztán se kép se hang ki, akarta dobni ezért inkább elkértem. Egy ilyenről lenne szó: Bővebben: Link A kijelzőn semmi nem jelenik meg, csak a háttérvilágító led világít. Az alkatrészeket végig mértem azok jónak tűnnek. A mikrokontrollerre gyanakodom vagy a kijelzőre. Hogyan tudnám ezt kideríteni? Segítséget előre is köszönöm.

Szerkesztés: kép a hátoldaláról: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2016
(#) nedudgi válasza GB2 hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
A kijelző szalagkábele lehet törött. Az enyémmel is az a baj.
(#) f27 hozzászólása Márc 15, 2016 /
 
Sziasztok.
Olyan kerdesem lenne ,hogy letezik valami stab IC ami 35-100V feszultsegrol 5V stabilizalna?
Mint pl a 7805..
(#) eSDi válasza f27 hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Üdv!

Áteresztőtranyós nem nagyon, mert nagyon sok hőt kellene elfűtenie. Ekkora feszültségre DC-DC átalakító kell, 100V körülire meg talán már jobb lehet a Flyback rendszerű DC-DC.
(#) jog27 hozzászólása Márc 15, 2016 /
 
Sziasztok!

Ha van egy váltórelé, akkor az ívoltó kondenzátorok jól vannak így bekötve?
Alap esetben a B pont felől áramlik az A pont felé kb. 4-5A. Ha éppen nem folyik áram, akkor is +12V-on van ez az ág. ha a relé működik, akkor testet ad az A pontra.
nem szeretném, ha elpukkannának az elkok, így inkább megkérdezem

Köszönöm szépen a válaszokat!

ívoltás.jpg
    
(#) Gj hozzászólása Márc 15, 2016 /
 
Üdv!

PWM-es DC 12V-os ventilátorvezérléshez milyen típusú biztosítékot érdemes használni 1-2A magasságban?

IRLI530NPBF típusú logikai FET-eket kell "megvédeni".
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2016
(#) Marko Ramiusz hozzászólása Márc 15, 2016 /
 
Szép napot, Mindenkinek! Infra LED működését vevő nélkül hogyan tudom ellenőrizni? Digitális fényképezőgép megfelelő erre a célra? Köszönöm a válaszokat. Üdv.: Joe
(#) GB2 válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Meg, vagy mobil telefon fényképezője.
(#) GB2 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Jobban megnézve a fóliakábel meg az lcd csatlakozását, a kábel el van válva egy helyen az lcd-től, mintha meg is lenne repedve az üveg egy kicsit. Utána néztem egy ilyen panel kb 1300ft lenne külföldről, lehet megér egy próbát.
(#) Marko Ramiusz válasza GB2 hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Köszönöm a választ! Sajnos mobiltelefonom nincsen. Egyébként mit kellene látnom, gondolom, hogy a kijelzőn, nem a keresőben.
(#) GB2 válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Nagyjából ezt: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2016
(#) Csupasz válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
A keresőt ráirányítod a ledre, és ha az "világít", akkor jó. Nézheted digitális fényképezővel is. Először próbálj ki pl. egy TC tévit, akkor meglátod hogy működik.
(#) soldy hozzászólása Márc 15, 2016 /
 
Szép estét!
Segítséget kérek: hány amperes solar töltésvezérlőt vegyek ha a solarpanel mutatói: Pmax:48W, Vac:20,6V, Isc:3,17A, Pmax:34,9W, IPmax:2,34A ?

Lakókocsiban szeretnék biztonságosan tölteni vele egy 12V, 100A-es akkumulátort.
(#) Marko Ramiusz hozzászólása Márc 15, 2016 /
 
Köszönöm a tanácsokat. Még egy kérdés: mi az a TC tévit?
(#) pucuka válasza soldy hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
5 - 10 A -es töltésvezérlőt javasolnék, lehetőleg olyat, ami rendelkezik mélykisütés védelemmel is.
Azonban az az az egyszem panel kevés lesz a 100 Ah -s akku töltéséhez. Jó lenne legalább a töltőáramot 5 A fölé tornázni, mert így soha nem fogja feltölteni. (ha 10 A -el töltenéd, akkor is több mint 10 óra kellene a teljes feltöltéshez, és közben biztos van még fogyasztás is) Ez 2 panelt jelentene a mostaniból.
Előbb utóbb úgyis rájössz majd, hogy szükséges.
Például
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2016
(#) soldy válasza pucuka hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Kösszi a javaslatod!
Igazából a panel csak tartaléknak van, mert jellemzően 230V-ról töltődik.
(#) pucuka válasza soldy hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Jó, de így tartaléknak sem ér sokat. 5 - 6 A még csak csak. (saját tapasztalat)
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2016
(#) qvasz2 válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Nem tudom, csak gondolom, hogy TV távirányítót akart írni.
Tehát mielőtt a saját ledjeidet nézegeted, próbáld ki, mit mutat egy gyári távirányító.
(#) Bakman válasza jog27 hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Nem nagyon. Ívoltásra jobb egy dióda, jelen esetben kettő, lehetőleg Schottky. Az a baj, hogy bekapcsoláskor a relé rövidre zárja a kondenzátorokat, így leginkább akkor fognak szikrát vetni az érintkezők, gondolom ennek elkerülése a cél.
(#) jog27 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Igen, az lenne a cél, hogy ne vessenek szikrát az érintkezők. Azért gondoltam kondenzátorra, mert láttam ilyen kapcsolást például, miközben keresgéltem. Valamint abból is gondoltam, hogy kondi kell, mert tudtommal a megszakítós gyújtásoknál is kondi van bekötve a szikrázások csökkentésére.
Viszont, ha dióda kell, akkor azt hogy kellene bekötni jelen esetben?
(#) Bakman válasza jog27 hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Úgy, hogy a katódok (vonallal jelölt oldalak) nézzenek a 12 V felé, az anódok pedig a nulla (negatív) felé.

dioda.png
    
(#) jog27 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Szóval záróirányban, mint a relé tekercsével párhuzamban egy tranzisztoros vezérlésnél.
Köszönöm a segítséget! Már csak kíváncsiságból, ez hogy akadályozza meg az ívhúzást?
(#) Bakman válasza jog27 hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Sehogy, mert hülyeséget írtam.

Jó a kondenzátoros rajzod, de elég 2-3 uF. Igazábol az lenne a legjobb, ha olyan relét raknél be, ami biztosan kibírja a terhelőáramot, nagyon ívoltás sem kell.
Következő: »»   2756 / 3972
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem