Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   200 / 291
(#) erdgab válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 4, 2016 /
 
A gy.trafón a 15. és 1. pont (zsiguli,skods,stb.) között 2-3 ohm ellenállást kell mérned,a 15 pont és a nagy fesz. kimeneten kb 6-8 kiloohmot kell mérmi,ha elektronikus gyújtás trafóját méred akkor az 1. és 15. pontok között kb. 1,5 ohm ellenállás körül van.Ritka,hogy a trafó tönkremenjen.Mind a két fet típusnak kicsi a feszültség tűrése,nem bírják,hiába van ott valami zéneres védelem,nem tudom leolvasni az értékeket,nagyobb feszültségűvel kellene megpróbálni (3-400V). Azért melegszik a fet szerintem,mert nem nyit ki rendesen,jó lenne a gét ellenállást is megnézni (555 3. lábról megy) és hozzáállítani.
(#) mraulajos válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 4, 2016 /
 
Hali kadarist, és erdgab!
Mind kettőtöknek köszönöm a véleményét/hozzászólását. Szerintem a FET nek hűtés nélkül is birni kellene legalább fél percet, vagy nem? A gy. trafókon ollyan értékeket mérek, mint ami a hozzászólásodba le van írva.
Idézet:
„hiába van ott valami zéneres védelem”

Arra két 1Nxxxx es diódára gondolsz, ami egymás végébe van? Arra kérlek benneteket, adjatok javaslatot, milyen FET et rakjak be.? Az 555 3. láról a gét re menő ellenállás értéket csökkentenem kellene?
(#) mraulajos válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 4, 2016 /
 
Hali!
Nincs hozzá rajzom, vettem.
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
IRF840, 100 ohm-os bázisellenállással. A FET-re kell hűtés!
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2016
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Bocsánat: gate-ellenállással. Esetleg még a D-S közé köthetsz egy 300-400V-os szupresszor-diódát vagy pár nF-os 1000V-os fóliakondenzátort.
(#) mraulajos válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Hali!
Tehát:
Használjak IRF840 es FET et. (ez árban is jóval kedvezőbb)
A gate elé, vagyis az IC 3 as lába, és a gate közé rakjak 100 ohm os ellenállát.
Csak ez a 100 ohm legyen? Mert valamilyen most is van.
(nem vagyok most az áramkör közelében)
A D-t, és az S-t, kössem össze pár (10) nanós 1000V os fólia kondival.?
Ha diódát rakok, annak a jelölése hogy legyen?
Modjuk ez, vagy légyszíves javasoljál valamilyen típust.
Már a próbánál is hűtőbordára szerelve indítsak?
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Igen és igen. A szupresszort úgy kösd, mint ahogyan a Zener-diódákat, tehát a katód megy a pozitív oldalra (D).
(#) mraulajos válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Köszönöm!
Estére próba.
Még esetleg annyit, mi az előnyösebb/biztonságosabb?
Dióda, vagy kondi?
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2016
(#) mraulajos válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 5, 2016 1 /
 
Idézet:
„A gate elé, vagyis az IC 3 as lába, és a gate közé rakjak 100 ohm os ellenállát.
Csak ez a 100 ohm legyen? Mert valamilyen most is van.”
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Elég a dióda. Viszont én már jártam úgy, hogy az 555 sink üzemmódban (kikapcsolás) nem sütötte ki teljesen a gate-et és ezért melegedett a FET. Tettem egy 2,2 kohm-os ellenállást a G-S közé és azonnal megszűnt az extra melegedés.
(#) mraulajos válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Sajnos nem kaptam ilyen magas feszültségű diódát, 10nF 1600V os fólia kondi marad.
(#) mraulajos válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Hali!
Köszönöm a segítséget, de még inkább, a mérhetetlen türelmet. Minden nagyon jól működik!
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2016
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Jó pásztorozást!
(#) mraulajos válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
A három kis vesztim örül neki legjobban. Csipkedi az orrukat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2016
(#) Zoltan_44 hozzászólása Ápr 10, 2016 /
 
Sziasztok!

Egy fontos kérdésem lenne villanypásztor ügyben.
Hetekkel ezelőtt, a szomszédunk vett egy villanypásztort, amit fel is szerelt udvarának kerítésére, hogy a kutyája ne szökjön meg. A probléma ott kezdődik, hogy a villanypásztor, folyamatosan hangos pattogó hangot ad ki, mely hangforrás, az udvarunktól kb. 10 méterre van. Napközben nem lehet kiülni az udvarra, mert nagyon zavaró, idegesítő a folyamatos pattogás. Éjszaka úgyszintén, még csukott ablaknál is hallható a hang. A szomszédnak jeleztem ezt a problémát, de nem hajlandó foglalkozni vele. Jogilag milyen lehetőségeim vannak?
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) zolek válasza Zoltan_44 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Olvasd át a topikot és megtalálod rá a vállaszt,még az is lehet hogy építesz magadnak egyet
(#) Zoltan_44 hozzászólása Ápr 10, 2016 /
 
211 oldalt nem szeretnék végigolvasni... Ugyan bele olvastam, de nem találtam választ a kérdésemre.
(#) Temela válasza zolek hozzászólására (») Ápr 10, 2016 / 1
 
,ha "véletlenül" ráesik mondjuk nedves faág (vagy valami vezető), akkor nem fog patogni...
(#) zolek válasza Zoltan_44 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
A szikra közt a dobozon belül helyezze el.Pedig érdemes elolvasni ezt a pár oldalt .
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2016
(#) erdgab válasza Zoltan_44 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Rosszul van kivitelezve a pásztor kerítés,nem terheli le kellően a készüléket,vagy túl erős a pásztor,emiatt működik a védelmi jelleggel beépített szikraköz,ennek hangját hallod.Egyébként ilyen esetekben a kerítésre csak a töredéke jut annak az energiának amit a készülék kiad,nem is igazán hatásos.Megoldás lehet egy kerítés vég lezáró szikraköz alkalmazása egy esetleg távolabbi helyen,valamilyen hangszigetelt dobozban,vagy csökkenteni kellene a pásztor teljesítményét egy kisebb µF értékű kondenzátor beépítéséven a mostani helyett.Nem írtad mekkora a hossza a kerítésnek,de ha csak kb. 50m oda elég lehet 1-5µF kondenzátor is,gondolom,most egy 16µF kondi lehet a dobozban.
(#) zenebolond válasza Zoltan_44 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 / 1
 
Én nem akarlak rávenni semmilyen harcra, de ha nem hajlandó foglalkozni a dologgal a szomszéd, én biztosan elintézném, hogy ráessen arra a vezetére néha valami vezető anyag.
(#) Cavalier válasza Zoltan_44 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
A jegyzőnél lehet birtokvédelmi eljárást kezdeményezni, az ilyen zavaró hangok is birtokháborításnak számíthatnak. (egyébként szabályok is vannak a kerítés telepítésére, a szomszédtól való távolság pl. ) Persze lehet, hogy elég ezt csak kilátásba helyezni, és rávenni, hogy vigye el máshová a készüléket, pl. a pincébe, kazánházba, és onnan vezesse ki szigetelt kábellel.
(#) Inhouse hozzászólása Ápr 11, 2016 /
 
Hoztak hozzám egy Powerland PG01-es villanypásztort, hogy nem megy, meg zörög benne valami. Szétszedtem, kiszórtam belőle 2-3db 5Ft-osnyi ónpacát, és láttam, hogy a trafó és az 1µF-os kondi ragasztva volt a műanyag doboz aljára, ezek elszabadultak (ez TV nagyfesz trafós megoldás). A trafó nagyfesz kivezetése (kb 8-10cm vezeték) letört a banándugó belső feléről, ahol valószínűleg 2 anya közé volt szorítva. A nagyfesz vezeték végén a szigetelés zöldes volt és viseltes, az anyák pedig feketés barnás szutykosak. Megtakarítottam, blankoltam és visszakötöttem. Kicsit zavart, hogy nem láttam szikraközt, de a tulaj sem tudott erről semmit. Kerestem, de nem találtam erről a készülékről sem rajzot, sem belső képet (mondjuk külsőt sem). Az új PG1 már másképp néz ki. De gyanús, hogy soros szikraköz lett volna a vezeték vége és a banándugó belső csavaros vége között, mert ahhoz valami rögzítés kellett volna a vezetékhez, hogy ne mozdulhasson el. De az nem volt... Látott már valaki ilyet belülről?
(#) radioo hozzászólása Ápr 14, 2016 /
 
Hello, kérjük hez működőképes rendszer villanypásztor.
Előre is köszönöm
(#) granpa válasza radioo hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Виж за снимки между субекта, има няколко.
Nézz körül a téma képei között, több is van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2016
(#) radioo válasza granpa hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Tud nekem mutatni néhány képet. Nehéz Orient
(#) radioo hozzászólása Ápr 14, 2016 /
 
Csináltam ezt a rendszert Bővebben: Link. 555 folyamatosan égő.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2016
(#) levaitamas válasza radioo hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Hello!
Hiba van a rendszeredben. Bevált kapcsolás.
(#) radioo hozzászólása Ápr 15, 2016 /
 
Hol van a hiba?
(#) kila válasza radioo hozzászólására (») Ápr 15, 2016 /
 
Képet mutass, hogy segíthessünk.Fényképezd le alul-felül.
Következő: »»   200 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem