Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   410 / 583
(#) yulo5310 válasza zozsib hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Nem a földelést kell lehúzni,hanem a 230 at a fűtőszálról és rákötni egy izzóra,ha megy a gép,egyértelmű a testzár!
(#) stevepapa válasza zozsib hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Ha multival ilyen keveset mértél akkor az kuka. Viszont jó hír annyiból, hogy mérni tudtad egyáltalán. Általában csak nagyfeszültségű szigetelésmérővel lehet kimutatni a zárlatot.
(#) botesz válasza stevepapa hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Én mindig ki tudtam mérni multival ha zárlatos volt a betét.
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Egyszerű kimérni multival,csak vízzel kell elárasztani a betétet!
(#) stevepapa válasza yulo5310 hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Eztet, már régebben magam is leírtam Sőt feszültséget is kapcsolok rá, de ez a módszer nem igazán műkedvelőknek való. Viszont nagyon sokszor találkoztam olyannal, hogy 20 M. ohm-ban is jót mért, vízben is. De ahogy melegedett, átvezetett, ezt a hibát egy " meggerrel" azonnal látni. Noha nem a legújabb technológia mikor már multival mérhető az a vég. Az emberek 80% amíg ki nem leheli a lelkét használja a gépet. Inkább kínlódik vele, többször kapcsolgatja, stb. Több olyan géppel találkoztam, ahol a dob kiköszörülte az üst alját !!! Elvágta a fűtőszálat, minden mosásnál többször leverte az automatát. Mikor az üstöt is kikoptatta akkor jött, hogy "nagyon folyik a víz! Nem hazudott !
(#) yulo5310 válasza stevepapa hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Egy-két csodával én is találkoztam!
(#) botesz válasza stevepapa hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Sajnos ez tényleg így van.Ez egyébként sokszor a csapágyakra igaz.Hangos?Igen!Akkor miért használja?(kérdem én) Mert mosni köll!...Az hogy lekopik a tengely közbe és meguszta volna egy sima csapágy+ szimering cserével így meg még a tengellyel is foglalkozni kell ami plusz munka,idő,pénz...na az senkit nem érdekel!
(#) zsolti155 hozzászólása Márc 28, 2016 /
 
Sziasztok van egy olyan problémám , hogy indesit 102 es mosógépem mikor el éri rögtön az első alkalommal a centifugázást nem lép onnan tovább. Tehát folyamatosan megy . Csak akkor áll meg ha kikapcsoljuk . Mi lehet a baja ??
(#) ayurveda hozzászólása Márc 29, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy Whirpool AWO/D 41125 mosógép . A teszt hiba nélkül végigmegy . Ha elindítom a mosást egy idő múlva hibával leáll. A hiba F06 (tachógenerátor hiba).A tachógenerátor ellenállása 13.8 ohm, ez jó és a mágnes is a motor tengelyén van .Kérdésem , lehet hogy valahol van egy érzékelő amely figyeli a meghajtószíj állapotát? Mi lehet a hiba?
(#) yulo5310 válasza ayurveda hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Szénkefe,csatik tisztítása!
(#) stevepapa válasza yulo5310 hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
No meg ékszíj, is bekeverhet ha laza. Ezek úgy lazák, hogy pengetni lehet velük, ez ne tévesszen meg
(#) ayurveda válasza yulo5310 hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Köszönöm a választ
Szerintem ha a szénkefe kopott akkor a tesztnél nem tudna felpörögni a motor, de lehet tévedek.
Az állórésznél az ellenállás 2.3 ohm, A forgórésznél az ellenállás 2,7 ohm.
(#) indibia hozzászólása Ápr 3, 2016 /
 
Zanussi (mod.: WDS 832C ) elöltöltős mosógépünkből a mosás program közepénél elkezd ömleni a víz a mosogatószer adagolón keresztül. A kiszivattyúzás programra kapcsolva simán kinyomja a vizet a lefolyóba. Valakinek van ötlete, hogy mi lehet a hiba oka? Köszönöm!
(#) palko0125 válasza indibia hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Szia!
Ha a "program közepénél" az öblítés körül van, akkor elképzelhető, hogy az öblítő fakk el van dugulva és nem tud lefolyni belőle a víz. Nem biztos, de szerintem első körben egy mosópor/öblítő tartály tisztítást kellene elvégezni.
Üdv, Palkó.
(#) ayurveda hozzászólása Ápr 5, 2016 /
 
A tachográf hiba megoldva. A motortengelyén levő mágnes elmozdult és így a tachográf sem működött.
A beállítás után egy 35 perces program végig ment.
(#) vargaf válasza ayurveda hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Nem tachográf ( tehergépjárművek adatrögzítője ), tachogenerátor!
(#) waterbear hozzászólása Ápr 5, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy AEG F88060VIOP mosogatógép, aminek a hálózati kapcsolója szabályszerűen elfüstölt, elégett.
Vettem egyet, csere, de még a vezérlő elektronika is halott volt.
LNK364 csere után sem állt helyre, de meglett a hiba, az alábbi 57 x 1119 jelzésű trafócska szakadt meg, azaz elégett az egyik tekercs.
Az ép tekercs kb 1ohmos, a szakad tekercs pedig a csak 0,6 ohmos, így vélhetően menetzárlatos is a melegedéstől.
Van valami ötletetek, mivel tudnám helyettesíteni, vagy esetleg csak símán kössem át?
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2016
(#) vargaf válasza waterbear hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
"A szakadt tekercs pedig csak 0,6 ohmos". Akkor most szakadt ( nem mérhető az ellenállása ) vagy 0,6 ohm. Egyébként én zavarszűrőnek nézem, nem transzformátornak.
(#) stevepapa válasza waterbear hozzászólására (») Ápr 6, 2016 / 1
 
Szia!

Nyugodtan tedd vissza, ez egy zavarszűrő, fojtó tekercs.
(#) waterbear válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Ha megnézed a képet, látszik, hogy hol szakadt a tekercselés.
Szóval szakadt, de a maradék tekercs ellenállása mérhető kis ügyességgel.
Ok, kinézet alapján trafó, funkcióját tekintve meg zavarszűrő
(#) waterbear válasza stevepapa hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Köszi a tanácsot, összekötöm a szakadt részt és megy vissza a helyére.
(#) waterbear válasza indibia hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Kezd palko0125 tanácsával, ha ez nem segít, szereld ki a fiók foglalatát és áztasd be egy vödör vízbe egy éjszakára, amiben feloldottál kb 2 decis pohárnyi citromsavat, vélhetően le van vízkövesedve a mosószertartó fiók beömlő része (felül) és mindenfelé szórja a vizet.
Ecet, sósav is használható, de egyik büdös, a másik meg veszélyes.
(#) vargaf válasza waterbear hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Azt, hogy megtaláltad a szakadás helyét nem írtad és az akkori képekről sem volt egyértelmű.
(#) waterbear válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Nem írtam, de nyilván logikus, ha már mérni tudtam.
(#) Tityi hozzászólása Ápr 6, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy Siemens E14-24 típusú mosógépem.Bekapcsoláskor az E10 hibakódot adja.A motort kiszereltem és a képeken látható mennyire rövidek voltak.A kommutátort felcsiszoltam,a motort kifújattam,a keféket újra cseréltem.Az E10-es hiba továbbra is fennáll,függetlenül attól,hogy hová állítom a kapcsolót.A K537 TNY264P IC-t láthatóan már cserélték.Van valakinek további ötlete?
(#) botesz válasza Tityi hozzászólására (») Ápr 6, 2016 / 1
 
Resetelni próbáltad?
(#) Tityi válasza botesz hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Pontosan hogyan kell? O-ra állítom,majd 6 órára.Ott nyomom a ? melyik gombot ennél a géptípusnál?
(#) Dino71 válasza Tityi hozzászólására (») Ápr 6, 2016 / 1
 
Forgó gomb hat óra , centri gomb nyomva tart, gomb forgat jobbra egyet.
(#) Tityi válasza botesz hozzászólására (») Ápr 7, 2016 /
 
Szia!
Próbáltam,de sajnos nem fogadja el,nem törli a hibát....

IMG_2269.JPG
    
(#) botesz válasza Tityi hozzászólására (») Ápr 7, 2016 /
 
Most fejből nem tudom hogy ennél hogyan kell törölni a hibát.Mindent nézz át.Főleg ami motorkör tacho motor triac.. csatik....stb.
Következő: »»   410 / 583
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem