Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1834 / 2501
(#) David1912 hozzászólása Márc 22, 2016 /
 
Ha nem nagy sziveség tudnál róla egy olyan kapcsolást küldeni ami nem ventilátor vezérlős mert külön tápról fog menni egy állandó üzemű ventilátor igy nekem felesleges pénz kidobás lenne a +alkatrészek beszerzése. Elöre is köszönőm !
(#) reloop válasza David1912 hozzászólására (») Márc 22, 2016 / 1
 
Alkotó kolléga figyelmes volt, a kék részt takard le! Bővebben: Link
(#) David1912 hozzászólása Márc 22, 2016 /
 
Már látom köszi
(#) krisz69 hozzászólása Márc 22, 2016 /
 
Sziasztok 1,5kw os toroidtól a gratz -hídig .Milyen keresztmetszetű vezetékkel menyek ? (18A/ág)
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Márc 23, 2016 / 1
 
Szia! Kövesd a szekunder-kivezetést!
(#) tothbela hozzászólása Márc 23, 2016 /
 
Sziasztok. EBS erősítő összerakva. Kaptam egy hiper-szuper folyasztószert, valami kiválló minőségű forrasztóolajat. Ezzel forrasztottam be az új alkatrészeket. Egyébbként tényleg szépen lehet vele dolgozni, nem hagy odaégett gyantamaradékot. Csak hát az élesztésnél sehogy sem akart beállni a DC nullavolt a kimeneten. Szerencsére mindig izzólámpa,ellenállás, meg labortáp amiről indítok. Bár a forrasztóolajat letöröltem lakkbenzines papírtörlővel, ennek ellenére akkora átvezetéseket okozott, hogy éles indítás esetén vitte volna az egész cuccot. Szerintem ugyanaz az anyag, mint a Somogyi TS 560. Szerencsére szépen leoldja a víz. Én desztillált vizzel öblítettem le. Utána 60 fokon légkeveréses szárítóban száradt élére állítva egy éjszakát. Mostmár hibátlan, éles próba is megvolt, újra bevetésre készen. Ezzel a somogyis folyasztószerrel nagyon vigyázzatok.
(#) steelbird válasza tothbela hozzászólására (») Márc 23, 2016 / 1
 
Marad a gyantás forrasztóón.
(#) Buvarruha válasza tothbela hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Egy egész éjszakát sütöttél egy panelt 60 fokon minden alkatrésszel együtt? Mi értelme volt ennek, elég lett volna maximum 10 perc, de egyébként a fluxot minddíg illik lepucolni még akkor is, ha elvileg nem szükséges.
(#) tothbela válasza steelbird hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Van itthon gyantaoldat is, korábban csak azzal dolgoztam.
(#) tothbela válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Van a nyákon néhány olyan alkatrész, ami alá a mosóvíz befolyhatott. A felszín az persze percek alatt megszáradt.
(#) Buvarruha válasza tothbela hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Sejtettem, hogy erről van szó, de az egész éjszakás fűtés akkor is meredeken hangzik max 1 órát tudok elképzelni aami még belefér.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2016
(#) tothbela válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Teljesen más ha épít az ember, mert akkor felszórom az apró alkatrészeket, a fluxban tocsoghat minden. Ezt követi a lemosás, majd a nagyobb alkatrészek. A legvégén szoktam beültetni azokat az alkatrészeket, amelyekbe nem lenne jó, ha belefolyna valami, pld. a potmétereket, meg a dip kapcsolókat. ez után már nincs öblítés, csak legfeljebb fülpucolós tisztítás. Javításkor nem lehet minden alkatrészt leépíteni, ezért ott problémásabb minden.
(#) Buvarruha válasza tothbela hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
A tisztítás módja kérdéses még. Nem szükséges eláztatni én denaturáltszesszes és rövidre vágott szőrü ecsettel csinálom, gyors és egyszerű.
(#) Bakman válasza tothbela hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Sűrített levegő nem áll rendelkezésre? A legjobb "hidegszárítás", tapasztalaom szerint.
(#) tothbela válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Majd gyakorlom még. Ezt a szert még csak pár hete használom.
(#) tothbela válasza Bakman hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Itthon nincs. De igazad van, én is szeretem a levegőt. Panel lakásban annyi helye van a kompresszornak, mint egy ipari plazmavágónak. De ha a kuncsaft megfizeti, használhatok levegőspray-t is. A szárító az meg már régen meg van. Egy grafikus dolgozott vele régen, én meg nyák készítéskor szoktam használni.
(#) Ge Lee válasza tothbela hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Azokat az olajokat meg krémeket el kell felejteni, vezetnek, ha nem tudod alaposan kimosni az IC lábak közül akkor élesztéskor jönnek a meglepetések.
(#) tothbela válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Eddig is el voltam az alkoholban oldott gyantával, ez után is el leszek. Még egyszer köszi a rajzokat. Utána néztem a VMS250-nek, hát ez Magyar. Érdemesnek tartom a megépítésre. A sok tranzisztor csak látszólag teszi bonyolulttá, viszonylag egyszerű. Kicsit még mozog a mérleg a Piret féle, meg a VMS250 között. A Piret Endre féléből az IRF verziót lepontozták, de a rendes audiofetes állítólag jó, de gerjedékeny. Valamikor álmodoztam ezekről az audiofetekről, de akkor még egy IRF540 sem volt mindennapos. Most meg itt van előttem két pár K1058/J162, meg két pár K2221/J352. Ezzel most akár duplázva is mehet valamelyik végfok. Már leszabtam a sasszit is.
(#) krisz69 hozzászólása Márc 23, 2016 / 1
 
Sziasztok(!) átépilítés alatt van a (fet)FET-es végfokom._kapott 1,5kw(-)os toroidot. 60k puffer mezővel. Nagyon kiváncsi<>leszek mi fog eb(b)ől kosülni . (de szerintem hangszóró fog,. meg<> sülni)

Állítsd be kérlek.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2016
(#) tomi1990120 hozzászólása Márc 24, 2016 /
 
Sziasztok megepitettem az alabbi kapcsolast mukodik minden csak azt azt csinalja hogy egy bizonyos hangero felett pattan egyet es addig pattog mig lejjebb nem veszem a hangerot.
(#) tomi1990120 hozzászólása Márc 24, 2016 /
 
Lehet a táp szuretlensege is?2x4700µF van most rajta
(#) pucuka válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Leginkább gerjedés. Amolyan blocking oszcillátoros. Szkóp kéne, valószínűleg nagy fázistolás a visszacsatoló hálózatban.
(#) tomi1990120 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Ugy hogy enis megertsem .Szkopom nincsen sajnos.Eddig 6ohmos hangszoroval probaltam azzal csinalta most sorba rakotottem megy egyet most 12ohm igy meg nem csinalja
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2016
(#) steelbird válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Inkább az lesz, hogy nem bírja a tápja.
Milyen trafóról megy? Mennyi a feszültsége és a teljesítménye?
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2016
(#) zotya1983 válasza krisz69 hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Ha nem okosan hajtod akkor bizony sütni fogja őket elég keményen...Viszont egyel előbbi oldalon taglalva lett a boosting,ha már adott hozzá 2 segédfesz,én kihajtanám azt a maradék rengeteg 10v ot amit emlegettek,biztos hatalmas nyereség...
(#) tomi1990120 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Hát teljesitmenyet nem ismerem regi sony hifibol van de az csak probara tettem ra van egy toroidom is 2x27v ac mind a ketto.
(#) tomi1990120 hozzászólása Márc 24, 2016 /
 
Regen volt egy tda2050-em is ami ugyanezt csinalta ott tettem ra meg kondit es az segitett rajta
(#) steelbird válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Legalább a feszültségét jó lenne tudni, mert ennek az erősítőnek minimum +/- 40V kell. Mérd meg, mennyi a feszültség.
(#) tomi1990120 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Hat a sonys trafoval 2x36v a toroid meg 2x38v dc.Es ha kevesebb feszultsegrol hajtom nem csak annyi hogy gyengebben fog szolni?
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2016
(#) steelbird válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Nem feltétlenül, mert előfordulhat, hogy már nem elég valamelyik fokozatnak a feszültség.
De a 2x36V AC -ból nem 2x38V -nak kellene lenni pufferelés után, hanem 2x49...50V -nak.
Ha nem annyi, akkor nem jó a tápod.
Következő: »»   1834 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem