Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   241 / 375
(#) kaqkk válasza Szebence hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Hobbi gépre tökéletes! A most készülő faipari gépemre hasonló megoldást tervezek .
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2016
(#) Szebence válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Minden ötletet, tanácsot szívesen fogadok!
Gyors gépet szeretnék, nem tudom a szíjhajtás mennyire használható. Csatoltam pár képet, hogy mi az amiből gazdálkodni tudok.
(#) kaqkk válasza Szebence hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Mit szeretnél vele "csinálni" ? Marás -gravírozás -fúrás- lézer? Megmunkálandó anyagok ?
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2016
(#) Szebence válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Ami leginkább érdekel az a lézer gravírozás. Viszont, ha már csinálok egy ilyen "monstrumot" akkor szeretném cserélhető "fejesre" és pl fa marásra, gravírozásra is használni.

Szerk.: Az előző hozzászólásomban lévő, 2. képen a hozzánk legközelebb eső mechanikát nem igazán fogom tudni felhasználni. Nagyon kicsi a sín és a rajta lévő kocsik is. A furatok amik rajta vannak M2,5-ösek lehetnek.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2016
(#) kaqkk válasza Szebence hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Éppen ez a probléma az "univerzális" gépekkel , a szíj jó a lézerhez de a maráshoz gyenge , ha ilyesmiben gondolkodsz inkább a fogasléces mozgatásra voksolnék a helyedben . Viszont a "közvetlen " hajtáshoz marásnál gyengék lesznek ezek a motorok , úgyhogy én a helyedben kompromisszumot kötnék ,és golyós orsós mozgatást csinálnék (lassúbb de erősebb )
(#) Szebence válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Akkor első nekifutásnak szerintem egy lézeres gép lesz a cél. Egyrészről azért, mert annak a megépítése "könnyebb". Fizikailag nincs csak kettő tengely, illetve a bordás szíj hajtás jóval olcsóbb mint az orsós és szíj van is itthon. Elsősorban a cél az lenne, hogy legyen egy működő gép, amit viszonylag "egyszerű" programból tudok használni.
(#) tiggersoft válasza Szebence hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Én azt hittem már rég összeraktál ezekből valamit.
Azóta tárolod?
(#) Szebence válasza tiggersoft hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Igen, sajnos azóta hozzá sem nyúltam Volt négy költözés meg sok egyéb más... De most alkotni szeretnék
(#) gerry válasza Szebence hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Én is valamikor így terveztem! De nem hiszem, hogy valamikor is sor kerül rá.

kocsi.jpg
    
(#) sunraw hozzászólása Márc 24, 2016 /
 
Sziasztok! Megérkezett az "új" tokmány. Már fel is került.

Bővebben: Link
(#) Szebence válasza Szebence hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Közben átgondoltam, szerintem ehhez hasonló mechanikát fogok készíteni. Egy görgő alul, egy felül. Amiben még nem vagyok biztos, hogy az alsó és felső görgőket egy oldalsó lemezre rögzítsem, vagy két félre, amit a képen láthatóan, vagy ahhoz hasonlóan lehetne állítani, feszíteni. (Úgy gondolom, hogy ez nem lenne kellően stabil.)
(#) Antauri válasza Szebence hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Arra figyelj hogy a görgőkbe mart rádiusz kisebb legyen mint ami a középpontból mérhető, különben lefordul a kocsi a sínről.
(#) Kovabe hozzászólása Márc 30, 2016 /
 
Sziasztok
Még csak az alapoknál tartok de most felvetödött egy kérdés bennem: RC servomotor 9kg forgatónyomatékkal megfelelő lehet esetleg egy Y tengelhez ami 70cm-es illetve az X tengelyre 2 darabot szánnék csak nem tudom elég lehet e.
(#) dB_Thunder válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Annak a tengelye kb 270fokot fordul max, fizikailag is!! Hogy oldod meg hogy abból 70cm mozgás legyen?
(#) Kovabe válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Végtelenitem a szervot.
(#) dB_Thunder válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Az izgalmas lesz! Gondolom akkor eldobod belőle az elektronikát is, a poti mellett...
A másik hogy az mekkorát kottyan?
(#) Kovabe válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Hát jelenleg ami a kezembe került, semmit se kottyan. Elég erős kis cucc a sok áttétellel.
(#) Stewe válasza Kovabe hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Nem tudom jól értem-e, valóban 90Nm-es szervomotorod van???

Milyen áttétel van benne?
A játékmentes működés nemigen valószínű... van benne bármiféle pozíció visszajelzés?
Gyakorlatilag használhatatlannak tűnik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2016
(#) Kovabe válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
Ma-holnap szétszedem és megnézem mit tudok kihozni belölle és megpeobálok valami eszközt készíteni amivel meg tudom nézni a kottyanás mértékét ha van egyáltalán.
(#) Kisa_ válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
Nem.

9kg/cm, azaz 90Ncm a nyomatéka, 0.9Nm.
Kísérletezni jó lehet, de ez nem erre való.
Egy Közepes léptető is tud ennyit, sokkal könnyebb vezérelni, nem kell hozzá encoder, pontosabb, gyorsabb...stb.
(#) verwolf9999 hozzászólása Ápr 14, 2016 /
 
Üdvözlöm a kedves fórumozókat .
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok , mégpedig nem mással hogy mi a véleményetek erről a vezérlőről Vezérlő
Vett e már valaki ilyet ajánlja e egy kezdő géphez . A gépet egyenlőre lézerhez építeném de később szóbajöhetne vele gravírozás is.
Ha esetlegesen tudnátok ajánlani egy jobbat ugyanebben az árkategóriában azt megköszönném
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2016
(#) Medve válasza verwolf9999 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Drága! Én már két ilyen modult hazavágtam, s még nem ismerem az okát. Jó ez ha működik.
(#) verwolf9999 válasza Medve hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Hát igen a modulok lényegében olcsók csak a bölcső a drága . De sajna magyar oldalon nem találtam hasonlót ebben az árkategóriában
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2016
(#) Zozi85 válasza verwolf9999 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Párhuzamos portra akarod kötni vagy egy UC100 ra? ha utóbbi jobban jársz ha ezt a bülcsős dolgot kihagyod és veszel egy fokkal életképesebb vezérlőket. Mondjuk TB6600 házban már 3-4 ezer magasságában van, és nem hinném, hogy egy lézerhez kellene 3 nál több, tehát ugyan itt vagy. Ha pedig direkt párhuzamos portra kötnéd rengeteg leválasztó kártya van fent tervekkel, nem nehéz találni. Megépíteni sem nagy feladat. Ebay és Ali rengeteget tud segíteni az ár optimalizálásban. Én is innen vettem a darabokat és építettem össze a saját elektronikákkal, hogy tudjak gravírozni, lézerezni vagy nyomtatni a lehető leg költség és helytakarékosabb módon.
(#) verwolf9999 válasza Zozi85 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Párhuzamos portra szeretném . Mach3 al megy a kisebbik gépem is és azt is onnan vezérlem . Bár az nemhogy a tökéletességtől de még az elfogadhatótól is messze áll
(#) Zozi85 válasza verwolf9999 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Akkor ajánlom ezeket az olcsó vezérlőket, egyedül a step jelek hosszára érzékeny, a pici gépemen jól szolgálnak. A nagy gépen pedig szintén direktben vannak kötve az AC vezérlők csak a szenzoroknak van egy bemeneti kártya eszkábálva. Nekem is Mach van telepítve, de nem a párhuzamos portról, hanem egy UC300 ról kapja a jeleket.
(#) verwolf9999 válasza Zozi85 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Esetlegesen motor tudtok ajánlani hozzájuk ? nem szeretnék 8-9 ezer/ darab áron venni nekem valahol 5-6 körül mozog a még kifizethető . Beszéltem szervízes ismerőssel de sajna kifogytak a selejt irodai fénymásolókból
(#) Zozi85 válasza verwolf9999 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Mielőtt vásárolsz tervezz és számolj. Hidd el drágább kétszer venni akármilyen olcsó is. Ha már össze állt mekkora lesz milyen mozgatással és kb mekkora tömegek tehetetlenkednek, el kell döntened milyen sebességeket szeretnél. Ebből adja magát az esetleges áttétel és a szükséges nyomaték.
Ami a motorválasztás feltétele. Sok hobbi cnc leírás / fórum van, ha nem boldogulsz ott rengeteg ötlet és méretezési képlet vagy példa akad.
(#) verwolf9999 válasza Zozi85 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Hát van elég szakirodalmam itthon is csak felmérem hátha akad egy olcsóbb megfizethető termékcsalád a számomra . CAD-CAM informatikusként nem idegen a téma
(#) Zozi85 válasza verwolf9999 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Akkor végképp előbb tervezz abból amid most van és majd kiegészíted azzal ami passzol. Szíj vagy orsó hajtást tervezel?
Következő: »»   241 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem