Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   199 / 292
(#) erik001 válasza ferci hozzászólására (») Márc 18, 2016 /
 
Akkor ezt elfelejtem. Egyszerűnek tűnt azé kérdeztem rá.
(#) deak francis válasza erik001 hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Hali .A három IC-s változat sem rossz csak egy picit veszélyes.
(#) erik001 válasza deak francis hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Egy kapcsolási rajz esetleg ?
(#) deak francis válasza erik001 hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Szerintem fel van téve.....a képek között keress rá....
(#) kissattila88 válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Ennél melyik részt kell földelni hogy működjön?
(#) djuri válasza Engii hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Oké,de utána újból be kell forrasztanom az ic-t és akkor megint baj lehet, inkább felejtem. Sikerült összerakni egy két ic-s cuccot ami 17kV-ot produkál. 5km-es karámon tesztelve

IMG_0875.jpg
    
(#) erdgab válasza djuri hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Tegyél foglalatot az IC-nek,így könnyen cserélhető bármikor.
(#) Engii hozzászólása Márc 20, 2016 /
 
Üdv uraim!
Van egy olyan gondom, hogy megkerestek a következő problémával.
A történet a következő.
Emberünk közel 6 éve üzemeltet egy AGYT-s inverteres villanypásztort egy üdülőövezetben, nem is volt eddig semmi gond, de a szomszédjába költözött egy rádióamatőr aki egy érzékeny rádióadóval morzézik mitom én Afrikával és a villanypásztor a másodpercenkénti ütésével belezavar amatőrünk szellemi elfoglaltságába.
Tehát a kérdés a következő miként lehet zavarmentesíteni a villanypásztor huzalt mint antennát.
Valaki találkozott már ilyen problémával??
Valaki csinált már ilyet.
Mert sajnos amatőrünk feljelentette az emberünket a hírfelügyeletnél a és azok azt tanácsolták tegyen rá egy zavarszűrőt, de egy olyan részre ahol több kvolt futkorászi nem olyan egyszerű.
Egyáltalán milyen zavarszűrőt lehetne odatenni
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2016
(#) Cavalier válasza Engii hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Vegyen egy gyári villanypásztort, nézze át a szerelést, hogy szabályos legyen. Valószínűleg akkor is zavarni fogja az érzékeny rádiót, de ha egy gyári, TÜV által bevizsgált készüléket használ, akkor el lehet ballagni.
A jószomszédi viszony fenntartása persze más kérdés...
(#) kila válasza Engii hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Csatlakozva az előttem szólóhoz, a közép és rövidhullámú rádiókat mindig zavarni fogja.
A hetvenes-nyolcvanas években a Tsz pásztorai Sokol-rádiót hallgattak egész nap, szépen pattogott, így azonnal tudták ha gond van a karámmal, vagy a géppel...
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2016
(#) csacsa72 válasza djuri hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Ez melyik 2 ic-s kapcsi rajzból lett építve?
(#) kicsizsola hozzászólása Márc 23, 2016 /
 
Üdv, mindenki kicsit még kezdő vagyok ,ezért nézzétek el még nekem ha .... beszélek.
A problémám az lenne hogy megépitettem a képen látható villanypásztort ,de nem vagyok vele nagyon megelégedve, szerintem nem produkál elég kV-ot. Mivel (minek) kicserélésével tudnám növelni a kijövő feszülséget? A választ előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2016

villanyp2.gif
    
(#) lonewolf válasza kicsizsola hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Üdv. Neked! Ha visszaolvasol sok tanácsot kapsz. pld: d1 nem kell, r1 legyen 530-560 ohm, r2 2k2. Mekkora a Cx? Az r6-on mekkora feszt. mérsz? Analog műszer kell a méréshez... További sok sikert!
(#) kicsizsola válasza lonewolf hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Cx 10µF raktam. Kb. mekkora kellene legyen a feszültség r6-on? Köszönöm az eddigi tanácsot.
(#) erdgab válasza kicsizsola hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Tegyél 16µF/450V AC motor üzemi kondenzátort,ennek sarkain vagy R6 ellenálláson legyen legalább 420V DC feszültség.
(#) kicsizsola válasza erdgab hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Garantált a jobb teljesitmény ? Mert nem valami olcsó egy ilyen kondi (még diák vagyok ) zsebpénzemet általába áramkörök megépitésére pazarlom
(#) zosza18 válasza kicsizsola hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Igen az! Én 500ftért veszem, nem lehet olyan nagy különbség az árak között. Ennyi pénzt meg a suliból hazafele az út szélén is találsz, míg hazaérsz.
(#) Engii válasza kila hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Nem úgy van hogy csak Fm rádióval lehet forgalmazni??
(#) Engii válasza Cavalier hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Az a baj, hogy a meglévővel kellene valamit csinálni.
(#) kila válasza Engii hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Szia!
Nem, -Bővebben: Link
Am-és Fm üzemmódot is használnak.
De ez itt off...
(#) zosza18 válasza kissattila88 hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Melyikre gondolsz?
(#) kissattila88 válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Ennél melyiket kell le földelni?
(#) zosza18 válasza kissattila88 hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Az 1-est szoktam, a trafórol kötöm ki a vezetéket.
(#) kissattila88 válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Ok köszi!
(#) Imi69 hozzászólása Márc 29, 2016 /
 
Tisztelt Fórumozók!

A lista olvasgatása közben az vetődött fel bennem, hogy lehet-e/érdemes-e sorkimenő trafót használni villanypásztorban? Ha igen, van-e valakinek kapcsolása hozzá?
Arról olvastam, hogy az autó gyújtótrafó nem az igazi villanypásztornak, nem elég "combos" a szikrája, inkább házi készítésűt "javallanak" a hozzáértők.
Ennek a leírásáról is olvastam, miszerint "egy marék I-lemez" + szigetelés, majd egy sor tekercselés + megint szigetelés... és így ismételgetve. De meddig, hány menetet kell/érdemes tekerni? Milyen legyen az áttétel? Mekkora lehet a max.szekunder feszültség? Csak lemezvas jó? Bevallom őszintén, hogy a tekercselés és trafó számítás nem tartozik a kedvenceim közé
Húúú, egy levegőre soknak tűnhet az értetlenkedésem, de talán a válasz egyszerűbben elintézhető

Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat!

Üdv, Imi
(#) JZoli válasza Imi69 hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Már szerintem valaki régebben feltett ide egy lemezelt magos nagyfeszültségű trafót. Megtalálod ha a téma képeit végignézed, de a méretezése itt van.
(#) deak francis válasza Imi69 hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Szia.Nem érdemes szerintem sorkimenővel foglalkozni.A JÓ autó gy. bobinával pedig igen(lada).A házilag tekert trafók is nagyon jok,csak megfelelően kell legyártani.
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 4, 2016 /
 
Hali!
Egy gyújtó trafórót hogy tudok kimérni, hogy jó vagy nem? Ha rossz, tönkre teheti a triakot?
A trafó 15 ös pontjára kell kötni az állandó 12V ot, Az 1 es re a jeladót?
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2016
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 4, 2016 /
 
Hali!
Van egy, a képen látható villanypásztor elektronikám. A vezetékekre menne a FET. Eredetileg SUB75N06 volt benne, két napig ment, aztán tönkre ment. Látszik a forrasztási oldalon, hogy mennyire megmelegedett, és kinyomta a panelen lévő biztit is. Az eredeti FET helyett IRF3205 öst raktam bele. Azért van a vezeték, mert hűtőbordára szerettem volna szerelni. Az új FET berakását, üzembehelyezését követően, kb 3-4 mp. ig adta a szikrát, aztán meghalt, és a FET tűz forró lett. Feláldoztam még egyet, az 555 öst is kicseréltem. Trafó nélküli járatással semmi gond, semmi melegedés. A trafót fokozatosan próbálgattam ráadni, (1) de a halál meg ismétlődött. Nem szeretnék további 400Ft os FET et el pocsékolni. Ezér raktam fel az előbbi kérdést trafó ügyben. Kérlek benneteket, ha valami ötlet. Három trafóm van, mind a háromon ugyan azokat az értékeket mérem. Mind rossz lenne. A másik, - nem is nagyon tudom hol mit, milyen értéket mérjek.
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 4, 2016 /
 
Szia!
Rajzod van hozzá? A FET-en van hűtés? Ha a gate- ellenállás túl nagy, akkor is melegedhet a tranzisztor, mert nem tud teljesen kinyitni. Egyébként nem biztos, hogy szerencsés egy 55V-os nagyáramú FET-et beépíteni oda, mert ott inkább nagy feszültség fordul elő, mint nagy áram.
Következő: »»   199 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem